PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : her motorcu gibi bugün asfaltı tattık!!!

tozlu
14 Ağustos 2015, 18:38
bugün başımdan geçen küçük bir kazayı sizlerle paylaşıyorum arkadaşlar, hem acemi arkadaşların ders alması için, hemde tecrübeli arkadaşlarıma teşekkür etmek için.

yaklaşık 25-30 km/h hızla giderken kasisi son anda farkettim ve freni dozajlayamadığım için ön tekerimin kayması sonucu motorumdan bir süreliğine ayrılarak yaklaşık 3mt kadar yerde süründüm, (asfalt tümseklerle kasis yapıp onu reflekte etmeyen tüm belediyelerin bi .... öncelikle :rendeer: )

çıkarılacak dersler:
1.daha motor 4binde, lastikler yeni deyip nylon lastikle gezmeyeceksin.
2.kasisi son anda görünce konforundan vazgeçeksin ve amortisörlere de acımayacaksın.

teşekkür:
ben 5 yıldır motosiklet kullanıcısıyım, inanın foruma üye olana kadar kask bile takmazdım. ancak siz değerli dostlarımın uyarıları sayesinde son zamanlarda ekipmanın önemini anladım. bugün hiçbir yerim kanamadan, hatta çizilmeden kalktım yürüdüm, (hatta millet yardıma koştu dur dur yat felan diye yok yea dedim :P ) bunun için sizlere bu teşekkürü borç bilirim.

Darkcity2000
14 Ağustos 2015, 18:40
Eyvallah :) gecmis olsun welcome to the real world :)

mozgur
14 Ağustos 2015, 18:55
Her motorcu bir gün asfaltı tadacaktır (:

Herkes için pamuksuz olması temennisiyle...

muAff
14 Ağustos 2015, 19:02
"Hiç düşmeyen Motorcu yoktur, henüz düşmeyen vardır."

Geçmiş olsun. Ben de nylon'lar ile geziyorum. Servise geldim bugün, takım kaliteli lastiğe 250 dediler. Bir hafta daha çalışmam lazım bunun için. :)

Arkadaşlar asfalt bugünlerde çok bozuk... Lütfen dikkat edelim. Ben böyle bir şeye denk gelirim diye çıkmadan önce azcık Zımpara atıyorum ön diske. Aksi taktirde ani fren anında kilitliyor direkt...

hsk
14 Ağustos 2015, 19:26
Geçmiş olsun arkadaş.Benim düşme olayı ile aynı bir olay olmuş.Yalnız ben ani fren yapmama ma rağmen teker kaymıştı.Benim lastikler michell ama oda kayıyor.
Kaymayan lastik varmı sız ne kullanıyor sunuz arkadaşlar ?

efendy06
14 Ağustos 2015, 19:36
Geçmiş olsun.

EldekiDebryj
14 Ağustos 2015, 20:14
Geçmiş olsun

Mertcan39
14 Ağustos 2015, 21:16
Geçmiş olsun :)

Germ
15 Ağustos 2015, 00:45
Vallahi bugun lanet dicem ama mubarek cuma gunu arkadas bende kaza yaptim ve bircok kisiden kaza haberi bugun gecmis olsun reis Allah beterinden saklasin

ilkerabi
15 Ağustos 2015, 01:19
Küçük belalar büyük nasihatlerin yapamadığını yapar bazen..
Aklı olan akıllanır, aptal olan büyüklenir..

Geçmiş olsun..

brnkrc
15 Ağustos 2015, 19:55
Çok geçmiş olsun, Allah beterinden korusun

TEKNECI
15 Ağustos 2015, 20:55
buyuk gecmis olsun.
bir kazadan en yararli sekilde siyirmissin.
sonuncu olur insallah.

"Hiç düşmeyen Motorcu yoktur, henüz düşmeyen vardır."
...
veya
"dusmus veya dusecek motorcu vardir"