PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Sorun şanzımanda mı?

Uykusuzcorap
24 Ağustos 2015, 19:55
1 ay önce cbr 125r 2015 sıfır aldım arkadaşlar. 5.viteste giderken 4-5 bin devir aralığındayken vites küçültmeye çalıştığımda 4.vitese geçmiyordu. çok zor geçiyordu.

servise 1000 bakımında gittim debriyajı ayarladılar rodaj yağını değiştirdiler. bir kaç gün olmadı ama şuan hala devam ediyor. çarşamba servise gidicem. sizce neden oluyodur? 4.vites dişlisinde mi sorun var?

motoru garantiden değiştirmek istiyorum. servise direticem. servis eğer bunda bişey yok derse ne yapmam lazim? olurda ilerde sibop kırar motor yatak piston sekman sarar kullanıcı hatasına sokarlar bana 1500-2500 tl girer.

sıfır motor aldım pişman oldum

jook
24 Ağustos 2015, 20:00
şimdi bahsettiğin durum bunda bişey yok devam et denicek tarzda bir şey değil,tamam servis parayı kurtarma felsefesi ile yürür ama bu kadar olmaz,en erken şekilde yolunu tut,burda zaman kaybetme derim

ki bildiğin şanzıman problemi(tabi kesin sonuç için kurcalamak-bakmak lazım)

Uykusuzcorap
24 Ağustos 2015, 20:05
yani diğer viteslerde de düşük devir denedim geçiyor sadece 5 ten 4. vitese atarken geçmiyor. çok zor geçiyor.

ayrıca motorumun açılması mı gerekir? ayıplı mal sattığı için değiştiremez miyiz? servis bunda bişey yok derse ne yol izlemeliyim

jook
24 Ağustos 2015, 20:14
yani diğer viteslerde de düşük devir denedim geçiyor sadece 5 ten 4. vitese atarken geçmiyor. çok zor geçiyor.

ayrıca motorumun açılması mı gerekir? ayıplı mal sattığı için değiştiremez miyiz? servis bunda bişey yok derse ne yol izlemeliyim

evet şanzıman için bloğun açılması gerekir,ayıplı malın değişimi konusunda ise ben daha önce bu şekilde bir şey duymadım açıkcası,servis konusunda ise dediğim gibi yani tam anlattığın gibiyse servis mutlaka görür onu

Uykusuzcorap
25 Ağustos 2015, 10:47
hocam rodaj için gittiğimde usta bindi geldi bişey yok devirli kullan dedi yolladı. yani sorun burda zatten

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:15 ----------

BAŞKA BİLGİSİ OLAN YOK MU YA :(

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

güncel yahu başına gelen yok mu

Uykusuzcorap
27 Ağustos 2015, 13:39
SERVİS DEBRİYAJI AYARLADI DEBRİYAJ AYARIN BOZULMUŞ DEDİ. FAKAT HALA DEVAM EDİYOR. VE İNATLA DEBRİYAJ DİYORLAR. NAPMAK LAZIM. SİZDEDE BAZEN YÜKSEK VİTES DÜŞÜK DEVİRDE DÜŞÜK DEVİR DEDİĞİMDE RODAJDAYKEN MAKSIMUM 6 BİN DEVİR DİYORLARDI 4-5 BİN DEVİR ARASI VİTES KÜCÜLTÜRKEN SIKINTI OLUYOR MU BOŞTA KALIYORMUŞ GİBİ

pcmnyk
27 Ağustos 2015, 15:51
Seni baslarindan saviyorlar. madem debriyajdan yapiyor o zmn neden sadece 4. Viteste takiliyor diye sor. Debriyajdan olsa sadece 4 vitese degil hicbir vitese atamassin hepsi ayni olurdu. Sadece 4. Vitese atarken anormallik varsa o dedriyaj degil sanzumandan kaynaklanir.