PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : YouTube Blogger - Para Kazanma

IVU
06 Eylül 2015, 01:03
Arkadaşlar Merhaba;

Öncelik ile herkese iyi geceler umarım keyfiniz yerindedir. Bir süredir bu youtube.com üzerinden yayın ve blog yaparak para kazanan arkadaşları duyuyor ve takip ediyorum, tam olarak kazançlarını bilmesem de ortalama bir yayıncı yıllık 50.000 Dolar ile 150.000 Dolar arası para kazanıyormuş yani ortalamadan kastım Türkiye verilerine göre kişisel Vblog yapanlar. Şimdi baktığım zaman yayınlar gelen de çok sıradan ve bir birinin aynı ben ayda 10.000 TL civarı kazanıyorum şuan işimi bırakıp bu tarz bir şeye başlamayı planlıyorum çünkü bitirdiğim okul da bu işe yönelik aslın da kamera montaj vs kullanmayı biliyorum o yüzden pek sorun yaşamam gibi geliyor ve biraz farklı bir yayın tarzı düşünüyorum açıkçası kısaca bildiğiniz gibi zaten motosiklet kullanıyorum aynı zaman da 1 adet de jetskim var diyorum ki hafta da 1 gün jetski yayını yapsam 1 gün canlı yayın 1 gün motosiklet yayını 1 gün offroad ( CJ5 alacağım eğer bu işe başlarsam ) bu şekil de hafta nın 3 - 4 günü aktif ve farklı yayın yapabilirim iyi kötü kız çevrem de var dikkat çeksin izleyici için normal de ayda 1 kere yetimhane ve barınak ziyareti yapıyorum işten ayrılınca daha çok vaktim olacağı için hafta da 1 barınak 1 de yetimhane yapma seçeneğim de var zaman zaman pc den oyun da oynuyorum spor falan yapıyorum hafta sonu erkek erkeğe dert gecemiz var bahçede bunların hepsini birleştirsem bir program yapsam ve buna göre yayınlar yapsam aslın da sevimli bir tipim genel de insanlar sever beni sizce olur mu tam olarak kafamdaki her şeyi anlatamadım tabi ama genel mantık bu şekil, beni takip eden insanlardan çekimlere katılmak isteyen olursa onları da alırım diyorum gerek jet olsun motor olsun offroad olsun bilmiyorum aslın da kazancım iyi zaten bu işi tam olarak para için planlıyorum bana güzel bir yaşantı gibi geliyor ve yayın da genel olarak benim yaşantımı temsil edecek zaten vs vs... :) Hacılar ne dersiniz kafam karışık siz olsanız izlermisiniz bu tarz bir kanalı düşüncelerinizi bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Bana mantıklı geliyor da biz burada bir aileyiz siz ne düşünüyorsunuz ?

Bune
06 Eylül 2015, 01:11
Bu işi senin aklının alamayacağı şekilde delicesine yapan birini tanıyorum 40-50 civarı hesabı hepsinde de tek tek aylık ortalama 10 - 15 video yüklemesi var. Şimdiye kadar ki en kral kazancı aylık 700 dolardı, kaldı ki bunları da fake hesaplar ile ekstra izlenmeye çeviriyor. Şimdi sen bana bi açıkla hele bir videon 1 milyon dahi izlenmeden nasıl aylık 10.000 tl barajını aşacaksın? Fake desem üzülürsün, ciddiye alsam kendime hakaret sayarım, nesin sen ondan bahset hele.

