PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosikletimi satıyorum, ne yapsam bilemedim.

tuttacromata
09 Ağustos 2015, 21:49
Bir gazla aldığım motosikletimi hem maddi sebeplerden hem de benim tecrübemi aştığından satıyorum ancak daha sonra ne yapacağım konusunda kararsız kaldım. Araba alsam, eski ve uyduruk arabalara bir sürü para vermek istemiyorum. Motosiklet alsam, xmax 250 abs istiyorum ama onların da fiyatı az değil 13500-14000 lira. Diğer yandan mt 07'den sonra tatminsizlik olur mu ? Motosikleti daha çok işe gidip gelmek için (evden 1,5-2 km) ve şehir içinde kullanıyorum. Siz yerimde olsanız ne yapardınız ? Ailemin arabası var yani araba da acil ihtiyaç değil benim için.

MetinK.
09 Ağustos 2015, 21:54
Bende Motosikletimi Gün İtibari İle Satmış Bulunmaktayım.
Aklımda Şu Tip Arazi Aracı Var.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-mostar%2Cdan-grand-cherokee-3.1td-limited-otomatik-vites-sanruf%2Clu-208567429/detay
Not:Araçla İlgim Yoktur.

tuttacromata
09 Ağustos 2015, 22:01
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-jeep-mostar%2Cdan-grand-cherokee-3.1td-limited-otomatik-vites-sanruf%2Clu-208567429/detay

Siz de aynı kararsızlığı yaşıyor musunuz ?

MetinK.
09 Ağustos 2015, 22:10
Siz de aynı kararsızlığı yaşıyor musunuz ?

Fazlası İle Gittim Geldim,Ya Büyük Cc Motosiklet Alıcam.Yada İlandaki Gibi Arazi Aracı.Ama Araca Geceyim Diyorum.İstanbulda Motor Mevsimi Benim Gözümde 3 AylıK Yaz Mevsimi.Ha Kullanılmazmı Kullanılır.Kendim İşim Gereği Motosiklet Üzerindeydimn,Kar Kış Kullandım.Ama Yazın Verdiği Keyfi Kışın Vermiyor.Arazi Aracı Alım Diyorum.Bünye İsterse Bi Tanede Motor Alırım.

tuttacromata
09 Ağustos 2015, 22:24
En mantıklısı eğer araç yok ise bir an önce araba almak daha sonra imkana göre arabanın yanında bir motosiklet almak.

rebel_punto
09 Ağustos 2015, 22:28
Az daha bekleyin pulsar la takas edelim. Yabancılık çekmezsin.

Samet Ağır
09 Ağustos 2015, 22:33
İstersen arabamla takas ederiz,motosiklet bende aliskanlik... :-)

copycat
10 Ağustos 2015, 12:50
eğer araba ciddi ihtiyaç değilse hiç alma bence. mtv, bakım, benzin, yıllık değer kaybı derken gerçekten yoruyor. aracı satıp paranı doğru bir şekilde değerlendirirsen (dolar almak için hala çok geç değil gibi) gerçekten kesin olarak bir araç istediğinde direkt tetiği çekebilirsin.

tuttacromata
10 Ağustos 2015, 16:50
Arabaya acil ihtiyacım yok. Kafamda xmax 250 var ama acaba aradığım gerçekten o mu diye şüpheye düşüyorum.

idmanyurdu
10 Ağustos 2015, 16:56
şehir içinde kısa mesafe yapacakmış sın. 13 bin tl verme daha ufak yollu bir sukuter işini görür.

zuluman
10 Ağustos 2015, 17:48
hayırlısı olsun. 2 km içinde araba alma bisiklet kullan derim

tuttacromata
10 Ağustos 2015, 19:30
13-14 bin TL sadece şehir içi kullanım için vermek mantıklı değil ama başka bir şey alsam da xmax 250 hep içimde kalacak. Bisiklet veya d'elight tarzı küçük bir skuter fikri de kafamda dolanıyor.

myagdi
10 Ağustos 2015, 20:16
dostum heves edip almışsın. mt07 çok güzel nir model. bence satma.

