PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yola çıkarken olası lastik sorunları için ne taşıyorsunuz ?

ZümeR
07 Eylül 2015, 16:30
Uzun yola çıkarken lastik patlama, inme, hava kaçırma, delinme gibi sorunlara karşı nasıl tedbir alıyorsunuz.

Cumartesi-Pazar 600km lik yola çıktım artçı ve çanta.
Dağların arasından geçerken aklıma geldi araç olsa kriko var stepne var vs..
Motorda nasıl tedarikli olabiliriz bu gibi durumlara.

Yama, fitil, pompa ??

Mertcan39
07 Eylül 2015, 16:31
lastiklerim dubleks fitil alıyorum pompa almıyorum aalında almam lazım

ertano
07 Eylül 2015, 16:33
CO2 tüplü fitil seti ve köpük geçici önlemleri.

kurubuz
07 Eylül 2015, 17:45
Fitil yama taşımanın hiçbir anlamı yok çünkü yanında ayrıca pompa da taşıman gerekecek. Lastik tamir spreyi seni en yakındaki lastikçiye götürmeye yeter. Hem deliği tıkar hem de lastiğini az da olsa şişirir. Tabi bu tubeless lastikler için geçerli.

Olcay Avşar
07 Eylül 2015, 18:08
fitil yama ve ekipmanları, pompa.

ama fitil yama idare etmek icin, en kisa zamanda mantar yama yapmali

emre xt125
07 Eylül 2015, 20:48
uzun yola çıkmıyorum =]

BatuhanK
07 Eylül 2015, 20:53
İç lastikli bir motosikletim olduğundan Şarjlı bir cep telefonu ile, bi miktar nakit para taşıyorum

snappy x
07 Eylül 2015, 20:55
BEYLER HER HAFTA ŞAMBRELİM PATLIYOR ÇİVİ GİRİYOR HEP LASTİKÇİYE GİTMEKTEN BIKTIM NE YAPMALIYIM

essegesse
07 Eylül 2015, 21:04
Sadece spray taşıyorum.Daha önce başıma geldi.Hem deliği tıkıyor,hem de lastiği şişiriyor.Tabii ki sadece tubeless lastik için geçerli.

Olcay Avşar
07 Eylül 2015, 21:34
ic lastikli motoru olanlar yedek ic lastik tasiyabilir, musait bir zamanda da patlak olani tamir edip onu yedek yapar.

F54
07 Eylül 2015, 22:09
ic lastikli motoru olanlar yedek ic lastik tasiyabilir, musait bir zamanda da patlak olani tamir edip onu yedek yapar.

Yedek iç lastik takmak için biraz bilgi beceri lazım
Sizce buraya böyle konu açan bi motosiklet kullanıcısı iç lastik değiştirebilir mi?

mehmetenis
07 Eylül 2015, 22:20
Çakmaklık çıkışından çalışan kompresör ve lastik tamir kiti,her yolculuğumda yanımdadır.

jarre
07 Eylül 2015, 23:01
http://www.deltabisiklet.com/SLIME-TUBE-SEALANT-BISIKLET-LASTIK-DOLGUSU-16-OZ,PR-4559.html

mükemmel ürün 3 ay önce sıktım iç lastiğe sonra şişirdim patlama yaşamadım.muhakkak çivi falan girmişdir ama ürün harika patlama yok şimdilik.tavsiye ederim herkese

ZümeR
08 Eylül 2015, 09:54
Motorum 2013 Suzuki Inazuma lastiklerim tüp süz yani Tube - less
Dişli, zincir, lastik, filtre değişimi, ufak tefek tamir vs. şükür elimden gelir böyle şeyler.

Sadece merakımdan ve dağ başında çaresiz kalmaktan korktuğum için açmıştım bu konuyu.
Uzun yola genelde artçıyla (eşim) çıkıyorum ve yollar dediğim gibi ıssız dağ başı.