Usercom
06 Eylül 2015, 01:15
Arkadaşlar Merhaba;

Öncelik ile herkese iyi geceler umarım keyfiniz yerindedir. Bir süredir bu youtube.com üzerinden yayın ve blog yaparak para kazanan arkadaşları duyuyor ve takip ediyorum, tam olarak kazançlarını bilmesem de ortalama bir yayıncı yıllık 50.000 Dolar ile 150.000 Dolar arası para kazanıyormuş yani ortalamadan kastım Türkiye verilerine göre kişisel Vblog yapanlar. Şimdi baktığım zaman yayınlar gelen de çok sıradan ve bir birinin aynı ben ayda 10.000 TL civarı kazanıyorum şuan işimi bırakıp bu tarz bir şeye başlamayı planlıyorum çünkü bitirdiğim okul da bu işe yönelik aslın da kamera montaj vs kullanmayı biliyorum o yüzden pek sorun yaşamam gibi geliyor ve biraz farklı bir yayın tarzı düşünüyorum açıkçası kısaca bildiğiniz gibi zaten motosiklet kullanıyorum aynı zaman da 1 adet de jetskim var diyorum ki hafta da 1 gün jetski yayını yapsam 1 gün canlı yayın 1 gün motosiklet yayını 1 gün offroad ( CJ5 alacağım eğer bu işe başlarsam ) bu şekil de hafta nın 3 - 4 günü aktif ve farklı yayın yapabilirim iyi kötü kız çevrem de var dikkat çeksin izleyici için normal de ayda 1 kere yetimhane ve barınak ziyareti yapıyorum işten ayrılınca daha çok vaktim olacağı için hafta da 1 barınak 1 de yetimhane yapma seçeneğim de var zaman zaman pc den oyun da oynuyorum spor falan yapıyorum hafta sonu erkek erkeğe dert gecemiz var bahçede bunların hepsini birleştirsem bir program yapsam ve buna göre yayınlar yapsam aslın da sevimli bir tipim genel de insanlar sever beni sizce olur mu tam olarak kafamdaki her şeyi anlatamadım tabi ama genel mantık bu şekil, beni takip eden insanlardan çekimlere katılmak isteyen olursa onları da alırım diyorum gerek jet olsun motor olsun offroad olsun bilmiyorum aslın da kazancım iyi zaten bu işi tam olarak para için planlıyorum bana güzel bir yaşantı gibi geliyor ve yayın da genel olarak benim yaşantımı temsil edecek zaten vs vs... :) Hacılar ne dersiniz kafam karışık siz olsanız izlermisiniz bu tarz bir kanalı düşüncelerinizi bekliyorum...

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:58 ----------

Bana mantıklı geliyor da biz burada bir aileyiz siz ne düşünüyorsunuz ?

Sadece türkçe lisanda olursa pek ilgi çekmez ingilizceye cevirmeniz gerekli

Oyun oynayarak olmaz milyonluk oyuncu kanalları var geçen pewdiepie diye bi herif gördüm en çok abonesi olan kanalmış ergenler deli oluyor o tipe bu adamları geçmeniz zor

Dere kenarına çeşme yapılır mı acaba??

Aea sizin kanalı irlandalının küçük esnafı bitirdiği gibi bitirebilir de kendinizi duyurmanız için zaman gerek

Insanlar sabirsiz bir kere kimsenin oturup uzun süre youtube videosu izleyeceğini de sanmam

Mobilden yazmaya peygamber sabrı

Bilgisayara geçince daha detaylı yazarım

2AF3R
06 Eylül 2015, 01:17
Hocam benim görüşüm piyasada çok vlog yapan var hani benim aradığım biraz daha aea incelemeleri gibi birşey. Malum her modeli incelemiyor birde son yıllarda çok fazla yeni motorlar geldi. özellikle insanlar 250 cc civarındaki modelleri detayla kaliteli incelemeleri arıyor misal rx3 evo türkçe bir inceleme bulamadım. Sonra Tnt 250. Daelim daystar250 gibi. Hatta aynı klassmandaki motorları 250 cc cruiser 150 cc comuter gibi kıyaslamaları yaparsan çok dikkat çeker birde açıkça aranan videolar. Bakınız çapıra başlıcam ne alayım ? ss alıcam 250 cc ye kadar neyle başlayayım gibi konu başlıkları çok fazla forumda mevcut. Umarım yardımcı olabilmişimdir.

tyrung
06 Eylül 2015, 01:18
Her ülkenin bölgenin para oranı aynı değil. Maalesef Türkiyeninki çok düşük diye biliyorum.
En iyisi bu işi yapan yönlendiren firmalar var onlara sormak.... gerçi sormakta paralı olabilir.

