PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni yasayla ilgili ciddi sorularım var.

Yavuzos
09 Ağustos 2015, 19:55
Arkadaşlar merhaba ben Temmuz 30 1999 sene doğumlu 16 yaşında bir gencim. Ben motora yeni başlıyorum bir kaç sorum var.

Ben zamanında bayağı bir süre scooter kullandım ve vitesli motor kullanmasını da iyi biliyorum. Ben bu sene ocaktan sonra yeni yasayla herhangi bir ehliyet alabilir miyim ? Alabilirsem hangi motorları kullanabilirim ? Bu motorlardan ucuz ve performanslı olanını bana önerebilirmisiniz sonuçta yeni başlayacağım. Cevaplarınız için şimdiden çok teşekkürler.

Onurhan D
09 Ağustos 2015, 20:16
Kardeşim defalarca aynı konu ve aynı sorular tartışıldı,görüşüldü.Eski konulara bak cevabını bul.Ha birde google diye bi arama robotu var bilmem bilir misin.

Yavuzos
09 Ağustos 2015, 20:18
Her ağızdan farklı bir ses çıkıyor ki.. Biri diyor alamazsın biri diyor alırsın biri diyor 18 yaşından küçüksün olmaz biri gitti CBR 250 önerdi !?

hakikiteker
09 Ağustos 2015, 20:20
Yasayı okusan net sonuca ulaşabilirsin aslında. Olmadı youtube dan aea nın sayfasına gir, orada yeni yasayla ilgili video var.

Furkan Tarık
09 Ağustos 2015, 20:22
Eger 18 i beklemeyip a1 alırsan 125lik sürebilirsin. Egr 18 bekler a2 alirsan hele bilmem (40 küsür du herhalde) beygire kadar sürebilirsin. Bununla ilgili açtığım başlık var. Mibildeyim link atamiyorum profilimden bakabilirsin. Bu arada yarın kayit yaptiriyoruummm :D

Yavuzos
09 Ağustos 2015, 20:25
Tamamdır çok teşekkürler. YBR ve Honda'ya baktım da 3-4 bin tl arasında değişiyor. Biraz ucuza kaçayım dedim şu Mondial'in Drift'ine bakayım dedim 135CC çıktı o da illaki para yatıracaz demekki :)