PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : istanbuldan edirneye gittim geldim yağ azaldı

wantura
10 Ağustos 2015, 09:59
merhaba,

cbr 250 kullanıyorum.

tepe gaz edirneye gittim zorladım biraz motoru. 1.5 saat filan sert rüzgarda 150 140 arası gittim.

eve geldiğimde sabah soğukken baktım yağ hiç kalmamış gibi

motor yağ mı yakıyordur. normal mi böyle olması.

oyunageldim
10 Ağustos 2015, 10:04
250 cc sanırım son hızlarını kullanmışsın
Birde rüzgar olunca,yakmıştır

Mengu16
10 Ağustos 2015, 10:05
Yağ yakıyor da olabilir ama en olası şey tapagaz sürmeden dolayı motor yağının köpüre köpüre karter havalandırmasından hava filtresine emilmesidir. Hava filtresine bakın yağ içindeyse sorun budur.

kurubuz
10 Ağustos 2015, 10:08
1,5 saat tapa gaz gitmek bütün motorlarda sıkıntı yaratır. Yağ eksiltmesi normaldir. Yağını tamamla, normal kullanımda 500 km yol yap. Eksilme yok ise sorun yok, varsa servise göster.

UNdocab
10 Ağustos 2015, 10:40
Korkutmak gibi olmasın CBR 250lerın bazıları fabrika çıkışı yağ yakıyor. Garantiden motorun içini değişiyorlar.

Fakat tapa gaz gitmekte, sıcak havalarda yağ eksiltmeye sebep de olur.
Kullanıcı kılavuzunda hergün yağ seviyesine bakın yazar aslında.

Arkadaşın dediği gibi yağını tamamla normal kullan 1 hafta yağı izle bi değişim yoksa, tapa gaz gitmenden yada sıcaktan yağ eksiltmiştir( her motor bazen yapar bunu)

wantura
10 Ağustos 2015, 10:48
şehir içi kullanımda yağ hiç yakmadı. debriyaj balatalarını değiştirdim. orada da yağ yakmıyor iyi durumda demişlerdi. ilk defa uzun yol yaptım.

git gel oralarda gez derken 750 km yol yaptım 1.5 günde

herkese teşekkürler. yağı değiştiricem zaten zamanı gelmişti.

muAff
10 Ağustos 2015, 10:51
İstanbul-Edirne arası otobüs ile 3 saat sürüyor ya.
Motosiklet is love, motosiklet is life...

Her neyse, sorun bence de motoru fazla sıkıştırmaktan dolayı. 15 dakika, bilemedin yarım saat gitmek neyse de 1.5 saat maksimumda kullanmak...

Yağın hemen tamamlayın, motora zarar vermesin.

pcmnyk
10 Ağustos 2015, 11:10
Yagi bitiricek kadar yakmasi normal degil. ustelik motorunuz su sogutmali. hararet falanmi yapti sagini solunu iyice kontrol edin. kacak falan varmi. contalara bakin. Yagi tamamlayip kullanin bqkqlim yine eksiltme yapacakmi

A.Volkan
10 Ağustos 2015, 12:17
Ben hondalarda sadece cbf 150 yağ yakıyor diye biliyordum!:silent:

wantura
10 Ağustos 2015, 13:09
arkadaşlar çok özür dilerim. motor sabah sogukken kontrol etmiştim :( iş yerine gelince aşağı inip tekrar kontrol ettim. yağ düzgün gösteriyor.

galiba sogukken motor yağı yukarı vermedi :(

tekrar kusura bakmayın şuan sorun yok.