PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Motosiklet zincir sorunu

wehwetoz
07 Ağustos 2015, 10:57
Merhaba arkadaşlar bundan yaklaşık 2 hafta önce hayırlısıyla arkadaşımdan orjinal temiz bir 2005 model Honda CBR 125 satın aldım.
Motoru alırken zincirden ses geliyordu arka teker zincirinden bahsediyorum. Neyse servise gittim baktım usta yoktu daha önce serviste çalışan ama ayrılan başka bir normal motosiklet tamircisine götürdüm adam dediki bu zinciri kesip çıkaracağız çünkü pim ve diş çıkarma yok yeni zincir takıcam dedi. Tamam dedim yeni zincir taktı ses vs yok oldu. Aradan 3 gün geçti baktım yine ses götürdüm ayarladı gitti sonra dün baktım yine ses geliyor.
Bende honda servisine götürdüm servis baktı abi zincir iyi sese gelince ona yapılacak birşey yok her motorda zincir sesi gelir yani sıksam bile şimdi yine gevşer dedi. Şimdi bu konuda tecrübesi olan arkadaşlar gerçekten bu sesi kesmenin bir yolu yok mu ? Yada tüm motosikletlerde bu zincir sesi her zaman geliyor mu ? Şimdiden teşekkür ederim

Mengu16
07 Ağustos 2015, 11:01
Zincir tak tak diye vurmadığı sürece zincir sesi normal. Kauçuklu gresle yağlarsan biraz daha az ses yapar, ve bilindik bütün zincir yağlarından iyidir. Arka tekere hiç sıçrama yapmaz.

wehwetoz
07 Ağustos 2015, 11:05
tak tak değilde hani bisiklete bineriz sonra yokuş aşağı boşlayınca zincir sesi gelir ya arkadan aynen öyle bir ses

Mengu16
07 Ağustos 2015, 11:09
tak tak değilde hani bisiklete bineriz sonra yokuş aşağı boşlayınca zincir sesi gelir ya arkadan aynen öyle bir ses
Çok normal hatta motorunla yüksek bir duvarın yanından giderken zincir sesi yansır daha çok duyarsın. Sessiz zincir olmaz.

wehwetoz
07 Ağustos 2015, 11:10
hım valla sanki ybrlerden bu ses pek gelmiyor gibi geldi bana ama yinede teşekkür ederim

Mengu16
07 Ağustos 2015, 11:12
hım valla sanki ybrlerden bu ses pek gelmiyor gibi geldi bana ama yinede teşekkür ederim
2200 km'de Bajaj Pulsar'ım var O-ring'li zinciri olmasına rağmen gayet sesli çalışıyo zincir.

wehwetoz
07 Ağustos 2015, 11:18
buda bir zincir aldı geldi 30tl yeniymiş ama orjinal mı bilemedim valla :) üzerindeki zincir dişsizmiş direk adam keserek çıkardı :D

tubejh
07 Ağustos 2015, 12:37
Zincir ile birlikte ön ve arka dişli değiş ti mi?

hakikiteker
07 Ağustos 2015, 13:02
Cbr250 de zincir kronik olarak fazla ses yapıyor diye biliyorum.