PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : hayaller gerçek oluyor - kardeniz turun fikirleri

atillatopal9
05 Ağustos 2015, 23:32
arkadaşlar
teeeeee kışın demiştim 4-5 arkadaş yapıcaz birşeyler diye.
o gün geldiii ve çattı. en büyük hayalimdi.
lakin satış yedik ve kaldık 2 kişi :)
2 motor istanbuldan çıkacağız. hedef rota karadeniz..

2 motor 2 kişi.
2 cbr 250 R

planda, otel pansiyon gibi yerlerde kalmak yok. derelerde duş almak var. doğal yaşam var. hedef bir yere varmak değil, hedef gezmek. ortalma 3000 km düşünüyoruz. 1 hafta süremiz olacak malesef.

istanbul sancaktepeden > bolu > gerede > merzifon ( amasyayı bol bol gezmeyi düşünüyoruz, şahzadeleri göreceğiz ) > samsun > ordu > giresun&trabzon ( memleket giresun buralarda 1 günümüz geçebilir,köye çıkacağız ) > trabzondan sivasa yola çıkacağız ( sivas arkadaşımın memleketi burada çok durmayız ) >tokat ( dünyanin 9.harikası olan mağarayı merak ediyoruz ) > sivastan sonra herhangi bir rota belirmedik. ben peri bacalarına gitmeyi çok istiyordum ancak yola ters düşüyor. dönüş istikametinide farklı şehirlerden yapacağız.

sizlerden ricam, gideceğim şehirlerde nereleri gezmeliyim. oralarda nerelerde yiyecek yemeliyim, neler yapmalıyım?
bildiğiniz gibi daha önceden motor ile gaziantep ( 1200 km ) birde aydından ( 650 km ) yol gelmiştim. birde geçen ay 300 km olarak keşana gitmiştim. bu en uzun ve en eğlenceli yolumuz olacak. tabi trabzondan erzincan istikametinden sivasa geçerken, şehit olmazsak :)

tavsiyelerinizi bekliyorum. bu işi iyi bilen abilerim, veya kardaşlerimin tavsiyeleri üzerine rotayi en baştan bile değiştirebilirim.
selanlarımı sunuyorum.
iyi geceler

Usercom
05 Ağustos 2015, 23:42
Bolu'da yapılacaklar

gerede'den devam edilip Mengen'e uğrayıp ziyafet çekilebilir

yolun 1 saat uzamasına katlanırsanız amasra'ya gidilip balık yenir

http://www.amasratekneturu.com/wp-content/uploads/background/7.jpg

yolun 30 dakika uzamasına katlanırsanız safranbolu'ya gidilip bilgisayar müzesi ve evler görülür

https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/0/08/Safranbolu_traditional_houses.jpg

http://www.haberler.com/haber-resimleri/188/tarihi-kentte-bilgisayar-muzesi-3940188_o.jpg

Amasya

şehir müzesi (kentin minyatür haline getirilmiş halinin bulunduğu yer) gezilir

http://www.mehmetalicetinkaya.com/wp-content/uploads/2012/08/Minyatur-Amasya-1914-Muzesi.jpg

tabiki şehzadeler

iyi yolculuklar Bolulu olduğum için hakimiyet noktam amasya'ya kadar:cherry:

barodi
06 Ağustos 2015, 00:02
silahsız sakın yola çıkmayın sakın !!!
urfada öldürülen 2 motorcuyu biliyosunuzdur. üstelik pkk nın ve ışıdın azdığı bu dönemde çok uzun yol riskli.

Jrspawn
06 Ağustos 2015, 01:25
Sivas'ta köfte yemeden dönmeyin yolu biraz uzatırsanız Divriği Ulu Camii ni görmenizi tavsiye ederim ve Tokat'ta Ballıca mağarasına gideceksiniz sanırım mükemmel bir atmosfere sahip yakın zamanda bizde bir gezi düzenledik lakin yollar cbr 250 r ile çok bunaltacak tarzdan. Birde tavsiyem mağarada çok yavaş yavaş gezin küçük görünebiliyor ama merdivenler soğuk soğuk terletir :queen:

lazybones53
06 Ağustos 2015, 08:58
ne zaman yolculuk?

atillatopal9
06 Ağustos 2015, 16:29
14 ağustos sabaha karşı yola çıkıyoruz arkadaşlar. tavsiyelerin hepsini not alıyorum

HAZZILHAR
06 Ağustos 2015, 16:38
Oralara kadar gidip güzeller güzeli Bartın'ı gezmemek olmaz. Mutlaka gidin, doğasına, havasına hayran kalacaksınız.

