PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MotoSAR (Motorail) Motosikletliler Dayanışma Grubu

sheriff87
17 Ağustos 2015, 13:35
İyi günler gençler. Sosyal medyada facebookta bazı arkadaşlarımızın güzel bir girişimi olmuş bende burdan duyurayım katkım olsun dedim. Couchrail ve foodraili bilenler işin özünü bilir zaten bilmeyenler için kısaca şöyle. Motorail adıyla açıldı grup sonradan MotoSAR yapıldı. Sondaki SAR Search and Rescue yani arama kurtarma anlamında. Sosyal medyadaki bu grubumuzda motorcular olarak hedefimiz herhangi bir yerde bir problemi olan arkadaşımızın problemini gidermek ve yardımcı olmak amacıyla bir araya gelmek. Gruba üye oluyoruz şayet bir sıkıntımız olursa yer bildirimi yapıyor gruba grupta yakın bir arkadaşımız varsa hemen desteğe gidiyoruz. Ayrıca eli anahtar tutan varsa gönüllü, teknik konularda da yardımcı oluyorlar. Ekstra ekipmanı fazla malzemesi olan varsa grupta ihtiyacı olan arkadaşlarla paylaşabiliyor. Malum ülkede henüz iyi oturan bir sektör olmadığı için motorda herkes kazıklama peşinde. Kısacası her türlü maddi manevi yardımlaşma ve dayanışma grubu. Gelin dahada büyüyelim. Sağlıcakla kalın

AliCem Yener
17 Ağustos 2015, 13:52
Sizi tebrik ederim çok güzel bir uygulamaymış motorum olunca direkt üye olacağım. Umarım gelişir ve Türkiyenin heryerinde bulunur.

Darkcity2000
17 Ağustos 2015, 13:58
Dostum bu haber bir harika!

SizofrenMacaPapazi
17 Ağustos 2015, 14:00
grubun linkini de atarsan katkı sunarız

Green Arrow
17 Ağustos 2015, 14:11
Katılmak isterim bende açıkcası...

SercanG
17 Ağustos 2015, 14:17
Facebooka motosar yazarsaniz cikar arkadaslar.

eek
17 Ağustos 2015, 14:31
https://www.facebook.com/groups/737607676385286/

Çok faydalı bir oluşum, gördüğüm kadarıyla çok yeni olmasına rağmen 4-5 arkadaşımıza yardım edildi bile..

oguzhan6161
17 Ağustos 2015, 14:34
Gayet güzel bir etkinlik olmuş. Dayanışma halinde olmak süper bir duygu. Eğer gerçekten rayına tamamen oturtulabilirse motosikletle yola çıkarken kendi adıma konuşuyorum bana ekstra bir güven sağlar. Projenin fikir babasını tebrik ediyorum :rendeer:

SizofrenMacaPapazi
17 Ağustos 2015, 14:36
https://www.facebook.com/groups/737607676385286/

Çok faydalı bir oluşum, gördüğüm kadarıyla çok yeni olmasına rağmen 4-5 arkadaşımıza yardım edildi bile..

Teşekkür ederim katılma talebi yolladım

YouSuffer
17 Ağustos 2015, 14:37
Şöyle birşey var bende bu sabah gorup girdim, grup amacından uzakta şuan. Egzoz başlangıç motoru soran, derbiyaj ayarının nasıl olmasını anlatan felan baya başlık var. Bildiğimiz 2. Berrak Turşuları Fan Grubu. Fazla ümitlenmeyin yani yabancı ülkelerdeki gibi işlemez bu sayfa.

oguzhan6161
17 Ağustos 2015, 14:40
Şöyle birşey var bende bu sabah gorup girdim, grup amacından uzakta şuan. Egzoz başlangıç motoru soran, derbiyaj ayarının nasıl olmasını anlatan felan baya başlık var. Bildiğimiz 2. Berrak Turşuları Fan Grubu. Fazla ümitlenmeyin yani yabancı ülkelerdeki gibi işlemez bu sayfa.

