PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : çocuğuma alıcam gerekenler ?

Sayfa : [1] 2

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 11:50
arkadaşlar biz kuba çıta 100r gol almayı düşünüyoruz . ben oğluma alcam oğlum 16 yaşında burada zaten her çocuğun altında motor var polisler fazla karışmıyor . aldıktan sonra ruhsat vb. şeyleri yaptırmam gerekiyor mu gerekiyorsa neler ?

Usercom
08 Ağustos 2015, 11:58
Rezerved

linç takımı girişleri sağ taraftan beyler tek sıra

Merhaba

oğlunuzun 16 yaşını bitirmesini bekleyin a1'e girsin paşa paşa ehliyetli kullansın derim

kesinlikle makinayla oynatmasına izin vermeyin 100'lük motor 200'lük olduğu için vizeden kalırsa sorun büyük

eve geldiğinde kanepeye rahat oturup oturamadığına bakın çok rahatsa motorun üstüne yatıyordur daha büyük sorun

sonra üzülmeyin

karşıyaka57
08 Ağustos 2015, 12:02
Ehliyeti çıkarmadan sürmesine kesinlikle izin vermeyin sonuçta herhangi bir durumda sizin başınız ağrır.Mümkünse kask vs ekipmanları alın eksik etmeyin

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:06
burda herkes ehliyetsiz sürüyor kaza yapma olasılığı çok az 12 13 yaşındaki çocuklar sürüyor ruhsat felan gerekiyor mu ?

karşıyaka57
08 Ağustos 2015, 12:18
16 yaşında ehliyetsiz bir arkadaş bana çarptı, en az 3.000 liraya yakın ceza kesmişlerdir o çocuğa.Şikayetçi olsam mahkeme vs. aşırı uğraşırlardı sizde bu konuma gelebilirsiniz.En kötü ihtimalle sarhoş birisi gelip araba ile çocuğunuza çarpsa dahi haksız konumda olacaksınız çünkü ehliyetiniz olmayacak hak dahi arayamayacaksınız.En ufak kazada karşı tarafın bütün masrafları size kalacak haklı dahi olsanız ehliyetiniz olmadığı için trafik polisi çağıramayacaksınız.Bu risklere değer mi motosiklet ehliyeti almadan surmeye? Ehliyet alana kadar elektrikli bisiklet almanizi tavsiye ederim

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:22
burası köy köyün içinde bincek ?

e_g
08 Ağustos 2015, 12:24
Bende cup aliyodum köyde surecektim sadece ama gittim 1000tllik bisiklet aldim iyiki öyle yapmisim suan ehliyeti bekliyorum. Birakin baskalarini bizim burdada cok ehliyetsiz . Sen doğru ol eğri olan zaten belasını bulur ...

CxAnKACx
08 Ağustos 2015, 12:25
Gerekenler:
-Kask
-Sirt korumasi olan korumali bir mont
-Dizlik veya Kevlar Kot
-Kaval kemigini koruyan bot
-Eldiven

Geri kalani olmasa da olur en fazla basinizi agritir yokluklari...

karşıyaka57
08 Ağustos 2015, 12:26
Köy ise bilemem şehir olarak düşündüm :)

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:27
ruhsat veya sigartaya gerek varmı ?

pcmnyk
08 Ağustos 2015, 12:30
Sahsi olarak benim dusuncem o yastaki bir cocuga motosiklet alinmamasidir. Hepimiz biliyoruzki motosiklet cok zevkli bir o kadarda tehlikelidir. Sürücü bunun her an farkinda olup tedbirli ve dikkatli olmali. Motosiklet kullanilirken alinan zevk ikinci planda olmali. yani dikkat ve tedbir elden birakilmamali.kucuk yaslardaki cocuklar tehlikeyi dusunmez. Onlarin aklinda oyun ve eglence oldugu tartisilmaz bir gercek. Bu sekilde trafikte kullanilan bi motosiklete ne olacagi belli olmaz.trafige cikmasa bile surerken dusse ayni sey. Cocugumu mutlu edeyim derken sonra caniniz yanmasin. Mantikli dusunmek lazim. Buyuyup akli basina gelince hayatin ne oldugunu ogrendiginde sorumluluk sahibi oldugunda alinabilir. Benim dusuncem bu. Kucuk cocuklarin eline ilac verilmez, bicak verilmez. Motorda benim gozumde aynidir.

