PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yeni Konu Açmak İçin Mesaj Sayısı-kota Talebi

yunusus
06 Ağustos 2015, 12:58
Yıllardır siteyi kullananların en çok dert yandığı şeylerden biri açılmış gereksiz konular. Bu gereksiz konular içerisinde birçok arkadaşımızın da talep ettiği üzere foruma yeni konu açabilmek için bir sistem geliştirmenizi yada ne bileyim mesaj kotası koymanızı istiyoruz.
Vu site artık yöneticilerin değil kullanıcıların sitesidir. Yakarım buraları :D

Walla yaa bi el atın artık şu duruma. Yok efendim 1000 cc ile baslayayimmi yok efendim 2000 liraya racing. Yok 50ile giderken 30 metre uçtum bilmem ne. Tamam zaman zaman gülüyoruz ama sadece zaman zaman..

hardmusty
06 Ağustos 2015, 13:01
biriside bu kilit pls :D

yunusus
06 Ağustos 2015, 13:02
:) olm altina imza atacan bu konuyu şikayet etmeyecen len :)

abeciMotoru
06 Ağustos 2015, 13:26
Lütfen benimle ilgilenin diye açılmış bir konu gördükten sonra, umutlarım ufacıklaştı :/

Permatiq59
06 Ağustos 2015, 13:27
katılıyorum +1 bazen harbiden çıldırtan konular oluyor

Mertcan39
06 Ağustos 2015, 13:30
Bu konu çok tartışıldı sonuç yok en azından mesela bi kullanıcı 2 saatte bir konu filan açsa

ömerky
06 Ağustos 2015, 13:41
Bence sabit konular yanlış sadece reklam amaçlı.. Böyle olunca da özellikle forum acemisi olanlar çoğu kişinin sorduğu (mesela başlangıç motoru gibi) konuları bulmak yerine kendisi hemen bir konu açıveriyor. Bi de biz kullanıcılar da çok acemi gibiyiz sanki hemen her konuya hemen her soruya bi sürü kişi cevap verince e herkes de konusunu açar tabi :)

telike
06 Ağustos 2015, 13:41
abi kesinlikle belli bi mesaj ve/veya çevrimiçi dakikasına ulaştıktan sonra en azından konu açsın. bu ne aga.

keremkrmn
06 Ağustos 2015, 13:51
Belli bir çevrim içi yada mesaj kotası konulursa bu seferde gerekli konulara msj adedini tutturmak için saçma sapan yorumlar yapıp gereksiz kalabalık yapabilir insanlar yada mesela kendimden örnek veriyim çok uzun süredir burada değilim ama neredeyse her gün foruma girip bütün konulara bakar ve sadece 1 2 tanesine yorum yaparım msj sınırlaması olursa acil bir durum olduğunda konu açmam gerekirse açamayacak mıyım?

seta34
06 Ağustos 2015, 14:01
+1 katiliyorum

yunusus
06 Ağustos 2015, 14:03
Belli bir çevrim içi yada mesaj kotası konulursa bu seferde gerekli konulara msj adedini tutturmak için saçma sapan yorumlar yapıp gereksiz kalabalık yapabilir insanlar yada mesela kendimden örnek veriyim çok uzun süredir burada değilim ama neredeyse her gün foruma girip bütün konulara bakar ve sadece 1 2 tanesine yorum yaparım msj sınırlaması olursa acil bir durum olduğunda konu açmam gerekirse açamayacak mıyım?

E çevrimiçi süresi ile kotalanacak olursa kullanicilar, uzun zamandir forumda olan ve hiç mesaj yazmamış kişi bile konu açabilecektir. Bu yönden bi sorun teşkil etmez hemde geçirilen zaman sayesinde forumun işleyiş şeklini anlamış olur yeni gelenler

Carbondioxid
06 Ağustos 2015, 14:03
http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/140815-adminler-moderatorler-iceri-gelin-bakalim.html

Son mesajıda yeni fark ettim doğrusu , .... ne desen boş.

