PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni başlıyorum ne olur yardım edin

msbtelli1
08 Eylül 2015, 14:03
Arkadaşlar merabalar ben 16 yaşında olan okuyan bir gencim. Ocak ayından itibaren ehliyetimi alıp ekipmanlarımı tamamlayıp yıllardır hayalim olan Honda Cbr125r'yi almak istiyorum ancak okuyup bir yandan da çalıştığım için gerekli parayı toparlayamıyorum bir yandan da tabiki ailemi ikna etmem gerek sizlerden isteğim bir kask veya başka bir ekipman böylece ailem tedbirli olduğumu da görerek bana yardımcı olurlar. Şimdiden hepinize çok teşekkür ediyorum.

msbtelli1
09 Eylül 2015, 18:45
Yardımlarınız için yinede teşekkürler canınız sağolsun.

Darkcity2000
09 Eylül 2015, 19:40
CbR 125 almayi planlayan adama ekipman kimse hediye etmez arkadasim..

Olcay Avşar
09 Eylül 2015, 19:41
evladım acele etme, daha cok gencsin. merak etme hepsi olacak zamanla :)

avici
09 Eylül 2015, 19:55
Benim 18 yasinda basladi motor sevdasi. 25 yasindayim ekipman,motor vs herseyi daha 2 gün önce tam olarak tamamlayabildim. Babadan yoksa kolay degil bu isler. Simdi sakin ol ve o elimdeki klavyeyi yavasca yere birak.

something123
09 Eylül 2015, 21:20
ve içeri gidip okul başlıo şu matematik konularını bir tekrar et :)

neoazrael
09 Eylül 2015, 21:33
Motordan haric,ehliyet,egitim,yakit,vergi,sigorta masraflarini nasil karsilamayi dusunuyorsun?sadece motoru almakla is bitmiyor ki...

bursagsli
09 Eylül 2015, 21:36
Gösteriş olsun diye cbr 125 alacağına git sıfır pulsar 200ns, cbf 150 al kalan para ile rahatlıkla ekipman ve motorun plaka ruhsat gibi ıvır zıvır şeyleri rahatlıkla ödeyebilirsin.
Ha o motoru aldın diyelim zaten öğrencisin o motor ile düşüp kalktığında parçaları epey pahalıdır

msbtelli1
09 Eylül 2015, 23:15
TAvsiyeleriniz için teşekkürler değerli abilerim...

oakley
09 Eylül 2015, 23:20
Başka bir başlıkta yazdığımı aynen kopyalıyorum:

Öncelikle selamlar;

Kendimden örnek vermem gerekirse, 30 yaş içerisinde, motosiklet hakkındaki çeşitli kitap ve yayınları okuyarak bu işe başladım. Düzenli olarak forumu takip edip aradığım cevapları buluyorum. Size tavsiyem hiç acele etmemeniz. Motosiklet kullanan birçok arkadaşıma ahkam kesecek kadar bu işi kavradığımı düşünüyorum. Lakin motosiklet selesine oturmuşluğum yok henüz.

Yakın bir zamanda adı duyulmuş bir akademiden eğitim ve beraberinde ehliyetime a2 ekleteceğim. Ama yine de bu sürecin sonu olmayacak. Almayı planladığım motosikletin neredeyse 1.5 katı fiyatına ekipman toparlayıp eğitimlere devam etmeyi planlıyorum. Ne zaman ki evet ben piştim şimdi sokaklara çıkabilirim diyeceğim işte o zaman çıkacağım. Yoksa bende 4 ay önce "ver bakalım şurdan bi ybr" diyebilirdim.

Bilinçli ve ağır adımlarla, sağlıklı bir süreç ve birikimle (maddi/manevi) bu işin daha akılcı olduğunu bu forum ve akabinde Reşat Arbaş ın motosiklet teorisi kitabını okumamla anladım.

Yaşayacak daha çok günüm ve sürecek daha çok kilometrem var :) Tabiki başımıza bir iş gelmezse :D

Tek tavsiyem hiç acele etme ve bu işin inini cinini öğrenmeden tek kuruş harcama.

Tekeriniz düz bassın