PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ölümden döndüm Allahıma şükür şuan iyiyim.

desertseek
10 Ağustos 2015, 00:14
öncelikle herkese iyi forumlar.
3 hafta önce ağı bir kaza geçirdim.
seyir halindeydim yeşil sarı kırmızı yandı bende geçerim umudu ıle gaza kokledım sol tafada göbek vardı göbeğe baktım araç yok ilerde bir ara daha varmış kafamı önume çevirdğimide bir aracın yolun ortasında olduğunu gördüm hızım 100km civarında idi arabayı görünce bir an kendimi çaresiz ve suçlu hissettim ama artık yapacak bişe yoktu frene bastım ve motor kaydı motor sol tarafa ve ben sağ tarafa doğru sürüklenmeye başladık.
Ben sürüklenirken iyi Allahdan arabaya vurmadım derken belim çok hızlı bir şekilde arabaya çarptı yaklaşık 40-50 kmh ile(polis raporuna göre 28 metre sürüklendikden sonra)
Bir an heryer sapsarı oldu bu benmiyim dedim bu benim başıma nasıl gelebilir dedim belim okadar çok ağrıyorduki anlatamam bir an belimi kırıldığını sandım Adanada yaşıyorum saat 4 civarında oldu bu kaza asfalt çok sıcaktı yerde yatıyordum kalkamıyordum ve asfalt bedenimi acayip şekilde yakıyordu Allah razı olsun oradaki vatandaşlar vücudumu oynatmadan altıma bir karton koydular sonra ambulans falan geldi işte hastaneye gittik Allahıma şükür kırık çıkık yok (bir mucize) Arabanın ön sol lasitğine gelmişim janta gelsen ölürdün diyorlar savrulma şiddetiyle kafamı sol kapıya vurmuşum ve kapı baya bi içine çökmüş.
Kırmızıda geçtiğim için bunalrı yaşadım sizden rica ediyorum YOL BOŞ OLSA BİLE GEÇMEYİN KIRMIZDA.
Şuan yürüyebiliyorum canım okadar çok motora binmek istiyorki anlatamam ama ailem bu kazadan sonra kesinlikle izin vermiyor en azından bunun için dikkatli sürmenizi rica ediyorum.

Darkcity2000
10 Ağustos 2015, 00:19
Cok gecmis olsun, tam ibretlik bir konu, yasal hiz asimi hizli dortyola girme kirmizida gecme.. ust uste olunca kacinilmaz olmus.. ekipmanlariniz ne durumda idi sirtliginiz varmiydi..

muAff
10 Ağustos 2015, 00:20
Çok çok geçmiş olsun. O hız ile ve o kadar sürüklenmeye sonuçlar iyi.

Aman dikkat edelim. Şimdi orada dursaydınız hiçbir şey olmayacaktı. :)

desertseek
10 Ağustos 2015, 00:21
Cok gecmis olsun, tam ibretlik bir konu, yasal hiz asimi hizli dortyola girme kirmizida gecme.. ust uste olunca kacinilmaz olmus.. ekipmanlariniz ne durumda idi sirtliginiz varmiydi..

Kardeşim sadece kaskım vardı staja gidip geldiğim için ekipman kullanmıyordum Adana sıcağında diyorum ya mucize ekipman yok birşey yok bu durumda belim nasıl kırılmadı Allah beni korudu sadece bunu biliyorum.

Darkcity2000
10 Ağustos 2015, 00:23
aman aman cok kotu.. bel kirilaydi off off gencligin sonerdi..

desertseek
10 Ağustos 2015, 00:25
aman aman cok kotu.. bel kirilaydi off off gencligin sonerdi..

Aynen abi şükürler olsun kollar falan sıyrık yara berede bel ve kalçada biraz ağrı var işte okadar buna şükür.

tubejh
10 Ağustos 2015, 00:29
Geçmiş olsun.

desertseek
10 Ağustos 2015, 00:30
Geçmiş olsun.

Teşekkür ederim.