Zihniyet ? Reklam Gelir stratejisi ? Toplum möhendisliği çalışması? Tepki ölçme ? Tepkisizleştirme ? Alıştırma ? ne desen uyar bu duruma neyse herkese hayırlı işler.

yunusus
06 Ağustos 2015, 14:17
Lütfen benimle ilgilenin diye açılmış bir konu gördükten sonra, umutlarım ufacıklaştı :/

Bence başarabiliriz :) birisi çıkıp al, müdür bu buna konuş diyene kadar devam :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:06 ----------

http://www.motosiklet.net/forum/konu-disi/140815-adminler-moderatorler-iceri-gelin-bakalim.html

Son mesajıda yeni fark ettim doğrusu , .... ne desen boş.

Zihniyet ? Reklam Gelir stratejisi ? Toplum möhendisliği çalışması? Tepki ölçme ? Tepkisizleştirme ? Alıştırma ? ne desen uyar bu duruma neyse herkese hayırlı işler.

Bu ve benzeri konuları ayda bir açmak gereklidir belkim hacım :)

n0y4n
06 Ağustos 2015, 14:17
1) Belirli mesaj atması. Olmaz adam her konuya saçma sapan yazar
2) Belirli süre üye olmadan konu açmama. O zaman yeni üye olan bu foruma daha uğramaz. Sürem gelecekte konu açayım diye
3)Belirli süre çevrimiçi kalma. Adamın merak ettiği konu var forumda yok onu sormak için belirli süre forumda takılması saçma olur
4) En mantıklısı yukarıda ki arkadaşın dediği gibi. Bir konu açtıktan sonra 1-2 saat konu açılmaması.
Onun dışında mesela bir konu -10 oylama alırsa otomatik olarak silinsin vb tarzı önlemler gelebilir.

Carbondioxid
06 Ağustos 2015, 14:18
Yahuu bırakalım bunlarıda Raşa'dan sevgilerle diye bir başlığını ve foto romanını görelim ihihihi:queen:

m125znu
06 Ağustos 2015, 14:29
gereksiz konu varsa mesaj yazma databese bu hersey olabilir mysqll de birikiyo sana ne zararı var

yunusus
06 Ağustos 2015, 14:37
Yahuu bırakalım bunlarıda Raşa'dan sevgilerle diye bir başlığını ve foto romanını görelim ihihihi:queen:

Abi bu ırkın hatunları bi tuhaf :) fitograf çekiyorsun ediyorsun biriyle tabi sonra baska birileriyle de :) gidiyor bitanesi yemiyor içmiyor gece uyumuyor sonra alıyor telefonu kurcaliyor. Kavga ettigi yetmiyor birde fotografları siliyor. Ayıp ama yaaa :)))

Carbondioxid
06 Ağustos 2015, 14:41
Kahretsin karşı cinsten kimse beeüm içün kavga etmedi şindiye gadar , bekle beni Raşaaa:queen:

natila
06 Ağustos 2015, 15:19
Arkadaşlar bence en az 100 beğeni alan konu açabilsin derim

yunusus
06 Ağustos 2015, 15:21
Beģeniyle olmaz o iş. En mantıklısı çevrimiçi geçirilen süre.

hardmusty
06 Ağustos 2015, 15:26
gönderilen mesaj adedine göre rütbe,rütbeye göre 1-2 saate bir konu açılımı :silent:
ör: moderatörler global offensive
biz: nova 1
:bounce:

Carbondioxid
06 Ağustos 2015, 15:31
Foruma açılışta flash intro, arama özelliği tanıtımı ve Yunus'un dediği gibi mesaj sayısı değilde online süre limiti ( söz gelimi 12 saat/ 24 saat ) en ideali olur , o sürede ARAMA kültürü edinişmiş olur sanırım...

