PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 100cc ile 452km yol, Antalya İzmir

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 04:43
Merhaba arkadaşlar,
http://salcano.com/motor.php?cesit=3&sira=7

100 cc motosikletimle Antalya'dan çıkıp, İzmir'e yol almak istiyorum, şehirlerarası yol tecrübem var az çok, yanıma neler almam gerekli ve ne kadar sürede motosikletim için dinlenmem gerekiyor. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

natila
07 Ağustos 2015, 04:46
Lastik spreyi olmazsa olmaz saatte bir 15 dakika mola verseniz yeter

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 04:50
Çok teşekkür ederim, merak ettiğim konulardan biri ise, motosikletim 5 vites 12 bin devir çeviriyor ve 11 bin devir redline'a giriyor ( kırmızı çizgi ) sürat göstergesinde 80 e girdiğini an redline gösteriyor, 70 ten sonra 2kişi olduğunda sesi bir acayip oluyor :( Sanırım hatırladığım kadarıyla 7000 devir 2 kişi 70 gidiyordu, son hız 95. Sabit 80 gitsem problem yaşarmıyım acaba ?
Birde motosikletim yeni, korumalarıma harcama yaptığım için herhangi bir harcama yapamadım motosikletime, sırt çantası almamı tavsiye edermisiniz ? Çok teşekkür ederim.

natila
07 Ağustos 2015, 04:55
80 sıkıntı çıkarmaz sırt çantası alabilirsin...

Tech_N9ne
07 Ağustos 2015, 04:58
Yolun çok uzun allah yardımcın olsun sağsalim git gel

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 05:02
Çok teşekkür ederim, yola 12 Eylül'de çıkacağım, mutlaka ss lerle birlikte yaşadıklarımı aktaracağım.
Sağlıcakla...

burakmetu
07 Ağustos 2015, 05:07
sırt çantasını sırtına takma kesinlikle uzun yolda seni çok etkiler

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 06:40
Metu teşekkür ederim, yazdım bi kenara :)

MELİH
07 Ağustos 2015, 08:41
motorun cup tarzımı yoksa cg mi. uzun yolda çok farkeder. cup tarzı ise bu motorla kız arkadaşı ile 4000 mil yol yapan bir alman yada norveçli vardı sanırım.

ayzek
07 Ağustos 2015, 09:37
motor zorlandıgında bi tuhaf ses cıkarıyor o sesde gitme yeter debriyajı sıyırıyor bunun dışında 100 km de 15-20 dakika mola yap derim zira titresimden uyuşmuş veya karıncalaşmış olacak eller ve ayaklar en çokta arçın etkilenecek bu titreşimden birde hızını aldınmı guzel bi düzlükte veya hafif eğimlerde ya debriyajı çek yada boşa al ara ara yap motorun soğumasına yardımcı olursun

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 14:58
Merhaba, öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.
Cup değil ama, cg de değil diye biliyorum ancak, takdir sizin :) en altada linkini ekledim.
Açıkçası bu yola dayanacağına inanıyorum ancak, yormak, motoruma zarar vermek istemiyorum, bakalım hayırlısı.
:cat:
Bu arada Norveç, yaşamak istediğim ülkeler arasında ilk sırada
teşekkürler

https://www.google.com.tr/search?q=salcano+tiger+speed+100&biw=1093&bih=534&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CCkQsARqFQoTCL65nuTvlscCFYbbLAodVK4IYA

ayzek teşekkürler. Dinlenme konusunu aynen dediğiniz gibi yapacağım. Debriyaj olayını aynen uyguluyorum, arada bi yükten çekmek gerek motoru:cat: . Birde, motorun bakımlarını yapıp gidicem ama, buji yedek far falan alıyım mı ? Tavsiyelernizi alabilirmiyim o konuda.

Teşekkürler

ayzek
07 Ağustos 2015, 15:04
Merhaba, öncelikle cevaplar için teşekkür ederim.
Cup değil ama, cg de değil diye biliyorum ancak, takdir sizin :) en altada linkini ekledim.
Açıkçası bu yola dayanacağına inanıyorum ancak, yormak, motoruma zarar vermek istemiyorum, bakalım hayırlısı.
:cat:
Bu arada Norveç, yaşamak istediğim ülkeler arasında ilk sırada
teşekkürler

https://www.google.com.tr/search?q=salcano+tiger+speed+100&biw=1093&bih=534&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&sqi=2&ved=0CCkQsARqFQoTCL65nuTvlscCFYbbLAodVK4IYA

ayzek teşekkürler. Dinlenme konusunu aynen dediğiniz gibi yapacağım. Debriyaj olayını aynen uyguluyorum, arada bi yükten çekmek gerek motoru:cat: . Birde, motorun bakımlarını yapıp gidicem ama, buji yedek far falan alıyım mı ? Tavsiyelernizi alabilirmiyim o konuda.

Teşekkürler

450 km yol için bence çok şry almana gerek yok ben bile zaman zaman 100 luk çinliyle tekirdağ yapıp geliyorum günü birlik ortalama okadar tutuyor birşey olacağını pek sanmıyorum sorun çıkartmaz kafan rahat olsun :)

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 15:21
ayzek, çok teşekkür ederim abim, ellerinize sağlık.

Mengu16
07 Ağustos 2015, 15:28
Bence yanına 1 litre kadar motor yağı al ve yola çıkmadan önce yağ seviyesini kontrol et olabildiğince dolu olsun karter. Cg motorlar uzun yolda çok yağ eksiltiyor.

2SALLA1BAĞLA
07 Ağustos 2015, 16:16
Teşekkür ederim mengu16, bu arada garajını çok sevdim.

AliCem Yener
07 Ağustos 2015, 16:29
Bence denize yakın yerlerden km yapmak için değilde yeni yerler görüp keyif almayı düşünün o zaman tam motivasyonlu olursunuz ve çok fazla zevk alırsınız. 450km olur 10 km :D.