Green Arrow
06 Ağustos 2015, 16:57
Ben Tokatlıyım. Mağara güzeldir ancak Tokat'ta fazla vakit kaybetmeyin. Pek fazla yapılabilecek ve görülebilecek bir şey yok klasik Anadolu manzarasına ekstra olarak.

ilker a.
06 Ağustos 2015, 17:15
7 günde 3000 km biraz fazla değil mi yahu?
Günlük 430 km ediyor, bilemedim yani.
Yağmurluk ve kulak tıkacı alın mutlaka.
Ayrıca, otelde kalmayacaksanız, konfor yok demektir, bu da ekstra bir yorgunluk yaratmasın bünyede?

000000
06 Ağustos 2015, 21:30
Madem tarzan gibi takılacaksınız o halde,

Günlük hayat Malzemeleri
1- Çakmak, kibrit bu işin olmazsa olmazı
2- Yedek iç çamaşırı en az 3 adet.
3- Tişört en az 2 adet, 1 yada 2 adet şort, tercihen 2 pantolon. ( Eğer ekipte kadın varsa etek giymesini yasaklayın, uzun etek dahada yasak, başa binbir türlü bela açar.)
4- Pudra ( rota uzun pişik olma ihtimaliniz var )
5- Çadır ( varsa şişme yataklı çadır, yoksa adam başı 1'er adet met) Öküzlük yapıp ağaç dibinde uyuruz demeyin, mutlaka alın. 100TL'lik çadır bile iş görür.
6- Taşınabilir su kabı en az 3lt/adam başı/gün su ihtiyacını karşılayacak kadar. ( Bol miktarda temiz suya ihtiyacınız olacak, eşşeklik yapıp dağda bayırda her önünüze gelen suyu içmeyin, gluteus maximus (bağırsak kurtları tarafından) işgal edilebilir.
7- Karadenizin havası adamın feleğini şaşırtacak kadar kelektir. 5dk içinde güneş açar, yağmur yağar, güneş açar, yine yağmur yağar. Yağmurluk ve kalın giyisi ( en kötü ihtimalle birer adet polar ve yağmurluk ) almayı unutmayın.
8- Günlük kullanım için küçük ve büyük bıçak, korunma amaçlı ve yakın temas için levye+şok cihazı( opsiyonel biber gazı)

Motosiklet Bakımı
1- Yola çıkmadan evvel mutlaka bakım yaptırın.
2- Motorun aksilik çıkarabilecek parçalarından, yedek almayı unutmayın ( gaz teli, buji, ...)
*bunun detaylarını kendin bul.

Yolculuk
1- Tenha yerlerde durmayın, o bölgelerde kamp alanları vardır, kamp noktalarına göre plan yapın. Kamp alanına çadırınızı kurun.
2- Kimseyle muhattap olmayın, tartışmalardan kaçın, en ufak bir durumda uzayın ve kaybolun, Paranoyak olun kimsenin sizi uzun süreli incelemediğinden emin olun, heleki kadın varsa 3 kez emin olun
3- Ekipte kadın varsa ve tenha bir yerde yüzecekseniz, tişört ve bone ile suya girin. Kadının kadın olduğu detaylı bakılmadıkça anlaşılmasın. Bakan kişi anlayabilmek için kendini size göstermek zorunda kalsın.
4- Dinlenme yeri olarak kamp alanlarını tercih edin hatta rotanızı buna göre çizin.

Yeme İçme
1- Bol miktarda çekirdek, gerisi keyfine kalmış

Ekstra Not:
*Kadını erkeğe benzetin, göğüslerine sargı sararak ile düz hale getirsin, saçları mümkün olduğunca kısa bağlasın ve bandana ile kapatsın,Burası türkiye.

