PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : ybr esd vibrasyon sıkıntısı lütfen cvp verin kafayi yicem...

black_rtr
07 Ağustos 2015, 09:55
Arkadaşlar mrb küçük yaşlardan itibaren motor kullanıyorum ilk motorum cobra 105 ti sonra 100 cc mondial çubum oldu ve onunlada bayabi km yapip 2008 de apeche aldim ve bu zamana kadar kullandim en son bir ay önce 2012 model 13000 de YBR esd aldim daha önce YBR kullanmadim hiç apecheden sonra gerçekten bana çok basit geldi... Neyse konum motor kesinlikle çok güzel calişmasi gidişi hiçbir sikinti yok sadece 5 bin devirden sonra nerdeyse apeche kadar titriyo bu neden olabilir ustalardan yardim bekliyorum

Bthndmrl
07 Ağustos 2015, 10:34
Yağına ve sübap baktır yağ eksik olursada yapıyor

black_rtr
07 Ağustos 2015, 10:51
Yağini aldiğimda değiştirmiştim

boora
07 Ağustos 2015, 13:30
ybr nasıl basit geldi anlamadım apache uzay mekiği sanki. 5500-6200 civarı ince titreşim var daha sonraları üst devirlerde biraz var 8500+ devir diyeyim. oda artık egzozdan mıdır nedir bende anlamadım 2004 ünde yoktu öyle bir şey. ama rahatsız eden seviyede değil

black_rtr
07 Ağustos 2015, 14:14
Bora kardeş aynen ybr daha önce hiç kullanmadim ve YBR deyince sifir titreşim diye biliyorum...çok azda titremesi beni sinir ediyor benim merak ettiğim sadece benimkisimi titriyor mesela 3. Vitese atip devir 5 bine geldiğinde zingirti basliyo hafif gazi bitaktiğinda hemen kesiliyo... Acaba diyorum krnk rulmanlarinda silinti olabilir mi... Apecheye gelince sizin uzay mekiği dediğiniz 2010 dan sonrasi ilk kasa gerçekten harika motor boyunun kisa sele ve deponun kalbin olması insana güven veriyo ybrye göre çok alçak bi motor istedim gibi oyna motorla yeni kasalari bozdular iyice

langdon
07 Ağustos 2015, 14:28
Bende de 2011 Ybr esd var. bir kere uzun yol yapıp izmite gittim 1 saat kullandıktan sonra iliklerime kadar hücrelerimin titrediğini hissediyordum. Kısa mesafelerde çok etkilemiyor ama ben Ybr'de titreşim yok diye bir şey yok.

idmanyurdu
07 Ağustos 2015, 14:36
titreşimli diyen arkadaşlar . apacheyle 600 km üzeri uzun yollara hiç cıktınız mı ? ben birçok kez çıktım.her seferindede yorgunluktan yataga kendimi zor atıyordum. sır bu yüzden satıp ybr aldım. tek seferde 300 km yaptım sıfır yorgunluk ,titreşimde sinek vızıltısı gibi geliyor apacheden sonra.

Uğur
07 Ağustos 2015, 14:36
Ybr'de titreşim max torku verdiği 6500 devirden sonra başlar,üst devirlerde daha çok belirginleşir.

Sıfır titreşim istiyorsanız tek seçenek var o da Cbf 150.

ahmet0021
07 Ağustos 2015, 14:51
Benim ybr de aynı 6-7bin devirden sonra ayaklarda ve gidonda az bir titreşim hissediliyor malesef öyle.
Gittim iyidir dedik ybr aldık ama titreşim var malesef

Blackeagletr
07 Ağustos 2015, 14:56
Bu "Titreşim sıfır" muhabbeti tek silindir motorlar için safsatadan başka birşey değil. "Titreşim sıfır" denilince akla motorun çalışmıyormuş gibi gitmesi geliyor, e tabi binenin beklentisi de bu yönde oluyor.
Benim motorun Ybr'nin kopyası, motor vs ölçüleri kalıpları parçaları aynı. Bu titreşim sıfır muhabbeti yüzünden ben aylarca kendi motorumda sorun aradım titriyor diye, çakmasını aldık titriyor dedik. Fakat orjinal Ybr'ye binince ve eş zamanlı karşılaştırınca aynı şekilde aynı devirlerde titrediğini gördüm. Ybr'de titreşim minimum olsa da var, elciklerde ve peglerde hafiften hissedilir, seleye ve depoya vurmaz. 5-6 bin devir arası titreşimin en fazla belirginleştiği aralıktır, aşağısı ve yukarısında pek hissedilmez. Bir de devir yükselirken hafiften belli eder, sabit gazda pek rahatsız etmez.

rebirth
07 Ağustos 2015, 15:44
ybr karalama timi iş başında.

geçen sene nisan ayında sıfır ybr aldım,19.500km'dir kullanıyorum, 450km+ uzun yol da yaptım, sık sık 100km+ yol da yapıyorum. Titreşim hiç bir devirde apaçi kadar yoktur, abartmayın. Zaten motorda hiç bir devirde hissedilir bir titreşim yoktur.Motor max torkunu 6.000rpm'de veriyor,buna bağlı olarak 5-6.000devirler arası kafada hafif bir zırıltı olabilir, bunun sebebi ise kafanın düzgün monte edilmemiş olmasıdır. O zırıltıyı yok etmek istiyorsanız, bu işle adam gibi ilgilenecek bir ustaya götürün, kafayı bir söksün, conta takılmamış yerler varsa conta taksın. Cızırtı kaybolur.
Eğer motorda normalden fazla titreşim olduğunu düşünüyorsanız yağına ve subab ayarına baktırın.

black_rtr
07 Ağustos 2015, 16:29
Arkadaşlar hepinize tşk ediyorum demekki bütün ybrler azda olsa titriyor...

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:26 ----------

Aynen kardeşim titreşimden ziyade 5 binde motor ziriltiyo adeta bu olay sedece 123 viteslerde oluyor 4 le 5 te silinti yok... Kafa dediğin yer neresi olmadi bi baktirayim

A.Volkan
07 Ağustos 2015, 16:30
Bence motor dediğin biraz kıpraşımlı olmalı!

Mertcan39
07 Ağustos 2015, 17:36
titremiyor diyen yalan söyler driftten inip ybr ye biniyorum bariz ondada titresim var