PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Çok kararsızım lütfen yol gösterin...

AlpayEsmer
28 Temmuz 2015, 13:31
İyi forumlar abilerim, kardeşlerim. Bir aksilik çıkmaz ise 2 aya kadar bir motor almayı düşünüyorum yaşım 17 ehliyetimide yeni alacağım yalnız çok büyük bir kararsızlık içindeyim daha önceden 1 2 ay drift kullandım yalnız ehliyetle birlikte sağlam, gösterişli, birazcık hızlı en önemliside motoru gerçekten öğrenebileceğim zorlanmayacağım bir motor arıyorum. Kendime göre 4 seçenek belirledim, fiyat aralığım en fazla 6000 TL eğer sizinde tavsiye edeceğiniz motorlar olursa çok sevinirim. Seçtiğim motorların resmini ekledim sizce hangisi daha iyidir ,şimdiden teşekkürler cevaplayan herkese.. :):)

NOT:Bu konuda belki bir çok konu açılmıştır fakat 10 konudan 8ini okumuşumdur tam olarak bir cevap bulamadığım ve en önemlisi benzer konuların çok eski tarihli olmasından dolayı bu konuyu açtım..

http://i.hizliresim.com/0k7WOo.png
[url=https://hizliresim.com/j24r9j]http://i.hizliresim.com/j24r9j.jpg (https://hizliresim.com/0k7WOo)
http://i.hizliresim.com/d2nl1Q.jpg (https://hizliresim.com/d2nl1Q)
http://i.hizliresim.com/RVJ8mo.jpg (https://hizliresim.com/RVJ8mo)

mücahit1
28 Temmuz 2015, 13:49
kafani karıştırma al apache

HopeCool
28 Temmuz 2015, 13:54
Apache:Titreşimli
YBR: Titreşimsiz, kolay ama çelimsiz
CB 125 E:Devir saati yok, titreşimsiz, süşpansiyonlar kötü,
CBR 125:Mükemmel...
Bunlar benim yorunlarım değildir asla.Forumlarda gördügüm , kullanıcıların yorumları bunlar

Emre09
28 Temmuz 2015, 13:56
2005 Cbr alma derim. Çünkü motor birçok apaçinin eline geçti. Bil ki o motorun haşatı çıkmıştır. Çıktı da arkadaşımda vardı. Motor gitmiyor. Parçası pahalı. Ön grenaja 3800 TL istemişler. Bunların dışında sana Bajaj Discover 150F önerebilirim. Eğer 2. El de olabilir diyorsan bütçene uygun 2011-2012 cbr 125'ler var.

mücahit1
28 Temmuz 2015, 13:56
apache zorlanmassa titreşim yapmaz kardeste öğrenebilicegim diyo en makulu apache gözüktü

AlpayEsmer
28 Temmuz 2015, 13:59
aslında apache ile cbr arasında gidip geliyorum manisada birisainde var cbr repsol 16000 de adam garaj motoru dedi gerçektende de baya temiz motor su soğutmalı olmasıda çekiyor beni gerçi apache ile de uzun yol yapılabilir heralde

karşıyaka57
28 Temmuz 2015, 14:16
Seçenekler arasına Mondial z-one-s 180 i de ekle bence konfor hız tip olarak güzel

http://i.hizliresim.com/5k8Xbz.jpg

AlpayEsmer
28 Temmuz 2015, 14:22
geçen hafta mondialin mağazasına gittim zone nin üstüne oturdum baya güzel motor ama nedense bana biraz apache replikası gibi geliyor tabi bu benim düşüncem birde arkadaşımın birinde var bu aletten, yarım saat bindikten sonra alt taraftan alevler geldiğini söylüyor bilmem ne kadar doğru belki sadece onun motoruyla ilgili birşeydir

hakikiteker
28 Temmuz 2015, 19:16
Senin istediğin özelliklerde apache sana en uygun olanı bence, yine de motosikletin bir gösteriş ve hava atma aracı olmadığını, görüşün böyle olursa eninde sonunda egon yüzünden kaza geçireceğini unutma.

