PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Egzoz cezası yedim ne yapmalıyım ?

Utku1000rr
06 Ağustos 2015, 01:31
Merhaba arkadaşlar 2010 model cbr1000rr ım var üzerinde TaylorMade egzos var dün polis çevirdi egzosdan bana ceza yazdı ve egzosu değiştirmem gerektiğini ve değiştirmem için 3 gün süre tanıdı. Bu konulara pek hakim değilim eminim ss makina kullanan herkesde açık egzoz vardır sizinde başınıza geldimi ? egzozu hiç değiştirmek istemiyorum mübarek kıyamet alameti gibi böğürüyo benide tahrik ediyor ne yapmalıyım acaba bir öneriniz var mı ? böyle bi olay başına gelen bir arkadaş varsa yorumlarını bekliyorum... Herkese hayırlı sürüşler diliyorum tekerinize taş deymesinn.

spil
06 Ağustos 2015, 01:53
egzosu değiştir neyapacaksınki başka:cherry:

Ahmet_Tascı
06 Ağustos 2015, 04:14
orjinal egzozu tak isini hallet orjinal egzozu cikartip geri eski egzozu tak devam et daha dikkatli olarak.

draggy
06 Ağustos 2015, 07:48
değiştirip gidip tespit ettirmezsen motorun bağlanır

bulut59
06 Ağustos 2015, 08:20
ilk baş cezayı ödeyeceksiniz, sonra insani boyutlarda sesi olan bir egzos takacaksınız.

< iLk@yy >
06 Ağustos 2015, 08:41
3 gün süre içerisinde oej egsoz olduğu tesbiti sisteme girilmez ise 3 gün sonrasında herhangi bir neden ile çevirmeye girersen nerede olursa olsun motosikletin bağlanıcaktır. ve tabi ekstra 1 ceza daha yiyeceksin

muayenede de benzer bir durum söz konusu :)

keremkrmn
06 Ağustos 2015, 08:43
Aynısı Çınarcıkta başıma geldi. İlk önce motorunun üstündeki o böğüren egzozu söküp orjinalini takıyosun(yada marka egzozun varsa susturucusunu takıyosun) gidiyosun bölge trafik müdürlüğüne diyosun benim motorumu bağladılar egzozdan, düzelttirdim getirdim. Polis geliyo bakıyo çalıştırıyo motorunu ikna olursa orj egsoz olduğuna fotosunu çekiyo tamamdır diyo. Trafikten meni'ni kaldırıyolar. Hemen gidiyosun tekrar o böğüren ekzozunu takıyosun.

plegus
06 Ağustos 2015, 09:38
Kimsenin aklına gelmemiş ama, orijinal egzozu takıp öyle bırakmaya ne dersiniz? Zaten 1000rr'ın yeterince kuvvetli bir sesi var, neden bir de açık egzoz takıp insanların kafasını şişiriyorsunuz?

Şöyle bir konu var ve hakkında yorumlarımı okursanız belki yardımcı olur: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/148627-tiger-egzoz-takicam-polisler-basima-bela-olur-mu-2.html#post3655354

ayzek
06 Ağustos 2015, 09:38
valla abicim ohh iyi olmuş desem yeridir belki seni kızdıracak ama oldum olası sevmem kendinde övünerek söylüyorsun kıyamet alameti gibi insanları rahatsız etmeye ve bu rahatsızlıktan öte korkutmaya kimsenin hakkı yok abimin 4 aylık kızı bizde uyurken bir serefsizin motoru deli gibi bağırtarak geçmesi sonucu ufacık bebeğin aklı gitti 1 ay boyunca sıçrayarak uyanmış zaten uyuzdum o gün bugündür daha beter bilenmiş durumdayım ve ceza aldıklarını görmekte içime su serpmiyor değil :)

cem_fb
06 Ağustos 2015, 10:29
Bağdat Caddesi ve Sahil Yolu'nda motorlarını gece yarısı birinci viteste bağırtan tüm apaçilerin kızgın manifoldlarının bir taraflarına girmesini diliyorum.

abeciMotoru
06 Ağustos 2015, 11:28
o egzosu bağıttıranlar hayvan gibi şiyapiyolar bence.

bassturbin
06 Ağustos 2015, 11:35
Buffle taktırabilirsin delikli silindir biçiminde boru çıkış kısmına takılıyor, yani açık egzosttan daha normal bir ses çıkartır tiz yapar.