Google para kazanma sistemini anlamak maalesef basit değil, bende bakmıştım çözümleyemedim :D

Vlog yerine farklı kanallar deneyebilirsin. Fail videoları, kaza videoları, komik videolar vs inanılmaz tıklanıyor ve tüm dünyaya hitap ediyor.
Türkiye nufusu kadar izlenmiş videolar var :) 100.000 türk internet kullanıcısı için vlog şuan pek manalı değil gibi.

IVU
06 Eylül 2015, 01:31
Arkadaşlar siz konuya tamamen MotoBlog olarak bakmışsınız tam olarak anlatamadım galiba ben sadece MotoBlog yapmayacağım, 1. OffRoad CJ 5 ile 2. JetSki FX 160 ile 3. Motosiklet z800 ile 4. Seksi Kızlar İle Genel Sohbetler ve Extrem Sporlar 5. Çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri ( Kostüm Ve Hediyeli ) 6. Sokak Hayvanları Barınağı ( Mama Vs. ) 7. Dert Gecesi Canlı Yayın Erkek Erkeğe vs... yani şuan Türkiye de uygulanmayan ve çok yönlü bir sistem + Bune arkadaşımız 10.000 TL nasıl kazanacaksın diye sormuş benim amacım 10.000 TL kazanmak değil tam olarak istediğim gibi bir hayat yaşarken daha huzurlu ve mutlu günler geçirmek ne kadar kazanırım bilemiyorum bu dediklerimi yapacağım kadar kazandırsa yeter başlangıç olarak ve Blog için İnternet reklamı ile real reklam planlarım da var, Türkiye de YouTube gelirleri çoğu ülkeye göre daha az olduğu biliyorum ama başarılı bir Blog USA da yılda 1.000.000 USA kazanıyorsa Türkiyede de bence 100.000 USA kazanmak mümkün.

4Vaqrant
06 Eylül 2015, 02:15
başarılı bi vlog nerde 1.000.000 kazanıyomuş pardon? troll sünüzde yinede cevap vereyim 1000 izlenmeye yaklaşık 0.5 dolar civarı veriyor youtube tabi bu amerikadan izlenirseniz yani amerikadaysanız ki bu kadar bile değildir muhtemelen videodan videoya değişir. Bi video 450 bin izlenmiş 230 dolar kazandırmışsa diğer video 58 bin izlenip 10 dolar kazandırabiliyo. Amerikadan izlenirseniz ve yayın yaparsanız katsayınız çok çok daha yüksek oluyo ama türkiyeden izlenirseniz bi halt yiyemezsiniz. yani yayın ingilizce olucak amerikadan izlenmeniz lazım orada reklamlara tıklıyolar deli gibi reklam veren şirketler var deli gibi reklam geliyo türkiyedeyken yabancı reklamları nasıl çıkartısınız amerikalılara veya bi ingilize tıklatırsınız orasını ben bilemem. pewdiepe felan heralde dediğiniz paraları anca kazanıyodurki o bile 1.000.000 kazanmıyodur yani yada aylık 100 150 bin dolar max o bile heralde aylık 20 30 bin dolar felan ki youtubeda en çok abonesi bulunan kanal neyin hayalini yaşıyorsunuz anlamıyorum şuan sanırım türkiyede en populer vlogcu motorcumuhabbeti herif 10 20 bin izleniyor ki pek bi para kazanmıyorum diyor lan onu geçtim aea bile kaç senedir youtubeda orda burda bilmeyen yok en iyi videosu 1 milyonu bulmadı daha 600 700 binlik videoları var.ne yapıpda tanınıp izlenip para kazancaksınız Allah aşkına. Gözünüzü para bürümüş harbi 10 bin tl lik işim var diyon açtığın konuya bak bir sürü şey yazarımda neyse sen o işten istifa et aç youtube kanalı aylık 100 tl gelirin olur onada motoruna benzin alırsın artık.