atillatopal9
07 Ağustos 2015, 09:40

Günlük hayat Malzemeleri
3- Tişört en az 2 adet, 1 yada 2 adet şort, tercihen 2 pantolon. ( Eğer ekipte kadın varsa etek giymesini yasaklayın, uzun etek dahada yasak, başa binbir türlü bela açar.)
5- Çadır ( varsa şişme yataklı çadır, yoksa adam başı 1'er adet met) Öküzlük yapıp ağaç dibinde uyuruz demeyin, mutlaka alın. 100TL'lik çadır bile iş görür.
6- Taşınabilir su kabı en az 3lt/adam başı/gün su ihtiyacını karşılayacak kadar. ( Bol miktarda temiz suya ihtiyacınız olacak, eşşeklik yapıp dağda bayırda her önünüze gelen suyu içmeyin, gluteus maximus (bağırsak kurtları tarafından) işgal edilebilir.
7- Karadenizin havası adamın feleğini şaşırtacak kadar kelektir. 5dk içinde güneş açar, yağmur yağar, güneş açar, yine yağmur yağar. Yağmurluk ve kalın giyisi ( en kötü ihtimalle birer adet polar ve yağmurluk ) almayı unutmayın.
8- Günlük kullanım için küçük ve büyük bıçak, korunma amaçlı ve yakın temas için levye+şok cihazı( opsiyonel biber gazı)

Motosiklet Bakımı
2- Motorun aksilik çıkarabilecek parçalarından, yedek almayı unutmayın ( gaz teli, buji, ...)

Yolculuk
1- Tenha yerlerde durmayın, o bölgelerde kamp alanları vardır, kamp noktalarına göre plan yapın. Kamp alanına çadırınızı kurun.
2- Kimseyle muhattap olmayın, tartışmalardan kaçın, en ufak bir durumda uzayın ve kaybolun, Paranoyak olun kimsenin sizi uzun süreli incelemediğinden emin olun, heleki kadın varsa 3 kez emin olun
3- Ekipte kadın varsa ve tenha bir yerde yüzecekseniz, tişört ve bone ile suya girin. Kadının kadın olduğu detaylı bakılmadıkça anlaşılmasın. Bakan kişi anlayabilmek için kendini size göstermek zorunda kalsın.
4- Dinlenme yeri olarak kamp alanlarını tercih edin hatta rotanızı buna göre çizin.

Yeme İçme

Ekstra Not:
*Kadını erkeğe benzetin, göğüslerine sargı sararak ile düz hale getirsin, saçları mümkün olduğunca kısa bağlasın ve bandana ile kapatsın,Burası türkiye.

Teşekkürler hocam. bayan olmayacak. 2 erkek gidiyoruz artçılarımız yok. çadırımız ve 2 metimiz var. hemde asgari met. daha önce 2 gecelik keşana gittiğimde kullandım aşırı güzel bir met. yatağı özletmiyor. bizim için tek en büyük sıkıntı; yağmur olacak. onun dışında çok zorluk çekeceğimizi sanmıyorum. ama söylediğiniz herşeye uyacağım inşallah. bakımları ctesi götürüp hemen yaptıracağım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:36 ----------

Oralara kadar gidip güzeller güzeli Bartın'ı gezmemek olmaz. Mutlaka gidin, doğasına, havasına hayran kalacaksınız.

hocam ben hiç gitmedim oralara. karadeniz olduğu için her türlü güzeldir. rotada biraz içten gitmek vardı. ama eğer harbiden gidin bu istikamet üzerine sahil yolunda daha çok güzel şeyler görrüsünüz diyorsanız rotayı boludan sonra karadenize çevireceğim

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:38 ----------

Ben Tokatlıyım. Mağara güzeldir ancak Tokat'ta fazla vakit kaybetmeyin. Pek fazla yapılabilecek ve görülebilecek bir şey yok klasik Anadolu manzarasına ekstra olarak.

hocam amacım bir yere sabit kalıp her yerini gezmek değil, bir çok yere gidip en iyilerini görmek. bunun için çabalıyorum. tokatlı bir abimde, bana mağaraya mutlaka git dedi. internetten baktım gitmezsem olmayacağını anladım. gidip görüp hemen yola çıkarız zaten :)

HAZZILHAR
07 Ağustos 2015, 10:45
Valla Atilla kardeşim, rotanıza müdahil olmak istemem. Hazır Karadeniz'deyken Bartın Amasra'yı görmemek yazık olur diye diyorum. 3000 yıllık tarihi, müthiş ve güzel balık lokantaları, doğası, havası, evleri ve Amasra Kumsalı ile hakikaten görülmeyi hak eden, "burada yaşasam süper olur ya" dedirten bir yer. Yani kişisel zevkini bilemem ama bende uyandırdığı etki bu şekildeydi.

