PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Bu kask nasıl? /RESİMLİ/

avici
06 Eylül 2015, 20:03
MT revenge kaskın adı arkadaşlar, sharp 5 yıldız almış ve şuan fiyatı 250 tl. Benim asıl merak ettiğim konu ise bu bir race kask mı? Yani ben bu kaska siyah vizör takıp kuba superlight 200 ile kullanıcam sırıtırmı acaba?

http://playwellbikers.co.uk/images/products/mt-revenge-motorcycle-helmet-matt-black.jpg

Şuradan ayrınlı resimlerini görebilirsiniz: http://urun.n11.com/kask/mt-kask-mt-revenge-solid-mat-sharp-test-5-yildiz-P37991306?cid=604001&gclid=CLbPxJ3y4scCFRQTGwod9csDAg

Mamba09
06 Eylül 2015, 20:11
o değilde, intikam diye kask ismimi olurmuş? :D

cıbırlover1
06 Eylül 2015, 20:49
o değilde, intikam diye kask ismimi olurmuş? :D

Hahaha Güzel tespit :)

Ben 700 tl ye Nolan 86 kask aldim ama 4 yıldiz alabilmis... Ne kadar 5 yıldız alsada yine bir kaska bakmak gerekir diye dusunuyorum ..
Diger sorunuza ise cok sekil bir kaska benziyor bence sirıtmaz diye dusunuyorum ...

seta34
06 Eylül 2015, 20:51
Yorumlara bak arkadas ne kadarda el ustunde tutuyorlar bu kaski.
Artci kaski alamadim hala durumlar duzelsinde bundan alip benim icon'u artciya vericem.
Allah kaza bela vermesin

avici
06 Eylül 2015, 20:54
Yorumlara bak arkadas ne kadarda el ustunde tutuyorlar bu kaski.
Artci kaski alamadim hala durumlar duzelsinde bundan alip benim icon'u artciya vericem.
Allah kaza bela vermesin

Hangi yorumlar hocam?

sey_47
06 Eylül 2015, 21:01
Siritmaz siritmaz, yillardir fullface ile seyhan 150, gv 250 kullandim. Nazi kaski alip pekmezini mi akitacan.

Bu arada sunu belirteyim, siyah vizorler sikinti oluyor aksamlari, hele ki sehirlerarasi yol karanlik ise, goremiyorsun birsey, varsa gunes vizorlu al daha iyi olur.
Diger bir hususta siyah beynini kaynatiyor adamin. MT Blade var bende mat siyah, yazin kayniyor guneste kalinca, takmak istemiyorsun. Denk gelirse kendi kaskimi kaplayacagim beyaz'a. Sirf tipi motora uygun olsun diye konforundan ve guvenliginden odun verme.

zonta
06 Eylül 2015, 21:04
250 tl lik kaskın 5 yıldız alması çok ilginç değilmi?aynı testte 2 bin tl lik arai lerde 5 yıldız almış:queen::queen:!!!!!

A.Türker
06 Eylül 2015, 21:11
benim kaskım bu hatta benimkinin üstünde azrail var :) sırıtmaz hocam niye sırıtsın kışın nazi kaskı mı takılır.

avici
06 Eylül 2015, 21:17
Arkadaslar cok tesekkurler siparisi gecicem yorumlardan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

250 tl lik kaskın 5 yıldız alması çok ilginç değilmi?aynı testte 2 bin tl lik arai lerde 5 yıldız almış:queen::queen:!!!!!
Sadece sharp degil toplam 4 testten gecmis kask doc, snell vs. Ayrica ls2 gibi plastik degil policarbon malzemeden uretilmis.

iptaluyelik01
06 Eylül 2015, 22:20
Sırıtmaz bence gayet güzel bir kask.

Ertugyigit
06 Eylül 2015, 22:36
Kardeş ben kullanıyorum gayet kaliteli ve güzel bir kask , bütçen varsa al bu fiyata 5 yıldız bulamazsın gayet uygun fiyatı , ha fiber isterim dersen de 700 e mi 800 e mi ne aynı modelin fiberi var , ona da bakabilirsin.

by_xray
06 Eylül 2015, 22:48
Arkadaslar cok tesekkurler siparisi gecicem yorumlardan sonra.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:15 ----------

Sadece sharp degil toplam 4 testten gecmis kask doc, snell vs. Ayrica ls2 gibi plastik degil policarbon malzemeden uretilmis.

