PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yardım bekliyorum, Kafamda sorular..

muAff
14 Ağustos 2015, 01:15
Merhabalar.

Önceki benzer konular için özür dilerim aslında açmazdım bu konuyu ama bu sefer farklı.

Arkadaşlar herkes cc yükseltmek ile ilgili konular açıyor fakat benim motorun 100cc ve aynı zamanda aynı motorun 150cc'si var.

Benimki de bir nevi cc yükseltmek ama ben, benim motorumun 150cc olanın parçalarını kendikime takmak istiyorum.

Normalde yan sanayi piston çapları ile ayarlanıp, takılıyor. Benimstediğim direkt fabrika çıkışlı olan modelin parçalarını alıp uydurmak. Gördüğüm kadarıyla şanzıman kısmı farklı değil. Ama silindirde (peteğin tamamı) gözle görülür bir büyüklük farkı var. Acaba sadece burası ile mi oynamak gerekiyor ? Nereden fiyat alınmalı ?

Şimdi Kuba Razore 100 motoru 150 yapmak için benim hangi parçaları değiştirmem gerek ? İsleletler zaten aynı. Yeni motor almam imkansız. Umarım derdimi anlatabilmişimdir. Teşekkürler...

Mengu konuya bekleniyorsunuz. :)

bkrsnmz
14 Ağustos 2015, 08:28
Arada 200 250 lira fark vardı neden razore150 almadın :)

sezgingulmez
14 Ağustos 2015, 09:44
valla benim bildiğim silindir değişimi cc bakımından sınırlı kalıyor. mesela drifti 135cc den en fazla 170cc yapabiliyorsun bendeki 170cc de 210 oluyor en fazla 15 km hız farkı yaratıyor senin 100cc de atıyorum en fazla 125cc olabilir. 150 yapacam illa dersen galiba blok komple değişicek ama bu seferde şanzuman yetişmeyebilir. onada el atacaksın bu sefer. hakı bokunu geçecek. ama bence aynı şasi ise 100 150 ikiside aynı gider veya 10 15km fark eder. yani değmez gibi
çok istiyorsan bir silindir değiş ön dişli büyüt fazlada kurcalama derim.

serkanADH13
14 Ağustos 2015, 10:01
Parcalar Olçulur Baglantı Saplamaları olculur,
Ve Duruma Göre SİLİNDİR VE SİLİNDİR ÜST KAPAK komple değişir,

SADECE SILINDIR KURTARMAZ O MOTOR YURUMEZ,,,

muAff
14 Ağustos 2015, 11:17
Tamam işte arkadaşlar. Ben ne değişecekse öğrenmek istiyorum...

10-15 km fark olacak evet, onun ben de farkındayım. 'Hız istemiyorum. En fazla 100 km bana yeter.' Fakat bu Kuba xcg 150'yi süren varsa bilir, motor debriyajsız tekere geliyor. Artçı da varsa 2. Hatta 3. Viteste ön tekeri yerden kesmek mümkün...

Tork canavarı makine. O yüzden istiyorum çünkü genelde artçı ile geziyoruz ve benim 100cc uzun yola gelmiyor fazla... 6 Hp makine zaten.

Neden 150 almadığım ise aile iknası... 3 sene uğraştıktan sonra anca 100cc aldırabildim.