PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doğuştan yeteneksiz miyim acaba?

AlperenB
27 Temmuz 2015, 21:58
Arkadaşlar dün ilk defa motosiklete bindim, yaklaşık 5 aydır bilen biliyor koşturuyorum motosiklet alcam diye diye baya da hevesliyim açıkcası dün ilk defa sürücü kursunun ücretsiz sağladığı bir eğitime katıldım mondial bir cup'a bindim. Sürerken cidden çok kasıyorum kendimi, hani biliyorum açıkcası bisiklet sürerkende yavaş giderken çok kasıyordum kendimi hani ani bir panik anında tehlike anında mesela sağa gitmem gerekirken sola gidebiliyorum istemsiz. Cidden çok canımı sıkıyor bu durum. Motorda hızlandığım zaman (maksimum 50 gördüm ama çok heycanlıydı o an sanki 110'la gidiyorum :mrgreen:) yılan gibi aralardan geçebiliyorum kolayca istediğim yöne gidebiliyorum ve kollarımı kasmayı bırakıp rahat rahat rüzgarın tadını çıkarıyorum ama en ufak panik anında bocalıyorum ve yavaş giderken ellerim çok titriyor kasılıyorum.

Sizce hep böyle mi olur ilerde de yoksa kendimi geliştirebilir miyim? İnanın çok istiyorum altıma güzel bir motor alıp dağ taş tepe gezmek ama moralimi bozdu bu ilk tecrübe...:pale:

Mr.[T]
27 Temmuz 2015, 22:06
Bisiklet kullandiniz mi araniz nasil 2 tekerle?

ELque
27 Temmuz 2015, 22:08
Korkma zamanla geçer ben ilk başladığımda 2 metre gidip elektrik direğine çarptım Allah'tan ön çamurluk tenekeydi de düzeltip devam ettik :mrgreen:

AlperenB
27 Temmuz 2015, 22:10
;3684803']Bisiklet kullandiniz mi araniz nasil 2 tekerle?

Küçükken çok kullanırdım baya dolanırdım hatta yazları ayağımda yara eksik olmazdı. Ama yaklaşık 4 sene kadar sürmedim ve en son 2 ay önce adalarda sürdüm. İlk başta baya tekledim düşüyodum hatta ama bilirsiniz bir kere öğrendin mi unutmazsın o da aynı şekil oldu toparladım 5-10 dakika içinde. Rahat rahat sürebildim tekrardan.

Mr.[T]
27 Temmuz 2015, 22:34
Anlattiklariniza gore fazla heyecan yapiyorsunuz.
Ucuz bi 50cc ile tecrube kazanin bence.

yeknet
27 Temmuz 2015, 23:08
adam gibi bir eğitime katılmalısınız. honda vespa yamaha gis akademi vb. aşağısı kurtarmaz

BatuhanK
27 Temmuz 2015, 23:13
Zamanla geçer muhtemelen. Motosiklete hakim olmadığınız için tüm düşünme fonksiyonları motosikleti düzgünce hareket ettirebilmeye odaklı. Geçinceye kadar başınıza ne geleceği ise şans. Belki ufak bi sıyrık, belki de ciddi bir yaralanma. Eğitimler bu riski azaltmada faydalı olacaktır, çünkü motosikleti kullanma beceriniz artacaktır. Ne kadar artarsa kafa o kadar trafiğe odaklanabilir

kerim81
27 Temmuz 2015, 23:17
Bence iş kendinizde bitiyor daha 17 yaşımdan gün alacam eylülde ama 5-6 yaşımdan beri çok iyi derecede 2 teker bisiklet kullanıyordum neyse kısa kesiyim hic motosiklet tecrübem olmadan 8.sınıfta tvs apache rtr 150 aldım arkadaşım öğretiyordu hic vitesli hatta scoter kullanmadığım için çok zorlaniyordum özellikle kaldırırken tekere geliyordu ama gercekten seviyorsaniz kendiliginden öğrenirsiniz 2 haftada öğrendim panik bendede oluyodu ama bende kopel çıKar insan cikar tırlar ve otobüsler artık alıştım ama sollayip geciyorum yazim hatasi kusura bakmayin telefondan yaziyorum

linkinpark20
27 Temmuz 2015, 23:18
Hocam dediginiz gibi kimisinde yatkinlik var motora ilk kez biner 40 yillik kullanici gibi hareket eder kimisi de yavas yavas ogrenir. Sizin careniz bence honda guvenli surus egitimi. Oraya imkan varsa gidin iki gunde ne kadar asama kaydettiginizi gorunce sasiracaksiniz.

kerim81
27 Temmuz 2015, 23:19
Ha bide en önemlisi benim egitim alamayacağım icin ozaman aylarca netten videolari izledim cok yararli oluyor uzman tv ve altin elbiseli adam tavsiyemdir frenleme vites ogretiyo tabi pratikle kucuk siyriklar olucaktir bende oldu o yuzden ekipmansiz binmeyin

Darkcity2000
27 Temmuz 2015, 23:21
yasadiklarin cok normal hatta kanin cekiliyor gibide hissedebilirsin.. sonra motor senin bir parcan olacak..