Carbondioxid
10 Ağustos 2015, 00:36
Geçmiş olsun , hatalardan ders almak birdaha yaşanmaz umarım.

emrb
10 Ağustos 2015, 00:52
Çok geçmiş olsun.biraz toparlan olay soğuduktan sonra ufak bir motorla ailenin karşısına çık bişey demezler :)

desertseek
10 Ağustos 2015, 00:54
Çok geçmiş olsun.biraz toparlan olay soğuduktan sonra ufak bir motorla ailenin karşısına çık bişey demezler :)

SAnmıyorum kardeşim amcalarım dayıalrım halalarım teyzelerim hepsi karşı şuan nasıl istiyorum binip dolaşmak anlatamam ama ah işte olsa

MotoNoob
10 Ağustos 2015, 00:57
Çok büyük geçmiş olsun. İnşallah ders almışsınızdır (ve tabiiki almışsınızdır) bu Kazadan sonra. Cabucacık iyleşinde, kendinize Ekipman bakın. Bunun yazlığı var, bol hava alanı var, hiç hava yemeğeni var... Varda var.

Bu ara, Motor ne halde?

jackaan
çok geçmiş olsun kardeşim allah birdaha göstermesin.

barodi
geçmiş olsun

desertseek
10 Ağustos 2015, 01:02
Çok büyük geçmiş olsun. İnşallah ders almışsınızdır (ve tabiiki almışsınızdır) bu Kazadan sonra. Cabucacık iyleşinde, kendinize Ekipman bakın. Bunun yazlığı var, bol hava alanı var, hiç hava yemeğeni var... Varda var.

Bu ara, Motor ne halde?

KArdeşim ekipmaın vardıda Adana sıcağında giyemiyordum işte 2000tl lik ekipman vardı.
Motor paramparça tamirde yapılınca ucuz yoldan satacam ama ailem motor almama izin vermiyor 25 ine bastığım gün yamaha r6 alacam ama kafaya koydum canım okadar istiyorki anlatamam motorsuz yaşayamam.

HONDAANTALYA
10 Ağustos 2015, 01:09
Geçmiş olsun..

Levent
10 Ağustos 2015, 01:17
Her şeyin başı dikkat, öngörü, tecrübe. Ders olmuştur umarım geçmiş olsun. R6 kullanıyor olsaydın o kaza olmayabilir ya da direk ölebilirdin.

Survivalsyk
10 Ağustos 2015, 01:19
Çok geçmiş olsun.Allah korumuş.Allah'a yönelmeni tavsiye ederim.Tabiki bilemem ne kadar dindar birisin.Lakin daha fazlası daha iyidir.
Saygılar.

desertseek
10 Ağustos 2015, 01:20
Çok geçmiş olsun.Allah korumuş.Allah'a yönelmeni tavsiye ederim.Tabiki bilemem ne kadar dindar birisin.Lakin daha fazlası daha iyidir.
Saygılar.

AKrdeşim 1 yıldır cumaya gitimyordum belkide bu bir uyarıydı suan Allahıma daha yakınım .

numangokce
10 Ağustos 2015, 02:44
Cok gecmis olsun. Basit hatalar, telafisi mumkun olmayan sonuclar dogurabilir malesef. Bu, trafikte daha da gecerli. Allah beterinden korusun.

topgun1111
10 Ağustos 2015, 04:54
geçmiş olsun.bir saniyelik dikkatsizlik korkunç sonuçlar doğurabilir.

geeklanx
10 Ağustos 2015, 05:33
geçmiş olsun - zamanla yine kullanmana izin verirler umarım.

Mexico
10 Ağustos 2015, 07:51
Gecmis olsun.
2 gundur bende sadece kask kullaniyordum. Simdi takacagim her seyimi :)

atillatopal9
10 Ağustos 2015, 08:26
çok geçmiş olsun. dört yollar adana gibi yollarda daha tehlikeli. çünkü istanbulda zaten sıkışık olmasına alışığız bundan dolayı yavaş yavaş geçiyoruz. fakat oralarda, tek tük fırlayabiliyor.
Allah korumuş

sezgingulmez
10 Ağustos 2015, 08:32
geçmiş olsun dostum iyi olman güzel o kazadan sonra. böyle kaza haberleri moralimi bozuyor üzülüyorum ama biryandan da duyduğumda okuduğumda iyi oluyor içimdeki trafik canavarına " otur lan aşağı " diyorum