Amasra'nın içinde Çekiciler Çarşısı, Amasra Müzesi (çok güzel arkeolojik buluntular barındırıyor), Göldere Şelalesi, Gürcüoluk Mağarası görülmesi gereken başlıca yerler. Bir de bir anıt vardı milattan önceki yıllarda el oyması olarak yapılmış, ismini unuttum şimdi. Hatırlayınca *editlerim.

Çınar Restaurant gidilebilecek en güzel balık lokantası olabilir. Hem yemekleri hem de mekanı ile. Fiyatları İstanbul'daki ortalama bir balık lokantasından bir tık daha ucuz.

Şu ufak anekdot ile bitireyim:

13. yüzyılda Cenevizliler tarafından ele geçirilen Amasra'ya Fatih Sultan Mehmet 1460 yılı Ekim ayında bir sefer düzenler. Şehre hakim bir tepeye geldiğinde hayranlığını belli eden meşhur sözü eder:

« Lala, lala!, çeşm-i cihan bu m'ola" ve kaleye haber gönderir : " Bu kadar güzel bir yere zarar vererek almak istemem kalenin anahtarını bana getiriniz. »
Bunun üzerine kale komutanı anahtarı Fatih'in bulunduğu tepeye getirir ve şehir savaşmadan zaptedilmiş olur. Sultan Fatih Amasra'yı fethettikten sonra Karabük - Eflani yöresinde yaşamakta olan Kıpçak Türkler'ini buraya yerleştirir. Yani, yörenin ilk Türkleri bu kıpçaklar olmuşlardır. Yörenin yerli rumları ise bir kısmı gönüllü, kalanı zorla İstanbul'a göçürülmüştür.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:43 ----------

*Edit: Kuş Kayası Yol Anıtı imiş ismi. Ama yolu pek iyi değildi. SS makine ile daha da zorlanabilirsiniz. Tabii ben 2 sene önce gitmiştim. 2 senede ne değişti bilemiyorum. Hayırlı yolculuklar dilerim : )

kdiner
07 Ağustos 2015, 11:03

Günlük hayat Malzemeleri

Motosiklet Bakımı

Yolculuk

Yeme İçme

Ekstra Not:

siz mi karadenizlisiniz yoksa ben trabzonlu değilmiyim anlamadım gitti.
savaşa gitmiyor karadenize gezmeye gidiyor,

ordu boztepe gidin görün, isterseniz teleferikle de çıkabilirsiniz, ordu ilede pek bilgim yok.

giresun kalesi ve Kümbet ve Bektaş yaylasına çıkabilirsiniz, giresun ile de pek bilgim yok.

trabzon boztepe ye çıkın, akcaabat köftenizi yiyin, ucungöl de balık yiyin, sümelada egzersiz yapın, zigana dağına çıkın ordan kadırga yaylası ve sis dağı yaylasına çıkarak tekrar sahile iniş yapabilirsiniz buda bol ofroad yapmanız anlamına geliyor yollar çok kötü değil sonra arkamdan küfür etmeyin, şanslı iseniz inşallah havalar yağmurlu olmaz tabi bu iç kesimler için geçerli.

rizede ayder yaylası ve zil kale gezebilirsiniz, rize ile ilgili pek bilgim yok.

bu linklere bir göz atın.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150520-pulsar-trabzon-yaylalari-ve-rize-ayder-yaylasinda.html

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150652-bajaj-pulsar-200ns-karadeniz-ve-gurcistan-gezisi.html

000000
07 Ağustos 2015, 13:46
Teşekkürler hocam. bayan olmayacak. 2 erkek gidiyoruz artçılarımız yok. çadırımız ve 2 metimiz var. hemde asgari met. daha önce 2 gecelik keşana gittiğimde kullandım aşırı güzel bir met. yatağı özletmiyor. bizim için tek en büyük sıkıntı; yağmur olacak. onun dışında çok zorluk çekeceğimizi sanmıyorum. ama söylediğiniz herşeye uyacağım inşallah. bakımları ctesi götürüp hemen yaptıracağım
Umarım problemsiz, eğlenceli bir yolculuk geçirirsin.

