PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Mondial Rs 151 ile HS 150 Arasında Fark Var mı ? ( Plastik Aksamında )

byzirvex
16 Ağustos 2015, 12:50
Arkadaşlar bu iki motorun plastikleri aynı gibi duruyor deneyen var mı aranızda ? hs'nin grenejları ile rs'nin grenaj baglantıları aynı gibi duruyor alsam takılır mı ?

RS 151 :

http://www.motorsikletyedekparcasi.com/class/INNOVAEditor/assets/rs151.jpg

HS 150 :

http://www.scooter.web.tr/media/kunena/attachments/legacy/images/150hsdenge.JPG

ilkerabi
16 Ağustos 2015, 13:20
Plastik aksam tamamen aynıdır, sadece desenler farklıdır.
2 model arasındaki tek fark arka frendir.. Rs disk, Hs kampana...

muAff
16 Ağustos 2015, 13:54
Bu motorlar efsaneydi ya... Bundan 5-6 sene öncesi, her yerdeydiler. Daha önce kullanmış olan var mı ? Bunların performansları nasıldı ?

Hiç kullanmak nasip olmadı...

snappy x
16 Ağustos 2015, 14:10
Aynı b#kun sarısı hiç sevmiyorum şunları hele sesleri tarrrr şuan ilk sahibi bi amca var düzgün bakıyor ama hep yağ yakıyor leş gibi

ilkerabi
16 Ağustos 2015, 14:39
Bu motorlar efsaneydi ya... Bundan 5-6 sene öncesi, her yerdeydiler. Daha önce kullanmış olan var mı ? Bunların performansları nasıldı ?

Hiç kullanmak nasip olmadı...

Kuduz gibi kaçıyodu, köpek gibi içiyodu (benzini)
Ben zaten haşatını aldığım için her hafta sanayideydim..
Atsan atılmaz, satsan satılmaz, meydana bırak çalınmaz... Öyle bir motor işte..

byzirvex
16 Ağustos 2015, 21:25
Plastik aksam tamamen aynıdır, sadece desenler farklıdır.
2 model arasındaki tek fark arka frendir.. Rs disk, Hs kampana...

teşekkür ederim :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:22 ----------

Kuduz gibi kaçıyodu, köpek gibi içiyodu (benzini)
Ben zaten haşatını aldığım için her hafta sanayideydim..
Atsan atılmaz, satsan satılmaz, meydana bırak çalınmaz... Öyle bir motor işte..

ya 70-80 km üzerine çok çıkmazsan sakin kullanımlarda 250-275 km rahat görüyo 20 liralık benzin

freewill
16 Ağustos 2015, 21:51
zamanında piyasa da çil gibi bulunan sonra dökülüp hurdalıklarda yer edinmiş bir motosiklet şahsen tavsiye etmem.

Mengu16
16 Ağustos 2015, 22:17
Ben zamanında sıfır km olarak almıştım 150HS'yi, 2 günde motordan soğudum. Bana hurda plastik yığını gibi geldi. İlk bindiğim motor Yamaha BWS 100'dü, ondaki sıkılığı bulamadım bu gariban çinlide. Aynı paraya Honda Today 50 vardı 2006'da, keşke onu alsaydım aradaki kalite farkı çok fazla. Ancak yakıtı iddia edildiği gibi değildi Mondial 150HS ile bir depo 6.3 litre ile 330km'ye kadar yol yapıyodum, buraya yazmıştım kimse inanmamıştı :cherry:

Egee22
16 Ağustos 2015, 22:47
Gidin cg alın buna vereceğiniz paraya çinli nin her motoruna binerim,scooter larını bedavaya verseler binmem