PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yalama yapmış yatak acil yardımm !

MAVROCU
31 Temmuz 2015, 12:25
Direksiyon ön büyük orta somunu yalama yaptı ve sıkılmadığı için furş yatağında bosluk yaratıyor diş açmak için veya somunu sıkabilmek için ne yapmalıyımm ?

pcmnyk
31 Temmuz 2015, 13:20
Parcayi degistirebilirsin veya tornacida yeni dis actirabilirsin

muhahha306
31 Temmuz 2015, 13:25
Helicoil diye bir malzeme var. Google da araştır değişik uygulamaları var.

pcmnyk
31 Temmuz 2015, 13:34
Yapistirici ve kimyasal kullanmani onermem hayati onem tasir.şayet aynisi bana olsa kesinlikle tornada dis actirirdim yada parcayi degistirirdim. O vida motorun tum agirligini direksiyona aktariyor.yolda giderken tekerlek bi anda doner falan allah korusun isi saglama al

Mengu16
31 Temmuz 2015, 14:19
Alt maşayı değiştirmen lazım, direksiyon orta somununun üzerine sıkıldığı boru ile beraber gelir. KT tipi motorun alt maşası çok bi para olmamalı, uydurma işler yapacağına al yenisini tak mis gibi.

Macit250
31 Temmuz 2015, 14:30
Al eline somunu ,buluver tornacı yolunu

MAVROCU
31 Temmuz 2015, 15:00
dediklerinizi düşündüm ama şu ki ben maşayı sökmeye motorun önünü oynatmaya pek niyetli değilim olduğu yerde tornacı diş açamaz mı bi yalama yaptı diye de maşayı değişmek gerekmez bence öyle düşünüyorum kendimce

pcmnyk
31 Temmuz 2015, 16:33
Acamaz motosikleti kaldirip indiremez adam. Motorun icinde bi rulman aksaklik yaptiginda motor blugunu parcalamadan degistiremessin buda ole bisey

68charger
31 Temmuz 2015, 16:40
Alt maşa değilde alt mesnet değişmeli.

Arkadaşın da dediği gibi, bir borudur ve o üst tarafında diş çekilmiştir ve kafa somunu ona sıkılır.

Üstüne diş açılmaz ( çünkü o kadar etli malzeme değil, helicon yapılmaz çünkü (vida yatağa değil).

Belki somun yalama yapmıştır? Çıkma alt mesnet bulabilirsin.

Tornacı belki dişlerin üstüne kaynak yapıp tekrar diş açabilir ancak boru ısıdan dolayı çekme bozulma vs. yapabilir.