siz mi karadenizlisiniz yoksa ben trabzonlu değilmiyim anlamadım gitti.
savaşa gitmiyor karadenize gezmeye gidiyor,

ordu boztepe gidin görün, isterseniz teleferikle de çıkabilirsiniz, ordu ilede pek bilgim yok.

giresun kalesi ve Kümbet ve Bektaş yaylasına çıkabilirsiniz, giresun ile de pek bilgim yok.

trabzon boztepe ye çıkın, akcaabat köftenizi yiyin, ucungöl de balık yiyin, sümelada egzersiz yapın, zigana dağına çıkın ordan kadırga yaylası ve sis dağı yaylasına çıkarak tekrar sahile iniş yapabilirsiniz buda bol ofroad yapmanız anlamına geliyor yollar çok kötü değil sonra arkamdan küfür etmeyin, şanslı iseniz inşallah havalar yağmurlu olmaz tabi bu iç kesimler için geçerli.

rizede ayder yaylası ve zil kale gezebilirsiniz, rize ile ilgili pek bilgim yok.

bu linklere bir göz atın.
http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150520-pulsar-trabzon-yaylalari-ve-rize-ayder-yaylasinda.html

http://www.motosiklet.net/forum/etkinlik-gezi-fotograflari/150652-bajaj-pulsar-200ns-karadeniz-ve-gurcistan-gezisi.html
Amacım tartışma çıkartıp arkadaşın konusunu kirletmek değil ancak yazdıklarımı nerenizle okudunuz? Yolcu konaklama yerlerine uğramayacağını ve tarzan vari bir yolculuk yapacağını belirtmiş, bu tip yolculuklarda tabiat ana ve diğer tehditleri küçümsemek pek doğru bir hareket olmaz.

forzaBJK
07 Ağustos 2015, 22:52
yolculuk ne zaman?

bi göz at derim:
https://www.facebook.com/events/1024051174281480/

planet58
07 Ağustos 2015, 23:10
Başınız darda olursa beni arayın...0541 255 58 77...Trabzon-Akçaabat-derecik...

xbuky
08 Ağustos 2015, 01:04
sivasa gidersen emre'ye mutlaka uğra, mutlaka görüşün kanka :D

kdiner
08 Ağustos 2015, 09:29
Umarım problemsiz, eğlenceli bir yolculuk geçirirsin.

Amacım tartışma çıkartıp arkadaşın konusunu kirletmek değil ancak yazdıklarımı nerenizle okudunuz? Yolcu konaklama yerlerine uğramayacağını ve tarzan vari bir yolculuk yapacağını belirtmiş, bu tip yolculuklarda tabiat ana ve diğer tehditleri küçümsemek pek doğru bir hareket olmaz.

Siz nerde yaşıyorsunuz, bende tartışma çıkarmak için yazmadım zaten öyle de bir niyetim yok. İnsanları bu kadar karamsarlığa ve bölge insanlarına bu şekilde bakmayın. Hiç bir sorun olmaz istediğin gibi takılabilirsin, sen adam olduktan sonra gerisi sorun olmaz, git gezin yap ayak ayak üstüne at keyfine bak, kimsenin bu şekilde gözünü korkutmasın izin verme.

atillatopal9
13 Ağustos 2015, 09:51
arkadaşlar uzun bir süre rota üzerinde durup; şirkette pazarlama müdürümüz ile rotamızı çizdik. kendisi türkiye pazarlama müdürü olduğu için gidip görmediği hiç bir yer yok.
ona istinaden rotamız şu şekildedir.
not; safran boluyu rotadan çıkardın. direk bolu>amastra yapacağız.

GİDİŞ ROTASI ;

http://i57.tinypic.com/2vt8qyo.png

BUDA GİDİŞ + DÖNÜŞ;

http://oi57.tinypic.com/34fgoqg.jpg

enxdesign
13 Ağustos 2015, 11:37
Tam da planladığım rota. Size katılmayı çok isterdim. Hatta 3-4 gün öncesine kadar acaba katılabilir miyim hesapları yapıyordum.
Sanıyorum yarın sabah çıkıyorsunuz. Hayırlı yolculuklar diliyorum.

