PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : A2 EHLİYET HAKKINDA

enestr29
08 Eylül 2015, 17:55
Abilerim bu a2 ehliye kursunda motor sürmeyi öğretemiyorlar mı?Millet niye ayriyeten 350tl verip sürücü dersi alıyorlar.Sadece kursa gitsek ehliyeti alamaz mıyız?Adam gibi öğretmiyorlar mı sürmeyi?

yeknet
08 Eylül 2015, 18:20
Öğretmiyorlar kardeşim. öğretenlerin fiyatları da 850-900TL. Eğitim almanız lazım. Ama siz her halükarda yeni yasaya kaldınız belki birşeyler değişir.

enestr29
08 Eylül 2015, 18:27
Öğretmiyorlar kardeşim. öğretenlerin fiyatları da 850-900TL. Eğitim almanız lazım. Ama siz her halükarda yeni yasaya kaldınız belki birşeyler değişir.

Abi bu fiyat her yerde mi aynı yoksa küçük şehirlerde farklı mı?Kış ayında kredi ile beraber ehliyet kursuna kaydolcaktım.Ayriyeten birde eğitim için ücret lazımmış.Yaza kadar biriktirebileceğim para 4350tl.Mondial 100cc-175cc fiyatları uygundu ruhsattı ehliyetti yetiyordu.Olmadı yazın işe girerim.Zorunlu trafik sigortası varmış birde.Bunun fiyatı ne kadar abilerim?Birde yazdıklarımdan başka yapılması gereken var mı?

hasipbal
08 Eylül 2015, 18:27
Kesinlikle öğretmezler.

Ama tuzunuz kuru değilse eğitim almayı pek önermiyorum.Hele eğiitim alan ama motor almayan insanlar var komik.Eğitim alıp 8 ay motora binmiyor,eğitime 600 ile 1200 lira arasında paralar ödeyen arkadaşlarıma sadece güldüm.8 ay motora binmiyorsun,madem o zaman motoru aldığın zaman eğitimi al diyorum.Ben unutmam diyor.Diyecek laf bulamıyorum.

Paranız yok ise fazla zorlamanın anlamı yok boş bir yerde sürün,öğrenin.İnternette çok güzel videolar var.Çok pratik,her zaman daha iyi iş yapar.Ben hocayım diyen çok fazla sahtekar var,işsiz güçsüz adamlar bu ara hep motosiklet eğitmeni olmaya başladı zaten.

hhkmgl
08 Eylül 2015, 18:35
Öğretmiyorlar, sınavdan önce bir kere kullandırdılar o da yolu göstermek için bir de sınavda.

enestr29
08 Eylül 2015, 18:36
Kesinlikle öğretmezler.

Ama tuzunuz kuru değilse eğitim almayı pek önermiyorum.Hele eğiitim alan ama motor almayan insanlar var komik.Eğitim alıp 8 ay motora binmiyor,eğitime 600 ile 1200 lira arasında paralar ödeyen arkadaşlarıma sadece güldüm.8 ay motora binmiyorsun,madem o zaman motoru aldığın zaman eğitimi al diyorum.Ben unutmam diyor.Diyecek laf bulamıyorum.

Paranız yok ise fazla zorlamanın anlamı yok boş bir yerde sürün,öğrenin.İnternette çok güzel videolar var.Çok pratik,her zaman daha iyi iş yapar.Ben hocayım diyen çok fazla sahtekar var,işsiz güçsüz adamlar bu ara hep motosiklet eğitmeni olmaya başladı zaten.

Yani ilk motoru aliyim.Boş bir yerde sürekli sürüp öğreniyim.Kursada ehliyet yazısını almak için gidiyim.Peki bu aleti videolarla tek başıma öğrenebilir miyim?

hasipbal
08 Eylül 2015, 18:41
Yani ilk motoru aliyim.Boş bir yerde sürekli sürüp öğreniyim.Kursada ehliyet yazısını almak için gidiyim.Peki bu aleti videolarla tek başıma öğrenebilir miyim?

Paran var ise eğitim de al derim,ama dikkat et maddi durumun buna izin veriyorsa.Vermiyorsa hiç eğitim falan kendini kasma.Kuryeler eğitim alan insanlar değildir,hepsi çok iyi motor sürerler.Bu işin %90 ı deneyimdir.

Altın Elbiseli Adam da anlatıyor,başka videolarda bir çok insan da anlatıyor.

Kontra tekniği,ön-arka fren hakimiyeti gibi konularda iyi olduğun zaman hiçbir sorun yaşamazsın.Bunu sen de çok iyi göreceksin.Zaten kursta eğitim veriyorlarsa,şaşırırım.Şu ana kadar eğitim verenini görmedim.Kayıt sırasında eğitim var diyip,sonra "öğren işte 5 dakikada ne olacak" diyen,sadece sınav geçme maksatlı çalışan kurslar gördüm.

enestr29
08 Eylül 2015, 18:42
Paran var ise eğitim de al derim,ama dikkat et maddi durumun buna izin veriyorsa.Vermiyorsa hiç eğitim falan kendini kasma.Kuryeler eğitim alan insanlar değildir,hepsi çok iyi motor sürerler.Bu işin %90 ı deneyimdir.