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 08:42
elbette gösteriş değil kalite önemlidir haklısınız fakat cbr hep bir adım önde gibi geliyor bana nedense birde 2007 cbr nasıldır bu önemli tabi kronik sorunu vs bir sıkıntısı var mı acaba ?

idmanyurdu
29 Temmuz 2015, 10:10
apache : titreşimli ,zor satarsın, ybr kadar saglam değil
ybr: yokuşta bayılır , gücü az, güvenli ve sağlam
diğerlerini kullanmadığım için bir sey demeyeceğim

MotoGlock
29 Temmuz 2015, 10:17
Kesinlikle apache rtr 150. Cok arastjrdim kullanana sordum titresim fazla degil , tabii ki dort silindirli motordan inmediysen diyor. Mantijkli

mücahit1
29 Temmuz 2015, 10:26
Kesinlikle apache rtr 150. Cok arastjrdim kullanana sordum titresim fazla degil , tabii ki dort silindirli motordan inmediysen diyor. Mantijkli

usta şuradan yola çık cbfden sonra yeni kuryelerin motoru tvs oldu çünkü dayanıklı bu adamda diyoki ben acemiliği atıcam tvs en mantiklisi parça ucuz ve kolay gerekirse güzel modifikasyonda yapar yuzeysel diğer secenek cbr digerleri patates cbrda canı alınmış bulur yanlış mıyım

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 10:58
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-orjinal-km-de-temiz-cbr125r-repsol-207100413/detay/ siz fazlasıyla bilgilisiniz belli ki, belki bu konuda da birkaç yol gösterebilirsiniz bana düşündüğüm cbr bu sizce mantıklı mıdır ?

nines
29 Temmuz 2015, 11:00
cbr 125'e sakın bakma çünkü 2005 modelden bahsediyoruz 10 yaşında motor zaten alırsan son sahibi olursun büyük ihtimalle.

tvs, ybr, cb125 bana sorarsan 3üde iyidir hangisi hoşuna gittiyse onu al ben alsam herhal ybr alırdım neden bilmiyorum herhal şekli şemali hoşuma gidiyor (füme olursa tadından yenmez)

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 11:06
acaba forumda hala eski kasa cbr 125 kullananlar var mıdır ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

apache : titreşimli ,zor satarsın, ybr kadar saglam değil
ybr: yokuşta bayılır , gücü az, güvenli ve sağlam
diğerlerini kullanmadığım için bir sey demeyeceğim

apache zor mu satılıyor :silent: ? neden ki baya tutan bir motor ikinci el piyasasının iyi olması gerekmez mi

seta34
29 Temmuz 2015, 11:25
Apache alma bildigim kadariyla vitesi degisikti millet yag yakiyor falanda diyor. Discovery bulabilirsin yada cb125 ideal senin icin.
Illede benim seklim olsun dersen kanuni phantom al

sagat
29 Temmuz 2015, 11:41
Apache alma bildigim kadariyla vitesi degisikti millet yag yakiyor falanda diyor. Discovery bulabilirsin yada cb125 ideal senin icin.

Hocam yanlışın var, yağ yakan cbf 150 apache değil. Vitesleride standart 1 aşağıda diğerleri yukarıda geçişler yumuşak. Apache nin titreşimden başka bir sorunu yoktur o da gücü göz önüne alınarak göz ardı edilebilir.

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 13:20
apache nin performansı cbr 125e göre kıyasla nedir ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:10 ----------

kanuni phantom baktım hatta sıfırı olsa onu düşündüm ama 2. el var hep ve 2. el çinli almak istemiyorum pek fazla..

ömerky
29 Temmuz 2015, 15:33
Kardeşim ilk motorum olcak ve öğreneceğim diyosun. O yüzden yaşlı motor alma derim. Cbr125 kötü motor değil ama eski model olduğu için bi sıkıntısı çıkar, masrafı çıkar falan kafanı ağrıtır gerek yok bence. Görünüş olarak apache fena değil, ben de o yüzden almıştım (ybr den vazgeçip) kesinlikle pişman olmazsın. Öğrendikten sonra da hem de paran olursa satar daha güzelini alırsın. Ama bence sana şu an ideal olanı apache, ybr alsan da pişman olacağını sanmam ama cb kesinlikle alma bana bisiklet gibi geliyo..