hayallerim yıkıldı :thumright

eek
17 Ağustos 2015, 14:42

Şu an sorulan sorular ile ilgili aynı şeyi düşünüyorum ama zamanla oturacaktır, oturmazsa da tek tuşla ayrılmak mümkün :) Dediğiniz gibi geyik veya alakasız konulara izin verilirse zamanla acil durumdan çok geyik olur, arada kaynar gider.

sheriff87
17 Ağustos 2015, 16:46
Arkadaşlar özür dilerim cevap yazamadım malum çalışıyoz neyseki arkadaşlar link atmışlar. Henüz yeni olduğu için illaki aksaklıklar olacaktır ama çok olumlu geri dönüşler var ve ilk gündü sanırım ilk kurtarma operasyonu yapıldı ve bikaç operasyon daha yapıldı. Dahada geliştirilecektir. Eleştirilerde haliyle olacaktır :-) Unutmayınki grup daha 4 günlük pat diye profesyonellik beklemek haksızlık olur. Ne yazık ki dediğiniz gibi bir durum var ama rayına oturunca çok güzel işleyecektir diye umut ediyorum. İyi olmadığını düşünen arkadaşlarda fikirleriyle katkıda bulunup iyileştirmesine katkı sunabilirler.

Bthndmrl
17 Ağustos 2015, 16:47
Amacıyla çalışırsa harika bi olay

SizofrenMacaPapazi
17 Ağustos 2015, 17:15
adam arama kurtarma grubuna motorunuzu neyle yıkıyorsunuz diye soru sormuş hala hiçbir şeyin farkında değiliz biz nasıl bir millet olduk çıktık anlamıyorum

sheriff87
18 Ağustos 2015, 10:53
Evet Haklısınız. Nitekim dün grup kuralları filan yayınlandı. Umarım organizasyon tamamlanınca verimli şekilde iş yapar. Ama yine de her ne olursa olsun bu birkaç günlük kısa sürede bile 4-5 arkadaşımıza kurtarma desteği verildiyse ne mutlu bize. Bu grubun olması yollarda hepimize güven sağlayacaktır.

Green Arrow
18 Ağustos 2015, 11:12
Dün kaydoldum ancak millet bildiğin şu ürünü alsam nasıl olur şu motoru alsam nasıl olura başlamış her zamanki gibi. Birde şaşırtıcı biçimde bayan üyelerde var azımsanmayacak kadar. Adam gibi bir düzen sağlanırsa çok verimli bir sayfa olur...

SizofrenMacaPapazi
18 Ağustos 2015, 11:17
aynen dün zaten oldukça eleştirisel bir yazı yazdım gruba gelen tepkiler oldukça iyiydi grubun birçok üyesi grunun amacında kullanılması taraftarı umarım iyi olur

sheriff87
18 Ağustos 2015, 11:28
Walla napcaz bilmiyorum ki motor kültürü, bilincini nasıl sokacaz topluma. Toplum olarak genimizde mi apaçilik var bilmiyorum ki. Hangi işe girersen gir bu durumlarla karşılaşıyosun ama motorcu kitlesinde bir tık fazla sanki :-) Adamlar defalarca bakın böyle gereksiz şeyler yazarsanız yardıma ihtiyacı olan arkadaşımızın yardım almasını engellersiniz diye yazıyo altına hemen bitiveriyo jantımı hangi renk boyasam acaba diye yazıyo :-))