Mengu16
08 Ağustos 2015, 12:30
ruhsat veya sigartaya gerek varmı ?
Bazı yerlerde jandarma plakasız binilen motorlara karışmıyor ama şansınıza kalmış bir durum.

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:32
ben boruları felan değiştiriyo ondan alııcam yürürken yoruluyo biliyo zaten sürmeyi de zevk için felan değil yani bnm sorum ruhsat felan gerekiyor mu

Usercom
08 Ağustos 2015, 12:36
burası köy köyün içinde bincek ?

Hocam ankara'nın neresi? Koçhisar mı haymana mı polatlı mı

Ankara gibi büyük şehirlerde plakasız araç çok göze çarpar merkez de hemen sorgularlar merkeze inemezsin plakasız motorla

hani Afyon gibi küçük şehirde olursun ehliyet denetimi daha serbest olur ceza ihtimali azalır Afyon'da istersen Ataköy'den dinar'a plakasız kasksız git kimse bir şey demez

önceki mesajda yazmıştım tekrarlıyorum 16 yaşı bitince a1 alın sonra alın motoru

köy içinde bir kaza olsa motor çalınsa kolay kolay ne hakkınızı ararsınız ne de motoru bulabilirsiniz

aşırı derecede hevesli ise şöyle bir şey alın plaka ruhsat zorunluluğu yok

http://www.motosikletsepeti.com/Images/Urun/01042014130342.jpeg

fikriniz değişmeyecek ise söyleyeyim ruhsat zorunlu plaka da çıkartmalısınız

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:40
başağaç beypazarına bağlı köy

iptaluyelik01
08 Ağustos 2015, 12:45
Motosiklet yerine elektirikli daha iyi olacaktır

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 12:48
elektirikli bisiklet zor oluyor köyde

AlpayEsmer
08 Ağustos 2015, 12:50
Hocam ankara'nın neresi? Koçhisar mı haymana mı polatlı mı

Ankara gibi büyük şehirlerde plakasız araç çok göze çarpar merkez de hemen sorgularlar merkeze inemezsin plakasız motorla

hani Afyon gibi küçük şehirde olursun ehliyet denetimi daha serbest olur ceza ihtimali azalır Afyon'da istersen Ataköy'den dinar'a plakasız kasksız git kimse bir şey demez

önceki mesajda yazmıştım tekrarlıyorum 16 yaşı bitince a1 alın sonra alın motoru

köy içinde bir kaza olsa motor çalınsa kolay kolay ne hakkınızı ararsınız ne de motoru bulabilirsiniz

aşırı derecede hevesli ise şöyle bir şey alın plaka ruhsat zorunluluğu yok

http://www.motosikletsepeti.com/Images/Urun/01042014130342.jpeg

fikriniz değişmeyecek ise söyleyeyim ruhsat zorunlu plaka da çıkartmalısınız

bahsettiğiniz elektrikliye plaka ruhsat ehliyet gerekiyor ,şehirden şehire değişir mi bilmiyorum oturduğum yer AYDIN/NAZİLLİ

Usercom
08 Ağustos 2015, 12:57
başağaç beypazarına bağlı köy

elektrikli alın hem ekonomiktir plaka ruhsat da gerektirmez

elektrikli konusunda bütün sorularınızı özel mesaj atarak sorabilirsiniz

ben kabaca anlatayım

elektrikli bisikletler 250watt küçük ve 250watt büyük olmak üzere ikiye ayrılırlar

