PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Scooter pratik ama jantlar çok küçük arkadaş

sweetblood
09 Eylül 2015, 17:35
Merhabalar arkadaşlar
forumun iyi bir takipçisi sayılabilirim sanıyorum
10 yıldan fazla zamandır scooter ve cub tarzı motosiklet kullandım öncelerinde de moped
şehir içinde scooter kullanmak çok pratik yakıt tüketimi de fena değil (100 km de ortalama 2.5 lt) gel gelelim jantlar tabak kadar (honda spacy için konuşuyorum) en küçük bir harekette kayıyor, bozuk yollarda konfor yok ve güven vermiyor insanı korkutuyor kullandığım her motosiklete rüzgarlık taktım ve öyle kullandım bu da ben de bir konfor duygusu oluşturdu

http://www.google.com.tr/imgres?imgurl=http://www.scooter.web.tr/media/kunena/attachments/5061/Uzun_Siperlik_01.jpg&imgrefurl=http://www.scooter.web.tr/kunena/39-scooter-al-m-sat-m/26846-aprilia-scarabeo-200-ie-siperlik-on-cam&h=355&w=261&tbnid=m7cuRcePvpvN5M:&docid=ooKftSBls3SvJM&ei=j0HwVfSqCuK9ygOxspPoCw&tbm=isch&ved=0CCcQMygOMA5qFQoTCLSu66KU6scCFeKecgodMdkEvQ

rüzgarlık olmayan herhangi bir motosiklet kullandığımda rüzgardan aşırı rahatzıklık duyar oldum
lakin küçük jantlı scooterım sebebiyle de büyük jantlı (15-16-17-18") bir motosiklet baksam ya enjeksiyonlu olmuyor (yakıt tüketiminin çok olmaması önemli işe gidip geliyorum sürekli)ya rüzgarlık takılabilme ihtimali yoka yakın oluyor yada bilindik bir marka olmuyor ki bu da sürekli problem yaşama ihtimalini beraberinde getirebiliyor insan alıp denemeye bile çekiniyor
şehir dışına motosikletle çıkmam iki kişi bile nadir kullanırım yani 300-400 cc olsun 150 km hızı rahat göreyim gibi beklentilerim yok
bu duruma göre motosiklet veya scooter öneri fikirlerinizi bekliyorum
şimdiden ilgilenip cevap veren herkese teşekkür ediyorum
hayırlı akşamlar

yüksel66
09 Eylül 2015, 17:58
Abi senin dediğin sıkıntılı konu kymco agility city 125 olabilir mi r araştırabilirsin. Tabi tecrübeli arkadaşlar daha uygun cevaplar vereceklerdir. ( çok yardımcı olamasamda en azından konunun yukarıda kalmasına yardımcı olayım)

sweetblood
09 Eylül 2015, 23:49
☺ sıkıntılı aynen
Agility city 125 nispeten büyük jant olarak ideal evet ama 100 km de 4 lt den aşağı yakmadığını söylüyor kullanan herkes
125 cc de 4 lt çok bence

coogle
10 Eylül 2015, 00:34
butcen uyarsa honda pcx veya n max

Levent
10 Eylül 2015, 00:36
Yamaha X ma X 250 der geçerim..

ibooo
10 Eylül 2015, 00:55
Jantları büyük scooter denince benim aklıma direk Yamaha X City geliyor.
Ama bu da 250cc olduğu için yakıt tüketiminde ve fiyat olarak üzebilir.
http://www.yakittuketimi.net/yamaha-x-city-250/ burada 100 KM'de 3.20 - 3.60 litre olarak gözüküyor ama ne kadar doğrudur bilemiyorum.

emrezaim88
10 Eylül 2015, 01:13
Kendimde bir kullanıcısı olarak Scarabeo'yu önerebilirim.Ama yakıt tüketimi diğer scooterlardan fazla olduğu söylenebilir.Motor 180cc ve 19.2 beygir yaklaşık 3-3,5 litre gibi bir tüketimi var.Ama hem artçı hemde sürücü için sürüş konforu,büyük cantları ve malzeme kalitesiyle maxi scooterları saymazsak piyasadaki en iyi scooter olduğunu düşünüyorum.Uzun yolda da gayet iyi performansı vardır.Herşeyden önce kullanması çok keyiflidir, bütçeniz varsa sıfır bir scarabeo almanızı tavsiye ederim.

hamdikagitci
10 Eylül 2015, 01:14
Eee?

O kadar boş bir konu ki tartışılan.O zaman git normal bir motor al,125 lik bir tane vitesli çek.Neden zorluyorsun?

adm12
10 Eylül 2015, 01:15
Bende aglity city 200i var. 16 inç jant var oldukça memnunum. yakıt tüketimi ise net hesaplamadım ama otalama 3 lt yakıyor.

mephamd
10 Eylül 2015, 01:40
Yamaha Xenter 150.
Yamaha Xcıty 250

Jantı büyük scooter istiyorsan bunlara bkacaksın. Keyfine bakacaksın.

sweetblood
10 Eylül 2015, 11:34
Eee?

O kadar boş bir konu ki tartışılan.O zaman git normal bir motor al,125 lik bir tane vitesli çek.Neden zorluyorsun?

herhangi bir 125 cc vitesli motora rüzgarlık takılabilir mi taktık diyelim :) kelebek gibi olur büyük ihtimal

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:15 ----------

Yamaha Xenter 150.
Yamaha Xcıty 250

Jantı büyük scooter istiyorsan bunlara bkacaksın. Keyfine bakacaksın.

Xenter 150
Scarabeo
Xcıty 250

bunlar çok güzel seçenekler yakıtları da gidişlerine göre makul sayılabilir fakat 5.000 tl benim için psikolojik sınır 5.000 tl üzeri alınacak bir motosiklet benim için fuzuliymiş gibi geliyor bana
sırf büyük jantlı diye cub almalı mıyım bilemiyorum