PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MOTOR SEÇİMİ İLE İLGİLİ YARDIM ( ACİL )

anilalkin
05 Eylül 2015, 18:40
Herkese merhaba. 17 yaşındayım ve motosiklet almaya karar verdim. Bu konuyla ilgili burdaki abilerim , ablalarım ve motosikletten anlayan arkadaşlarımdan yardım almak istedim. Haftaya direksiyon eğitimim biter bitmez motosiklet alacağım. İkinci el veya sıfır olması fark etmez. 6000 tl bütçem var. Hani motorları tavsiye edersiniz ? yardımcı olursanız çok sevinirim :)

Lucas
05 Eylül 2015, 18:56
Hoşgeldin genç ve aceleci arkadaş :)
Aciliyetinin sebebini anlamadım :silent:
Ayrıca ne tarz motosiklet modelleri senin ilgini çeker daha detaylı bir açıklama yaparsan, yanıt alabilme şansın daha da artar.
İyi forumlar :)

anilalkin
05 Eylül 2015, 19:20
Hoşbulduk abi Acelemin sebebi okulum açılcak çok zamanım kalmadı o zamana kadar alıp öğrenmem erekiyor çünkü okula ordan dershaneye motorla gidip geleceğim , motor hacmini arttırmayı düşünüyorum ilerde , racing , touring tarzı motorlara bakıyorum :)

Usercom
05 Eylül 2015, 19:28
Hoşbulduk abi Acelemin sebebi okulum açılcak çok zamanım kalmadı o zamana kadar alıp öğrenmem erekiyor çünkü okula ordan dershaneye motorla gidip geleceğim , motor hacmini arttırmayı düşünüyorum ilerde , racing , touring tarzı motorlara bakıyorum :)

genç dostum racing motorların havasına suyuna kanma en basit motorla bile lisede en iyi havayı atarsın herkes araba için 18 beklereken senin motorla gelmen bir lükstür çünkü :)

6000tl bütçe ile ybr öneririm (sıfır) (ancak bütçenin tamamı 6000tl ise motoru biraz küçük tutup bir kısmını ekipmana harcayacaksın)

http://images.mcn.bauercdn.com/upload/734/images/ybr125yamaha14-01.jpg

ehliyet aldın mı?

anilalkin
05 Eylül 2015, 19:38
yeni aldım abi ama direksiyon derslerim devam ediyor iyice öğreneyim diyorum. son sınıfa geçtim umarım seneye üniversiteyi kazanırsam üçlü bir motor almak istiyorum :) kaskımı ceketimi eldicenimi önceden aldım abi , 6000 tl param kaldı , onlara ortalama 2000 tl harcadım. şimdi ikinci el ve sıfır bakıyorum ybr yi burdaki abilerimde tavsiyye ediyor şu anda birinci planda o örünüyor :)

bursagsli
05 Eylül 2015, 21:02
Biraz daha koyup bajaj pulsar 200ns al sağlam motordur

Usercom
05 Eylül 2015, 21:25
yeni aldım abi ama direksiyon derslerim devam ediyor iyice öğreneyim diyorum. son sınıfa geçtim umarım seneye üniversiteyi kazanırsam üçlü bir motor almak istiyorum :) kaskımı ceketimi eldicenimi önceden aldım abi , 6000 tl param kaldı , onlara ortalama 2000 tl harcadım. şimdi ikinci el ve sıfır bakıyorum ybr yi burdaki abilerimde tavsiyye ediyor şu anda birinci planda o örünüyor :)

İnşallah iyi bir üniversite kazanırsın :cat:

Son sınıfta insanlar genellikle ev dersane okul arasında zaman geçirirler sınavdan başka bir şey düşünmezler

Motor almayı düşündüğüne göre raconuna göre çalışanlardansın :P

Bilinçli bir arkadaşımızsın ekipmanı motordan önce almışsın bunlar hep artı puan

Ybr başlangıç için idealdir forumun sloganı
"Az daha koy ybr al" dır zira

anilalkin
05 Eylül 2015, 23:05
Tesekkur ederim umarim :) ybr alacagim abi :) cok tesekkur ederim cevapladigin icin :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:53 ----------

Bajaj cok guzel bi motor ama maalesef daha fazla butcem yok , baterimi sattim almak icin ve babam destek cikmiyor :)

hamzasimsek
05 Eylül 2015, 23:33
ybr, tvs aphache ola bilir güzel bi kast dizlik eldiven mont falan al olurmu.
Bu arada direksiyon dersi alman güzel ama aldigin motorlada antiraman yap ani tek çıft firen yap fren mesafesine aliş. Slalom yap u dönüşü yap iyice antiraman yap

anilalkin
05 Eylül 2015, 23:51
Tvs apache ye bakmadim birazdan bakayim , ekipmanlarimi ozellikle onceden ve kaliteli aldim abi hjc kask aldim 2 sertifikasi var sharp tan 5 yildiz almis , kapali , dizlik eldim eldiveni deri aldim ve uzun eldiven bilegimin de tamamini sariyor. Revit ceket aldim ikinci el omuzda ve dirsekte korumasi var gogus ve sirtta da guclendirilmis bir sey varmis. Ama motoru alamadim :) uzun suredir arastiriyorum , bu alcagim motora 2 yil binecegim sonra guclendirecegim ama aklimda uzun suredir bir sey olusmadi simdi ybr dusunuyorum

demirkask
06 Eylül 2015, 00:32
2.el CBR125R alınabilir yada sıfır YBR,Apache iyi bir tercih olabilir başlangıç olacağı için daha ucuza Mondial Drift bakmanı'da öneririm çinli vs diye bakma iyi motordur konularda incelersen...

anilalkin
06 Eylül 2015, 01:10
Cin mallarina da bakiyorum , mondial zone 150 ler dikkatimi cekti , cbr alirsam illaki dusucem bir yeri falan kirilirsa cok uzulurum :) cin mali olunca cok uzulmem birde yedek parca sorunu yasamam , dediginiz gibi drifte de baktim o da guzel motor , ybr zaten omurluk diyorlar apache ye de su an bakiyorum bu da hosuma gitti :)) tesekkur ederim cevapladiginiz icin