PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlk motor tavsiyesi Apachi mi Yamaha Ybr 125 mi Mondial Drift mi

Faruk1181
08 Eylül 2015, 16:26
Arkadaşlar A2 ehliyetimi daha yeni aldım.Motor tecrübem fazla yok.İlk ve başlangıç motoru olarak ne almam gerektiğini bilmiyorum.ilk başta 125 veya 150 lik bir motor almak istiyorum. Hem maddi nedenlerden hem kaza yapıp fazla zarara girmemek için böyle düşünüyorum.Arkadaşlarım Yamaha Ybr 125, Apachi 150 ve Mondial Mh Drift önerdi sizce ne almam gerek. Yaza kadar bu motoru kullanıp Nisan ayı gibi 250 liğe geçmeyi düşünüyorum. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz. Şimdiden teşekkürler.

alihankvrckk
08 Eylül 2015, 16:32
Apache sahibiyim mukemmel bi motor hicc uzmez ancak cok titriyor oyuzden tavsiye etmiyorum arkana birini alamiyorsun laf soylicek surekli vir vir vir ybr en mantikliso burdaki onuda az surmistum yormaz seni titreme yok skintisiz apache hepsininarasinda en iyisi oldgunu belirtiyim

obarey
08 Eylül 2015, 16:38
üçü de olur tipine bak zevkine ve bütçene uygun olanı al.

toyoglu
08 Eylül 2015, 17:18
Ben ybr kullaniyorum apachede kullandim ama guc olarak pek fark yok aralarinda ama apache birazcik titriyordu mondialde kullandim oda titriyordu apachede titreme sorunu varmis ama mondial kronik mi degil mi bilmiyorum benim kulandigim titriyordu ybr titremiyor yani titresim elbette var ama digerleri kadar degil belli belirsiz hemde dayanikli sonucta yamaha tavsiyem ybr 125

iptaluyelik01
08 Eylül 2015, 17:47
Ybr ama dış görüntü olarak hangisi hoşunuza gidiyorsa onuda alabilirsiniz.

hasipbal
08 Eylül 2015, 17:49
Kesinlikle ybr öneririm.

natila
08 Eylül 2015, 18:29
Japon derim çekilirim

A.Türker
08 Eylül 2015, 18:33
Mondial Vulture.

hasipbal
08 Eylül 2015, 18:35
Mondial Vulture.

Bu şahsın hiçbir önerisine kulak verilmemesini rica ediyorum.Mondial alıp pişman olma.Son derece fuzuli biridir,bir halttan anlamaz.

DeliDolu'MT
08 Eylül 2015, 18:58
Ybr al kullan öğren satmada çoluk çocuğunada onla öğretirsin sonra torunlarına daha sonra torunun çocuğuna.. Anlatabildim galiba :bestmt:

numangokce
08 Eylül 2015, 19:25
Bu şahsın hiçbir önerisine kulak verilmemesini rica ediyorum.Mondial alıp pişman olma.Son derece fuzuli biridir,bir halttan anlamaz.

Baya gömmüş...

karşıyaka57
08 Eylül 2015, 20:07
Z-one-s 180.
Tip: 10 üzerinden 9
Yeni kasa apachenin tipine hayranım ama bu modele yakından bakınca yeni kasa TVS apache den bile daha yakışıklı daha spor olduğunu düşünüyorum.Ön amasörler olsun, kuyruğun kalkıklığı olsun, orjinal egzoz olsun, dijital ibre olsun bence baya yakışıklı.

Hız: 10 üzerinden 9 alır 3.viteste 110 km gördüm fakat navigasyonda 100 km falan gösteriyordu (bu konuya şimdi itirazlar yağar.)

Yakıt: 10 üzerinden 7,5 -8 civarı 30 tl lik yakıt ile 232 km şehiriçi yol yaptım.km 13 kuruş a denk geliyor

Titreşim: 10 üzerinden 8.
2012 model ybr kullanan kurye arkadaşım test etti ve bu model de ybr gibi titremiyormuş genel mondialler gibi değilmiş diyerek şaşırdı.