Hepimiz yapbiliriz aynı hatayı, ancak artık sıktı , yeni mesajlara bakıp okuyoruz yeni üye atıyorum konusu YBR'mi CBF'mi diye açmış, gerçi adam haklı halen ybr cbf sorunu çözülü değil :P

SizofrenMacaPapazi
06 Ağustos 2015, 16:09
yani sanki açılan konular denetimden geçip yayınlanabilir

yunusus
06 Ağustos 2015, 17:15
Yok açılan konular denetlenemez, yaani o kadar konuyu denetlemezler.. En azından dediğimiz gibi bi kısıtlama gelse en azindan forum içinde arama yapmayı öğrenirler.
Al en basiti adam gelmis v strom kullanan arkadaşlar varmı diye konu açmış tam şuan. Açamayacak olsa mecburen araştırıp bir kullanıcı başlığı olduğunu bulacak.

skystar
06 Ağustos 2015, 17:31
Burası bir forum ve bu sebepten dolayı dışarıdan gelecek yeni üyeye kardeşim sen 100 saat çevrim içi forumda vakit geçir bakalım denilemez.
Saçma sapan konular açılıyor evet bize de düşen görev otokontrolü sağlayıp saçma konu açan kişinin ağzının payını vermek.(Ara sıra yapılıyor gayette güzel oluyor...)Ya da cevap vermeyip geçersin bu kadar basit.
Biraz da öz eleştiri yapacak olursak bazı konular özellikle dikkatimi çekiyor.Bir bayan üye ybr mi cbf mi diye konu açsa forumun yarısı yardımcı olmaya çalışıyor vay hanımefendi böyle şöyle diye diye ama tam tersi erkek bir üye gerekli olan şu kadar bütçem var hangi koruma ekipmanlarını alayım diye konu açtığında 5 bilemedin 6 kişi yardımcı oluyor.Demek istediğim abazanlığın :bounce: alemi yok.Sonuçta hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız erkek kadın ayırımı olmamalı mümkün olduğunca iki cinse de yardımcı olunacaksa olunmalı ağzının payının verilmesi gerekiyorsa ağzının payı verilmeli.

Sonuç olarak forum dediğimiz olgu bilgi paylaşımının olduğu özgür bir platformdur.Bu tarz sınırlamalar forumun özgür ruhuna aykırıdır.

Mesaj sayısına göre rütbe uygulaması acayip saçma bir uygulamadır.(7-8 yıldır forum donanım üyesiyim yaklaşık orada 1500 mesajım var.Ama salak saçma konularla mesaj adeti kasıp 1 yıldan kısa sürede 5000 mesajla rütbe kasıp bir halta yaramayan forumun paylaşım ruhu ile uzaktan yakından alakası olmayan pek çok ergen gerisi vatandaşla ister istemez karşılaşıyorum)

Acil112
06 Ağustos 2015, 18:51
ücretli premium üyelikler olsun.(hadi bakalım)

yunusus
06 Ağustos 2015, 20:14
Burası bir forum ve bu sebepten dolayı dışarıdan gelecek yeni üyeye kardeşim sen 100 saat çevrim içi forumda vakit geçir bakalım denilemez.
Saçma sapan konular açılıyor evet bize de düşen görev otokontrolü sağlayıp saçma konu açan kişinin ağzının payını vermek.(Ara sıra yapılıyor gayette güzel oluyor...)Ya da cevap vermeyip geçersin bu kadar basit.
Biraz da öz eleştiri yapacak olursak bazı konular özellikle dikkatimi çekiyor.Bir bayan üye ybr mi cbf mi diye konu açsa forumun yarısı yardımcı olmaya çalışıyor vay hanımefendi böyle şöyle diye diye ama tam tersi erkek bir üye gerekli olan şu kadar bütçem var hangi koruma ekipmanlarını alayım diye konu açtığında 5 bilemedin 6 kişi yardımcı oluyor.Demek istediğim abazanlığın :bounce: alemi yok.Sonuçta hepimiz motosiklete gönül vermiş insanlarız erkek kadın ayırımı olmamalı mümkün olduğunca iki cinse de yardımcı olunacaksa olunmalı ağzının payının verilmesi gerekiyorsa ağzının payı verilmeli.

Sonuç olarak forum dediğimiz olgu bilgi paylaşımının olduğu özgür bir platformdur.Bu tarz sınırlamalar forumun özgür ruhuna aykırıdır.

