PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 125 cc commuter bütçesi

Hangover
09 Eylül 2015, 17:20
Öncelikle herkese merhaba arkadaşlar.ben bayağıdır 125 cc başlangıç için motosiklet arıyordum.ilerde yükseltmeyide düşünüyorum ama en az 4 sene binmeyi düşünüyorum.öncelikle sizlere boyumu ve kilomu söyleyeyim altımda nasıl duracağını siz tecrübeli arkadaşlardan duymak isterim.boyum 190 cm kilom 80.yani araştırmalarım sonucu.motoru üniversitede kullanacağım için yakıt benim için önemli.diğer yandan yakışıklı olması lazım yani altımda bisiklet gibi kalmaması lazım bütçe olarak ybr ve apache yi sıfır alamam ama 2.el temiz alabilirim diye düşünüyorum.aklımdaki motorlar : 1.)bajaj discover 125st 2.)yamaha ybr esd(şu kanatlı kasalar) 3.)apache(yine kanatlı sanırım 2013 sonrası)

bütçe sanırım en fazla 4000 gibi olur ekipmanada para lazım belki 4500 olabilir.Şimdiden hepinize teşekkür ediyorum iyi forumlar.ha bunların dışında kardeşim sana bunalr olmaz aha bu olur derseniz bütün tavsiyelere açığım.tekeriniz düz bassın

Iron&Road
09 Eylül 2015, 17:36
hepsi olabilir ama hangisi olursa olsun 190 boy ile oyuncak gibi olur.

mstr88
09 Eylül 2015, 17:37
Valla 1.90 boy için YBR çocuk bisikleti gibi kalır bence.
Yine de kullanacak olan sensin. En temizi hepsinin üstüne çıkıp bir denemek. En rahat hissettiğin hangisi ise onu almalısın.

Hangover
09 Eylül 2015, 19:52
Bu bütçelerde önerebileceğiniz başka alternatifler var mı? altımda küçük kalmaması yani açıkçası görünüş birinci alternatifim zaten 125 cc alıyoruz hepsinin özellikleri hemen hemen aynı ve 4-5 yıllık bir kullanımım olacak

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:38 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++ +++++++++++

ogzcngdk
09 Eylül 2015, 20:10
190 cm boyun varsa alacağın her motor altında küçük kalacaktır..

bence bu boy meselesini boşverip beğendiğin motoru almalısın..

Hangover
09 Eylül 2015, 20:14
190 cm boyun varsa alacağın her motor altında küçük kalacaktır..

bence bu boy meselesini boşverip beğendiğin motoru almalısın..

hocam haklısında.yani en azından sırıtmamasını istiyorum.aradığım ilk kriter görüntü oluyor sırf boyumdan dolayı

ogzcngdk
09 Eylül 2015, 20:51
hocam haklısında.yani en azından sırıtmamasını istiyorum.aradığım ilk kriter görüntü oluyor sırf boyumdan dolayı

sorunda bu zaten sırıtacak :) kaçarı yok.. büyük endurolar dışında boyuna uygun motor yok, bende 190 cm boyundayım ordan biliyorum

Hangover
09 Eylül 2015, 21:28
sorunda bu zaten sırıtacak :) kaçarı yok.. büyük endurolar dışında boyuna uygun motor yok, bende 190 cm boyundayım ordan biliyorum

cross ya da chopper tarzı nasıl olur ? ve sende sırıtyor mu cbf ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:57 ----------

++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ogzcngdk
09 Eylül 2015, 23:56
cross ya da chopper tarzı nasıl olur ? ve sende sırıtyor mu cbf ?[COLOR="Silver"]

cross boy olarak kurtarır ancak şehiriçi kullanmak için lastik değiştirmen gerekir.

2 sene hyosung gv 250 kullandım. onun üzerinde duruşum idare eder gibiydi, yinede communter gibi olurdu oturuş pozüsyonum. cbf 150 de kendime hiç bakmadım ama muhtemelen garip duruyorumdur :)

hamdikagitci
10 Eylül 2015, 01:03
Boyu uzun olan insanlara YBR önermiyorum.