Sağlamlık arızasızlık 10 üzerinden 8 alır çünkü bende hiçbir arıza vermedi çok şükür.

Ömür kaç km: bilgim yok ama bendeki 10.000 km civarında sabah akşam sürüyorum bir sıkıntı çıkartmadı.

Bu modeli kesinlikle tavsiye ederim arkadaşa.

Tİme_shİft42
08 Eylül 2015, 20:25
Driftten Hintliye geçen birisi olarak çinlilerin yanına yaklaşma ..

Mertcan39
08 Eylül 2015, 21:50
sizin seçiminize bağlı tipi şekli eahatlığı hangisi hoşunuza giderse onu alın deriö çin düşmanlarını anlamıyorum 2800 tl ye drift aldım 46.700 kmde bi kere blok açılmadı yolda bırakmadıngevşeyen yeri yok titreşim makul arka peglerde biraz mevcut ee daha ne isteyim onu anlamıyorum bu gün istanbuldan kırklareline geldim gene korkmadan

Enes Bakır
08 Eylül 2015, 22:02
Kuba CR1 al bak yoluna :)

Sinan58
08 Eylül 2015, 22:02
az daha koy ybr al

F54
08 Eylül 2015, 22:14
2.eli güzel cbf 150 de düşünebilirsin her zaman aldığınız paraya satarsınız

karşıyaka57
08 Eylül 2015, 22:25
Sıfır ybr cbf alıp aldığınız paraya satarsınız.
2.el temiz sıfır gibi 6 ay kullanılmış z-one s 180 alıp aldığınız paraya satarsınız, 0 alıp aldığın paraya satamazsın orası doğru.Ama tip konusunda hepsine fark atar ve bence tvs yeni kasa ve bu model çok güzel motosikletler.

cemo5565
08 Eylül 2015, 22:29
Kardeşim ben tvs apache kullanıcısıyım 2 arkadaşımda modial drift 1 arkadaşımdada ybr var gel anlatayım hepsini.

Tvs apache rtr 150-
Titriyor . yani 6 bin devirden sonra hissettirmeye başlıyor . 1 haftadan sonra hissetmezsin bile alışıyor insan. gücünden memnunum 2 kişi çok dik bir yokuşu 3. viteste çıkarmışlığı vardır . çok az yakıyor ve 3 kere düştüm hiç bi sorun çıkartmadı . tip şekil falan çok güzel her gelen 250 lik gibi duruyor senin motorun daha güzelmiş falan gibi şeyler duyuyorum tabi bunlarda ekstası :) frenlerinden aşırı memnunum ama lastiğinden hiç memnun değilim yağmurda süremezsin direk lastik paranıda hesaba kat yoksa sonun kötü olabilir .

Mondial Drift-
biraz ön yargı gibi olucak ama , alma . 2 arkadaşımın motoruda yürümüyor . sürekli arıza çıkartıyor , belkide fazla hor kullanıyorlardır . 2 den 1 e taktı arkadaşım ve şanzıman rulmanlarını dağıttı . yani kısacası alma . iyi yönlerine gelelim. mondial markası servisleri bayileri her il de her yerde bulabilirsin yedek parçası ucuz ve her yerde var yani kaza yaparsan allah korusun direk 50 liraya her şeyi halledebilirsin ve kolay satabilirsin . güce gelirsek düzgün bir rodaj yaparsan benim tvs apacheden pekte farklı gitmiyor aslında 125 cc degil 135cc dir . hiç titremiyor motor tek silindir olmasına rağmen . ön fren benim motordan daha kötü tutuyor ama oda idare eder seni . alıcak isen motora bakıcaksın ve rodajını düzgün yapıcaksın hor kullanmıyacaksın , bunları yaparsan bir sıkıntı çıkarıcagını düşünmüyorum.

Yamaha Ybr 125-
Dış görünüşünü beğendiğim ömürlük şehir içi motorudur kendisi . bisiklet gibi sanki çok hafif çok sağlam az yakıyor ama pek te iyi gitmiyor :)
gitmiyor dediğim normal bir 125 cc gibi gidiyor işte fazlasını bekleyemezsin zaten senin bakıcağın şey sağlamlık yedek parça az yakım ve hafif olması , bütün bunlar yamahada var zaten bunlar güzel olmasa kuryeler almazdı . unutmayın kuryeler sürekli motorun üstünde ve en rahatı en az yakanı alırlar . ybr al keyfine bak derim ben sana .

