PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farklı bir konu ( Bize yakışır )

Liposcus
06 Eylül 2015, 15:51
Arkadaşlar,
Öncelikle kusura bakmayın motor dışında bir konu açtım ama duygusal bir anımı paylaşmak istedim.
Fatih medikal park'ın ordaki burger king'e gittim. Bahçede oturuyordum. Kaskımı ceketimi yanımdaki sandalyeye koydum. Bir tane suriyeli çocuk yanıma geldi. Kaskın üstündeki kamerayı sordu bu ne abi dedi. Yarım yamalak türkçeyle. Açıklamasını yaptım benden para istedi. Açmısın diye sordum hayır dedi. Biri ona bir kutu kalem ve stikerlar vermiş. Bende onlar ne dedim kalem dedi. Kutudan çıkardı bitane uzattı. Hediye mi ediyosun dedim. Evet dedi. Ve daha henüz para vermemiştim. Sana birşey öğretcem ama hiçbir zaman unutma tamam mı dedim. Tamam dedi. Bitane kalem ve elindeki stikerları aldım. Kağıda " Bu kalem başarılarına imza olsun 1 TL :) " aynen böyle yazdım 10 tane. koluna yapıştırdım hepsini. Bu ne abi dedi. Bak şimdi kutuda 10 tane kalem var dedim. Bu stikeri insanlara uzat dedim. 10 Tanesini sattığınde 5 tl cebinde kalsın 5 tl ile tekrar 10 tane kalem al dedim. Günde para istemekten daha çok kazanırsın dedim. Bak şimdi git ordaki durağın oraya dediklerimi yap dedim. Koştu geldi 10 dk sonra sevine sevine geldi. Abi 1 tane kaldı dedi. Ama daha çok para var dedi. 23 TL toplamış :) Bak gördün mü para istemek yerine böyle yaparsan, hem para kazanmanın ticaretteki yolunu öğrenirsin hemde insanları rahatsız etmezsin böyle insanlar seni daha çok sever dedim. Hatta yan masada bir çocuk vardı 5 tl verdim ona müşteriydi sanırım. Dedimki senden bir rıcam var cocuk burya geldiğinde o kağıdı alıp kalemi bu parayla satın alırmısın dedim. Çocuk ticaretin nedemek olduğu anlasın diye. Çocukta tabi seve seve dedi. O cocukta kalemi alınca cocuk cok mutlu oldu. Yani 27 tl ye yakın para kazandı 10 dakikada. Neyse bu cocukla vedalaşmak zorunda kaldım ben kaskımı felan taktım. Arkamdan abii diye bağırdı kalemi kaldırdı gülücük attı. İçim gitti açıkcası. Aradan 1 hafta geçti tekrar oraya gittiğimde burgerkingteki çalışan çocuk, motorcu abi geldimi motorcu abi geldimi diye hep beni sormuş. Hadi ya neden sordu acaba dediğimde, kağıda o yazıyı yazcak birini bulamadı bende 4 5 tane yazdım ama ilgilenemedim müdürmüz kızıyor dedi. Bu yazıyla sizi sıkmak istemezdim ama, bazı şeylerin değerini anlamak için insanlar sahile vurmasını beklemememiz lazım. Bu çocuklarımızı bu şekilde dışlamak yerine ticareti öğretelim. Çünkü biz motorcuyuz. Motor kültürünü bilenler bilir. Bize yakışan budur. 3 haftadır çok huzurluyum paylaşmak istedim

Mamba09
06 Eylül 2015, 15:55
Gerçekten harika bir davranış. Tebrik ederim sizi.

barodi
06 Eylül 2015, 16:15
Aglatacaktin yav:sunny:
Helal olsun

fatih.
06 Eylül 2015, 16:25
10 numara diyecek birşey yok tebrikler

Murat.K.
06 Eylül 2015, 16:26
Tebrik ederim örnek Alınacak bir davranış sergilemişsiniz. Müsaadenizle bende sizden kopya çekeceğim. Hatta kopya çekip uygulamak ile kalmayacak, mesajınızı Facebook üzerinden paylaşacağım.

A.Türker
06 Eylül 2015, 16:30
tebrik ederim. Çok bilgili bir yaklaşımda bulunmuşsunuz. Balık vermeyip balık tutmayı öğretmişsiniz.

Freanzhyle
06 Eylül 2015, 16:41
Ne kadar güzel böyle yumuşak kalpli insanların olması,iyiki böyle bir davranışta bulunmuşsunuz,belki de hayatında önemli bir adım oldu,hayata kazandırıldı,gerçekten tebrik ederim. Biz motorcuyuz,dediğiniz gibi bize de bu yakışır.

scooboy
06 Eylül 2015, 16:45
Forumda siyasetçi varsa okusun...En çok onların okuyup bişileri anlaması lazım.