Utku1000rr
06 Ağustos 2015, 12:57
bulaşık teli deniycem bugün 3. gün sesi keser inş

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:44 ----------

bi daha kızımı otoparkta yatırmak gibi bir niyetim yok valla bugün son gün bi şekil yapıcam artık bakalım hayrlısın :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:47 ----------

valla bende hiç hoşnut değilim benimde 1.5 yaşında dünyalar tatlısı kız kardeşim var dediğine hak veriyorum ama şöyle bir şeyde var polis amcalar bu işin yasal sınırı kaç dB diye soruyorum hepsi ben orasını bilemem valla diyor. Belirli bi dB sınırı koysun bizde ona göre hareket edelim ara sokaklardada yarım debriyaj full gaz gitmiyorum heralde motor rölantide bile bağırıyor. bu gürültülü egzoz olayı çok göreceli birşey. O an ki polis amcanın rahatsız olmasıyla falancı yerdeki polis amcanın rahatsız olması farklı oluyor herkes kendi kulağına göre ceza kesiyor. işin kötü tarafıda biz normal evimize giderken çevriliyoruz ama genç şahinci kardeşlerimiz göbekte sıfır çizerken veya kontak açıp kapatıp egzozdan ateş ederken veya kurusıkıyla etrafa ateş ederken ceza yemiyor orasıda tartışılır işte... welcome to turkey :)

Kuralsiz111
06 Ağustos 2015, 13:20
toplum düşmanı olup mılletın kafasını şişirmeye gerek yok sonra herkes butun ss cuları apaçi ilan edip önyargı ile bakıyolar en mantıklısı yukarda denılennı yapıp orjınalını takmak 1000 lık makınaya acık egzoz dusunemıyorum bıle o sesı gerek yok bence yanı toplum dusmanı olmaya gerek yok

sronaldik
06 Ağustos 2015, 13:28
Geçmiş olsun..bende de 600 RR ve Two Brothers egzoz var olası bir çevirme için aklımda olsun, ne kadar ceza yazdılar?

telike
06 Ağustos 2015, 13:34
kıyamet alameti gibi bağırıyor tabirinden anladıklarımdan yola çıkarak "iyi olmuş az bile" demek istiyorum.
öncelikle 3 gün değil 5 iş günüdür. öncelikle cezayı ödeyeceksin. orjinal egzozunu takacaksın tüv e gidip vizeden uygun raporu alacaksın. trafik şubeye gidip bağlamayı kaldıracaksın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

bulaşık teli muhabbeti 250cc 600cc çift ve tek silindirlerde biraz işe yarar da 1000rr da alev topu gibi atar sen gazı açtığında.

Utku1000rr
06 Ağustos 2015, 21:24
kardeşim valla çok dikkatli ol. 189 tl ceza geldi 15 gün içinde ödediğim için 141 tlye düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

valla ceza kağıdına 3 gün yazdı. bide bir bildilendirmede bulunayım 2008 ve sonrası 1000rr larda boğazla çıkış arasında S boru var 7 tane bulaşık telini tıkadım hiçte fırlamadı ve hiçte orjinalini alıp tüv e gidip vizeden uygun raporda almadık. direk emliyete gittim polis memurları geldi motoru çalıştırdım 2 gaz verdim hatta bi tane yunus polis motorumla 1 tur attı tamam bu makul ses motorun çok güzelmiş hayırlı sürüşler dediler ve gittiler... Ve son olarakta motoru geçen hafta çarşamba günü aldm eski sahibi orjinal egzosu yok dedi benimde param kalmadığı için egzozumu değiştiremedim.

sronaldik
06 Ağustos 2015, 21:37
kardeşim valla çok dikkatli ol. 189 tl ceza geldi 15 gün içinde ödediğim için 141 tlye düştü

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:16 ----------

valla ceza kağıdına 3 gün yazdı. bide bir bildilendirmede bulunayım 2008 ve sonrası 1000rr larda boğazla çıkış arasında S boru var 7 tane bulaşık telini tıkadım hiçte fırlamadı ve hiçte orjinalini alıp tüv e gidip vizeden uygun raporda almadık. direk emliyete gittim polis memurları geldi motoru çalıştırdım 2 gaz verdim hatta bi tane yunus polis motorumla 1 tur attı tamam bu makul ses motorun çok güzelmiş hayırlı sürüşler dediler ve gittiler... Ve son olarakta motoru geçen hafta çarşamba günü aldm eski sahibi orjinal egzosu yok dedi benimde param kalmadığı için egzozumu değiştiremedim.

Neyse halletmişsiniz en azından, geçmiş olsun :)

barodi
06 Ağustos 2015, 21:38
Bi boh olmaz devam et o polise bi daha denk gelmesin. 1000 de bir ihtimal tekrar seni bulup ceza yazmaları.devam et biseyolmaz. Binlerce abartılı egzoz var arabalarda cublarda ve diğer motorlarda.scoterlarda bile.

Utku1000rr
06 Ağustos 2015, 21:58
ya sorma kafayı yedim şahinciler asker uğurlaması yapıyodu adamlar kurusıkıyla şarjör boşalttı polislere bakıyorum arabanın içinde keyifle sigara içiyolar :)))))

efendy06
07 Ağustos 2015, 00:08
Ben işin ceza boyutunu geçer insani boyutuna bakarım;
Arabalardaki egzozun durumu farklı, zaten yarısı tofaş, anlatsan da anlamaz.
Motosiklet tutku, kültür ve saygı işidir. Bir tane var benim mahallede, yahu yorgun argın işten geliyorum, yatıyorum, tam uykuya geçiyorum, horrrrrr diye geçiyor evin önünden. Ciddi ciddi komplo planı kuruyorum ama o da kuruyor sanırım. Zira hep ben uyurken geçiyor :pr:

1000rr orjinaliyle sesini zaten yeterince duyuruyor. Komşu mahallelerden de küfür işitmeye gerek yok bence.