Şimdi bunlara bakarak bi karar vermen lazım ise RKS titanic 150 ye bi bak derim arkadaşımda var ve çok hoşuma gitti siyah rengi . ne önerirsin dersen bunu alıp satıcaksın zor satma diye ybr düşünebilirsin . ama tvs yada rks al derim ben sana . umarım kararından pişmanlık duymazsın dostum hepsi güzel makinalar seni tatmin ederler aramıza hoşgeldin :) tekerin düz bassın hocam :cat:

A.Türker
09 Eylül 2015, 00:24
bu mal silinen trollerden biri başka bir başlıkta tartışmıştık şimdi onun acısını çıkarıyor. Hayatında motora binmemiş ahkâm kesiyor.

serkany
09 Eylül 2015, 08:35
Yamaha Ybr 125, Apachi 150 ve honda 150 üçüde güzel motor Mondial Mh Drift bilmiyorum..Zaten belli bir süre sonra 250 liliğe geçeceğim demişsin..Senin için şekil falan önemli olmamalı,amacın çok parada kaybetmemelisin ,üç motorunda ikinci elini takipte ol hangisi uygun düşerse onu al..Aldıgından 500-1000 düşüğe verdim diye de üzülme sıfır alsan kaybın çok daha yüksek olur

Şahsi fikrim budur

rebel_punto
09 Eylül 2015, 09:02
Satarım diye alacaksan 2. El ybr al.
Veya bajaj discover 125 de olabilir. Discover de kampanya var. 2015 modeli 4200 2014 modeli pazarlığınıza bağlı. Dün arkadaş a 0 km 2014 model discover 125 i 3800 e aldık.

trancexp
09 Eylül 2015, 10:39
Satarım diye alacaksan 2. El ybr al.
Veya bajaj discover 125 de olabilir. Discover de kampanya var. 2015 modeli 4200 2014 modeli pazarlığınıza bağlı. Dün arkadaş a 0 km 2014 model discover 125 i 3800 e aldık.

ybr al 5.000 km sür en az . diğerleri arıza durumunda soğutur motordan.

Faruk1181
10 Eylül 2015, 18:23
Tavsiyeleriniz ve tecrübelerinizle beni bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Şuan sizin önerilerinizle Yamaha Ybr 125 ile Mondial z 180 one arasında kaldım.şekil olarak z180 daha güzel duruyor küçük motorda olsa şeklinin güzel olmasını istiyorum ama diğer yandan çoğunuz Ybr demişsiniz ne yapmalıyım 5000 e kadar bütçem var

trancexp
11 Eylül 2015, 16:31
ybr de zararın olmaz hemen satarsın, mondial misal 3 bine aldın 2 ye müşteri bulursan satarsın. dikkat et ybr hiç değişmez ama . mondial de modeller hep değişir çünkü stabil bir modelleri yok. mesela civic, corolla , lancer bu modeller hiç değişmez. motorda da ybr , cbr , zxr gibi . ilk motor al kullan hiç takılma .

