PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kardeşler Motosiklet sıfır ybr si

w3w3w3
21 Temmuz 2015, 01:49
Motoru alalı aşağı yukarı 2 ay oldu ama tatil filan derken nerdeyse kullanmadım ama ilk geldiğinden beri benzin göstergesi ve arka fren çalışmıyordu. 2 üç gün önce geldim işte arka freni arka tekerin ordaki yerden kendim ayarladım artık çalışıyor da benzin göstergesini 1000 bakımında gidince gösteririm dedim de motor 1000 km yi geçti biraz. Yağını filan kendim değiştirmek için soldaki kapağı açtım baktım 2 kablonun ucu boşta dedim aha ulan bu benzinin büyük ihtimalle, aynen de öyleymiş adamlar sıfır motoru verirken ne kontrol etmişler freni nede benzin kablosunu bağlamışlar. Valla alırken haberiniz olsun adamlarla konuşun bi baksınlar ayarlasınlar motoru iyice öyle alın kullanın, 500 km filan arka fren olmadan gittim sonra dedim böyle işin.. açtım kitapçığı hallettim, kitapçık olmasa artık arka fren olmadan gidicez heryere

serkanADH13
21 Temmuz 2015, 02:03
Sıfır Motorda Olur Öyle Şeyler...
Sıkma Canını...

w3w3w3
21 Temmuz 2015, 03:12
Oluyorsa öyle sıfır motorlarda sıkıntı yok il motorum bilemiyorum nasıl olduğunu :)
Birde bugün shell advance ax7 10w40 yağı koydum motora akşama doğru 1 den 2.vitese geçerken bi sertlik oluyor birde boşa atamıyorum artık kolay kolay 2.vitesten sonra sıkıntı yok. Acaba debriyajı filan mı ayarlamam gerekli

edit:bu soruyu başka konuya açmam gerekiyorsa yazın açayım şimdi burda aklıma geldi sorayım dedim :santa:

agrasiwe
21 Temmuz 2015, 08:14
Kardesler motorda normal bir degil iki degil yuzlerce sikayet var ama nedense hala gidip ticaret yapanlar var orayla.

Peder
21 Temmuz 2015, 08:38
çoğu markanın servisinde oluyor öyle hatalar.
bizzat bi elden geçirmek şart

A.Volkan
21 Temmuz 2015, 08:44
Ben kardeşler servisi barkın övüyor diye biliyorum!Bir de honda servis vardı övdüğü adını unuttum!

Recep M
21 Temmuz 2015, 10:08
Bende oradan ybr alacağım içime kurt düştü şimdi alırken her şeyeyine bakıp kontrol etmelerini söylerim o zaman malum acemiyiz motor hakkında

ilkerabi
21 Temmuz 2015, 10:55
Servisler bildiğini okur, yazarlık desen pek yoktur ama müşteriyi haksız çıkarmak için de destan yazar.
Hatayı gördüğünüz gibi servise dönün hallettirin. O kadar para veriyoz diye baskı yapın. Yapmadılarsa bi daha gidin. Haklarınızı öğrenin ona göre tavır alın. 500 kilometre değil, birkaç kilometrede birçok hata anlaşılır. Zaten 1000-2000 bakımlarına gideceksiniz, bazı ayarlar bu bakımlarda tam yerine oturur, debriyaj ayarı vs..
Bazı yerleri de her yola çıkmadan önce bizzat kontrol etmeyi alışkanlık edinin.
Frenler, göbek milleri, far/stop lambası, lastik havası, aynalar...

w3w3w3
21 Temmuz 2015, 20:27
a.volkan aynen bende o yüzden ordan aldım
ilkerabi, aynen dostum haklısın ama beylikdüzünde oturuyorum oraya gitmeye aşırı üşendim olan sorunları kendim hallettim şuan. Artık birdaha problem yaşarsam anında beklemeden gidicem