Darkfriairs
13 Ağustos 2015, 11:40
Keşke kışın karar alındıktan sonra araştırmaya başlayıp, gideceğiniz yerleri, konaklama yerlerini belirleseydiniz.

isfa67
13 Ağustos 2015, 11:55
rota güzel ama otobandan bolu yapılmış olmamış kdz.ereğli görülmez mi?şaka bir yana dikkatli olun güzergahınızdaki çoğu ilde motosiklet klüpleri var sıkıntı olduğunda yardım isteyin çekinmeden.bu arada yağmurluğu av malzemesi satan bir yerden almanızı tavsiye ederim.iyi yolculuklar ve iyi eğlenceler.

atillatopal9
13 Ağustos 2015, 12:05
Tam da planladığım rota. Size katılmayı çok isterdim. Hatta 3-4 gün öncesine kadar acaba katılabilir miyim hesapları yapıyordum.
Sanıyorum yarın sabah çıkıyorsunuz. Hayırlı yolculuklar diliyorum.

yarın gece çıkacağız hocam, gece saat 3-4 gibi çıkacağız yani resmen c.tesi günü aslında ama cuma gecesi olduğu için yarının tarihini attım :) teşekkürler bu arada, eğer uygun olursa mutlaka bekleriz

rota güzel ama otobandan bolu yapılmış olmamış kdz.ereğli görülmez mi?şaka bir yana dikkatli olun güzergahınızdaki çoğu ilde motosiklet klüpleri var sıkıntı olduğunda yardım isteyin çekinmeden.bu arada yağmurluğu av malzemesi satan bir yerden almanızı tavsiye ederim.iyi yolculuklar ve iyi eğlenceler.

ereğliden barına döneceğiz hocam, bizim müdürde ereğliden geçin dedi. o yüzden safranbolu iptal :)
yağmurluk meselesini arkadaş halletti. onda 2 tane revit var. kendisi kurye zaten, birini bana veriyor inşallah hayırlısı olacak bakalım. bir sıkıntımız olursa klüplerlede iletişime geçmeyi düşünüyoruz. rota bu fakat, kalacak yerlerimiz konusunda yorulmaya göre hareket edeceğiz. Örneğin yorulursak sinop, yorulmazsak samsun da kalacağız. hızımızda stabil 120-140 arası olacak max. :)

Keşke kışın karar alındıktan sonra araştırmaya başlayıp, gideceğiniz yerleri, konaklama yerlerini belirleseydiniz.

Çadırımız var hocam. aksilik olmaz ise, yağmur gibi çadırda kalacağız. yağmur olursa öğretmen evi gibi birşey bulmayı düşünüyoruz. samsunu geçtikten sonra kalacak ev çok hepsi bizim zaten :)

forzaBJK
13 Ağustos 2015, 12:28
dönüs rotasinda B ile C arasini erzincan yolu üzerinden degilde kelkit siran alucra sebinkarahisar susehri üzerinden yapmanizi monoton olmamasi acisindan tasiye ederim.
susehri zara yolunda gemin deresinden gececeksiniz, cok güzel bir yol, fakat zara sivas arasi cok monoton gececektir.

turlarimiz denklesmedi maalesef, yolunuz acik olsun!

ilker a.
13 Ağustos 2015, 13:26
Hadi hayırlı yolculuklar diyeyim o zaman.
Keşke önceden haberim olsaydı, ben de katılırdım belki :(

shivers
13 Ağustos 2015, 13:48
Safranbolu - Bartın arasında asfalt eridiği için yola sürekli çakıl dökülüyor. Geçen hafta oralardaydım. Çok dikkatli olun.

Düzeltme: Safranbolu iptal demişsiniz şimdi gördüm :) Geçen hafta Ereğli'ye de gittim ama oradan Safranbolu'ya dönmüştüm. Ereğli - Bartın karayolu hakkında bilgim yok malesef.

Hayırlı yolculuklar.

kurubuz
13 Ağustos 2015, 13:49
Size tavsiyem bu geziyi bu sene yapmamanız yönünde olur. Memlekette savaş var. Bu seyahat güvenli değil.
İllaki gideceğiz diyorsanız size iyi yolculuklar diliyorum, çok dikkatli olun.

SMMMCHT
13 Ağustos 2015, 14:16
Zonguldak sinop arasındaki sahil yolu berbattır. 60km yolu 2-3 saatte alırsınız Mahveder sizi. Sakın o rotayı kullanmayın. Ben kastamonuluyum çok iyi biliyorum oraları. Eğer yolunuz samsun a düşerse arayın sizi misafir ederim bekar evimde.. 0544 540 13 43