Bu fiyattaki ls2 ler fiberglass oluyo hocam. Ama hangisi iyi denirse onu bende meraek ediyorum işte kaska alma aşamasındayım aynı şekilde

avici
06 Eylül 2015, 22:56
Bu fiyattaki ls2 ler fiberglass oluyo hocam. Ama hangisi iyi denirse onu bende meraek ediyorum işte kaska alma aşamasındayım aynı şekilde

fiberglass mı iyi polikarbon mu bilmiyorum açıkcası, ama aynı kalemde malzemeler sanırım.

Bune
06 Eylül 2015, 23:06
fiberglass mı iyi polikarbon mu bilmiyorum açıkcası, ama aynı kalemde malzemeler sanırım.

Karbonfiber Kompozit > Fiberglass > Polikarbon > Termoplastik > Abs plastik

Bu şekilde gider kaskların kalite sıralaması, fiberglass ile termoplastik arasında uçurumlar vardır, aralarında birbirine yakın olanlar fiberglass ve karbonfiber kompozit ürünlerdir sadece ama onlara bile aynı diyemeyiz.

Mengu16
06 Eylül 2015, 23:12
Kardeş ben kullanıyorum gayet kaliteli ve güzel bir kask , bütçen varsa al bu fiyata 5 yıldız bulamazsın gayet uygun fiyatı , ha fiber isterim dersen de 700 e mi 800 e mi ne aynı modelin fiberi var , ona da bakabilirsin.
Rüzgar sesi alıyo mu çok 130km hızdan sonra nasıl ?

Ertugyigit
06 Eylül 2015, 23:29

O kadar hız henüz yapmadım makina rodajda ama 70e kadar hiç ses yok neredeyse , bir de kulak tıkacı ile hiçbir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.

A.Türker
06 Eylül 2015, 23:32
Abi ne tam sessiz diye bilirsin ne çok rahatsız edici diyebilirsin orta derecede alıyor.

Mengu16
06 Eylül 2015, 23:34
O kadar hız henüz yapmadım makina rodajda ama 70e kadar hiç ses yok neredeyse , bir de kulak tıkacı ile hiçbir sıkıntısı olmaz diye düşünüyorum.
Ne rodajmış bitmedi ben Mondial'le bir ayda 1100km yaptım rodaj için :cherry: Arada gazla motor sağır kalmasın.

MustafaErdur
06 Eylül 2015, 23:41
Kaskın tipi ve geçtiği testlerden sonra fiyatı bana çok ekonomik geldi. ls2 ff351 'den kurtulursam fakirliğim batsın bu kaskı seçerim kesinlikle olumlu yorumları sıcak bakılacak cinsten

Ertugyigit
06 Eylül 2015, 23:45
Ne rodajmış bitmedi ben Mondial'le bir ayda 1100km yaptım rodaj için :cherry: Arada gazla motor sağır kalmasın.

1,5 haftadır şehir dışındayım bir de az biniyorum ya , öyle hergün binmiyorum pek işim olmuyor :D şu 800 km bitsin gazlıycam daha bi 300 km var :D

by_xray
06 Eylül 2015, 23:50
Kaskın tipi ve geçtiği testlerden sonra fiyatı bana çok ekonomik geldi. ls2 ff351 'den kurtulursam fakirliğim batsın bu kaskı seçerim kesinlikle olumlu yorumları sıcak bakılacak cinsten

Hocam sen kasktan memnun değilsin heralde. Ben de senin kskından düşünüyodum . Kaskla ilgili sıkıntı nedir öğrenebilir miyim ?

Blindfire
07 Eylül 2015, 06:44
Güneş vizörü olsa iyimiş.

cagdas3819
07 Eylül 2015, 13:30
Aynen kardeşim bende FF 351 Serisi düşünüyordum :D Gerçekten sorunlar varsa kaskta bize açıklar mısın @MustafaErdur Kardesim ?

hasipbal
07 Eylül 2015, 13:35
Fiyatı gerçekten de çok güzel.Ankara içinde deneyip alabileceğim bir bayi bulabilirsem ben de bu kasktan almayı düşünüyorum.

Mr.Yldrmdmr
07 Eylül 2015, 15:03
ff351 kullanıcısıyım. Kesinlikle çok kötü bir kask. Ben akşama motosiklete binicem yine takıcam ama hiç mi hiç güven vermiyor. Bu kaskın Beyaz/Siyahından almayı düşünüyorum. Okuduğum yorumlarda gerçekten güzel bir kask. Ve ayrıca kask hakkında bilgilendirmek için söylüyorum kask uzunlamasına yapılmış yani @Bune abimiz bir konu paylaşmıştı ordan bakarak da bişeyler öğrenebilirsin.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137770-sharp'-tan-5-yildiz-alan-en-ucuz-iki-kask-mt-revenge-vs-nitro-aikido-inceleme.html

gurkanerkan
07 Eylül 2015, 15:45
Sadece sharp testini dikkate alıp nitro aikido aldım ve 70-80 km hızlara geldiğinde içeriye dolan rüzgar hem gözlerimi hem kulaklarımı yoruyor. Yani demem o ki tamam çarpışma testinden 5 yıldız alması güzel ama kullanıcı yorumlarına bakmakta fayda var.