kreatin37
10 Ağustos 2015, 08:37
İlk olarak geçmiş olsun.Ama yaptığın kazanın neresinden baksan hertarafı faul.Koruma kullanmamak,kırmızıda geçmek,kavşağa kontrolsuz girmek hepsi ölüme davetiye olmuş da azrail meşgulmüş davete icap etmemiş.
Bu tür kazalardan sonra ya motora tövbe edilip bırakılır yada hatalardan ders alınıp düzgün motor kullanılır.Umarım dünyanın en güzel şeyi motor kullanmayı bırakmazsın ama devam edersen eğitimini al kurallara uyarak kullan.Motor adam öldürmez kötü motor kullanmak adam öldürür.Umarım uyarılarımı dikkate alırsın yoksa bir sonraki kazanda bize kazanı yazma fırsatı bile bulamayabilirsin.herkese güvenli sürüşler.

Mertcan39
10 Ağustos 2015, 08:58
çok geçmiş olsun motosiklet hata affetmiyor geçerim geçemem tereddütte kalırsam duruyorum bazen grup sürüşü yaptığımızda geride kalmama neden oluyor ama olsun

spil
10 Ağustos 2015, 10:24
Geçmiş olsun Allah şifa versin. 25.ne bastığında r6 alma kardeşim o kazayı r6 ile yapmış olsan şimdiye bu yazışmayı yapıyor olmayabilirdin

Ali32
10 Ağustos 2015, 10:37
Geçmiş Olsun Kardeş Ucuz Atlatmışsın

copycat
10 Ağustos 2015, 10:55
yol boş da olsa kırmızı da geçmeyin demişsin ama bu da yeterli değil. kavşak, göbek gibi alengirli yerlere geldiğinde yeşil de yansa hızını çok düşürmelisin. kimin kırmızı da geçeceğini ya da o yolda ne gibi sürprizlerle karşılaşacağını bilemezsin. hızını düşür ki olaylara müdahale şansın artsın.

ccc67
10 Ağustos 2015, 11:00
Çok çok çok gecmis olsun umarım kimsenin başına böyle olaylar gelmez

hakikiteker
10 Ağustos 2015, 11:06
Geçmiş olsun, Allah korumuş. Daha dikkatli kullanmanız dileğiyle, gerisi şans.

ahmetersoz1
10 Ağustos 2015, 11:36
Geçmiş olsun...

Grhn
10 Ağustos 2015, 11:46
Geçmiş olsun Allah daha büyük kazalardan korusun. "Bir musibet bin nasihatten iyidir" denilen durum bu olsa gerek

bilginozi
10 Ağustos 2015, 11:46
Geçmiş olsun. Sadaka verin derim.

Mr.[T]
10 Ağustos 2015, 11:54
Allah korumuş gerçekten.Geçmiş olsun biran önce iyileşirsin inşallah :rendeer:

İlker41
10 Ağustos 2015, 12:18
geçmiş olsun kardeşim rabbim bir daha göstermesi inşallah

Sahin35
10 Ağustos 2015, 14:01
Geçmiş olsun dostum..Allah bi daha göstermesin inşallah..Buda hepimize bi uyarı olsun arkadaşlar dikkat edelim..

maydin02
10 Ağustos 2015, 15:10
geçmiş olsun ama hala yol boş olsa bile kırmızıda geçmeyin diyosun. arkadaşım yaşın heralde biraz küçük bu yaşa kadar anlamamışsın trafik kurallarının önemini.kural derki kırmızıda dur. yol boşsa kafana göre takıl istediğin gibi davran demez. bide kökledim gazı falan diyosun. buna deli cesareti derler sonu da pek iyi olmaz. ben annen baban yerine bi ceza da ben verirdim. kavşaklar en tehlikeli yerler bundan sonra yaya iken bile tedbirli davranırsın umarım. tekrar geçmiş olsun.

mikdad
10 Ağustos 2015, 16:12
çok geçmiş olsun, tekrarlanmaması dileğimle

Shrieker
10 Ağustos 2015, 16:16
Geçmiş olsun, ağır bir yaralanma olmadan atlanmanız sevindirici. Işık kırmızıya dönüyorsa yavaşlayıp durmak en iyisi, ama arkadan gelen bir araba aynı duyguları paylaşmayabiliyor. Arkayı kontrol etmek %100 şart, hele hele Türkiye'de.

Enes Bakır
10 Ağustos 2015, 16:32
Geçmiş olsun kardeşim.