MetinK.
06 Eylül 2015, 02:15
Arkadaşlar siz konuya tamamen MotoBlog olarak bakmışsınız tam olarak anlatamadım galiba ben sadece MotoBlog yapmayacağım, 1. OffRoad CJ 5 ile 2. JetSki FX 160 ile 3. Motosiklet z800 ile 4. Seksi Kızlar İle Genel Sohbetler ve Extrem Sporlar 5. Çocuk esirgeme kurumu ziyaretleri ( Kostüm Ve Hediyeli ) 6. Sokak Hayvanları Barınağı ( Mama Vs. ) 7. Dert Gecesi Canlı Yayın Erkek Erkeğe vs... yani şuan Türkiye de uygulanmayan ve çok yönlü bir sistem + Bune arkadaşımız 10.000 TL nasıl kazanacaksın diye sormuş benim amacım 10.000 TL kazanmak değil tam olarak istediğim gibi bir hayat yaşarken daha huzurlu ve mutlu günler geçirmek ne kadar kazanırım bilemiyorum bu dediklerimi yapacağım kadar kazandırsa yeter başlangıç olarak ve Blog için İnternet reklamı ile real reklam planlarım da var, Türkiye de YouTube gelirleri çoğu ülkeye göre daha az olduğu biliyorum ama başarılı bir Blog USA da yılda 1.000.000 USA kazanıyorsa Türkiyede de bence 100.000 USA kazanmak mümkün.

Güzel Paralar Kazanabilirsiniz.İlgi Çekicek Başlık Ve İçerik Olduktan Sonra.r10.net Üyeliğiniz Varsa Nasıl Paraya Döndürebileceğinizi Öğrenebilirsiniz.Yoksa Pm Atın Davetiye Atayım.

IVU
06 Eylül 2015, 02:55
Dünya genelin de 1.000.000 Kazanan şuan 174 tane kişisel yayın kanalı var, 1000 izlenme reklam gelirlerine göre değişiklik gösterse de ortalama Türkiye için 1.4 Dolar şuan, PewDiePie 39.131.449 Abonesi ve yüksek izlenme oranına eşlik olarak beğeni sayısı ile günümüz için yıllık minimum 8.693.783 Dolar kazanıyor ki büyük ihtimalle bu kazanç 13.000.000 Doları geçer tüm gelirler hesaplanınca. Önce araştırın sonra yorum yapın ve mümkünse Türkçe değil İngilizce araştırma yapıp daha verimli kaynaklardan aldığınız bilgiler ile yorum yapmayı deneyin. Barkın Bey'e gelince AEA olarak her ne kadar bu gün Motosiklet camiası için önemli bir insan olsa da youtube izleyici kitlesi olarak baktığımız da 88.532 Abone ile sıradan bir oyun vblogun dan çok çok çok daha aşağı da olduğunu görüyoruz tabi bunun asıl sebebi senin karakterini taşıyan toplum da kendine istediği yeri bulamamış insanlar ama hiç bu konulara girmeyeceğim. Bak insanlar fikirlerini düşüncelerini olumlu veya olumsuz saygı çerçevesi içinde hemde yapıcı olmaya çalışarak yapabiliyor sende bu tarz karakterleri örnek ol kendine kulaktan dolma bilgiler ile yorum yapıp evde oturup kurtlar vadisi izleyerek olmuyor bu işler.

Bune
06 Eylül 2015, 02:56
Ben aylık nasıl 10.000 kazanacaksın demedim ki nasıl 10.000 barajını aşacaksın dedim, malum 10 bini hali hazırda kazanıyorum diyorsun o zaman bunu geçmen gerekir yani attığın taş ürküttüğün kurbağaya değsin.

Ya dostum kısaca trollüğünü başka şekilde yap 1000cc alıcam yaşım 16 de ona gülelim ama bu Türkçe ile böyle bozuk imla ile sana 10 bin lira veren şirketin müdürünün karşısına geçer yüzüne tükürürüm. Böyle iki mail atsan ertesi gün eline verirler maaşını. Senin anlattığını (seksi kızlarla sohbet, çocuk esirgeme kurumu yardımı) angelina jolie ile brad pitt yapıyor ya onlarla takılacaksın ya da dan bilzerian ile takılacaksın ki böyle sesksi kızlarla vblog yaptıktan sonra erkeklerin nesiyle dertleşeceksin Allah aşkına?

