PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Surata iz yapan kask

ceymier
06 Ağustos 2015, 20:38
Internetten kask aldim.olculeri yanlis hesapladim herhalde s kask boyutu kafama zor giriyor.vede 30 dk sonrada yavas yavas sanki aci vermeye basliyor cikartincada suratimda harita gibi oluyor kask butun hatlari suratima geciyor.kask kucuk mu aldim kafama sokmak icin kaski iki yanindan geridirip sokuyorum duz girmiyor yardim lutfen

MetinK.
06 Ağustos 2015, 20:40
Kask Zamanla Esneme Yapar Eğerki Dediğiniz Gibi Yanlış Beden Aldıyysanız Esneme Yapsa Dahi Başınızı Sıkıcaktır.İade Yapın Mümkünse.

geeklanx
06 Ağustos 2015, 20:51
Bedeni hatalı o kaskın - hele ki uzun yola falan çıkarsan rezilden rezil olursun ( benim başıma geldi ). Baş ölçüsü nasıl alınır internette bayağı örnek var. Ölçü alırken normal bir biçimde ( çok sıkmadan ) bir metre yardımı ile alabilirsin.
Birde kafa şekline bakman lazım - oval ya da dar kafa ( bunların bayağı türü var ) vs . bunlara göre de kaska bakabilirsin. Bunlar internetten alım sırasında benim yaptıklarımdı. En güzeli deneyip almak tabii ki.

hakikiteker
06 Ağustos 2015, 20:53
15 dk dan sonra yüzde kızarma ve baş ağrısı oluyorsa bedeni yanlıştır. Kafaya kayışlardan tutarak takarken ilk başlarda biraz zahmet vermesi normal ama.

natila
06 Ağustos 2015, 20:55
Valla kaskın iz çıkarabilir bir büyüğünü dene...çok çok rahatsız etmiyorsa değiştirme çünkü zamanla esneme yapabilir

Race_Blue
06 Ağustos 2015, 22:41
Kaskınızın yanak pedleri çıkartılıyor mu ?
Çıkartıp kafanıza geçirip bi de öyle deneyin.

Eğer pedler şişkin ve süngerler yeni olduğundan bası yapıyorsa, o yanak pedlerini yatağın vb altına koyup bikaç üstünde uyuyun.
Süngerler incelir biraz. Kask kalıbı da dar değilse rahat edersiniz.

Saçlar uzun ve kabarıksa da sorun olabilir.
Kask havalandırmalarını açtığınızda esiyorsa ve kafa rahatsa sorun yok.
Yok pedleri sökünce de kalıp dar ise o zaman beden değişimi gerekir sanırım...

ceymier
06 Ağustos 2015, 22:43
Pedleri cikaramadim kask kullandim 220 tl para verdim gidipte simdi geri vermem saticiya hem ayip olur hemde geri almaz.

Race_Blue
06 Ağustos 2015, 22:54
Ayıp olmaz hocam.
Normal bir durum bu.
Gidip bir beden büyüğünü deneyin.
Kafanız rahat ederse değiştirilmesini talep/ rica edin, bu kadar basit.

Koşulsuz müşteri memnuniyeti denen bir durum var.
Vizör bandı vb söktüyseniz de, onun vizör camını da diğeri ile değiştirirler, dert değil ; her durumda satar onlar.

barodi
06 Ağustos 2015, 22:59
kardeş geçmiş olsun 2 numara küçük kask almışsın sen hemen değiştir.

mozgur
07 Ağustos 2015, 02:25
Yasal olarak 15 gün içinde iade yapabiliyorsun diye biliyorum. Eğer yeni mevzuysa değiştir gitsin.

LynXMaSTeR
08 Ağustos 2015, 03:26
bendeki nitro aikido da alnımda iz yapıyor. kaskin bedeni m ve kafama tam oluyo ama bi 10-15 dk sonra iz yapmaya başlıyor. hele ki bi de.surat yaparsam iyice acıtmaya başlıyor. içine sünger gibi bisi koysak rahat olur mu acaba?

oggomoggo
08 Ağustos 2015, 19:57
Ben de internetten denemeden ölçü üzerinden aldım kaskımı (MT Blade S Beden).
İlk başta zor giriyordu ve hafif ağrı yapıyordu.
Tabi bunda hayatımda ilk kez kask takmam da etkili olmuştur.
Öyle ki alışsın diye evde kaskla dolaştım yaklaşık 15 gün ve biraz rahatladı :)
Ama 5. ayın sonunda gayet rahat.
Benden 1 ay önce aynı kasktan arkadaşım deneyerek M Beden aldı.
Şu an 30 km/h üzerinde yukarı-aşağı-sağa-sola oynama yaptığından şikayetçi.
Bu konuda marka-model ve kişinin kafa yapısı belirleyici unsurlar.

Traveler
08 Ağustos 2015, 20:35
Imkan var ise iade et. Eger internetten alacak isen once o kaski satan bir yer bul ve bedenlerini dene, ondan sonra siparis et. Benim bedenim mezura ile dogru bir sekilde olcunce 57-58 cikiyor, yani Small. Istedigim kaski denerken Small kafama girmedi bile. Large aldim bende.

Tabii kask alirken dikkat edilmesi gereken hususlar var, yanaklardan hafif bastirmasi gibi, kaski kafandayken cevirdigin de donmememesi gerektigi gibi. Her markanin beden olculeri farkli olabiliyor.