Kuralsiz111
29 Temmuz 2015, 16:10
motordan pek anlamam ama apacheyı bugun işe gelirken gördüm acayip şekil-güzel duruyo tasarım olarak bunu söyleyebılırım sadece

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 17:12
Apache ile uzun yol yapan var mıdır yani hava soğutmalı olduğu için endişelendiriyor beni biraz

ömerky
29 Temmuz 2015, 18:53
Tvs apache kullanıcıları sayfasını bi ziyat et istersen. Enes diye bi kardeşimiz var Türkiye nin altını üstüne getirdi motorla (biraz da mübalaa olsun :)) Hatta geçen istanbul dan Tokat a gitti heralde. Ben de bayramdan önce ve sonra Ankara-Afyon git gel yaptım. Yaklaşık 250 km, giderken bi kere mola verdim gelirken Ankara ya 50 km kala benzin için durdum onun dışında durmadım. Tabi uzun yolda titreşimi az da olsa rahatsız etmiyo değil ama molasız geprim sonuçta 250 km ve ortalama hızım 105 falandır..

Peder
29 Temmuz 2015, 20:03
ybr+ mişlen lastik. kafan rahat olur

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 20:39
Tvs apache kullanıcıları sayfasını bi ziyat et istersen. Enes diye bi kardeşimiz var Türkiye nin altını üstüne getirdi motorla (biraz da mübalaa olsun :)) Hatta geçen istanbul dan Tokat a gitti heralde. Ben de bayramdan önce ve sonra Ankara-Afyon git gel yaptım. Yaklaşık 250 km, giderken bi kere mola verdim gelirken Ankara ya 50 km kala benzin için durdum onun dışında durmadım. Tabi uzun yolda titreşimi az da olsa rahatsız etmiyo değil ama molasız geprim sonuçta 250 km ve ortalama hızım 105 falandır..

ölçtüğünüz son hız nedir peki, açıkçası çok kanım ısınmaya başladı bu motora şu titreşim olayıda olmasa

davids
29 Temmuz 2015, 20:55
Apache: titreşim yüksek hızlarda,dikkat çekici ve gösterişli,Parça ucuz,malzeme kalitesi iyi,işçilik iyi.Konfor ve oturuş pozisyonu orta.tork,hızlanma ve gidiş sınıfının en iyisi.vites geçiş süper.(kullandım)
ybr:Kalite çok iyi,gidiş kötü,yol tutuş ve viraj kötü,lastikler köyü,yedek parça bol ve ucuz.vites geçişleri kötü.Oturuş pozisyonu iyi,sele kötü.(kullandım)

bu ikisi varken diğerlerine zaten bakma

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 21:01
Apache: titreşim yüksek hızlarda,dikkat çekici ve gösterişli,Parça ucuz,malzeme kalitesi iyi,işçilik iyi.Konfor ve oturuş pozisyonu orta.tork,hızlanma ve gidiş sınıfının en iyisi.vites geçiş süper.(kullandım)
ybr:Kalite çok iyi,gidiş kötü,yol tutuş ve viraj kötü,lastikler köyü,yedek parça bol ve ucuz.vites geçişleri kötü.Oturuş pozisyonu iyi,sele kötü.(kullandım)

bu ikisi varken diğerlerine zaten bakma

o zaman apache olacak inşallah ,çok teşekkürler uzun uzun yazıp zahmet etmişsiniz :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:58 ----------

Cevaplayan herkese teşekkürler...

davids
29 Temmuz 2015, 21:06
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.İki motorda da lastik sorunu var,alır almaz ilk yapman gereken lastikleri değiştirmek Olmalı.Birde acemiysen başına büyük dert açar benden söyşemesi.Arka kuyruk yanımda çok gittim ��

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 21:21
Rica ederim yardımcı olabildiysem ne mutlu.İki motorda da lastik sorunu var,alır almaz ilk yapman gereken lastikleri değiştirmek Olmalı.Birde acemiysen başına büyük dert açar benden söyşemesi.Arka kuyruk yanımda çok gittim ��

dediğiniz doğru ilk işim o olacak çok kişinin başı yanmış bu yüzden aea da bile birkaç örneği var zaten bunun ,ilk önce bir motoru alayımda yapacak çok şey var :cherry:

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 22:27
hemen hemen her motorsikleti kullanma deneyimine sahip oldum.
Apache yi kullanmadım görünüşü güzel ama.
Yamaha ybr bildiğin 125lik moto
ama ama ama HONDA CBR 125 R REPSOL FENA MAKİNA :)

Daha 2 gün önce repsol 2005 model herşeyi orjinal 29 binde hayırlısıyla arkadaşımdan aldım :)
Yok böyle birşey bu 4 motor yanyana gitsin inan repsolün hep tarz hem ilgi çekmesi hemde hızlanma ve rahatlığındaki farkı göreceksin :)