Altın Elbiseli Adam da anlatıyor,başka videolarda bir çok insan da anlatıyor.

Kontra tekniği,ön-arka fren hakimiyeti gibi konularda iyi olduğun zaman hiçbir sorun yaşamazsın.Bunu sen de çok iyi göreceksin.Zaten kursta eğitim veriyorlarsa,şaşırırım.Şu ana kadar eğitim verenini görmedim.Kayıt sırasında eğitim var diyip,sonra "öğren işte 5 dakikada ne olacak" diyen,sadece sınav geçme maksatlı çalışan kurslar gördüm.

Peki abi yardım için sağol.Peki bu kargolar motoru eve kadar getiriyorlar mı?Yoksa merkezinden mi alıyoruz.Bizim mahallenin yukarısı boş yer orada düşe kalka öğrencem.

hasipbal
08 Eylül 2015, 18:46
Peki abi yardım için sağol.Peki bu kargolar motoru eve kadar getiriyorlar mı?Yoksa merkezinden mi alıyoruz.Bizim mahallenin yukarısı boş yer orada düşe kalka öğrencem.

Gönderen var bence aldığın yer ile görüş.Bir arkadaşım R25 aradı Ankara'da bulamayınca Hatay'dan göndermişlerdi kargo ile geldi ama kaç günde geldi bir bilgim yok.Sen aynı şehirden istiyorsan o daha kolay ya da süren birisi getirsin senin için derim,şehir dışından gelecek ise kargo ile göndermeleri daha mantıklı gibi.

shruikan
08 Eylül 2015, 19:03
yav eğitim, youtube'da gani gani gayet açıklayıcı video var. bi yerden bireysel eğitim de alsan, onlar da dayayacak teorik bilgiyi, işin pratik kısmı gene sana kalıyor. farkı ne? tam eğitim esnasında motorla hemen 1-2 seferlik de olsa pratik süren oluyo. kendi motorun varsa hazırda zaten dediğim gibi; izle, uygula.

enestr29
09 Eylül 2015, 10:44
yav eğitim, youtube'da gani gani gayet açıklayıcı video var. bi yerden bireysel eğitim de alsan, onlar da dayayacak teorik bilgiyi, işin pratik kısmı gene sana kalıyor. farkı ne? tam eğitim esnasında motorla hemen 1-2 seferlik de olsa pratik süren oluyo. kendi motorun varsa hazırda zaten dediğim gibi; izle, uygula.

Hocam peki bu kurslarda ehliyet verecek kadar öğretiyorlar mı?

Onurhan D
09 Eylül 2015, 11:23
Öğretmeyi bırak çoğu kurs sürmeyi bilmiyorsan kayıt bile almıyor.Sınavdan 1 gün önce çağırıp 20 dk-30 dk sürdürüyolar.

shruikan
09 Eylül 2015, 13:31
Kursta zaten en fazla ehliyeti alacak kadar öğretirler; azı olur fazlası olmaz. Olursa da sayısı azdır öyle kursun.

Benim de aynı durum, sınav öncesi isteyeceğim motoru birkaç saatliğine, vermezlerse çirkefe bağlarım, milli eğitime şikayete kadar yolu var. Zaten minimum 10 saat uygulamalı ders verme yükümlülükleri var kursların. Onun vereceği teorik bilgi bende var zaten, eksik olan pratik kısmı işte.

Evrenalpar
09 Eylül 2015, 13:40
Benim Maltepe'de gittiğim kurs hem uygun fiyatlıydı, hem de 3-4 kez akşam eğitimler olmuştu. Çoğu yere göre nispeten iyiydi sanırım. En azından direksiyona girerken hazırdım.

enestr29
09 Eylül 2015, 14:43
Benim Maltepe'de gittiğim kurs hem uygun fiyatlıydı, hem de 3-4 kez akşam eğitimler olmuştu. Çoğu yere göre nispeten iyiydi sanırım. En azından direksiyona girerken hazırdım.

Abilerim şuan harcayacağım parayı hesaplıyorumda bu zorunlu trafik sigortası ne kadar?

shruikan
09 Eylül 2015, 15:29
Yaşa, boya, cinsel tercihlere vb. ıvır-zıvıra göre değişir trafik sigortası tutarı.

neoazrael
09 Eylül 2015, 21:58
Yaşa, boya, cinsel tercihlere vb. ıvır-zıvıra göre değişir trafik sigortası tutarı.

Cinsel tercih derken hocam ? Hahahaha