250 watt küçük örnek

http://www.motosikletpazari.com/ilanResimleri/19836/1.jpg

Mondial es

250 watt değerinden küçük olanlar ehliyet plaka vs gerektirmez 30km/h yapabilirler ucuzdurlar

250watt büyük

örnekler

kuba k4

http://image5.sahibinden.com/photos/72/65/91/213726591ssb.jpg

yuki jupiter

http://www.ozaymotorsiklet.com/wp-content/uploads/2014/05/yk-04-jupiter.jpg

yuki orion

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/31822/big/yuki-yk-17-orion-akulu-scooter.jpg

e-mon joy

http://www.hunermotor.com/store/makethumb.aspx?file=e33536a8-9261-4c11-878f-991c10aea14e.png&intSize=500

plaka ruhsat gerekmez yasada ehliyet gerektiğine dair bir madde var ama hiçbir kimse özellikle de köy yerine çevirip nerede ehliyet diye sormaz

iyi ayarlanmış bir model 80km/h bile yapabilir ortalama olarak hızları 50km/h dir ekonomik ve köy yeri için uygundurlar

AlpayEsmer
08 Ağustos 2015, 13:01
elektrikli alın hem ekonomiktir plaka ruhsat da gerektirmez

elektrikli konusunda bütün sorularınızı özel mesaj atarak sorabilirsiniz

ben kabaca anlatayım

elektrikli bisikletler 250watt küçük ve 250watt büyük olmak üzere ikiye ayrılırlar

250 watt küçük örnek

http://www.motosikletpazari.com/ilanResimleri/19836/1.jpg

Mondial es

250 watt değerinden küçük olanlar ehliyet plaka vs gerektirmez 30km/h yapabilirler ucuzdurlar

250watt büyük

örnekler

kuba k4

http://image5.sahibinden.com/photos/72/65/91/213726591ssb.jpg

yuki jupiter

http://www.ozaymotorsiklet.com/wp-content/uploads/2014/05/yk-04-jupiter.jpg

yuki orion

http://www.bisikletcim.com/ProductImages/31822/big/yuki-yk-17-orion-akulu-scooter.jpg

e-mon joy

http://www.hunermotor.com/store/makethumb.aspx?file=e33536a8-9261-4c11-878f-991c10aea14e.png&intSize=500

plaka ruhsat gerekmez yasada ehliyet gerektiğine dair bir madde var ama hiçbir kimse özellikle de köy yerine çevirip nerede ehliyet diye sormaz

iyi ayarlanmış bir model 80km/h bile yapabilir ortalama olarak hızları 50km/h dir ekonomik ve köy yeri için uygundurlar

sanırım şehirden şehire değişiyor burada polisler plakasız görürlerse 250 watt üstü alıyorlar yani alma hakları var hatta birkaç plakalı e-bike resmi atabilirim birazdan, bende de st-max zwd 206 vardı ona gerekmiyordu dediğiniz gibi

Usercom
08 Ağustos 2015, 13:06
sanırım şehirden şehire değişiyor burada polisler plakasız görürlerse 250 watt üstü alıyorlar yani alma hakları var hatta birkaç plakalı e-bike resmi atabilirim birazdan, bende de st-max zwd 206 vardı ona gerekmiyordu dediğiniz gibi

Ankara'da 3000watt olsa bile çok karışan yok

elektrikliye plaka çok saçma olmuş

bu aralar zwd 406'lar türedi her yerde görüyorum

telike
08 Ağustos 2015, 13:07
ne diye laf anlatıp prim yaptırıyorsunuz. ne hali varsa görsün ya. 11 12 yaşındaki çoculklar biniyormuş bilmem ne.

Usercom
08 Ağustos 2015, 13:12
elektirikli bisiklet zor oluyor köyde

zor oluyor derken? tozdan topraktan dolayı mı yoksa yokuş çıkamadığından mı?

