PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yoldaki Mazot

brooklynnn
07 Eylül 2015, 22:14
Arkadaşlar
Forumdan mertcck arkadasimla beraber bursa kerametli ilicasina gittik. Makara kukara derken sabah dönüş yolunda izmit doğu giselerinden çıkıp istanbula KTM deneme surusune gidecektir. Gişelerden 100 m öncesinde yola bir metre genişliğinde mazot dökülmüş.

Gişelerden geçerken o en sağ giseyintercih etti. Bende ortadaki gişelerden birinden geçtim.

Yol daraldığı için mecbur mazottan geçtim. Kaydın fakat toparladım. Aynadan baktığımda mert dusmus motoru surukleniyordu. Bariyerlere vurmuş baldirlardan bacakları kırılmıştı.

Yanına gittim. Sakinlestyirdim. Kırık belliydi. Felç olmasından korktum. Çünkü sırtı yerde ayaklar yanan bakıyordu. Beli kırılmış olacağından korktum. Sakince hayattasin. Bagiriyorsun canın yanıyor. Önemli olan bu diye bagiriyordum. O an ters istikametten geçen bir doktor hemen durdu ve geldi. Müdahaleye başladı. Onu görünce öyle bir rahatladı ki anlatamam. Hemen trafik durdu. Ambulans arandı. O ara parmaklarını hissesiyormusun dediğimde parmaklarını oynattı. Nasıl sevindim anlatamam. Ambulans 7 -8 dkya geldi. Kocaeli üniversitesi hastanesine kaldırıldı. Baldirlardan kırık mevcut.

Gişelerde en sağ giseyintercih kullanmayın. Yolda parlaklık varsa ya durun ya da 15-20 le gidin.

Sağlıklı surusler.

Onur234
07 Eylül 2015, 22:22
Geçmiş olsun Allah beterinden korusun..

sey_47
08 Eylül 2015, 00:16
Gecmis olsun kardes uzuldum arkadasa. Umarim en kisa zamanda iyilesir.
Ula memlekette, bidona petrol satilmiyor, bu adamlar yola mazot dokmeyi nasil beceriyorlar anlayamiyorum. Denesiz cok memlekette.

Sokollu
08 Eylül 2015, 00:25
Tüylerim diken diken oldu Mert ile 2-3 kez sürmüştük, umarım durumu iyidir çok geçmiş olsun.

Haftaiçi fırsat bulursam ziyaretine gelmek isteriz, umarım önemsiz hasarlarla atlatır bir an önce.

biosferist
08 Eylül 2015, 00:30
Büyük geçmiş olsun
Allah beterinden korusun

A.Türker
08 Eylül 2015, 01:05
çok geçmiş olsun. lütfen son durumdan haberdar edin.

sagat
08 Eylül 2015, 01:17
geçmiş olsun, umarım tez zamanda sorunsuz şekilde iyileşir arkadaşımız.

brooklynnn
08 Eylül 2015, 08:46
Olaydan 2 gün geçmesine rağmen ameliyata alınamıyor. Kalp atışıyla alakalı bir durum var galiba. Bekliyoruz. Babası annesi başında sürekli arıyorum haber almak için.

PysLre
08 Eylül 2015, 08:53
Geçmiş olsun Allah şifa versin. :pale:

Sam@
08 Eylül 2015, 09:00
Geçmiş olsun, tez vakitte iyi olur inş..

Karalı
08 Eylül 2015, 09:13
ne şans arkadaşya daha 4-5 ay önce aynı yol bileğini kırmıştı:pr:bir daha gitmeyin abi oraya
Allah beterinden saklasın inş tez zamanda sağlığına kavuşur güzel kardeşim

Tech_N9ne
08 Eylül 2015, 09:48
Çok geçmiş olsun :( bu mazot dökülme olayı aslında görgüsüz şirketlere ait olan tır sürücülerinden kaynaklanıyor mazotu tır ın alacagından daha fazla doldurarak rampa dan inerken veya çıkarken dökülüyor veya gişelere yaklaşıldıgında fren yaptıkları için fazla dolu olan mazot ister istemez yola dökülüyor ve sorumsuz tır şöförlerimize ne desek boş. Bu tırdan mazor dökülme olayına şahit oldum ve tır şöförüne sorduğumda verdiği cevap aynen yukarıda yazdığım gibiydi. Lanet olsun sorumsuz insanlara. :(

aquarist4
08 Eylül 2015, 09:53
Geçmiş olsun, en kısa zamanda sağlığına kavuşur umarım.

