PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Girisimimiz basariyla sonuclandi. "Bir motosiklet edinme hikayesi"

numangokce
01 Eylül 2015, 20:26
Hikaye 2012 yazinda basladi. Pek az motosiklet bilgisiyle yiba carsisindan honda cgl125 cakmasi bir motosiklet aldim. Donem boyunca sehir icinde5000 km yaptiktan sonra 4. Kattaki evimizin kapisinin onune koyulmus. Tam bir sene orada kendince zor zamanlar geciren motosikletimele kavustugumuzda binanin veletlerinin nanigi ile karsilastim. Ama cektigi onca aciya ve gecirdigi onca zamana ragmen tek marsta calisti ve gazlamaya devam ettik. Ta ki yenimahalledeki evimizin onunden kacirilana kadar. Gerek olayin ve yetkili mercilrin verdigi cevaba sokla gerekse maddi anlamda fazlaca sarsilmamiz nedeniyle motosiklet sevdamiza zorunlu ara vermek durumunda kaldim.

Bir dostumla Ankara'da motosiklet magazalarinigezerken bajaj discover 125st'yi gordum, "ben seni alirim olum!" Dedim.

Bir kac girisimim basarisiz olmasina ragmen firsat kovalamaya devam ettim ve kovaladigim o firsati dun yakaladim.

Arastirmada prensipte anlastigim guzel kalpli bir sahsiyetten "kaparo maparo vermedin. Ben satistan vazgectim" kelimelerini duyduktan sonra enerjim biraz dusse de baska bir guzel kalplinin motosikletini bugun satin aldim.

2014 bajaj discover 125st. 2000kmde siyah.

Nihayet motosikletime kavustum. Sabaha kadar gazlayasim var. Allah herkesin gonlune gore versin.

Uzun oldu biliyorum ama nasil bir surecten gectigimi kabaca paylasmak istedim.

"Tekerimiz yol adabina uygun bassin.(alinti)
http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/537/AXJ1h7.jpg (http://imageshack.com/f/exAXJ1h7j)

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/673/UY5TtL.jpg (http://imageshack.com/f/ipUY5TtLj)

beko12345
01 Eylül 2015, 20:29
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

numangokce
01 Eylül 2015, 20:30
Hayırlı olsun, kazasız belasız sürüşler dilerim.

Tesekkur ederim.

MertCicen
01 Eylül 2015, 21:14
hayırlı olsun kazasız belasız inşallah

Darkcity2000
01 Eylül 2015, 21:52
hayirli olsun tam cafe racerlik... ters sanzuman degilmi bu arada..

isuzuki
01 Eylül 2015, 21:53
önceki motorun için geçmiş olsun, yeni motorunu tepe tepe kullan. ucuza bir alarm taktır(aslında sen de takabilirsin) da art niyetlilerden kısmen korumuş olursun, kazasız sürüşler.

cemmoto41
01 Eylül 2015, 22:43
ne güzel kazasız belasız

numangokce
01 Eylül 2015, 22:57
hayırlı olsun kazasız belasız inşallah
Tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

hayirli olsun tam cafe racerlik... ters sanzuman degilmi bu arada..

Tesekkur ederim. Valla gazlamaktan vakit bulabilirsem fikirlerinize ihtiyac duyarim. Soylenenin aksine ters aanziman degil. Cogunlul motosikletlerdeki gibi 1n2345 seklinde

Levent
01 Eylül 2015, 22:59
Hayırlı olsun kazasız belasız, allah olmayanlara da nasip etsin.

numangokce
01 Eylül 2015, 23:11
önceki motorun için geçmiş olsun, yeni motorunu tepe tepe kullan. ucuza bir alarm taktır(aslında sen de takabilirsin) da art niyetlilerden kısmen korumuş olursun, kazasız sürüşler.

Guvenlik onlemlerinin uluorta paylasilmasi taraftari degilim. Ama aldigim tum onlemlere grade80 veya grade100 Incir se eklemeyi planliyorum.

Iyi dilekleriniz icin tesekkurler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:01 ----------

ne güzel kazasız belasız

Tesekkur ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:03 ----------

Hayırlı olsun kazasız belasız, allah olmayanlara da nasip etsin.

Cok tesekur ederim. Nasreddin hocanin dedigi gibi "baana damdan duseni getirin" cok isteyip elinden gelemesi durumunu iyi anlayacaklardan biriyim

31 yasinda adam cocuklar gibi sevincliyim

EldekiDebryj
02 Eylül 2015, 00:10
Hayırlı olsun :)))

numangokce
02 Eylül 2015, 00:16
Hayırlı olsun :)))

Tesekkur ederim.

serkan_emp
02 Eylül 2015, 01:03
Motorun hayırlı olsun. Eğer yağ zamanı geldiyse hadi yarın ona mis gibi motul yağ koy. Bi jest yap erkenden :)

numangokce
02 Eylül 2015, 01:40
Motorun hayırlı olsun. Eğer yağ zamanı geldiyse hadi yarın ona mis gibi motul yağ koy. Bi jest yap erkenden :)

Dedim ya guzel kalpli insanlar diye, hakikaten oyleler. Yag degisimini yaptirip depoyu doldurmuslar. Oyle teslim ettiler. Sizin de dediginiz gibi cok iyi bakacagim "bade"ye. :)

mhmtesk
02 Eylül 2015, 01:57
Hayırlı olsun, Kilite önem verelim.

numangokce
02 Eylül 2015, 09:32
Hayırlı olsun, Kilite önem verelim.
Tesekkur ederim.

ilkerabi
02 Eylül 2015, 09:39
1. motoru çalmışlar geri mi getirmişler orası pek anlaşılmadı ama yenisi hayırlı olsun...

Alper_tim
02 Eylül 2015, 11:18
hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle
sınıfının en az yakan motorunu almışsın ara ara depoya bakarsın hala mı bitmedi benzin diye şaşırma :)

YouSuffer
02 Eylül 2015, 11:50
1. motor olayıı bende anlamadım uslup karışmış biraz güzel motor hayırlı olsn :)

numangokce
02 Eylül 2015, 15:13
1. motoru çalmışlar geri mi getirmişler orası pek anlaşılmadı ama yenisi hayırlı olsun...

Tesekkur ederim. Ilk motosikletimi evimizin onunden calmislar. Gece gunduz pencereden sokagi gozetleyen komsularin hicbiri olayi hayretverici bir sekilde gormemisler. Sokakta mobese yok yakin binalarin guvenlik kameralari sahte... kacirip buharlastirmis olmalilar.

Bununla ilgili zoruma giden diger konu ise calinmadan onceki gun iyi bir bakim yapmistim...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:07 ----------

hayırlı uğurlu olsun kazasız belasız günlerde kullanman dileğiyle
sınıfının en az yakan motorunu almışsın ara ara depoya bakarsın hala mı bitmedi benzin diye şaşırma :)

Tesekkur ederim. Depoyu bitiremedim daha...

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:11 ----------

1. motor olayıı bende anlamadım uslup karışmış biraz güzel motor hayırlı olsn :)

Tesekkur ederim.