SizofrenMacaPapazi
18 Ağustos 2015, 11:31
Walla napcaz bilmiyorum ki motor kültürü, bilincini nasıl sokacaz topluma. Toplum olarak genimizde mi apaçilik var bilmiyorum ki. Hangi işe girersen gir bu durumlarla karşılaşıyosun ama motorcu kitlesinde bir tık fazla sanki :-) Adamlar defalarca bakın böyle gereksiz şeyler yazarsanız yardıma ihtiyacı olan arkadaşımızın yardım almasını engellersiniz diye yazıyo altına hemen bitiveriyo jantımı hangi renk boyasam acaba diye yazıyo :-))

aynen okudum o jant muhabbetini

pcmnyk
18 Ağustos 2015, 12:08
Sayfa guzel ancak su durum kafami kurcaliyor.Gruba bi hirsiz gaspci falan uye olur. Yardima gittiginde neyle karsilacagini bilemessin.ayrica şu dokuntu scooter kullanip kasksiz ekipmansiz yolda kalan apacilere falan cok uyuz oluyorum.gittiginde ole biri cikarsa ne olacak. Bu grup sanal ortamda kalir bence.kusura bakmayin baltalamis gibi oluyorum ama güvenlik önemli.bi organisazyon yapiliyirsa tum riskler degerlendirilmeli.gruba uye olacaklar kimlik bilgisi sabika kaydi gibi islemler yapilmali motorun ruhsati kontrol edilmeli. Ayrica uyelik ucretli olmali en azindan bu gibi onlemler alinmasi gerekli. Ole elini kolunu sallayani alirsaniz grubun bi ciddyeti kalmaz sanal alemde kalir

sheriff87
18 Ağustos 2015, 12:22
Sayfa guzel ancak su durum kafami kurcaliyor.Gruba bi hirsiz gaspci falan uye olur. Yardima gittiginde neyle karsilacagini bilemessin.ayrica şu dokuntu scooter kullanip kasksiz ekipmansiz yolda kalan apacilere falan cok uyuz oluyorum.gittiginde ole biri cikarsa ne olacak. Bu grup sanal ortamda kalir bence.kusura bakmayin baltalamis gibi oluyorum ama güvenlik önemli.bi organisazyon yapiliyirsa tum riskler degerlendirilmeli.gruba uye olacaklar kimlik bilgisi sabika kaydi gibi islemler yapilmali motorun ruhsati kontrol edilmeli. Ayrica uyelik ucretli olmali en azindan bu gibi onlemler alinmasi gerekli. Ole elini kolunu sallayani alirsaniz grubun bi ciddyeti kalmaz sanal alemde kalir

Çok Güzel bir endişe dile getirdin. Gayet tabiidir güvenliği düşünmek; bununla ilgilide uyarılar yazıldı grupta. Yardım taleplerine mümkün oldukça tek kişi gidilmemesi ve yardım talep eden kişilerin telefon, lokasyon ve kasksız fotoğraf atması hususunda gerekli uyarılar filan yapıldı. En az iki üç kişi gidilmesi hiçbir teknik yardımı olmasa bile eskortluk yapılması gibi ayrıntılar filan düşünüldü. Ama tabiki her zaman risk vardır.

SizofrenMacaPapazi
20 Ağustos 2015, 12:51
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153640648249015&set=a.482230934014.262910.551274014&type=1&theater

yorumsuz paylaşıyorum grupta yaşadığım bi saçmalık

Mengu16
20 Ağustos 2015, 12:53
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10153640648249015&set=a.482230934014.262910.551274014&type=1&theater

yorumsuz paylaşıyorum grupta yaşadığım bi saçmalık
https://fbcdn-sphotos-b-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xfp1/v/t1.0-9/11885101_10153640648249015_612119670912573533_n.jp g?oh=0d6f1aaa77ea6f43f67f5f9d00dce1af&oe=563FFD47&__gda__=1447128855_345e7ed0b93eff470e84ec84873e013 9

SizofrenMacaPapazi
20 Ağustos 2015, 14:40
teşekkürler mengu resmi bu şekilde paylaşmayı beceremiyorum ben uğraştım ama yapamayınca sayfa linkini attım sağol

sheriff87
20 Ağustos 2015, 16:55
Sonu gelmiyor bunların napsak ki