Anladığım kadarıyla Lastik dolgusu tek başına yeterli. Daha önce hiç kullanmadım bu icadı.
Peki işimi gördü diyelim lastikçiye kadar ulaştık.
Lastiğin içinden nasıl temizleniyor peki ? Yada temizlenmesi gerekiyor mu ?
Sıfır hava durumunda iş görüyor mu ?
Ön ve arka lastik için 1 kutu yeterlimi ?
Kararı nedir ? Ne kadar sıkılır..?

ilker a.
08 Eylül 2015, 10:16
Valla ben hiçbir şey almıyorum :)
Zaten yanımda koca bir alet edevat takımı da olsa, bilmediğim için, hiçbir şeyine müdahale edemem.
Ama şimdiye kadar, ne bisikletle olsun, ne otomobille olsun, ne motosikletle olsun, yolda lastiğim patlamamıştır.

kurubuz
08 Eylül 2015, 10:30
Dişli, zincir, lastik, filtre değişimi, ufak tefek tamir vs. şükür elimden gelir böyle şeyler.

Sadece merakımdan ve dağ başında çaresiz kalmaktan korktuğum için açmıştım bu konuyu.
Uzun yola genelde artçıyla (eşim) çıkıyorum ve yollar dediğim gibi ıssız dağ başı.

Anladığım kadarıyla Lastik dolgusu tek başına yeterli. Daha önce hiç kullanmadım bu icadı.

Evet bir de işin lastikçi rafı var. Lastikçi motosiklet lastiği sökmez. Ön lastik ise işin kolay, arka lastik ise senin becerine kalmış. En iyisi mahalle arası bir motosiklet tamircisine gidip hem sökümünü hem de tamirini yaptırmak. yarılmadıkları sürece tubeless lastikler hareket halinde küçük delikten hava kaçırmazlar. Zaten hareket halindeyken patlayıp indiyse delik büyüktür ve fitil sprey vs de işe yaramaz demektir. Patlak tubeless lastik durduğu zaman iner. Kampa gidersin sabah çadırdan bir çıkarsın lastik inik. Yani uzun lafın kısası günlük geziye gittiğinde lastik patlaması sebebi ile yolda kalman düşük ihtimal.

mozgur
08 Eylül 2015, 10:30
BEYLER HER HAFTA ŞAMBRELİM PATLIYOR ÇİVİ GİRİYOR HEP LASTİKÇİYE GİTMEKTEN BIKTIM NE YAPMALIYIM

Sürekli kullandığın yolu değiştir

EKONOMİ
09 Eylül 2015, 09:46

Gusül abdesti al

Bir de yollarda civi tel gibi şeyleri sık sık topla.lastik tamircileri atıyor muhtemelen. evin köşe başında sürekli civi toplarım avuç avuç.

Az sadaka çok belayi defeder

Mehmet_SIRLI
09 Eylül 2015, 10:58
Arkadaşın oturduğu bölge kentsel dönüşüm bölgesi yada inşaatların yoğun yaşandığı bir bölge ise yolda çok tazla civi vida tel vs vs olabilir. Bizim orada böyle yol vidadan geçilmiyor.

fz6_fazer
09 Eylül 2015, 11:12

Eğer patlak büyük olursa tüpde fayda etmiyor,ybr ile Rusya'ya giderken dubleks lastik patladı,tüpte fayda etmedi,yanımda iç lastik vardı,işimi gördü.
2 adet iç lastik,2 adet tüp,pompa,fitil tavsiyemdir,yollarda rezil olmaktan iyidir

mutluemlak
09 Eylül 2015, 11:14
latik şişirme spreyi taşıyorum daha basıma bişi gelmedi ama ne olur ne olmaz hep yanımdadır
ayrıca kağıt bant ve cekme halatıda uzun yolda yanımdadır tavsiye ederim.

nazım19
09 Eylül 2015, 11:22
Yedek arka iç lastiği, yapıştırıcı ve yama,levye,anahtarlar,ayak pompası,iki parçadan oluşan portatif orta sehpam her zaman yanımda.