Neyse devam et ben yoruldum trollüğünden belki başkaları cevap verir.

IVU
06 Eylül 2015, 03:07
Ne senle nede 4Vaqrant Leblebisi ile tartışmayı düşünüyorum, kişisel yorumlarınız ruhsal kompleks gibi bir şey bence öyle yada böyle bir plan bir proje bu olur veya olmaz ama yukarı da verdiğin örnekler özellikle çocuk esirgeme kurumu için hem çok gereksiz hem çok yanlış lakin ben sana ne anlatayım insan önce belli bir noktaya gelmesi gerekiyor ki etrafına bakmayı öğrensin diğer kişiler o noktaya gelene kadar At gözlüğüne devam. Konuyu anlamamışsınız amaç sadece para kazanmak değil bak amaç istediklerini yapmak daha özgür olmak aynı zaman da mutlu olmak ve hayatını devam ettirecek kadar gelir sağlamak, toplum olarak eğitim sisteminden tut insanların günlük yaşadıkları hayata kadar herkes mutsuz aynı zaman da özgürlük yok her şey yasak yapmak istediklerin engelli vs bazı kişilerin insanlara yaşadıkları standart düzen dışın da bir kapı olduğunu göstermesi de lazım ki bunu algılayacak zeka da olsan basit bir vblog yazısına bu kadar boş yorum yaparmıydın o da muamma tabi.

ZamboKage
06 Eylül 2015, 03:44
Merhaba arkadaşlar en kolay para yolu şuan youtube ama botlar doldu bot nedir abone botu yeni kanal açan herkes +150 200 videodan sonra bot basıyor hani bot attığı belli olmasın diye botu atıyor +250 k abonesi oluyor doğrulandıyı aldıkdan sonra doğal olarak abone çok olunca ister istemez izleniyor sanırım ayda 6 milyon izlemeye toplam 1850 dolar veriyor.İlk başta 150 video at sonra paraya kıy bas botu 250k abonen olsun kazan parayı artık her +17,25 yaş arası elemanlar parayı youtubeden vuruyor aşagı yukarı o gördüğünüz veled gözü ile baktığınız oyun kanalları ortalama ayda 10,12 bin tl para kazanıyorlar biz o kadar sürünelim çalışacaz diye adam oturup video atsın işte hayat.

mhmtesk
06 Eylül 2015, 04:01
Şu anki işinde devam ediyorken hafif hafif yoklasanda, baktın tutuyor gibi olursa tamamen bu işe odaklansan olmazmı?

topgun1111
06 Eylül 2015, 05:52
imkansız ötesi

hasipbal
06 Eylül 2015, 06:13
Bu verilen miktarlar tamamen hayal bence.

Yakın bir arkadaşım hemen hemen 300 dolar para kazandı ama olay izlenme sayısında değil.Youtube bazı kriterler istiyor.

1)Videonun tamamı size ait olacak
2)Videoyu çeken kişi,size yayın hakkını devrettiğine dair bir belge sunmalı.Bunu youtube ister ise iletmek zorundasınız.
3)Videoya ekleyeceğiniz müzik size ait olmalı ya da yayın hakkı size tanınmış olmalı.Aksi halde YT hem sesini kısıyor,hem de para ödemiyor.
4)Video şiddet,kötü hissiyat ve çıplaklık içermemeli.Küfür ve sokak ağzı içeren içerikleri de hoş bulmuyorlar.

Bu kriterleri sağladıktan sonra olay para kazanma evresine geldiğinde tam olarak şöyle işliyor.video 7 saniyeden uzun olmalı(bu değişmiş olabilir,ama 7 saniyeden kısa olmaması gerekiyor diye biliyorum)çünkü reklam girmesi lazım araya.Video ne kadar uzun olursa o kadar iyi.Hani videoyu izlerken alt barda çıkan sarı renkte çizgiler var ya.Onlar reklamların ne zaman gireceğini gösterir.