Direk CBF bak,yiğenime 2013 CBF'i 3500 TL den almıştık.11.000 km de gösteriyordu ama +15.000 daha ekle en az 26.000 dedir desek fiyatı iyi gibi geldi.Sen de istersen CBF lere bir bak istersen.Kış geliyor zaten satmak isteyenler nazlanmıyor 4 yazan 3.5 a indiriyor,3.5 yazan 3 e indiriyor.

Hangover
10 Eylül 2015, 12:55
Boyu uzun olan insanlara YBR önermiyorum.

Direk CBF bak,yiğenime 2013 CBF'i 3500 TL den almıştık.11.000 km de gösteriyordu ama +15.000 daha ekle en az 26.000 dedir desek fiyatı iyi gibi geldi.Sen de istersen CBF lere bir bak istersen.Kış geliyor zaten satmak isteyenler nazlanmıyor 4 yazan 3.5 a indiriyor,3.5 yazan 3 e indiriyor.

Açıkçası tipinden en çok rahatsız olduğum motor cbf ya :) yani o motorun sırf o kasa ve ön amortisör bağımsız gibi durduğu için hiç düşünmüyordum.başka tavsiyeleriniz var mı acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:55 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:15 ----------

+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

MD.Murat
10 Eylül 2015, 12:59
Cbf uzun boya iyi gider ama sen bilirsin.

Hangover
10 Eylül 2015, 13:42
Cbf uzun boya iyi gider ama sen bilirsin.

Hocam uzun boy için sele yüksekliğine bakmıyomuyuz hani oturunca ayaklar yerleri süpürmesin falan diye yoksa yanlış mı biliyorum

hamdikagitci
10 Eylül 2015, 22:01
Hocam uzun boy için sele yüksekliğine bakmıyomuyuz hani oturunca ayaklar yerleri süpürmesin falan diye yoksa yanlış mı biliyorum

Yani o bütçede,commuter sınıfında yok benim bildiğim kadarıyla.Hayır sele yüksekliği olarak söylemedim ben,daha cüsseli bir motor.İkisini de yan yana koy üzerlerinde fotoğraf çekil ve sonra onları incele ne demek istediğimi anlarsın.Çok daha cüsseli bir motor CBF.İstersen YBR de sürersin,sadece daha cüsseli CBF'in kasası bunu söyledim.O zaman biraz daha para biriktir istersen R25 e falan zorla ikinci elden.O daha güzel durur ya da Inazuma.Dediğim gibi tercih tamamen senin ama o sınıfta,o cc de başka bir motor bilmiyorum fiyat aralığı bazında konuşursak.

Sado39
10 Eylül 2015, 22:32
1.90 ım ybr esd kullanıyorum. Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmaya gerek yok. Estetiğe bakmak yerine biraz kullanmayı öğrenmek daha mantıklı. Oyuncak kalırmış bisiklet gibiymiş falan filan. Gidin o zaman goldwing alın da dede gibi gidin virajdan taşın yan yatırın.
Bu kadar takılmayın şu mevzuya allah aşkına. Adam gibi sürmeyi bilmeden şekil peşinde koşmayın.

TR_96
10 Eylül 2015, 22:47
YBR al ybr iyidir güzeldir bende var kullanıyorum iyi motor kesinlikle almalısın.

Hangover
11 Eylül 2015, 09:36
1.90 ım ybr esd kullanıyorum. Emeklemeyi öğrenmeden koşmaya çalışmaya gerek yok. Estetiğe bakmak yerine biraz kullanmayı öğrenmek daha mantıklı. Oyuncak kalırmış bisiklet gibiymiş falan filan. Gidin o zaman goldwing alın da dede gibi gidin virajdan taşın yan yatırın.
Bu kadar takılmayın şu mevzuya allah aşkına. Adam gibi sürmeyi bilmeden şekil peşinde koşmayın.