APM
06 Eylül 2015, 17:14
Gerçekten duygu yüklü ve ders veren ibret alıcı bir olay. Can-ı gönülden kutluyorum sizi.

oguzhan6161
06 Eylül 2015, 18:10
Arkadaşlar,
Öncelikle kusura bakmayın motor dışında bir konu açtım ama duygusal bir anımı paylaşmak istedim.
Fatih medikal park'ın ordaki burger king'e gittim. Bahçede oturuyordum. Kaskımı ceketimi yanımdaki sandalyeye koydum. Bir tane suriyeli çocuk yanıma geldi. Kaskın üstündeki kamerayı sordu bu ne abi dedi. Yarım yamalak türkçeyle. Açıklamasını yaptım benden para istedi. Açmısın diye sordum hayır dedi. Biri ona bir kutu kalem ve stikerlar vermiş. Bende onlar ne dedim kalem dedi. Kutudan çıkardı bitane uzattı. Hediye mi ediyosun dedim. Evet dedi. Ve daha henüz para vermemiştim. Sana birşey öğretcem ama hiçbir zaman unutma tamam mı dedim. Tamam dedi. Bitane kalem ve elindeki stikerları aldım. Kağıda " Bu kalem başarılarına imza olsun 1 TL :) " aynen böyle yazdım 10 tane. koluna yapıştırdım hepsini. Bu ne abi dedi. Bak şimdi kutuda 10 tane kalem var dedim. Bu stikeri insanlara uzat dedim. 10 Tanesini sattığınde 5 tl cebinde kalsın 5 tl ile tekrar 10 tane kalem al dedim. Günde para istemekten daha çok kazanırsın dedim. Bak şimdi git ordaki durağın oraya dediklerimi yap dedim. Koştu geldi 10 dk sonra sevine sevine geldi. Abi 1 tane kaldı dedi. Ama daha çok para var dedi. 23 TL toplamış :) Bak gördün mü para istemek yerine böyle yaparsan, hem para kazanmanın ticaretteki yolunu öğrenirsin hemde insanları rahatsız etmezsin böyle insanlar seni daha çok sever dedim. Hatta yan masada bir çocuk vardı 5 tl verdim ona müşteriydi sanırım. Dedimki senden bir rıcam var cocuk burya geldiğinde o kağıdı alıp kalemi bu parayla satın alırmısın dedim. Çocuk ticaretin nedemek olduğu anlasın diye. Çocukta tabi seve seve dedi. O cocukta kalemi alınca cocuk cok mutlu oldu. Yani 27 tl ye yakın para kazandı 10 dakikada. Neyse bu cocukla vedalaşmak zorunda kaldım ben kaskımı felan taktım. Arkamdan abii diye bağırdı kalemi kaldırdı gülücük attı. İçim gitti açıkcası. Aradan 1 hafta geçti tekrar oraya gittiğimde burgerkingteki çalışan çocuk, motorcu abi geldimi motorcu abi geldimi diye hep beni sormuş. Hadi ya neden sordu acaba dediğimde, kağıda o yazıyı yazcak birini bulamadı bende 4 5 tane yazdım ama ilgilenemedim müdürmüz kızıyor dedi. Bu yazıyla sizi sıkmak istemezdim ama, bazı şeylerin değerini anlamak için insanlar sahile vurmasını beklemememiz lazım. Bu çocuklarımızı bu şekilde dışlamak yerine ticareti öğretelim. Çünkü biz motorcuyuz. Motor kültürünü bilenler bilir. Bize yakışan budur. 3 haftadır çok huzurluyum paylaşmak istedim

Abi Allah herşeyi gönlünce versin gözlerim doldu okurken.. Zor bir çocukluk geçirdim .. Allah kimseyi namerde muhtaç etmesin. Helal olsun belkide geleceğine en büyük katkıyı sen yaptın. Belki çok iyi yerlere gelir ve toplantılarında seminerlerinde başarısının hikayesi olarak bu hikayeyi anlatır. Çok güzel bir şeye vesile olmuşsun tebrik ederim abim :rendeer:

Darkcity2000
06 Eylül 2015, 18:19
Senin gibi guzel insanlar varoldugu surece sirtimiz yere gelmeyecek..herzaman umudumuz olacak daha guzel gunler icin..

