PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kendini kontrol etmek

alitezz
17 Temmuz 2015, 23:44
Merhaba arkadaşlar. Sizden benim bir problemim üzerine tavsiye almak istiyordum. Motorsiklet kullanırken genellikle fazla agresif kullandığımı farkettiim. Bu hem benim hemde motorsikletim için sağlıksız birşey ve bu konuda kendimi kontrol etmem lazım fakat artık alışkanlık haline geldi denebilir bu konuda sizden yardımınızı rica ediyorum. Şimdiden teşekkürler.

Ertugyigit
17 Temmuz 2015, 23:47
100le 120 ile giderken kamyona çarpıp parçalanan cesetleri düşün , zaten gazı bi bırakıyosun istemsizce. Sadece sen kendini kontrol edebilirsin başkası ne yaparsa yapsın ne derse desin bişey değişmez. Hızlı gittiğinde gideceğin yere max 15 dk erken varıyosun , ölmeye değmez. Ben hep öyle düşünüyorum.

Ezio41
17 Temmuz 2015, 23:52
Alışkanlık haline getirdiyseniz eğer biraz durumunuzu düzeltmeniz zor . CC'yi düşürüp daha uysal bir motor almaya bakın veya bol bol ölümü düşünün o zaman zaten fazla gazlamazsınız . :rendeer:

hakikiteker
18 Temmuz 2015, 00:17
Nispeten trafik olmayan bir yolda sakin sakin sürüş yapın bence. Az yaksın diye düşünür durursanız daha yavaş gidersiniz :)

seta34
18 Temmuz 2015, 00:21
Seni sıkıstıran bir arabaya bagırdıgını onunda sana sinirlenip motoruna vurdugunu sakat kaldigini dusun, hatta dusunme ornekleri cok

Darkcity2000
18 Temmuz 2015, 00:27
Yukaridaki orneklerin hic birini dusunme... Aklina en sevdigin seyleri getir... Bugun harika bir gun de... derin nefes al yavas ver... salak gibi durup duruken gul motor icinde hatta kahkaha at.. bak nasil degisiyor ruh halin..

oluroyle
18 Temmuz 2015, 00:42
Her yiğidin yoğurt yiyisi farklıdır derler.. Ben kendi kendime konusurum... dışarıdan bir gö z gibi..

c4gin
18 Temmuz 2015, 01:30
liveleak izle biraz :)

birde minicik birserçe parmağını çarptığında bile ne kadar acıdığını düşün
ben öyle yapıp 150 yi geçmiyorum:/

100 ü geçmemek lazım

MANKU
18 Temmuz 2015, 05:41
Bütçe sıkıntısı varsa, çok yakacak diye basamiyosunuz zaten. Canım turkiyem. Motorumuzu tam güçte kullanamıyoruz fazla yakar diye.

SuleymanE
18 Temmuz 2015, 09:24
En etkili olan her motosiklete binmeden önce sevdiklerinizi düşünün. Sizin başınıza birşey gelirse ne kadar üzüleceklerini düşünün ve marşa öyle basın. Bu sizi biraz da olsa dizginleyecektir.

Birde motosiklet kullanırken çoğumuzun zamanla yapmayı unuttuğu çok önemli birşey var: GÜLÜMSEMEK :)

Motosiklet kullanırken ara ara gülümseyin, motosiklete hakimiyetiniz artacak, hızınız biraz daha düşecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.
Bol bol gülümseyin arkadaşlar :cat:

hakikiteker
18 Temmuz 2015, 10:03
En etkili olan her motosiklete binmeden önce sevdiklerinizi düşünün. Sizin başınıza birşey gelirse ne kadar üzüleceklerini düşünün ve marşa öyle basın. Bu sizi biraz da olsa dizginleyecektir.

Birde motosiklet kullanırken çoğumuzun zamanla yapmayı unuttuğu çok önemli birşey var: GÜLÜMSEMEK :)

Motosiklet kullanırken ara ara gülümseyin, motosiklete hakimiyetiniz artacak, hızınız biraz daha düşecek ve kendinizi çok daha iyi hissedeceksiniz.
Bol bol gülümseyin arkadaşlar :cat:

Ben arada gülümseme olayını abartıp zevkten dört köşe slaloma başlıyorum :D

SuleymanE
18 Temmuz 2015, 10:34
Ben arada gülümseme olayını abartıp zevkten dört köşe slaloma başlıyorum :D

Hocam senin gülümseme olayı bambaşka bir hal almış, senin tam tersini yapıp hüzünlenmen lazım demek ki :)

MANKU
18 Temmuz 2015, 11:47
Abi cok sevinmek de sıkıntı. Ben bazen sevinçten çığlık atarak gidiyorum. :)

Carbondioxid
18 Temmuz 2015, 11:53
Motosiklet'in KAPORTA'SI sürücüsüdür.

transalp3
18 Temmuz 2015, 13:04
Yüksek devir çeviren motorlar malesef adamı gaza getirebiliyo.Gücün yüksek devirde hissedilmesi psikolojik olarak insanı devirli kullanmaya itiyo.Ben mesela eski benzinli arabamı arasıra devirli kullanmak hoşuma giderdi.Ama şimdi dizel arabamla 2.500 devirde vites atar oldum.Dizel arabanın karakteri devirli kullanmaya elverişli değildir.Gücü alt devirlerde verir.Devirli kullanmak keyif yerine eziyet verir.Araç gereksiz bağırır.Hem güçten düşer.

Şimdiki motorum Transalp devirli kullanmaya pek müsait değil.Motorun karakteri sakin kullanımı gerektiriyo.5.500 devirlerde motor güç kazansa da , biraz daha gaza yüklenince bu sefer rahatsız edici bir gürültü ve güçten düşme yaşıyorum.Zaten çok devir çevirebilen bir motor değil.Yani demek istediğim , senin altındaki motor yüksek devirli bir motor ve keyif alabilmek için mecbur devirli kullanacaksın.Motor seni devirli kullanmaya itiyo.En iyisi bizim gibi traktöre bineceksin.Sakin sakin gezeceksin.

EmirŞengezer
18 Temmuz 2015, 13:30
https://www.youtube.com/watch?v=GkdmZ8LDQAU

MotorKafa
18 Temmuz 2015, 13:46
Müdür öyle saçma saçma şeyler düşünme, yok ölümmüş sakat kalmaymış bilmem ne.
Sakin sürdüğünde etrafındaki tehlikelerin ne kadar azaldığının farkına varacaksın zaten. Önüne kıranlar azalacak, takip mesafen uzayacağı için ani frenlemelerden yzak durmuş olacaksın vs. Asfaltın bozukluklarından daha az etkileneceksin. Özellikle uzun yolda etrafı seyredebilmenin keyfini yaşayacaksın ve daha bir çok şeyin değiştiğini farkedeceksin.
Sadece sakin sürerken bunların farkına varmaya çalış, işte o zaman anlayacaksın ne demek istediğimi.
Ha bir de motor kullanırken müzik dinliyorsan nispeten sakin parçaları tercih et derim. Müzik gerçekten büyük etken.
Ben shadow'la bile gaza gelebiliyorum :)

Zell
18 Temmuz 2015, 15:28
ustad kesinlikle kucuk cc eglenebilecegin bir motor sur ara ara cok faydasi oluyor.

kivancern
18 Temmuz 2015, 15:32
Surerken ne kadar risk aldiginizi hesaplamaya calisin ve faha az riskli giderim diye dusunun