yasin.
11 Eylül 2015, 19:57
bende drift düsünüyodum z one 180 aldım motordan memnunum 740 km oldu 15 gün falan oldu alalı 500 bakımından sonra motor resmen komple degisti gibi hissettim arkadastada tvs var z one a gore kısmen parcaları pahalı ve asırı bi titreme yapıyor ben sıfır aldım fakat bana kalırsa bilen biriyle gidersen 4000 tl ye 1000 km de benim motordan alabilirsin parcaları gercekten cok ucuz sekil olarakta bence saydıgın motorlardan daha güzel fakat kalite istiyorum diyosan ybr tek gecer.
motor hakkında bilgi: motorumdan memnunum mondial kotu diyenlere aldırıs etme anladıgım kadarıyla 1 sene falan kullanıcaksın benim gibi adam akıllı ozen gösterirsen seni üzebilecek bi motor degil, aynalar kısmen güzel ayarını yapınca güzel oluyo fakat cabuk bozuluyo ayarı stok lastikler naylon motor ciddi anlamda 5.000 devirden sonra baya bi gücleniyor benim motor yeni oldugundan dolayı basmadım cok fakat arkadastada aynısının mavisi var onda 147 gördüm dahada gideri vardı hafif yokus assagı idi yakıt konusuna gelince cok yakmıyo fakat cok az da yakmıyo nasıl giyim 100 km de 11 tl yakıyo tam olarak bu yani ben rodajda oldugum icin biraz fazla olabilir yani bilemiyorum rodaj komple 1600 de bitiyormus kitapcıga gore, egzoz sesi yok denilebilir fakat mesela 7000 devirdeyken gazı kesince egzoz ufak ufak patlama yapıyo hosuna gidiyo insanın aslında ısınmadan dolayı yapar ama hos oluyo :D ben motordan memnunum tvs de kullandım cbf 150 de kullandım fakat tvs titresimden cbf sekil ve fiyattan kaybediyo bana gore

eger istanbul avcılar civarındaysan bi deneme sürüşü ayarlayabilirim sana ;)
dip not: lastikler sıkıntı cıkarabilir uygun ebatlı lastik bulmak cok zor bitek prelli mt 75 ler var biraz paraya kıyıp alman gerekcek cifti 600 falan tutuyor malum önümüz kış sıcak asfaltta bolca kayıyorum ben sahsen :D

ikitekeer
13 Eylül 2015, 18:30
bende başlangıç motoru olarak ybr aldım gayet de rahat şuan satıp R25 almayı düşünüyorum ama ybr her zaman daha rahattır kullanım olarak

okan kömür
13 Eylül 2015, 19:11
Hangisini istersen al sonucta baslangıç motorun olucak ucuz olsun ekipmanı daha iyi alırım dersen drift al motorun canını çıkartırım elimde kalmasın dersen ybr al daha taşada vursan sapasağlam durur :) seri olsun dersen tvs apache cbfyi fazla sıkıstırınca falam yağ yakıyolar diyolar ama sakin sakin sürersen sıkıntı çıkarmaz

ReD_DaYs
13 Eylül 2015, 19:31
Öncelikle ehliyetin hayırlı olsun,
sana tavsiye olarak kendi kullandığım rks titanic 150 yi önerebilirim. fakat 5-6 ay kullanmak için motor alırsan zarar etme ihtimali çok yüksek o yüzden alacaksan da alt limitte 2. el bir motor alıp sonra da satabilirsin,temiz olsun kazasız boyasız olsun yan yatmamış olsun çamura batmamış olsun dedikçe her motorun fiyatı artar, o yüzden şasesi direkleri,motor bloğu düzgün gidişinde sorun olmayan tipi hoşuna giden her motor senin işini görür fazla kafanı karıştırmana gerek yok zaten 3-5 ayda yapacağın kilometre ne olabilir ki sorun çıkartsın. özellikle de önümüz kış iken

benim şahsi görüşüm eğer 250 cc alacaksan 3-5 ay bekleyip direk 250cc ile başlayabilirsin düzgün ve aklı başında kullandığın sürece bir sorun yaşatmaz.

cbf 150
13 Eylül 2015, 19:36
litarütürler derki yamaha ybr 125 :cat:

TR_96
13 Eylül 2015, 19:46
YBR olur bak keyifle kullanırsın.

t.madde
13 Eylül 2015, 20:00
eskı bır mondıal sahıbı olarak mondıalı tavsıye etmıyorum devamlı elın gozun onun ustunde olcak serserı mayın gb nerde bı patlak vercegı bellı degıl ben cok ıyı bakıyodum mumkun oldukca japon ya da alman parcasını bulursam takıyodum kayıs debrıyaj rulman vs.gb parcaları ama yıne hıc ummadıgım anda bı patlak verıyodu suan yenı kasa apache aldım ıkıncı el aldım hatta bır ayı doldurmadan canakkale ye gıttık geldık km de 12 lrs yaktı o da yolun cogunu stabıl 100 ila 120 arası gıttık ben el bebek gul bebek buyumedım apachenın tıtresımı abartılcak kadar rahatsız edıcı degıl tek sılındır olan butun motorlarda tıtresım var arkadasımda cbr 125 var o bıle tıtrıyo tıtremeyen tasıt yok yolun yapısından bıle tıtrer ben apache yı onerırım madem baslangıc motorun olcak en azından apache torklu motor serı de ve stabıl 115 khm ıle cok rahat gıdıyo

