PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kaska Desen Boyama ve Reklamcılar Hakkında

CxAnKACx
06 Eylül 2015, 19:37
Cümleten selamlar herkese,
Kaskı boyama işine giriştim olmuşken de biraz şekil şukela bir şeyler yapayım dedim, istediğim şekli de buldum ama kaska nasıl uygulayacağımı bulabilmiş değilim. Öncelikle istediğim şekil:
http://www.autocollant-tuning.com/5854513-1933-large/sticker-ktm-aile.jpg

Bunu yazıcıdan çıkarttım, sonra kağıdın arkasına maskeleme bandı yapıştırıp şekli kestim güzelce maket bıçağı ile, güzel duruyodu ama ince yerler hafif havada kalmıştı (düz zemine bile tam oturmuyordu yani.) düz kağıda bi deneyim dedim ama olmadı istediğim gibi, babamın önerisi de reklamcılardan birine gidip arkası yapışkanlı bir kağıda o şekli kestirtip kaska 0 şekilde yapıştırıp öyle boyamaktı. Mantıklı geldi ama açıkçası işi kendim yapmak istiyorum ama aklıma hiçbir yol gelmedi...
Şimdi sorum şu: gerçekten reklamcılar o şekilde hazırlayıp verebilirler mi? Olursa eğer fiyatı ne kadar olur ve ne kadar sürede hazır olur ?
İkinci soru:Çıkartma şeklinde kaska yapıştırırsam altındaki boyayı söker mi ? (Kaskı mat siyah yapıp sonra deseni yapıcam.)
Üçüncü soru: Gerçekten evde kendi çabalarımla halletmemin hiçbir yolu yok mu abi ? :salut:

Yardımlarınız ve cevaplarınız için şimdiden teşekkürler , iyi forumlar :)

farcob
06 Eylül 2015, 20:16
Reklamcıya git Cast folyoya istediğin renk kestir direk onu yapıştır. Çok renkli istiyorsan dijital baskı yaptır.
2-3 tane yaptır birini beceremezsen, diğerini yap. Yuvarlak yerlerde fön makinasıyla sıcak hava tut.

Mamba09
06 Eylül 2015, 20:47
reklamcıya götür. bunu istiyorum ama transparan olsun şu boş yerleri de. ona göre yapışkanlı kağıda basar o. uygulamasınıda onlar yapabilir fön makinesi vardır. en fazla vereceğin işçilik dahil 25 lira olsun :)

JuxtaCrucem
06 Eylül 2015, 20:50
Bulunduğun şehirde herhangi bir reklamcı, tabelacı yani dijital baskı makinesi olan herhangi bir yere gidip yapışkanlı folyoya bas-kes yaptırman gerekiyor. Maliyeti düşüktür 1-2 tane alırsan daha rahat yapıştırırsın, veya 5-10 tl bi ücretle yapıştırırlar. Kendin yapıştıracaksan biraz ısı (fön makinesi) iyi olacaktır. Takıldığın sormak istediğin bir yer varsa özel mesajdan ulaş, yardımcı olayım.

İyi forumlar

CxAnKACx
06 Eylül 2015, 21:13
Tesekkur ederim degerli cevaplariniz icin, ama sticker olarak degildi demek istedigim oralari bos olsun sprey boya ile ben boyayim demek istedim, boyle olmasini istememin sebebi de sticker zamanla asinmasin ve kaskin diger bolumuyle arada renk farkliliklari olmasin diye, kaskin hava aliklarini da turuncu yapicam cunku...

Reklamcilar logonun oldugu yeri sokup veremezler mi ben sprey boya atsam...

Bir de su fon makinesi kismini biraz daha anlatir misiniz, ilk kez boyle bi ise girisiyorum bilgim yok kadar az, internetten arastiriyim dedim ama aradigim sekilde bir anlatim/ video bulamadim malesef,
Tekrar tesekkur ederim cevaplariniz icin.

A.Türker
06 Eylül 2015, 21:18
Tesekkur ederim degerli cevaplariniz icin, ama sticker olarak degildi demek istedigim oralari bos olsun sprey boya ile ben boyayim demek istedim, boyle olmasini istememin sebebi de sticker zamanla asinmasin ve kaskin diger bolumuyle arada renk farkliliklari olmasin diye, kaskin hava aliklarini da turuncu yapicam cunku...