Mesaj sayısına göre rütbe uygulaması acayip saçma bir uygulamadır.(7-8 yıldır forum donanım üyesiyim yaklaşık orada 1500 mesajım var.Ama salak saçma konularla mesaj adeti kasıp 1 yıldan kısa sürede 5000 mesajla rütbe kasıp bir halta yaramayan forumun paylaşım ruhu ile uzaktan yakından alakası olmayan pek çok ergen gerisi vatandaşla ister istemez karşılaşıyorum)

Olay kimseyi kısıtlamak değil aksine daha temiz bilgi paylaşımını sağlamak.. Uye olan kişi istediği kadar istediği konuya mesaj yazsın ama forumun nasil kullanilacagini öğreneceği kadar vakit konu açamasın sadece. Söylediğimiz şey yanlış anlaşılmasın.
Motorla ilgili bir sorunu yada sorusu için konu açacaktır buraya üye olur olmaz konu açmak isteyen kişi. Bizim söylediğimiz şey de konu açamasın ki bi baksın aratsın daha önce yazılmışmı bu konu hakkında birşeyler. (Dikkat ederseniz aynı konulardan onlarca yüzlerce var, üye olur olmaz konu açanlar tarafından yazılan) buradaki insanlar da ekseriyetle yeni kullanıcıları bozma değil birşeyler ögretebilme taraftarı. Aynı konudan 100 tane olacağına 3 5 hadi eb fazla 10 tane olsa insanların yardım etme çabalarıda boşa gitmemiş olur. En azından daha sonra gelip üye olanlarda bu bilgilerden faydalanmis olur bu sayede. Amaç vilgi paylaşımı ise bunun yolu bilgo kirliliği değildir.

ülgenhan
06 Ağustos 2015, 20:33
Insanlar sadece hata yaparak öğrenir.

Oldu olacak sözlüklerde ki gibi çatlaklar gelsin.

Insanlar ın saçmalama da bin kere sorulmuş soruyu sormaya da trollük yapmaya da hakları var.

Kimse silah dayayıp "başlangıç motosikleti" konusunu okutmuyor.

sagat
06 Ağustos 2015, 20:37
B ana hangi motoru önerirsiniz tarzı soruları döşeyip bir daha foruma uğramayanların sayısında büyük bir düşüş olur kanımca :)

yunusus
06 Ağustos 2015, 21:00
Insanlar sadece hata yaparak öğrenir.

Oldu olacak sözlüklerde ki gibi çatlaklar gelsin.

Insanlar ın saçmalama da bin kere sorulmuş soruyu sormaya da trollük yapmaya da hakları var.

Kimse silah dayayıp "başlangıç motosikleti" konusunu okutmuyor.

Olay birilerinin zorla birşey yaptırmaya çalışma çabası değil zaten. Olay hali hazırda ülkenin en büyük motosiklet forumlarindan biri olan bu yerin bilgi kirliliģi ile saçma sapan yerlere gitmesindense yapilacak bir düzenleme ile zaman ayırılıp yapılan yorumların açıklamaların kıymetli bilgilerin boşa gitmemesi.

Önce bu konuyu bi kavrayalım. Önce amaç ne onu bi benimseyelim bence

zapalka
06 Ağustos 2015, 22:02
valla hacım, ne yapılır ne edilir bilemem ama yönetimin forumun kalitesini belli bir seviyede tutması için birşeyler yapması gerekiyor,artık bu su götürmez bir gerçek. bazen aklıma birşey takılıyor,forumda arıyorum ve gayet güzel,düzgün cevaplar bulabiliyorum. ilgili yazıların tarihlerine baktığımda 2008,2009 diye hep 6-7 sene öncesini görüyorum. ve yazan nick'ler de şu anda hiç piyasada yok,girmiyorlar sanırım. anladığım kadarıyla eskiden çok kaliteli insanlar varmış ama bu saçmalıklar yüzünden artık yazmamaya başlamış.,kaliteli bilgi alabileceğimiz insanlar yazmaz olmuş.. foruma ne zaman girsem hep aynı konular,aynı cevaplar aynı muhabbetler dönüyor. farklı hiçbirşey yok. bu da bu motosiklet forumunun gün geçtikçe kan kaybettiğini,giderek kalitesizleştiğini gösteriyor. bana göre; görünen o ki yönetim birşeyler yapmaz ise gelecekte bu site sadece hatıralarımızda kalacak...

