PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : gidonu çevirince gaz veriyor Yardım !

karacabeg
05 Ağustos 2015, 21:49
İyi akşamlar arkadaşlar.
Akşamüstü elcikleri değiştirttim ,aldığım yer yapıverdi montajını da.
ama gaz kolu takılı kalmadan, gaz teli takılı kalıyor. özellikle gidonu sağa çevirince gaz veriyor kendi kendine. 5bin devirlere kadar çıkabiliyor. neresi takılı kalıyor olabilir nereye bakmalıyım.
Karanlık çöktüğü için elciğin takıldığı yeri söküp bakamadım ordan olabilir mi ? yeni elcik yağsız olduğu için olabilir mi ?
Ama gaz kablosunu dışından oynayınca neden gaz versin??
Neden sağa gidonu çevirince gaz versin??
Bilen arkadaşlar yardımınızı bekliyorum.

hakikiteker
05 Ağustos 2015, 21:56
Gaz teliyle oynadıysanız kısalmış olabilir mi?

karacabeg
05 Ağustos 2015, 22:00
boyuyla oynamadık sadece diğer elcikten cıkarıp buna takıldı elciğin altındaki aparatta değişti

Ahmanamra
05 Ağustos 2015, 22:06
Sağa doğru çevirdiğinde teli gerdiğinden oturu gaz veriyor motor. Muhtemelen elcik tam oturmadı yahut elcik yapısı farklı genelde teller gidon değiştirdiğinde bu sıkıntıyı yapabiliyor ama elcikte bu kadar germesi şaşırttı beni. Elcik dışında yahut gaz telinin geldiği yolda her hangi bir değişiklik yapıldımı

Thracian
05 Ağustos 2015, 22:30
Büyük ihtimal elcik normal pozisyonuna göre biraz daha size doğru (dikine bakıldığında saat yönünün tersine)monte edildiğinde tel sürekli gergin.Sağ kumanda kolu tamamen eski yerindeyse montajda bir hata olabilir.

Mertcan39
05 Ağustos 2015, 22:34
eski mobletimde aynı sorun vardı teli yanlış yerden geçirdiğim için olmuştu

karacabeg
05 Ağustos 2015, 22:36
Sağa doğru çevirdiğinde teli gerdiğinden oturu gaz veriyor motor. Muhtemelen elcik tam oturmadı yahut elcik yapısı farklı genelde teller gidon değiştirdiğinde bu sıkıntıyı yapabiliyor ama elcikte bu kadar germesi şaşırttı beni. Elcik dışında yahut gaz telinin geldiği yolda her hangi bir değişiklik yapıldımı
Yok hocam benim bildiğim oralara dokunan olmadı hiç sadece elcik ve gaz telinin takıldığı elciğin içindeki plastik değişti.

Büyük ihtimal elcik normal pozisyonuna göre biraz daha size doğru (dikine bakıldığında saat yönünün tersine)monte edildiğinde tel sürekli gergin.Sağ kumanda kolu tamamen eski yerindeyse montajda bir hata olabilir.

aynen yerinde her şey dediğiniz gibi montajı tam yapmadılar belki

CxAnKACx
05 Ağustos 2015, 22:37
Biraz bosluk kalmasi gerekiyo bende ustamdan ogrendim boyle bir sey oldugunu. Goturun duzeltirler.

karacabeg
05 Ağustos 2015, 22:55
eski mobletimde aynı sorun vardı teli yanlış yerden geçirdiğim için olmuştu

hocam hatırlıyor musun nasıl yanlış yerden. ben takmadım ama sabah açıp düzeltmek istiyorum canım sıkıldı iyice

karacabeg
07 Ağustos 2015, 19:27
Biraz bosluk kalmasi gerekiyo bende ustamdan ogrendim boyle bir sey oldugunu. Goturun duzeltirler.

arkadaşında dediği gibi biraz boşluk kalması gerekiyor gaz kablosunun üzerinde debrijaj teli gibi bir ayar yeri mevcut oradan 2 dakika da ayarladılar. vakit ayıran arkadaşlara teşekkürler.

cruiser_55
07 Ağustos 2015, 20:49
hiç custom yaptınız mı
gidonu veya bileşenlerini değiştirdiniz mi

karacabeg
08 Ağustos 2015, 13:18
hiç custom yaptınız mı
gidonu veya bileşenlerini değiştirdiniz mi

elcikleri ilk kez değiştirdim ilk motorum ama merakım var. bir sonraki motoruma saklıyorum bütçemi ve hevesimi:)

cruiser_55
08 Ağustos 2015, 13:32
elciklerdeki değişiklikler fren telinde gerilmeeye yol açmış gidonu çeviince tel kısalıyor gaz veriyor,
sorun elciklerden sonra başladıysa kesnle sebebi budur biraz daha uzun tel kullanın rölanti ayarı yaptırın.