Bir de su fon makinesi kismini biraz daha anlatir misiniz, ilk kez boyle bi ise girisiyorum bilgim yok kadar az, internetten arastiriyim dedim ama aradigim sekilde bir anlatim/ video bulamadim malesef,

reklamcı saydam etiket basar yine kendin ktm yerlerini kesip kalan şablonu yapıştırırsın öyle boyarsın.

tyrung
06 Eylül 2015, 22:48
Hiç boyama, parlak siyah folyoyu lazerde kestir. Dedikleri gibi 5 tane falan kestirsen 20tl para alırlar :D
Ben kaskın yanına yıldız kestim yapıştırdım, zamanla kenarları kalka biliyor yada çiziliyor, yenilemek gerekebilir

CxAnKACx
06 Eylül 2015, 23:42
Hiç boyama, parlak siyah folyoyu lazerde kestir. Dedikleri gibi 5 tane falan kestirsen 20tl para alırlar :D
Ben kaskın yanına yıldız kestim yapıştırdım, zamanla kenarları kalka biliyor yada çiziliyor, yenilemek gerekebilir

daha kolaydir ve daha guzel durur muhtemelen ama heveslendim usta ya :D o kalip yapilacak canim sikildiginda bi yerlere basarim kalibi. Vandal olup cikicam en sonunda dermisim :)

ülgenhan
06 Eylül 2015, 23:48
Reklamcılar istediğin desenin şablonunu yapabilirler dostum. Hatta kaskı götürürsen sıvama işini de yaparlar, Sökmen için yönergeleri de verirler.

Maliyetli olmasa airbrush yaptırmayı önerirdim. Ama bazı desenler kaliteli
Kask lardan dahi maliyetli olabiliyor

JuxtaCrucem
07 Eylül 2015, 15:34

Fark eden bişey yok zaten sana folyonun tam halini vericekler yapıştırmak için KTM logosunu sökeceksin. Madem öyle istiyorsun direk kesilmiş fakat sökülmemiş yani düz zemin olarak yapıştır. Ardından KTM yi çıkar içi boş kalsın. Daha sonra sprey ile boya. Sonra Folyoyu çıkart. Bu şekilde de yapabilirsin. Fön makinesinin mantığı ise şudur. Folyo dediğimiz malzeme sıcakta esneme yapar. Yani sen bunu yapıştırırken kavisli bölgelerde özellikle içinde hava kalmasın, dümdüz bir şekilde jilet gibi yapıştırmak için kullanacaksın. Fön makinesi de bu işe yarar. Yalnız fazla tutma biraz tutsan yeter çok tutarsan çok esner malzeme.

RAMİREZ
07 Eylül 2015, 19:09
Fön makinesini kaskına tutmaaaaaa...... sadece malzemeyi hafif esnetmek için kullan. Yapışmış yüzeye tutma kaskın iç malzemesi deforme olur.

< iLk@yy >
07 Eylül 2015, 19:31
neden yuvarlek kestiriyorsunuz ki
baskes denen yöntem ile lazerde şekli kesecekler sonrasında transfer kağıdına alıp yapıştıracaklar aslına bakarsan fön makinalık işide çok yok transfer kağıdında fön makinası işe yaramaz en düzgün bu şekilde yapılabilir bu logo

tavsiyem renk baskısı yaptırmaman. çünkü yakından baktığında folyo üzerindeki boya nokta nokta sırıtıyor
ben benim motoru boyatırken tedarikçilerimizden birine bu şekli çizdirip yaptırmıştım sonuç hiçte istediğim gibi orjinaline yakın bile olmadı

Olcay Avşar
07 Eylül 2015, 19:32
kaski boya, stickeri yapistir ve komple vernik at.

< iLk@yy >
07 Eylül 2015, 19:34
kaski boya, stickeri yapistir ve komple vernik at.

olcay folyo üzerine vernik sıkıntılı bir iş
folyo çekiyor zamanla büzüşme yapıyor yani kalın atarsa direk yapıyor çok ince kat atabilirse oda sonradan güneşi gördükçe çekiyor

CxAnKACx
07 Eylül 2015, 21:29
Cevaplar icin tekrar tesekkur ederim, bugun kaski boyadim mat siyaha ancak babam sagolsun (!) gazeteyle tasimaya calismis ve altinda kenara gazete artiklari yapisti, daha 20 dk olmamisti boyayali... Yarina kurumasini beklicem, gazetelerin yapistigi yere tekrar bi zimpara ve boya atmam gerekicek sanirim :( yarin halledip logoyu boyayabilirsem fotograf cekip buraya atarim herkese tesekkurler cevaplari icin , iyi forumlar.