İlker41
15 Eylül 2015, 00:49
ben ybr diyorum nede olsa japon

kudret87
15 Eylül 2015, 15:58
Yaklaşık 1 yıl (3000 km ) Ybr 125 kullandım, Diğerlerini hiç kullanmadım ancak apachinin yüksek hızlarda titreşiminden bahseden arkadaşım var.Mondial hakkında hiç bir bilgim yok.
Ybr'yi öneririm, hem trafikteki rahatlığı hem ekonomik olması hemde titreşimsizlik muhteşem. Güzelde bir lastiğin varsa şehir içi bundan iyisi yok. Ybr 125'imi daha dün sattım ve özleyeceğime eminim.
Umarım birazda olsun fikir verebilmişimdir.

cbf 150
15 Eylül 2015, 16:24
Apache sahibiyim mukemmel bi motor hicc uzmez ancak cok titriyor oyuzden tavsiye etmiyorum arkana birini alamiyorsun laf soylicek surekli vir vir vir ybr en mantikliso burdaki onuda az surmistum yormaz seni titreme yok skintisiz apache hepsininarasinda en iyisi oldgunu belirtiyim

arkadaşı taktir ettim kendi motoru diye övmemiş iyi-kötü neyse söylemiş tarafsız yaklaşımdan dolayı 10+10::biggrinn

bence ybr 125 (bu arada)

demirkask
15 Eylül 2015, 16:27
Drift kullandım 1 yıl boyunca şimdi CR1 ile 1.5 yılım doldu.

CR1 önerebilirim gözüm kapalı sadece motoruna iyi bak bakımları aksatma gerisi kolay.

Yaşadığım sorunların tümü akü ile ilgili oldu başkada hiçbir sorun yaşamadım motorda.

GezeGeze
16 Eylül 2015, 01:14
Tecrübesiz olup ilk kez motosiklet alacaklara daha önce de söylemişimdir; mutlaka 0, sıfır, yeni, yepyeni motor al. Bütçesi, şekli sana kalmış. Ama mutlaka sıfır al. Rodajını yaparken motosiklete de alışırsın; acemiliğini atarsın...

Bütçene mutlaka koruma ekipmanlarını da dahil et. Tüm paranı motora harcayıp, dımdızlak, hele ki bir de fırından yeni çıkmış tecrübesiz biri olarak motora binme. (Tecrübeliyken de dımdızlak motora binme. Korumasız motora binilecek olsa MotoGp sürücüleri öyle binerlerdi). Bir miktar eğitim için de paran kalsın..

Motoruna koruma demirleri mutlaka taktır; yan yatacak olsan ayağına bacağına ağırlık gelmeyeceğinden emin ol.

Bütçen 5000 ise, bunun 500-1000'ini korumaya ayırsan; bir miktarını sıfır motorun plakası ruhtası sigortasına falan ayırsan; senin el Kuba alır; YBR, Apache pahalı kalır. Alırsın da, ekipmansız, eğitimsiz, ikinci el bir motorda kaptırıp gitmeye çalışırsın...

Kuba CR1'i tavsiye ederim. Rodajını iyi yapar ve bakımlarını aksatmazsan sorunsuz binersin. Şekil, bu fiyat aralığında değerlendirecek olursan, 10 numara! Renk olarak yeşilini alırsan Kubazaki, siyahını seçersen Kubazuma diyebilirsin :cherry: (Beyazı için isim gelmedi aklıma :mrgreen:). Hem, alırsan, yeşilini al. Uzaktan Kawa gibi durur :mrgreen:

Mutlaka eğitim almaya çalış.