16 yaşında bir çocuğun benzinliye ve gerçek trafiğe hakim olabileceğini kim düşünür bu forumda ::cekic::

elektrikli gerçek bir motor kullanmadan önce hem hevesini almasını hem de trafik kültürüne ve işleyişine adapte olmasını sağlayacaktır bence

yoksa böyle aldığınız motor

http://image5.sahibinden.com/photos/82/97/08/217829708u8h.jpg

iki gün sonra bu hale gelir

https://lh5.googleusercontent.com/-XTyH-cvqnKg/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAABM/iyumf6LqKsw/photo.jpg

Darkcity2000
08 Ağustos 2015, 13:29
Motor surucusune uygulanacak fiziki guclerin koy sehir ova ile farklari yoktur. Beyin pekmezi koydede akar yolda sehir icindede..

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 13:58
arkadaşlar bn sordum köyde bi sıkıntı olmazmış

Pisman
08 Ağustos 2015, 14:04
arazide sürebileceği bir motor alın, sizin gözetiminizde trafiğe çıkmadan, kuralları çiğnemeden, arazide tecrübe kazanır

ahmetcann
08 Ağustos 2015, 14:18
çok saol kardeşim diyerleri anlamıyo bni arazi var elektirikli bisiklet diyoalr köyde bi sıkıntı çıkmıyo zaten saolasın bide ruhsat ve sigorta şart mı ?

hakikiteker
08 Ağustos 2015, 16:01
Çocuğunuzu seviyorsanız almayın, kurtulmak istiyorsanız süper fikir. Bununla ilgili bana bir şey sormayın, forumda iki saat harcarsanız nedenini anlarsınız. Buradaki sorun ceza yiyip yememek değil, ölmek (daha kötüsü sakat kalmak) ya da hayatta kalmak.

e_g
08 Ağustos 2015, 16:07
Simdi ekipmanlari alin , 2016da yeni yasa yururluge girdiginde ehliyete yazilsin , alsin ondan sonra motor al scooter tarzi alirsan daha iyi olur.

Ahmet_Tascı
08 Ağustos 2015, 16:08
ya kusura bakmayın ama kaç yaşına gelmişssiniz çocuğunuz olmuş ve sizin ki nasıl bir bilinç ya.ehliyetsiz bir şekilde hadi denk geldi birine çarptı hadi arabaya çarptı ne olucak hiç düşündünüz mü ? oğlunuz o arkadaş ortamında kask takmayacaktır büyük ihtimal.ya düşsse kafasını vursa.bırakın ya 16 yaşında ki çocuğa motor mu alınır.alın elektrikli bisiklet sürsün.çok yanlış bir hareket içindesiniz.:pr:

EMRE ÇITIR
08 Ağustos 2015, 16:58
Sigortada şart ruhsatta şart, burada işleyeceğiniz suça onay aramayın. Sizin motosiklet konusundaki cehaletiniz gidermeye çalışan insanlara beni anlamıyorlar demeyin. Asıl siz onları anlamıyorsunuz. Ne yapacaksanız yapın günahı boynunuza. Köydeki mıcırda motorun devrilmesi daha kolaydır. Üstelik alacağınız motordaki züpcük marka dandik lastiklerle daha da güzel düşülür. Yıllık 100 lira sigortadan kaçan ne lastik alır ne ekipman. Motosiklet bilinçli kullanılması gereken bir taşıttır. Aksi takdirde riski çok yüksek sonuçları çok ağırdır. Karar sizin.

A.Türker
08 Ağustos 2015, 17:30
Kask eldiven dizlik mont. Ruhsat ve sigorta gerekli.

davidcover
08 Ağustos 2015, 17:45
köy yerinde yaşıyorum bende pek gerekmiyo ama plaka ruhsat olursa daha iyi kask,eldiven,mont vb şeyler olsa iyi olur 16 yaşında zaten alın motoru yeni kanun gelince girsin ehliyet sınavına aslın ehliyeti sonra kavası rahat olur

snappy x
08 Ağustos 2015, 18:04
zor oluyor derken? tozdan topraktan dolayı mı yoksa yokuş çıkamadığından mı?