ARçİL
06 Eylül 2015, 19:55
Motorcu insan böyledir,böyle olmalıdır.Robot,ruhsuz değildir. Bunun birgüzel örneği bu kardeşimiz teşekkürler.

okan kömür
06 Eylül 2015, 20:35
abi harbiden tebrikler gurur verici birsey yapmıssın

Sahin35
07 Eylül 2015, 13:45
Yürekten kutluyorum seni abi..Herkes kendine yakışanı yaparmış bu hayatta.Allah açtığın her kapıyı hayırlı kılsın inşallah..

turkish39
07 Eylül 2015, 16:46
Allah (C.C.) senden razı olsun inşallah.

iptaluyelik01
07 Eylül 2015, 16:56
Tebrik ederim bir büyük bir yol açmışsınız önünde.

Fyz.01
07 Eylül 2015, 18:20
https://www.youtube.com/watch?v=EhLQcaaNvk0

bu aklıma geldi :)

mozgur
07 Eylül 2015, 18:38
Aklına, yüreğine sağlık (:

savinelli
07 Eylül 2015, 19:39
akşam akşam naptın böyle valla bir kötü oldum. yorum bile yazamadım tıkandım kaldım.

Fyz.01
07 Eylül 2015, 19:52

bu aklıma geldi :)

videoyu direk eklemeyi beceremedim :) hoşuma giden bi videoydu

kızıl şeytan
07 Eylül 2015, 20:03
stickera "SAVAŞA HAYIR" yazsaydın ve savaş mağduru bu çocukların günahsız sebil sübyan olduğunu daha net ifade edebilirdin. davranışını takdir ediyorum ama "eşitsizliğin sürekliliği" diye bir mesele vardır ekonomide ve sosyalbilimde bu çocukları renk dil din ve cinsiyet olarak ayırmadığımız zaman gerçekten ahlaklı bir toplum oluruz ellerin yüreğin dert görmesin tebrik ve teşekkürler :)

GB79
07 Eylül 2015, 21:15
Pek bir şey anlamadım ama iyi bir şey yapmışsınız sanırım :cat:

peypazar43
07 Eylül 2015, 21:23
Helal olsun sana

sezgingulmez
07 Eylül 2015, 21:26
usta sen ne kral adamsın helal olsun sana :cat:

mehmetenis
07 Eylül 2015, 22:36
Yaptığın duyarlı hareketi Tebrik ediyorum şapka çıkartıyorum.
Seni yetiştiren büyüten Anne ve Babaya teşekkürler ki böyle bir bireyi aramıza kazandırmış.

Liposcus
07 Eylül 2015, 22:39
Bence bu yorumlarla herkes bunu yapmış gibi oldu zaten, düşünceleriniz huzur ve mutlu edici eyw sağolunnn :cat: :cat: :cat: :cat:

potasyum
10 Ekim 2015, 09:31
ince düşüncelisin, tebrikler

arslan0770
10 Ekim 2015, 09:38
yüreğine sağlık kardeşim...eyvallah

BlackNaked
10 Ekim 2015, 10:23
Beşinci Boyut izler gibi oldum valla :D

edit : Cidden örnek bir davranış , keşke herkes sizin gibi düşünebilse..

Memory42
10 Ekim 2015, 10:51
Canı gönülden tebrik ediyorum...Harika bir davranış sergilemişsiniz.Okurken duygulandım.

ozrace
10 Ekim 2015, 11:08
bu güzel davranışından ötürü seni tebrik ederim,umarım senin gibi insanlar çoğalır,günümüzde herkes kendini düşünür bencil birine dönüşüyor çünkü...

zulu
10 Ekim 2015, 14:05
davranışından dolayı O çocuk adına , kendi adıma , insanlık adına sana teşekkür ederim...

Liposcus
17 Aralık 2015, 02:55
Arkadaşlar,
Dün yolum üstü tekrar ziyaret ettim. Abisiyle birlikte midye satıyor. Hayırlı olsun. 10 tane midye bedava yedim :)

AlisanYılmaz
17 Aralık 2015, 04:34
Sizin gibi insanlar olduğu sürece bu dünyadan hala bir umut var.. Tebrik ederimm

-saygılarımla..

Liposcus
05 Şubat 2018, 17:42
Çocuğu gördüm arkadaşlar. Arabalı tezgah yapmış kendine silgi defter kırtasiyede ne varsa koymuş :))))) beni tanımadı ilkten hatırlatmakta istemedim. 15 lıralık birşeyler aldım. Döndüm yoluma.. Muhtiş bir duygu. Tezgah yapcak yaşı yok henüz ama yapmış helal olsun