önce yamaha servisinden mt 07'ye güç sınırlaması yapılıyor mu, öğren. güç sınırlaması motor yazılımı ile yapılıyor, kesinlikle zararı olmayan ve geri döndürülebilen bir işlem. yabancı sitelerde gördüm gibi hatırlıyorum. acemiliğini gücü düşürülmüş halde çıkarır, sonra mis gibi motoruna binersin.

daha sonra honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katıl. ikinci kur 150 cc, üçüncü kuru 1000 cc motorla veriyorlar.

alım-satımdan zarar edeceğin paranın yarısı bile tutmaz bu eğitimler.

tuttacromata
10 Ağustos 2015, 22:40
dostum heves edip almışsın. mt07 çok güzel nir model. bence satma.

önce yamaha servisinden mt 07'ye güç sınırlaması yapılıyor mu, öğren. güç sınırlaması motor yazılımı ile yapılıyor, kesinlikle zararı olmayan ve geri döndürülebilen bir işlem. yabancı sitelerde gördüm gibi hatırlıyorum. acemiliğini gücü düşürülmüş halde çıkarır, sonra mis gibi motoruna binersin.

daha sonra honda'nın güvenli sürüş eğitimlerine katıl. ikinci kur 150 cc, üçüncü kuru 1000 cc motorla veriyorlar.

alım-satımdan zarar edeceğin paranın yarısı bile tutmaz bu eğitimler.

Motosikletimi sattım. Bundan sonra ne yapacağım onu düşünüyorum. Çok güzel bir motosiklet belki ileride yine alırım ama şimdilik daha ufak bir şeyler ile idare etsem daha iyi.

AliCem Yener
10 Ağustos 2015, 23:14
Senin istediğin motor bence hondanın nc serisine bakabilirsiniz. Bu nc750x dtc ye bir bakın. Bu model hem aşırı güçlü değil hem de otomatik vites kullanım tipide var. Scooter kadar da rahat olduğunu söylûyor kullanıcıları.

tuttacromata
10 Ağustos 2015, 23:21
Mt 07'de çok rahattı ancak satma sebebim biraz da maddiydi yani nc beni şimdilik aşar.

AliCem Yener
11 Ağustos 2015, 01:11
Mesajı şimdi gördüm pardon. O zaman sizin alacağınız motor tipi bence nakeddır. Siz şehir içi kullanacağım diyorsunuz şehir içi kullanılacak motor atik olmalıdır. Bence bajaj pulasar 200ns, hyosung gd250n, kawasaki z250 ye bir bakın. Bu motorlar hem sizi mt07 den sonra çok fazla güçsüz hissettirmez ve naked olmasından dolayı yabancılıkta hissetmezsiniz. İyi günler.

TIGERSHARK
11 Ağustos 2015, 10:31
kaça sattın dostum ?

ilkerabi
11 Ağustos 2015, 10:42
Birbuçuk kilometre için mt07 azcık fazla olmuş sanki.. Bisiklet yeterdi... :) Para sizin keyif sizin ama 4. vitesten 5.ye atana kadar varırsınız..

tuttacromata
11 Ağustos 2015, 13:35
kaça sattın dostum ?

Çok uygun fiyata gitti. 19000'e bıraktım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:33 ----------

Şehir içinde zaten 5. vitesi pek göremedim :) Şaka bir yana mt 07'yi işe gidip gelmek için almadım. Açıkçası mt 07'yi almamın en büyük sebebi fiyatıydı. 250'likler 14-15 olmuşken madem alıyorum 20 bini vereyim mt 07 alayım dedim. Sonra hem tecrübesizim almışken ABS olsun dedim. Derken astarı yüzünden pahalıya geldi.

yasdal
11 Ağustos 2015, 13:47

Bu aracın ve benzerlerinin ortalama 2.500 TL yıllık vergisi olur. Onu da hesap etmelisiniz. 15 yaşında olsa bile.

tyrung
11 Ağustos 2015, 15:23
Bence kötüsünü al 2km yol için kullan... kullandıkça bakarsın duruma. yamaha delight, pcx 150 falan kolay bulunan satılan bişey.

Al bak bakalım scooter seni tatmin ediyor mu? Baktın keyifler iyi sonra xmax250 alırsın.

spinachristi
11 Ağustos 2015, 15:37
mt07 bir sonraki motosikletim olacak daha 6500 kmdir r25 kullanıyorum. 2 km için bence motorunu satmadan güzel bir bisiklet al.ve bununla beraberde eğitim almaya başla.hondanın bütün eğitimlerini al sonrada bin motoruna :)

tuttacromata
12 Ağustos 2015, 16:18
Herkese teşekkürler arkadaşlar. Mantıksız da olsa, pişman olacak olsam bile içimde kalmasın diye xmax 250 aldım.