PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda CB 125 E Tiger Egzoz

Memoleyta
11 Eylül 2015, 05:38
Arkadaşlar başlıkta belirttiğim gibi cb'me Tiger Trioval 780 egzoz takmak istiyorum. Düşüncelerinizi almak istedim. Artıları eksileri ne olur yardımcı olursanız sevinirim...

EthanHunt
11 Eylül 2015, 10:02
fiyatı nedir bu parçanın

snappy x
11 Eylül 2015, 10:15
shark al.........

Memoleyta
11 Eylül 2015, 16:50
fiyatı nedir bu parçanın550 civarı

BatuhanK
11 Eylül 2015, 17:04
+ sı ses verir
- Si yine ses verir

bulut59
11 Eylül 2015, 17:09
+ sı yok

- si kafa miker küfür yersin
- motor gitmez
- çok yakar
- motorun ömrü kısalır vs vs... uzar gider

hakikiteker
11 Eylül 2015, 17:15
Aynı modeli ben de düşünüyorum ama sesi çok fazla mı çıkar acaba diye çekiniyorum, komşulardan küfür yemek gibi bir zevkim yok çünkü :mrgreen: Denenerek alınabilse denemek isterdim açıkçası, motor gitmez falan hikaye(alınmaca yok). Egzoz çıkışı alan olarak büyürse alt devirler ölür üst devirler canlanır, gerekli ayarları yapılabilirse canlanma bile olacaktır(yakıt tüketiminin artmasını saymazsak)

bravetaxi
11 Eylül 2015, 17:25
yatağınızda uyurken biri ses çıkarsa aklınızdan ilk geçen ne olurdu ? taktırma hocam sakin sakin gez 30 40 dk dan sonra emin ol sende sıkılıcaksın 4 silindir gibi ses vermeyecek onun için stock egzoz devam :)

BatuhanK
11 Eylül 2015, 17:32
+ sı yok

- si kafa miker küfür yersin
- motor gitmez
- çok yakar
- motorun ömrü kısalır vs vs... uzar gider

Yanlışınız var. Muhtemelen motorda güç artışı olur faket hacim ve beygirden kaynaklı olarak fark hissedilmez muhtemelen.
Madem öyle yarışlarda orjibal egzozlarla çıksınlar yarışa, kafa yok bu insanlarda

ELque
11 Eylül 2015, 18:33
Pek egzozdan anlamam lakin 125 cc tek silindir bir motora egzoz takmakta çok abes kaçıyor.Ses namına birşey çıkmıyor zaten kafa *ikmekten başka bişey değil.Çevremde sıkca görüyorum cgye adam egzoz takmış teneke çalar gibi gidiyor.Yanından geçen r1'i gördüm ondada egzoz vardı ama r1'den çıkan sese millet merakla bakarken cgye söven söveneydi.Hatta bu cgye egzoz takan birini efnaflar sopayla dövmüşlerdi :cat:

BatuhanK
11 Eylül 2015, 18:50
CG lerin illet bir sesi var. Cb125 ten CG sesi çıkmaz ama üst devirde her motosijletin egzozu rahatsız eder

Memoleyta
11 Eylül 2015, 19:48
CG lerin illet bir sesi var. Cb125 ten CG sesi çıkmaz ama üst devirde her motosijletin egzozu rahatsız eder

CG'lerin sesi egzoz sesinden ayrı bir kategoride resmen. (!) Ayrıca katılıyorum o şekil bir ses vermez. Evet belki gürültü yapacaktır ama tok bir ses almak istiyorum. O yüzden tiger istiyorum.

Mamba09
11 Eylül 2015, 19:54
bence stock egzoz çok daha güzel. gerçekten tiger egzoz falan hiç gerek yok. tek silindir tüm motosikletler sessiz haliyle daha güzel. eğer çift silindir olsaydı evet, akrapovic falan ne varsa takabilirsin, ducatinin sesi gibi bir ses olabilirdi. ama tek silindir de egzoz çok berbat.