İzlenme sayısı ya da reklamların görülme miktarı kesinlikle para kazandırmaz.Kazanıyorum diyen açık yalan söyler.Parayı reklamlara tıklanır ise kazanırsınız.Botlar ile hile yapmayı deneyen çok var,işe yaramıyor baştan söylemem gerek.Tek tıklama da çok fazla kazandırmaz.Video 50.000 falan izlenmeli ki size 100 dolar kazandırsın,o da izleyenler oldu da isteyerek ya da yanlışlıkla tıkladı diyelim.O da olmazsa istenirse 100.000 kere izlensin,kazandırmaz.

Yani diyeceğim o ki bana mantıklı gelen bir iş değildir.Hobi olarak yapın,para kazanmayı düşünmeyin çok derim.En çok parayı oyun oynayan adamlar kazanır bu işlerden.Hobi olarak,severek yapın,ek olarak 100-200 dolar gelir ise,o da tadından yenmez.Ancak ayda 50.000 dolar vs...Hayal gibi gözüküyor bana.

---------- Mesajlar birleştirildi - 06:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 06:03 ----------

Yukarıdaki yorumların hepsini okumamıştım.

Eğlencesine açılmış tamamen traş bir başlık bu.İçeriği yazan üye de tahmin ediyorum ki yaşı gerçekten küçük,eğlenmeye çalışan biri.Kızmanın,gücenmenin bir manası yok.Yalnız saçma sapan bir kendini kaptırma durumu var.Gerçekten böyle hayalleri yoktur inşallah.İzlenmeden para kazanıyorum diyen(ki o da hadi özgün içerik hazırladı diyelim)dediğim gibi açık net bir şekilde yalan söyler.Eğer talep edilir ise nasıl para kazanılır,kanalın para kazanma özelliği nasıl açılır açıklarım.Hesap bilgileri nasıl girilir,para hesaba ne zaman içinde anlatırım.Tabi ki önce elinizde çok izlenen,tamamen sizin ürettiğiniz bir içerik olması gerekiyor o da ayrı bir konu.

Hatam oldu ise affola,iyi pazarlar dilerim herkese.

< iLk@yy >
06 Eylül 2015, 10:33
yurt dışında bu işten para kazananlar sadece youtube üzerinden para kazanmıyorlar

bu yayınlara sponsorlar giriyor youtube'de dahil
sonrasında yt google'a geçtikten sonra google artık orayıda inanılmaz derecede sömürmeye başladı
zamanında çinden tıklama satın alıp amerika linklerine tıklama verirdik 3. 4. aydan sonra google hop dedi bize :)

yani google baya ince eleyip sık dokuyor bu işte ve türkiye aslında sadece sömürülen bir yer
yurt dışında internet ile ilgili olan bir çok şey önemli yasalara tabi olduğuduğundan ve insan dolandırmak vs gibi konular çok hassas olduğundan şirketler bile dikkat ediyorlar insanlar dava açıp kat kat para koparmaya çalışıyorlar çünkü.
ama iş buraya geldiğinde öyle mi ? Bu gün biz bi organizasyon yapacaz izin belgesi alacaz arada en az 2 kişiye alttan bir şeyler veriyorsun yoksa sadece açık yazıyorum ibnelik olsun diye izin mizin vermiyorlar veya fashion weekte ustalar geceli gündüzlü çalışırken benden ufak hatun gekip bu bu neden olmadı diye fırça kayabiliyor yurt dışında yapsın hadi bakalım 8 saati doldumu çalışan tüm eşyalarını toplar çeker gider 1 sn ekstra beklemez beklersede baya güzel fatura keser mesai için