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 22:53
hemen hemen her motorsikleti kullanma deneyimine sahip oldum.
Apache yi kullanmadım görünüşü güzel ama.
Yamaha ybr bildiğin 125lik moto
ama ama ama HONDA CBR 125 R REPSOL FENA MAKİNA :)

Daha 2 gün önce repsol 2005 model herşeyi orjinal 29 binde hayırlısıyla arkadaşımdan aldım :)
Yok böyle birşey bu 4 motor yanyana gitsin inan repsolün hep tarz hem ilgi çekmesi hemde hızlanma ve rahatlığındaki farkı göreceksin :)

of of neler dedin sen şimdi bak yine aklım repsole gitti, gerçi sizi bulmam çok iyi oldu motorla ilgili genel yorumunuz nedir sağlamlık nasıl son hız nasıl kullanım kolaylığı nedir birazcık yardımcı olabilirseniz sevinirim

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:05
Bak öncelikle temizini bulman lazım almadan önce sorgulama çünkü her muayanede kmler kayıt ediliyor . Plaka sorgulamada çıkar mesela adam diyelim 2011 yılında muayane sokmuş km 30 bin 2013de muayane sokmus km 25 bin olmaz artması lazım demekki o km ile oynamışlar :) Sağlamlığa gelince altında bir taş gibi kaya gibi bir motor olduğunu hissettiriyor sana. Öyle sağı solu karı gibi oynamıyor . Yolda gidince sadece motorun sesini duyuyorsun ve motor fena kükrüyor yani orjinal egzoz sesi mükemmel :) Kullanımında sıkıntı yaşamıyorum çok rahat sürüşü vs sadece bence tek dezavantajı kullanırken milet motoru dikkatlice süzüyor buda tabi konsantrasyon bozukluğu yapıyor.

Bende böyle motorlar arasında kaldım ama hayallerimin peşinden gittim.
Çünkü 10 yıllık motorda bozulur 1 günlük motorda unutma. Hangisi beğeniyorsan ondan vazgeçme :)

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 23:09
Bak öncelikle temizini bulman lazım almadan önce sorgulama çünkü her muayanede kmler kayıt ediliyor . Plaka sorgulamada çıkar mesela adam diyelim 2011 yılında muayane sokmuş km 30 bin 2013de muayane sokmus km 25 bin olmaz artması lazım demekki o km ile oynamışlar :) Sağlamlığa gelince altında bir taş gibi kaya gibi bir motor olduğunu hissettiriyor sana. Öyle sağı solu karı gibi oynamıyor . Yolda gidince sadece motorun sesini duyuyorsun ve motor fena kükrüyor yani orjinal egzoz sesi mükemmel :) Kullanımında sıkıntı yaşamıyorum çok rahat sürüşü vs sadece bence tek dezavantajı kullanırken milet motoru dikkatlice süzüyor buda tabi konsantrasyon bozukluğu yapıyor.

Bende böyle motorlar arasında kaldım ama hayallerimin peşinden gittim.
Çünkü 10 yıllık motorda bozulur 1 günlük motorda unutma. Hangisi beğeniyorsan ondan vazgeçme :)

çok teşekkürler sanırım benim baya bir düşünmem lazım :sunny:

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:09
http://imgim.com/7052incix9925375.jpg
Buda benim Aslan :) bir MAŞALLAH isterim :)
Fotoda rengi koyu çıkmış biraz kamera ayarlarından ama normal Repsol koyu renk değil :)

ömerky
29 Temmuz 2015, 23:14
ölçtüğünüz son hız nedir peki, açıkçası çok kanım ısınmaya başladı bu motora şu titreşim olayıda olmasa

Motor son hızı kaydediyor araştırmışsan belki biliyosundur. Zaten göstergesi elektronik (bu da büyük bi artı bence) Şu an motorda kayıtlı son hız 132, ama yokuş aşağı zorlayarak yaptım :) Ama normal yolda, rüzgâr fazla rahatsiz etmiyosa 110-115 i rahat görürsün tek kişi.. Bence sen daha fazla kurcalama al bi apache :) cbr125 le kıyaslama bile apacheyi.. Anladığım kadarıyla yeni model bi cbr alcak paran yok, eski modeline de girme boşver. Al mümkünse sifir bi apache kafan rahat bin bi kaç sene sonra yükseltirsin :)