Toprağım sen ne emeklemesinden yürümesinden bahsediyorsun ? Benim yazdığım mesajdan ne anladın sen ezbere konuşuyorsun ? nerden biliyosun kullanmayı bilmediğimi ? Ben üniversite için istiyorum o yüzden 125 cc sadece işimi görsün az yaksın istiyorum +olarak sadece kendi çalışıp kazandığım parayla alıcam bu motoru o yüzden ucuz yollu 4-5 sene götürecek bişey arıyorum.emin ol abime lafını açsam r6 nın anahtarını verir :) sen rahat ol yani senin dünya gözüyle göremeyeceğin motorları sürüyorum.yani bunları yazmak istemezdim ama artık bu forumda ezbere konuşanlardan bıktım sizin gibiler yüzünden foruma soru sormak,girmek istemiyoruz.hadi eyvallah.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:33 ----------

YBR al ybr iyidir güzeldir bende var kullanıyorum iyi motor kesinlikle almalısın.

Hocam ybr iyi güzelde küçük kalır altımda zaten bacaklar uzun,boy uzun.hani 4-5 sene kullanıcam istiyorum ki zaten 125 cc performansı en fazla ne olabilir bari şekil olsun gitmesede,şekilden kastımda boyumda sırıtmasın

CT.ATC
11 Eylül 2015, 12:05
Japonda aradığın yok, mondial xtreme Max al hayvan gibi zaten 174üm ayağım zor yetiyor yere yakın arkadaşımın motoru. Motor kendini kanıtlamış yıllardır parçası olan bol kullanıcısı olan sorunsuz Çin motorlarında biraz araştır. 4 bin tl sıfır alırsın 400tl sava de dual sport lastik tamamdır. Your welcome :)

Nanina Dildo
11 Eylül 2015, 12:34
Tvs apache'ye de bir bak derim. 150'lik ama ybr ayarında yaktığı söyleniyor. En azından cbf'den azmış.

sezgingulmez
11 Eylül 2015, 12:44
ben 2.00 125 kg yim ybr bende sırıtmıyor fakat gidon turunda dizlere değiyor. sen düşük model cbf 150 bak bence yani en azından bütçenin yettiği kadarına onlarda sıkıntı olmaz.

Hangover
11 Eylül 2015, 13:00
ben 2.00 125 kg yim ybr bende sırıtmıyor fakat gidon turunda dizlere değiyor. sen düşük model cbf 150 bak bence yani en azından bütçenin yettiği kadarına onlarda sıkıntı olmaz.

İşte o gidon turuda sıkıntı :) mecbur bayiye gidip modellere binmem gerekicek çünkü çevremde hiç yok commuter kullanan.abim,abimin arkadaşları paso ss.xtreme max vardı bi arkadaşta o hoşuma gitti ama çinli bulaşmak istemiyorum.en iyisi kendim deneyip kendim göreyim tek tek.Teşekkürler yorumun için

hakanens
11 Eylül 2015, 13:08
ben 1.80 boy 68 kilo olarak cb125e kullanıyorum. Bu motor çok uzun yolculuklarda bacaklarım çok bükük kaldığı için ağrılara neden oluyor ama yinede seviyorum bu motoru

Çinli motor olarak sana uygun olarak kuba strike150 diyebilirim. Motor diğer commuterlerden daha yüksek

Çinliye bılaşmayacaksan ve bütçende 4000 civarıysa sana göre o paraya fazla seçeneğin yok gibi

Hangover
11 Eylül 2015, 13:34
ben 1.80 boy 68 kilo olarak cb125e kullanıyorum. Bu motor çok uzun yolculuklarda bacaklarım çok bükük kaldığı için ağrılara neden oluyor ama yinede seviyorum bu motoru

Çinli motor olarak sana uygun olarak kuba strike150 diyebilirim. Motor diğer commuterlerden daha yüksek

Çinliye bılaşmayacaksan ve bütçende 4000 civarıysa sana göre o paraya fazla seçeneğin yok gibi

Bütçem 4500 olabilir duruma göre.kışta geliyor iyi fiyata kapatırım diye düşünüyorum.tek sıkıntım boyum yani yoksa seçenek çokta