4Vaqrant
06 Eylül 2015, 15:10
evet koçum 28 ağustos 2015de kayıt olup bana burda artislik yapma kazan 10bin youtubedan at fotografını bana özür dilemezsem namerdim bu kadar konuşuyorum on binede gerek yok o senin özgür sevdiğim bilmem ne dediğin hayat varya öyle bi hayat yaşayacak kadar para kazan SADECE youtubedan TÜRKİYE de özür dilerim yine. Türkiyedeki youtuberların çoğu ya başka işlerdede çalışıyor yada anne babasındanda geliri var tek başına bu işi yapan çok az sayıda kanal var.Türkiyede maximum abonesi olan kanal bile 1milyon civarı olduğunu varsayıp her gün video atsa bile o video o abone sayısıyla bot olduklarınıda varsayarsak 200 bin 300 bin civarı izleniyo buda yaklaşık 150 dolar civarı eder 1000 kişiye 1.4 dolar felan olduğu yok kuzenin kanalı var gözlerimle gördüm ben hesapladık.Her gün video attığını düşünürsek 150*30 = 4500 dolar ederki buda 10 15 bin tl eder kaldı ki bu türkiyedeki abone sayısı en çok olan kanal senin o düzeye ulaşman ne kadar vakit alıcak ? Kaldıki o herifler bot kasıyo sen bu halinle ulaşamazsın imkansız.Canın leblebi çektiyse yollayım :) Hadi bekliyorum kazan youtubedan parada yaşa o özgür hayatını bi video editlemek kaç saatini alıyormuş acaba :) pc başında 2 saat durmakla normal bi işte 4 saat çalışmanın göz yorgunluğu nerdeyse aynı gözününde uçup gideceğini felan hesaplamak lazım tabi :) neyse ben özürüm hazır bekliyorum hadi şaşırt beni.

Mengu16
06 Eylül 2015, 18:02
300 dolar para benim aracımın mazotuna yetmez. İnternette bişeyler yaparak para kazanmanın en mantıklı yolu IOS ve Android uygulamaları yapmak. Ücretsiz ama reklam gösteren, IAP'lı ücretsiz veya paralı uygulamalar. Benzersiz, alternatifsiz bi uygulaman olursa reklam gelirleri ve uygulama içi satın almalar(IAP) baya para getirir. Ayrıca uygulama yapıp satma imkanın da var 3-5 bin liraya mesela, müşteri bulmak lazım tabi.
Yabancı oyun Vlog'ları ve kızların makyaj, güzellik Vlog'ları baya para getiriyo diğer şeyler hikaye bence. Bi de fenomen olacak bir video çekersen en baştan da reklamları açarsan bikaç milyon izlenmeyle baya para kazanırsın. Video başlığı ingilizce olmalı, thumbnail'i dikkat çekici olmalı.

bursagsli
06 Eylül 2015, 18:18
Bende birara bu işlerle uğraştım 30 dolar civarı kazanmıştım yüklediğim videoları başka pclerden izleyip reklama basiyordum sonra youtubeye bir film yukleyince uyarı aldım bir daha yukledim sonra hesabimdan para kazanma pasif duruma düştü üstüne 1.5 milyon izlenme videom vardı
Youtubede ekinsoyak denen çocuk ayda 5-6 bin tl para kazanıyormuş üstüne 240 bin abonesi var oha diyorum kanalı o zaman baya kazanıyor açtığın kanalının reklamını yapman gerekir günde en az 1 video atarsan kısa sürede iyi para kazanırsın video çekimlerinden sadece motovlog yapma herşeyleri çek kısa sürede iyi para kazanırsın

Darkcity2000
06 Eylül 2015, 18:27
kahretsin ben gidiyorum bile 200 usd civari kazanmisti kazana kazana..

bilginozi
06 Eylül 2015, 18:52
Hali hazirda ayda 10.000tl kazanan adamin burada sormasi gereken hicbir soru yoktur. Soyledikleri hayal kurmaktan ibaret degilse...

okay kömür
06 Eylül 2015, 19:54
hocam işi gücü bırakıp yapılıcak işler değil bunlar her videonuzu 1-2 milyon kişi izlese ancak ozaman bir miktar para kazanılabilir ki bunun için en azından 3-4 milyon abonenizin olması lazım buda ülkemiz şartlarında biraz imkansız gibi duruyor.