Ayrıca titreşimi de unut.. Ben de muhattabım o titreşime ama hâlâ keşke ybr alsaydım demedim.. Niye çünkü yakışıklı motor kardeşim.. Gülü seven dikenine katlanır ( tabi dikeni eline batiyosa :))

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 23:20
http://imgim.com/7052incix9925375.jpg
Buda benim Aslan :) bir MAŞALLAH isterim :)
Fotoda rengi koyu çıkmış biraz kamera ayarlarından ama normal Repsol koyu renk değil :)

maşallah maşallah tam bir bebek:thumleft:

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Motor son hızı kaydediyor araştırmışsan belki biliyosundur. Zaten göstergesi elektronik (bu da büyük bi artı bence) Şu an motorda kayıtlı son hız 132, ama yokuş aşağı zorlayarak yaptım :) Ama normal yolda, rüzgâr fazla rahatsiz etmiyosa 110-115 i rahat görürsün tek kişi.. Bence sen daha fazla kurcalama al bi apache :) cbr125 le kıyaslama bile apacheyi.. Anladığım kadarıyla yeni model bi cbr alcak paran yok, eski modeline de girme boşver. Al mümkünse sifir bi apache kafan rahat bin bi kaç sene sonra yükseltirsin :)

Ayrıca titreşimi de unut.. Ben de muhattabım o titreşime ama hâlâ keşke ybr alsaydım demedim.. Niye çünkü yakışıklı motor kardeşim.. Gülü seven dikenine katlanır ( tabi dikeni eline batiyosa :))

anladım çok teşekkürler yarın tvs bayisine gidip motoru bizzat göreceğim inşallah

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:22
Apacheyi al bakalım kac bin km yapcak yada 10 yıl sonra 2 parçası birbirine bitişik halde duracak mı :) Güçlü motor okey ama kontrolsüz güç güç değildir :)

ömerky
29 Temmuz 2015, 23:25
anladım çok teşekkürler yarın tvs bayisine gidip motoru bizzat göreceğim inşallah

En mantıklısını yaparsın.. Git bin hepsine sonra içine sineni al..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:23 ----------

Apacheyi al bakalım kac bin km yapcak yada 10 yıl sonra 2 parçası birbirine bitişik halde duracak mı :) Güçlü motor okey ama kontrolsüz güç güç değildir :)

5 bin liraya ömürlük motor arıyosan hayal dünyasında yaşıyosun bence..

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:34
ömurluk motor mu hahaha :) yahu bende planet vardı 40 kusur yıllık motor 1000tlye almıştım :) ayrıca sende çok iyi biliyorsunki o motor 10 yıl sonra çöp :) Zaten mantıklı düşünürsen 2005 model bir motorla 2015 model motosikletin fiyatı eşdeğer. Ha sen diyorsanki ben 87 model mercedes değil 95 model şahine binerim bin güzel kardeşim güle güle bin :)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

Ayrıca arkadaşa son bir öneri sahibinden vs tarzı sitelere gir bak apache mi yoksa cbr 125 mi çok satılıyor ? Apacheler genelde 2013 2014 2015 model motosikletler ve satılıklar :) Ya tüm apache sahipleri paraya sıkıştı yada bu işte bir terslik var :) Ha satılık cbr 125de var 2013 2014 2015 bile ama o kadar fazla değil çok eskileride ya patlak oluyor yada çalıntı buna özellikle dikkat et. Sonuçta karar senin apacheye binip yanından geçen cbr görünce ah çekmeyeceksen apache. Cbr binip yanından apache geçerken ah çekmeyeceksen cbr almalısın :)

teodor
29 Temmuz 2015, 23:36
Yıllarca ybr bindim, meretin yağını değiştirmekten başka dokunmadım çünkü bir sorun çıkarmıyordu. Nerelere gittik nerelerde zorladık ahh ahh.. Üst kat komşumuzu da daha 2 ay önce aldık siyah. Siyah mont, siyah vizörlü bir ls2 kask, siyah bir sırt çantası.. valla bakan bir daha bakıyor (şekil dert ise) 2.eli de hiç sıkıntı çıkarmaz. sen gene de bu söylediklerimi yabana atma.