biyeybaraküs
06 Ağustos 2015, 23:12
http://www.motosiklet.net/forum/search.php?searchid=8262037&pp= yorumsuz

FaTiH**
08 Ekim 2015, 18:24
Nasıl yeni konu açılıyo çok önrmli açmam laxım yardımcı olurmusunuz

DKN
08 Ekim 2015, 18:34
benim çok hoşuma giden bi forum var. onun aynısını yapsınlar buraya kimse başka bişey istemez hayran kalır millet

akbird
09 Ekim 2015, 11:22
Aynen hocam. Açılan konuların %30 u gereksiz ve saçma ve aynı şeyler hep. 2 sayfa geriye gitse aradığı cevabı bulacak ama araştırmaya üşeniyor yeni konu açıyor. Kesinlikle bi kota veya sınır belirlenmeli bu konuda. Mesela ne bileyim. 20 yorum yapan 1 konu falan açabilsin. yada açılan konular onaydan geçsin sürekli aynı şeyler konuşulmasın.

rsinan
09 Ekim 2015, 13:03
Konuya genel hatlarıyla katılmakta birlikte çözüm adına bir şey önermek istiyorum. Aliexpress kampanyaları adlı bir başlıkta , başlığın üstünde bu konu size ne kadar faydalı oldu diye bir anket vardı . Belli kriterlere sahip olmayan kullanıcılar vs ile de desteklenerek yeni üyelerin açtığı başlıkta bu anket yer alabilir ve ilk 30 dakikalık sonucuna göre konu hızlıca kapanabilir .
Öte yandan başlık açılırken çoktan seçmeli ile FAQ gibi genel bir başlık altına atmak mümkün. İlk motorum ne olsun , Hayabusa ile başlayayım falan gibi konuları.
Bir konu daha var ki söylemezsem çatlarım. Şu ana metin sayfasında imla hataları ve noktalamada çok sayıda hata olduğu taktirde mesaj gönderilmesin bence .

Sepya
09 Ekim 2015, 19:12
Trolleyecek adam şimdide troller bırakın bu ayakları artık madem rahatsız oluyorsunuz konuya girmezsin olur biter. Ha dersen benim konum aşşağıya düşüyor konuna yorum atarsın yukarı çıkar. Herkes anasından motorcu doğmadı, birde kalkmış araştırda gel diyorsunuz belki benim bir sorum doğrultusunda gelecek cevaba başka bir şey soracağım kim bilebilir. Bırakın artık bunları

mozgur
09 Ekim 2015, 19:17

Hahahaha hatırlıyorum konuyu :)

Iron&Road
09 Ekim 2015, 19:42
Burasi sozluk degil ki forum. Kaldi ki konacak tum kotalar issiz gucsuz adam icin asilamayacak engel degildir. Aksine calisip isinde gucunde olan adamlar foruma vakit ayirmak istediginde kota ile karsilasinca asil yaptirim onlara olacak. Trollere itibar edilmez olur biter.

Her seye de takilmayin derim ben. Secin begendiginizi okuyun.

GP500-1st
09 Ekim 2015, 21:32
açılan konulara dislike seçenegi konsun. eğer gına gelinen konular, sorular üslüp ve saygı da gözetilmeden bidaha bidaha açılmışşsa atıyorum 20 dislike basılıp hemen imha edilsin.

Dislike atmak içinse 1 senelik üyelik sart olsun. yani gerçek üye canı sıkılıp gelen değil. Seviyenin yükselmesine ve konuların ciddileşmesinde katkı salıcaktır kesin olarak.

Ama site son 4-5 yılda ekmeğini nerde çokluk orda bolluktan yediğinden pek sıcak bakılmıyor bu işlere