16 yaşında bir çocuğun benzinliye ve gerçek trafiğe hakim olabileceğini kim düşünür bu forumda ::cekic::

elektrikli gerçek bir motor kullanmadan önce hem hevesini almasını hem de trafik kültürüne ve işleyişine adapte olmasını sağlayacaktır bence

yoksa böyle aldığınız motor

http://image5.sahibinden.com/photos/82/97/08/217829708u8h.jpg

iki gün sonra bu hale gelir

https://lh5.googleusercontent.com/-XTyH-cvqnKg/AAAAAAAAAAI/AAAAAAAAABM/iyumf6LqKsw/photo.jpg

kardeş güldürdün valla :DDD

sp83
08 Ağustos 2015, 19:09
burda herkes ehliyetsiz sürüyor kaza yapma olasılığı çok az 12 13 yaşındaki çocuklar sürüyor ruhsat felan gerekiyor mu ?

Öncelikle soru şeklinize bakılırsa ruhsat konusunda cevap alıp gitmek istiyorsunuz. Evet ruhsat gerekiyor.

İkinci ve asıl önemli konu ise güvenlik. Bu forumda ya da herhangi bir yerde 12-13 yaşında çocukların motosiklet sürüyor olması bu eylemi doğru yapmaz, problem yaşamayacakları anlamına da gelmez. Forumda doğru kabul edilen ehliyetli ve bilinçli sürücü olmaktır. Arkadaşların da açıkladığı gibi olası bir kazada suçlu oğlunuz olacaktır, ayrıca 100'lük dediğiniz motor da neticede motosiklet ve belli sınırların üstüne çıkması mümkün. O motosikleti zaman içinde kuralların ve tekniklerin dışına çıkarak kullanması üzücü sonuçlar doğurabilir. Yine de karar sizin tabiki, hayırlı olsun.

Usercom
08 Ağustos 2015, 19:13
kardeş güldürdün valla :DDD

olacakları tahmin edebiliyorum

Cup resmi koydum ama cg de alsa aynısı olacak

before

http://www.kubamotor.com/new5/upload/urunler/cita-gold-100r-20140315-110047-1.jpg

after

http://scontent.cdninstagram.com/hphotos-xfa1/t51.2885-15/e15/10914230_359496577571223_361558798_n.jpg

düşünce tekrarı yapmış olacağım ama

1.motorun ve sizin birbirinize karşı sorumlulukları var sizinki kask takmak adam gibi sürmek ehliyet ruhsat plaka çıkartmak onunki 12 saatlik yürüyüş mesafesini 1 saate indirmek

eğer sorumluluğunuzu yerine getirmeyip kask takmazsanız yıl dönümünü unuttuğunuzda sevgilinizden yediğiniz tokadı asfalttan yersiniz tamam motosiklet de bir sevgilidir ama sürekli ilgi ister aldatmaya gelmez:bounce:

ehliyet ruhsat ve plaka tam olmalı

2.16 yaşında bir çocuk trafikteki araçların aynalarının kör noktası olduğunu bilmiyor ya acı bir tecrübe ile öğrenecek ya da a1'alıp kursta öğrenecek

yani sonuç -elektrikli bisiklet alın demiştim şimdi artırıyor ve peugeot 103 veya mobylette alın diyorum bir çoğumuz -ben de dahil- mobiletle öğrendik zaten

mobilet hem kaza anında en az zararı verir -son hızı belli- hem de gerçek bir motor kullanana kadar çocuğunuzun hevesini almasını sağlar

motosiklet basit bir iş değil büyük cc motorlar ile başlamak sonradan pişman olma şansını artırır

Serkan S
08 Ağustos 2015, 19:14
Ruhsat sigorta gerekiyor mu diyen adama kask mont vs diyorsunuz. Sizce umurunda mi ? Köy diyip duruyor hala köyde kanun, kural yok köyde trafik kazasından ölünmez köy la bura sonuçta

Machair
08 Ağustos 2015, 20:39
Bence birisi bunu demeliydi;

Ahmetcann koş baban çağırıyor!