Green Arrow
07 Eylül 2015, 15:50
Güvenliğin yanında konforda gerekiyor malum. Herkesin durumuna bütçesine saygılıyım ancak ben altında litrelik motorlar görüpte kafasında ls2 görüyorum hakikaten yazık. Şu kask işine önem vermek lazım 500-600 liranın altında maalesef uzun soluklu kullanım için kask bulamazsınız...

deplasemih64
07 Eylül 2015, 15:57
KASKI MOTORA DEĞİL KAFANA TAKICAKSIN KARDEŞİM MOTORSİKLET NE OLURSA OLSUN KASKIN EN İYİSİNİ ALMAYA ÇALIŞ

ZümeR
07 Eylül 2015, 15:59
ff351 kullanıcısıyım. Kesinlikle çok kötü bir kask. Ben akşama motosiklete binicem yine takıcam ama hiç mi hiç güven vermiyor. Bu kaskın Beyaz/Siyahından almayı düşünüyorum. Okuduğum yorumlarda gerçekten güzel bir kask. Ve ayrıca kask hakkında bilgilendirmek için söylüyorum kask uzunlamasına yapılmış yani @Bune abimiz bir konu paylaşmıştı ordan bakarak da bişeyler öğrenebilirsin.
http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137770-sharp'-tan-5-yildiz-alan-en-ucuz-iki-kask-mt-revenge-vs-nitro-aikido-inceleme.html

https://www.youtube.com/watch?v=EXBaSVSulFQ&feature=youtu.be

Keoma
07 Eylül 2015, 16:01
Bu mt kaskların boyutu normal kasklara göre büyüktü.Deneyin bence

Bune
07 Eylül 2015, 16:33
Bu mt kaskların boyutu normal kasklara göre büyüktü.Deneyin bence

Tam tersi dar, MT kullananlar arai ve agv' ye benzetiyorlar yanlardan dar oval yapılı bir kask alttaki ki inceleme yazımda açıklamaya çalışmıştım.

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/137770-sharp%27-tan-5-yildiz-alan-en-ucuz-iki-kask-mt-revenge-vs-nitro-aikido-inceleme.html

K4NuNi
07 Eylül 2015, 17:28
1 ay kadar önce aldım. Sürekli kullanıyorum. (Siyah Mat) Şu ana kadar bir sorununu görmedim. Tek problem güneş vizörlü bir kasktan geçince sorun yaratabiliyor. (LS2 FF396 kullanıyordum)
Fiyat / Performans olarak bakıldığında başarılı.

Milorad13
21 Ekim 2015, 20:08
bende mat siyahını kullanıyorum, 300 km yaptım henüz bu kaskla . şuanlık memnunum. yazın görücez bakalım :)

siyah vizör kullanan arkadaşlara sorum, aksam sahil yollarında görüşü çok düşürür mü acaba.siyah vizör almak konusunda çok kararsızım..

Sepya
21 Ekim 2015, 20:15
Kaskların motosiklet sınıflarına göre sınıflandırılmasına karşıyım, SS hayranı bir insan olarak cross kasklar çok karizma geliyor. Naked sürüp enduro kaskla dolanan, scooter sürüp full face kaskla dolanan arkadaşlarımda var, kafan nasıl rahat edecekse o şekilde bir seçim yapmalısın

serkan24
22 Ekim 2015, 03:34
rüzgar sesi rahatsız ediyor, hava kanalları kapalıyken vizörün üstünden hava alıyor kafa üşüyor, çenede ped var güzel bir düşünce, iç astarı çabuk eriyor, yıkayınca içine köpük koymuşsun gibi oluyor ama kullanımla birlikte oda gidiyor, ilk aldığımda kafama baya baya oturuyordu hatta sıkıyordu şuan baya gevşedi haberin olsun.

solmyr
22 Ekim 2015, 03:41
bende kullanıyorum. ls2'den sonra aldım. aynı beden ls2'den daha dar. kulak kısımları pek iyi değil. kulağa baskı yapıyor, bir süre sonra acıtıyor. onun dışında ls2'den daha az rüzgar sesi yapıyor. burun kısmı daha uzun. malzeme kalitesi olarak alıp yürümüş bir kask değil ama güven veriyor.