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:37
Titreme yok diyen arkadaşım içinde paylaşıyorum :)
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/19992-tvs-apache-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1626.html burda sadece birkaç sayfada bile nasıl titrediğini değerli kullanıcıları belirtmiş :) hadi eywallah :)

ömerky
29 Temmuz 2015, 23:40
ömurluk motor mu hahaha :) yahu bende planet vardı 40 kusur yıllık motor 1000tlye almıştım :) ayrıca sende çok iyi biliyorsunki o motor 10 yıl sonra çöp :) Zaten mantıklı düşünürsen 2005 model bir motorla 2015 model motosikletin fiyatı eşdeğer. Ha sen diyorsanki ben 87 model mercedes değil 95 model şahine binerim bin güzel kardeşim güle güle bin :)

kıyaslamana bak.. şimdi senin motor 87 model mercedes bizimki de 95 model şahin mi oluyo hahahaha gece gece temiz güldüm yahu :)

Zaten cbr la kıyaslama apache yi dedim eğer okuduysan ama arkadaşın maddi durumu eski modeline yetiyo, onun da kafasını ağrıtmayacak kadar temizini buluyosa zaten hemen alsın. Haa yok bulamam diyosan da fantazi aramaya gerek yok alırsın sıfır bi apache binersin kafan rahat.. Ayrıca sen boşver 40 küsür yıllık makinaları, günümüzde alt seviye makinaların sağlamlık veya uzun ömürlülük durumları belli zaten. Benim de rahmetli dedemin bindiği bi jawa vardı daha düne kadar biniyodu amcalarım.. Ama günümüzde malesef yok böyle sağlam makineler

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 23:42
Yıllarca ybr bindim, meretin yağını değiştirmekten başka dokunmadım çünkü bir sorun çıkarmıyordu. Nerelere gittik nerelerde zorladık ahh ahh.. Üst kat komşumuzu da daha 2 ay önce aldık siyah. Siyah mont, siyah vizörlü bir ls2 kask, siyah bir sırt çantası.. valla bakan bir daha bakıyor (şekil dert ise) 2.eli de hiç sıkıntı çıkarmaz. sen gene de bu söylediklerimi yabana atma.

Ne yabana atması, bu bilgiler benim için altın niteliğinde, ybr sağlam motor elbet yamaha ilk ona bakıyordum zaten sorunlu bir motorda değil o da seçenekler arasında var ama cbr dan ya da apache den sonra ona sıra geleceğini sanmıyorum, yinede çok teşekkürler :)

wehwetoz
29 Temmuz 2015, 23:44
sen kıyaslama derken lakayit şekilde anladım ben o zaman kusura bakma ağa :)

AlpayEsmer
29 Temmuz 2015, 23:45
kıyaslamana bak.. şimdi senin motor 87 model mercedes bizimki de 95 model şahin mi oluyo hahahaha gece gece temiz güldüm yahu :)

Zaten cbr la kıyaslama apache yi dedim eğer okuduysan ama arkadaşın maddi durumu eski modeline yetiyo, onun da kafasını ağrıtmayacak kadar temizini buluyosa zaten hemen alsın. Haa yok bulamam diyosan da fantazi aramaya gerek yok alırsın sıfır bi apache binersin kafan rahat.. Ayrıca sen boşver 40 küsür yıllık makinaları, günümüzde alt seviye makinaların sağlamlık veya uzun ömürlülük durumları belli zaten. Benim de rahmetli dedemin bindiği bi jawa vardı daha düne kadar biniyodu amcalarım.. Ama günümüzde malesef yok böyle sağlam makineler

onu doğru dediniz yani cbr ın temizini bulmak çok önemli hatta herşeyden öenmli buraya bir ilan linki atmıştım yine atayım eger cbr almaya karar verirsem bu aleti düşünüyorum
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-orjinal-km-de-temiz-cbr125r-repsol-207100413/detay/

ömerky
29 Temmuz 2015, 23:45
Titreme yok diyen arkadaşım içinde paylaşıyorum :)
http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/19992-tvs-apache-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-1626.html burda sadece birkaç sayfada bile nasıl titrediğini değerli kullanıcıları belirtmiş :) hadi eywallah :)
Eğer az daha liseli ergen kafasından çıkıp laf sokma düşüncesinden kurtulabilip de sayfaya iyi baksaydin benim de yazılarımı görürdün.. Hee baştan da söylemek lazım daha yarım saat önce dert etme titreşimi diye bu sayfaya da yazdım eyvallahcı kardeşim.. yani titreşim yok diyen kimmiş göster bana da ama var da pek dert etme diyen birini arıyosan işte o benim..!