demirkan
08 Eylül 2015, 09:54
geçmiş olsun Allah beterinden saklasın...

kurubuz
08 Eylül 2015, 10:15
Geçmiş olsun. Hayati tehlikesinin olmaması sevindirici. Mazot veya yağa girdiniz mi kurtuluşu yoktur. Eğer çok yağ / mazot varsa mutlaka düşersiniz. Hiçbir teknik taktik vs sizi kurtaramaz. Benimde 2008 de hadımköy gişeleri çıkışında başıma gelmişti ve yaralanmıştım. O zamanki motorum da ciddi hasar görmüştü. O zamandan beridir yoldaki bütün karartılara dikkat kesilirim.

ilker a.
08 Eylül 2015, 10:24
Çok geçmiş olsun.
Gece mi seyahat ediyordunuz?
Gün ışığında seyahat ederken, hele otobandaysanız, karaltıyı görmemeniz büyük hata :(

selimm07
08 Eylül 2015, 10:51
Cok Geçmiş olsun . Allah acil sifalar versin.

brooklynnn
08 Eylül 2015, 11:01
Gunduz sabah 930 suları
Yolda karartı değil parlaklık vardı. Farkettim ama yol daraldığından mecbur üzerinden geçmek zorunda kaldım. Arkadaşım ise mazotun üzerinde geçtiği gişeden dolayı kullanmak zorunda kaldı.

ZümeR
08 Eylül 2015, 11:03
Gelmiş geçmiş olsun, okurken içim daraldı..
Acil şifalar..

trancexp
08 Eylül 2015, 12:02
geçmiş olsun. bu hafta sonuda aklıma geldi mert 1 kere şileye gittik bir daha görüşememiştik. Bizlerede ders olsun bu kaza.

YouSuffer
08 Eylül 2015, 12:55
Geçmiş olsun Volkan, Mertle geçen hafta konuşmuştum bu haftaiçi başakşehirde takılıp sohbet edicektik hastanedemi şimdi nedir durumu? Ziyaretine gideyim müsaitse

brooklynnn
08 Eylül 2015, 21:08
Ben İstanbul dayım
Mert kocaeliye.
Ameliyat olacaktı konusamadim arayacağım gene

sailor33
08 Eylül 2015, 22:27
Geçmiş olsun. Arkadaşa Allah'tan acil şifalar diliyorum. Tekrarını yaşamaması dileği ile.:pale:

mhmtesk
08 Eylül 2015, 22:56
geçmiş olsun. :pale:

ibooo
09 Eylül 2015, 00:58
Yeniden geçmiş olsun Volkan. İnş. toparlar biran önce. :pale:

brooklynnn
09 Eylül 2015, 12:25
Tanıyanlar Kocaeli Üniversitesi Hastanesi 3. Kat ortopediye gelsin arkadaşlar
Durumu kotu. Bugun geldim yanına komada. Tepki verdi. Sizleri de hissederse iyi olacaktır.

Levent
09 Eylül 2015, 12:32
Geçmiş olsun, allah şifasını verir inşallah, beterinden korusun.

YouSuffer
09 Eylül 2015, 13:11
Tanıyanlar Kocaeli Üniversitesi Hastanesi 3. Kat ortopediye gelsin arkadaşlar
Durumu kotu. Bugun geldim yanına komada. Tepki verdi. Sizleri de hissederse iyi olacaktır.

Volkan c.tesi 2-3 gibi ordayım ben. Durumu kotu demek üzüldüm

GB79
09 Eylül 2015, 13:35
Umarım kurtulur :( Kurtulunca motoru bıraksın bence, şansını daha fazla zorlamasın, daha önce de kaza geçirmiş anladığım kadarıyla. Anlaşılan motosiklet ona uygun bir şey değil ya da çok şanssız :( Kopamayacaksa en azından ufak bir scooter alıp, şehiriçinde kullansın.

brooklynnn
09 Eylül 2015, 20:11
Ben yarın öğleden sonra tekrar gideceğim.
Erman glin gorun abi.

Yurdukoru
09 Eylül 2015, 22:27
Çok büyük geçmiş olsun. Inşallah Rabbim şifasını versin.
Ben de bir keresinde şehir içinde gece düz yolda, hızım daha 20 km bile değilken, topu topu 20 cm çaplı mazota denk gelmiş ve feci düşmüştüm. Mazot çok fena...