PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yağ neden eksilir?

Janne
14 Ağustos 2015, 15:15
Kanuni cub motor, 4100 km'de.Yağ değişimleri gerekli km'lerde yapıldı. Geçenlerde yağ, çizginin altında olduğunu farkedip 750-800 ml kadar yeni yağ ile değiştirdim.Şuan park halindeki motor yere 5 cm kadar alana yayılmış yağ bıraktığını gordum.Son 1500 km kadardır da motorun alt kısımlarında yağ görünüyor. Sizce sebebi nedir, ne yapmalı, maliyetli bir iş mi?

Mertcan39
14 Ağustos 2015, 15:20
contalardan kaçırıyor olabilr blok civatalarına filan bakın

Janne
14 Ağustos 2015, 17:33
Yağ tahliye contasi mi yoksa başka cıvatalar da var mi bakmam gereken?

Iron&Road
14 Ağustos 2015, 17:36
Yağ tahliye contasi mi yoksa başka cıvatalar da var mi bakmam gereken?

Damladığı yerin hizasına bakın orada ne kadar conta, cıvata varsa kontrol edin illa gözükür

shruikan
14 Ağustos 2015, 17:40
Silindir kapağı vb. blok parçalarının birleştiği yerleri diyor arkadaş. Motor fabrikadan tek parça çıkmıyo ya, hani parça parça birleştiriyorlar ya?

sezgingulmez
14 Ağustos 2015, 18:20
toğragam contalardan kaçırıyor ıron un dediği gibi sızan yeri elinle tesbit et oradan başla sıkmaya hepsini sık elinden geliyorsa. olmadı gel sıkalım beraber yada heykel yurtiçi kargo sokağında tuğrul var bilirsin belki ona götür halleder

muAff
14 Ağustos 2015, 19:10
Şanzıman kısmını söküp, ek yerlerine sıvı conta sıkıp tekrar kapatmak gerekiyor.

Alt taraftaki yağ değişiminde açılan civatanın puluna bakın. Bazen yağ sert aktığı için pul düşebiliyor. Oraya 1 pul 1 de siyah conta alıp tekrar takın. (Bunu yaparken yağ boşalıcak, yeni ise kenara döküp, tekrar koyun içine.)

Janne
15 Ağustos 2015, 00:55
toğragam contalardan kaçırıyor ıron un dediği gibi sızan yeri elinle tesbit et oradan başla sıkmaya hepsini sık elinden geliyorsa. olmadı gel sıkalım beraber yada heykel yurtiçi kargo sokağında tuğrul var bilirsin belki ona götür halleder

Çorlu'da değilim İstanbulda'yım şuan, Pazar günü yolum düşecek Çorlu'ya, uğrayacağım dediğin yere.Tahliye ve ondan biraz daha ufak bir yer vardı sıkmaya çalıştım ama zaten yeterince sıkıydı.Tahliyenin yan tarafındaki ondan biraz daha ufak vidanın orda yağ miktarı daha fazla.Eğer ordan değilse daha farklı bir sorun olmalı.Egzostun diğer ucuna yağ sıçaratacak kıvama gelmişti bugün.Yağ miktarını kontrol ettiğimde pek bir değişim yoktu.

sezgingulmez
15 Ağustos 2015, 08:14
terlemede olabilir eksilme fazla değilse. sen tuğrula git o işini çözer:cat:
kaçta gidersen haber et dostum belki bende tuğrulu görmeye giderim :wiinkk: