PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : İlan Verdim, kiralar mısınız dediler? Yardım

thebalatt
13 Temmuz 2015, 01:37
Hayırlı sahurlar herkese, ilan verdim sahibinden'e biri mesaj attı bayramın 1.gününe kadar kiralar mısınız? Cevaben dedim ki 'ehliyetiniz ve tecrübeniz var mı?' Cevap gelmedi. Tavsiye eder misiniz? Eğer tecrübesi varsa ne kadara kiralatmalıyım sizce? Yada kimlik fotokopisi anlaşma imzalama vs gibi hani ne yapmam lazım sizce?

Edit: Motor 200'lük cross, km'de 15 kuruş falan yakıyor (aslında 250 cc)

maydin02
13 Temmuz 2015, 01:42
bence dertsiz başına dert alma.

yüksel66
13 Temmuz 2015, 01:48
araç kiralamak ciddi iştir prosedürleri ve uzmanlık alanları vardır. sözleşme v.b. şeyleri yaptıktan sonra bile ciddi sıkıntılar ile karşılaşabilirsin. Ben olsam o işe girmem ama yine de sen bilirsin.

Ahmet_Tascı
13 Temmuz 2015, 01:51
Uzak dur bu isten

omer2to
13 Temmuz 2015, 01:54
Bana üst silindir lazımdı bana da 1 hafta kiralar mısın silindirleri şeedeceğim :thumleft: uzak dur bro

hakikiteker
13 Temmuz 2015, 01:59
Ciddi dolandırıcılıkla karşı karşıya kalabilirsiniz. Verdiğiniz ve gözünüz gibi baktığınız alet gider yerine ahı gitmiş vahı kalmış bir ucube geliverir, hiç tavsiye etmem.

thebalatt
13 Temmuz 2015, 03:48
Eyvallah sağolun, haklısınız uzak durmak en iyisi

oguzhan6161
13 Temmuz 2015, 04:00
Bana üst silindir lazımdı bana da 1 hafta kiralar mısın silindirleri şeedeceğim :thumleft: uzak dur bro

:thumleft: bu çok güzel bir cevap olmuş. Herşey beklenir ....

55AHMET
13 Temmuz 2015, 09:00
Hayırlı sahurlar herkese, ilan verdim sahibinden'e biri mesaj attı bayramın 1.gününe kadar kiralar mısınız? Cevaben dedim ki 'ehliyetiniz ve tecrübeniz var mı?' Cevap gelmedi. Tavsiye eder misiniz? Eğer tecrübesi varsa ne kadara kiralatmalıyım sizce? Yada kimlik fotokopisi anlaşma imzalama vs gibi hani ne yapmam lazım sizce?

Edit: Motor 200'lük cross, km'de 15 kuruş falan yakıyor (aslında 250 cc)
Alacaksın 50 TL yapacaksın masraf 100 TL ne gerek var boş ver birde rent a car kar bile bir ton sıkıntı yaşıyor bence gerek yok derim.

CHaTaN
13 Temmuz 2015, 09:29
Şimdi sana şöyle anlatayım

1) Resmi bir kiralama firması olmadığın için fatura kesemeyeceksin yada sözleşme yapmanın bir anlamı olmayacak.

2) Sözleşmen yada faturan olmayacağı için bu araç ile düştüklerinde sana bunun hasarını ödemeyeceklerdir ve bunun içinde herhangi bir yasal hakkın olmayacaktır.

3) motosiklet ile herhangi bir insana yadayaralanmalı bir kazaya sebebiyet verip kaçtıklarında motosikletin plakasında sahibini bulacaklardır ve mahkeme ile sen uğraşacaksın.

4)Sana sahte kimlik fotokopisi verip motosikletinin çalınma ihtimali yüksektir.

5) yalandan senden motosikleti ehliyetli biri teslim alır verir ehliyetsiz birisine ve polis çevirirse hem motosikleti süren kişiye hemde araç ruhsatının sahibine ceza kesiyor. Ceza diyip geçme ruhsat sahibinin cezası 2014 de 1462 TL idi :)

Daha kastırsam birçok sorun çıkar ama faydalı hiçbirşey bulamam. Çünkü bu adamlar düzgün olsa zaten motosiklet kiralama işi yapan yerlerden kiralarlar sana gelmezler.

yasdal
13 Temmuz 2015, 09:51
Sorman bile abes.

kurubuz
13 Temmuz 2015, 10:03
Bana yurt dışından teklif gelmişti. 1 haftalığına Türkiye' de gezecek olan yabancı bir çift günlüğüne 100 euro önerdi. Kabul etmedim. Vermem kimselere.

Levent
13 Temmuz 2015, 10:10
Birisini ezip öldürdüğü zaman Ama ben kiralamıştım dersin, onlar da sana hani vergi levhan der kodese tıkarlar.

telike
13 Temmuz 2015, 10:39
ben yakın arkadaşlarım dışında vermiyorum motoru sen tanımadığın birine kiralamak istiyorsun helal olsun büyük cesaret :D

geeklanx
13 Temmuz 2015, 10:53
gizli sakatlıkla döner başına iş alırsın. bulaşma - gözünden ırak olan başına iş olur :)

justlook78
14 Temmuz 2015, 04:07
Hiç bulaşma ben arkadaşıma bile vermekten çekiliyorum artık sutten ağzım yandı bi kere yoğurt bile yemem :)

hsk
14 Temmuz 2015, 04:40
Bunlar çete olmuş galiba benide aramışlardı.Film çekimi için 5dk lik ufak bi rolde kullanmak istiyoruz 200tl ye kiralar mısınız ?
Güvenemiyor insan ki motoru görmek için gelip alıp götürenler varken başkasına motor vermek hiç akıl işi değil bu memlekette.

oluroyle
14 Temmuz 2015, 10:51
Görüyorum ki başka şeylere meylediyorsun etme... Etme... Hayvan gibi siiyaparlar sonra