BatuhanK
11 Eylül 2015, 20:58
Bence tek silindir tüm motosikletler sessiz daha güzel değil :)

A.Türker
11 Eylül 2015, 21:02
abartıldığı kafa ütülemez ama 550tllik bir fark da yaratmaz. tiger egzozlar susturucuyla gelmiyor susturucu haricen alınıyor.

something123
12 Eylül 2015, 12:01
Arkadaşım genel yorumları pek anlamadım ama, ben ktm rc 200 motoruma taktırdım tiger,
deneyimim şöyle,
eskisine göre sesi daha güzel geliyor bence, çok ole buyuk silindir motorlar gibi tok tok değil tabikii,
ama aralarda sıkıştığında FARKEDİLİYORSUN (gaza bastığında sesi hoş geliyor) , benim amacım buydu, sessiz sessiz bir arabanın yanından geçmektense,gaza vınn diyince seni duyuyor ve kenara çekilebiliyor,
benzin olarak çok çok fark etmedi,
800 TL taktırma dahil ödeme yaptım,

beko12345
12 Eylül 2015, 12:51
Bursa mt den arkadaşım yzf r125 e sahipti. Görürse yazar , onun yerine ben yazayım.

Ondada yanlış hatırlamıyorsak tiger vardı.Öyle bir ses çıkıyorduki arkasından gidemezsiniz o derece.

Birgün ceza yedi. Egzozu söküp orjinali taktı.

Motorunun gücünün bariz oranda arttığını. Hatta topspeedin dahil arttığını, bunun yanında yakıt tüketimininde azaldığını söyledi.

Hatta birdaha küçük cc motosiklete egzoz megzoz takmam dedi orjinale geçince.

Bu egzoz işi öyle lambur lambur olacak iş değil.

Benim V-stromumdada yoshimura vardı fakat Dyno ya sokularak ayar yapılmış. 2-3 defa map atılarak en son ayar hallolmuş. Ayarsız halindeki yakıtını falan söylemek dahi istemiyorum.

Öyle sizin ayarsız takacağınız egzozların motora en ufak yararı yok. Aksine gereksiz yakıt, güç düşüklüğü cabası.

Ha alacağanız egzoz o motora özel olarak hazırlanmış bir egzozsa o ayrı. Birşey diyemem.

Ama sallıyorum mt 07 için üretilmiş akrepoviç fiyatına isterseniz bir bakın.

something123
12 Eylül 2015, 18:17
Her gun polisin onunden geciorum full motor kullaniyorum hic bisey yasamadim, ama tabi bu kisiden kisiye motordan motora degisebilir...

BatuhanK
12 Eylül 2015, 19:04
Aslında power Commander tarzı bir ürünyoksa eğer vstrom unuzda Map Vs atamazlar. Gördüğüm, dyno verilerine baktığım motosikletlerde yalnızca egzoz değişimi az ya da çok gücü arttırıyordu. Esas performans hava filtresi ve maplerle geliyor. Tek başına egzozun performansta kayıba neden olduğuyla ilgili bir belge bulamadım

beko12345
12 Eylül 2015, 23:02
Aslında power Commander tarzı bir ürünyoksa eğer vstrom unuzda Map Vs atamazlar. Gördüğüm, dyno verilerine baktığım motosikletlerde yalnızca egzoz değişimi az ya da çok gücü arttırıyordu. Esas performans hava filtresi ve maplerle geliyor. Tek başına egzozun performansta kayıba neden olduğuyla ilgili bir belge bulamadım
Powercommender mevcuttu motorumda.
Benden önceki sahibi çok çilesini çekmiş. Vstromtürkiyede geçmiş yıllar ne yapmış ne etmiş hepsini okumuştum. Ben okadar uğraşmazdım herhalde. :mrgreen:

BatuhanK
12 Eylül 2015, 23:45
Powercommender mevcuttu motorumda.
Benden önceki sahibi çok çilesini çekmiş. Vstromtürkiyede geçmiş yıllar ne yapmış ne etmiş hepsini okumuştum. Ben okadar uğraşmazdım herhalde. :mrgreen:

Vstromda power commender ilk defa duyuyorum, önceki sahibi yanlış motor seçmiş sanırım :) vay be:cat:

osmanico
13 Eylül 2015, 03:02
Hocam bende tvs Apache var. Shark egzoz almıştım. Egzozu taktırmadan önce arkadaşımda spiralle kesmiştim tüp kısmını. Motor o gün orda kalacaktı arkadaşım beni bırakacaktı. Motorunu çalıştıramadık ben eve o kesilmiş egzoza döndüm. AMA SANA ŞUNU SAMIMI SÖYLEYEYIM, egzozu kestirdiğinde egzozsuz aldığın o tok kalın sesi başka bi egzozda alamıyorsun. Ben taktırmadım shark egzozu bi süre egzozsuz gezdim :D