PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Farklı il Plakası Almak ?

omur1
06 Ağustos 2015, 11:41
Arkadaşlar istabul honda marmaradan pcx 150 alıcam. Fakat yalovada yasıyorum , yalova plakası nasıl alıcam , bu işlemler nasıl oluyor bilgi verebilir misiniz?

Mengu16
06 Ağustos 2015, 11:46
İkametgah'ınız yalovadaysa kolay. Motoru alırken faturayı yalova adresinize kestirin, ÖTV'niz ödensin. Ondan sonra motorun evraklarını alıp Yalova emniyet müdürlüğü trafik tescile gideceksiniz. Plaka ruhsat işlemleri zor değil, bi 50 lira verirseniz sigortacılara onlar da hallediyor. Sonra istanbula gidip motoru alıp yenikapı feribotuyla gelirsiniz yalovaya.

xewor
06 Ağustos 2015, 11:48
Nüfus müdürlüğünde kayıtlı ikamet adresiniz neresiyse oranın plakası çıkar.

Olcay Avşar
06 Ağustos 2015, 12:50
Faturadaki adres ile nufus müdürlüğünde gözüken adresin doğru ve aynı olduğundan emin olun, yoksa sıkıntı yaşarsınız.

gerisi zaten arkadaşların dediği gibi, ikametinize bağlı trafik şubeye gidip ruhsatınızı bastırıp plaka basım evrağını alıp şoförler odasında da plaka bastıracaksınız.

omur1
06 Ağustos 2015, 21:52
teşekkürler arkadaşlar. az kalsın faturayı istanbul adresime kestiriyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

Faturadaki adres ile nufus müdürlüğünde gözüken adresin doğru ve aynı olduğundan emin olun, yoksa sıkıntı yaşarsınız.

gerisi zaten arkadaşların dediği gibi, ikametinize bağlı trafik şubeye gidip ruhsatınızı bastırıp plaka basım evrağını alıp şoförler odasında da plaka bastıracaksınız.

yarın ikametgahımı yalovaya aldırsam, önümüzdeki hafta içi de motoru alsam, direk sisteme adresim geçmiş olur mu ?

Mengu16
06 Ağustos 2015, 22:40
teşekkürler arkadaşlar. az kalsın faturayı istanbul adresime kestiriyordum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:49 ----------

yarın ikametgahımı yalovaya aldırsam, önümüzdeki hafta içi de motoru alsam, direk sisteme adresim geçmiş olur mu ?
Sorun olmaz ikametgahı değiştirtdikten 1-2 saat sonra bile trafik tescile gidebilirsiniz. Nüfus müdürlükleri online sistem çalışıyo.

Olcay Avşar
07 Ağustos 2015, 12:38
Nüfus müdürlüğünden yeni adresini taşıdıktan sonra hemen o işlemi yapan memurdan bununla ilgili yazı alın, bazen sisteme geç düşebiliyor. Trafikte noterde vs sıkıntı olabiliyor.