Bana babasının adına yazan bir ergen trolden başka bir şey çağrıştırmadı. 16 yaşındaki adamın babası en kötü ihtimalle 34 yaşında olsa, ki yinede benden 4 yaş büyük olur. İnternete girip foruma kayıt olup konu açabiliyorsa, bence bu adam köy! kahvesinde çayını yudumlarken daha fazla bilgi sahibi olabilirdi.

Kaskı, eldiveni boş verin. Birisi şu çocuğa yasal mevzuatı anlatsın.

sagat
08 Ağustos 2015, 20:55
Ehliyet diyorlar burası köy diyorsun, kaza yapar diyorlar 12-13 yaşında çocuklar kullanıyorlar burası köy diyorsun, çevirme diyorlar karışmıyorlar burası köy diyorsun, Aga sen ne yapacaksın ruhsatı plakayı sigortayı orası köy bir şey olmaz, delikanlının başına bir şey gelince gelir burada yazdıklarını okur keşke dersin artık.

Blackeagletr
08 Ağustos 2015, 20:56
arkadaşlar bn sordum köyde bi sıkıntı olmazmış

Millet senin çocuğunun canı için dil döküyor, sen hala ruhsattı köydü bilmem ne, Allah akıl fikir versin.

telike
10 Ağustos 2015, 12:36
yaaa taktığınız şeye bakın ya. ben buna doğal seleksiyon diyorum ellemeyin ne hali varsa görsün demek ki kurtulmaya çalışıyor. bence crf450r al hacı dayı. daha hızlı öler :D

bulut59
10 Ağustos 2015, 12:56
yok dayı bişey yapmana gerek yok. al gitsin. yanlız yeni çocuk için çalışmalara başlayın yengeyle.

plegus
10 Ağustos 2015, 13:03
Adam resmen dalga geçiyor. Bırakın ne hali varsa görsün. Kaskı ekipmanı geç, ehliyeti bile geç adam ruhsat plaka sigorta lazım mı diye soruyor ya. Bu neyin kafası? Çocuğu olsa bu kadar rahat olamaz. Ya da 20 tane var o yüzden umrunda değil ya da umuyorum ki trollük yapıyor. Umutsuz vakayı gördüğünüz zaman da bırakmasını bilmek lazım.

Uğur
10 Ağustos 2015, 13:14
Nasıl rahat babalar varmış şu dünyada :P

Usercom
10 Ağustos 2015, 13:20
ahmetcann halen konuda isen şu hikayeyi oku öyle karar ver

ilk kullandığım motorsikletin markası. ona ne kadar kullanmak denir o ayrı tabi. 7-8 yaşlarında var ya da yoktum, ailemizin tek ulaşım aracı, jawa ceylan'dan önce piyasada bulunan klasik jawa'ya bizim oralarda verilen ismiyle bir kara jawa idi. babam bazen beni önüne bindirirdi ve ben de direksiyondan tutunurdum. bazen bir iki saniyeliğine elini bırakarak benim motorsiklet kullandığımı sanmama ve müthiş mutlu olmama neden olurdu. çok sonraları, ilk mobiletimi aldığımda anlayacaktım, motorsiklet kullanmanın sadece direksiyon tutmaktan ibaret olmadığını.

mobilet o yıllarda bizim köyde 14-15 yaşlarındaki gençler arasında statü belirleyici bir fonksiyon'a sahipti. biz mobilet'i olan 20-25 çocuk diğerlerinin arasında sarsılmaz bir karizmaya sahiptik. tarlada çalışmadığımız zamanlarda sürekli beraber dolaşır veya yarışırdık.

hasan hüseyin, benden bir yaş büyüktü, lise 1'e başlayacağı senenin yazında babası ona bir üçelli (jawa 350 almış ve bir anda bizim mobiletliler sınıfından bir üst sınıfa atlamıştı. bir anda hepimizin gözdesi olmuştu, ona imreniyordu herkes.

lacivert gözlüydü hüseyin, hayatımda gördüğüm en güzel gözler onundu.

bir gün, arife günü, köyde babamın dükkanında otururken telefon çaldı. izmir balıkesir yolu üzerinde, gelenbe yakınlarından bir benzinlikten arıyorlardı. "burada bir kaza oldu, siyah bir üçelli kamyona çarptı, çocuk öldü, büyük ihtimalle sizin köyden, gelin alın" dedi telefondaki ses. o anda aklıma kesinlikle hasan hüseyin gelmemişti nedense.

hemen yandaki kahveye haber verdim, bir pikapla üçbeş kişi yola çıktı. yarım saat kadar sonra haber geldi, ölen hasan hüseyin'miş. tarlada işlerini bitirdikten sonra, üzerinde eski bir eşofman ve tişörtle kocayol ismini verdiğimiz balıkesir yoluna çıkmış, hız denemesi yaparken karşıdan gelen ve hatalı sollama yapan iki kamyonla karşı karşıya kalmış, duramamış ve fatih yazısına kafadan girmiş.

babası o esnada ilçedeydi, oğluna bayramlık almak için gitmiş. evin tek oğluydu, çok kıymetliydi hasan hüseyin. köyde kara haber dolaşırken, herkes babasına bunu kim söyleyecek diye düşünüyor, konuşuyordu. ilçeden gelen köy minibüsü bizim bakkalın önünde durduğunda, içinden olanlardan habersiz baba indi, elinde oğlu için aldığı bayramlıkların bulunduğu poşetlerle. yaşlılardan biri gitti ve usul usul anlattı bir kaza olmuş filan diye. robotlaştı adam, ne ağladı ne bayıldı, sadece dondu kaldı.

kaza yerine giden pikap geldi sonra köye, cenaze ve jawa ile. arkadaşlarla hüseyin'in evine indirmelerine yardım ettik. motorun ön taraf tamamen içine gömülmüş durumdaydı, baş tarafından da ben tutuyordum. bir anda dikkatimi çeken bir görüntü beni allak bullaketti. gördüğüm şeyin, gördüğüm şey olduğuna inanmak istemedim, koşarak kaçtım ve az ileriye kustum.

hasan hüseyin'in lacivert gözü, motorun kırılmış hız göstergesinin üzerindeydi.

allah rahmet eylesin.

Yavuzos
10 Ağustos 2015, 13:20
Beyler bencede bu baba filan değil çocuğun kendisi baba rpsi yapıyor

deplasemih64
10 Ağustos 2015, 13:21
Abicim 16 yaşında çocuğun altına motorsikletmi verilir allah aşkına orda herkes kullanıyosa kullansın o daha çocuk ya yarın birgün kaza yaptığında sakat kaldığında demiycekmşsşn bende akıl yokmuydu kendi kendime çocuğuma zarar verdim diye olmaz değil olan şeyler ayrıca ne demek ruhsat gerekiyomu motoru alınca çoğu bayi plakasız çıkarmaz zaten çıkarırsada sen plakanı alıp sigortanı yaptıracaksın ruhsatını alıcaksın tabiki yoksa trafikde gözükmez motorsiklet ben tastiklemiyorum bunu bırak 1 sene daha beklesin 17 yaşını doldursun yazdır kursa alsın A2 sini binsin..

transalp3
10 Ağustos 2015, 13:35
Oğlan hayırsız çıktı galiba.Amcam kısa yoldan kurtulmak istiyo anlaşılan.

kurubuz
10 Ağustos 2015, 14:00

Çok cahilsin. Çocuğunu okut da o da senin gibi cahil kalmasın.

Usercom
10 Ağustos 2015, 14:23
Çok cahilsin. Çocuğunu okut da o da senin gibi cahil kalmasın.

çağrışım :mrgreen:

http://llcdn.listelist.com/listeliststatic/2014/01/ilber-ortayli-4.jpg