PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Uzun yoldan vazgeçtim büyük sıkıntı var ?

omer2to
01 Temmuz 2015, 21:26
Merhaba uzun yol yapacaktım vazgeçtim dostlar.
Şimdi ben bu motorsikleti nasıl memlekete götüreceğim ?
Otobüs firması aklıma yatan fakat tanıdığım kimse yok nasıl halledeceğim ?
Metro turizm de tanıdığı olan var mı ?
Ne kadar ücret alırlar peki ?
150 kiloluk motorsikleti nasıl koyacaklar bagaja ?
Üst üste bir sürü konu açtım kusura bakmayın kafa şişirdim.
Bir bilet kendim alsam bir bilet parası da motorsiklet için kessem alırlar mı acaba ?
Samsun Adıyaman arası yapacağım.

ccc67
01 Temmuz 2015, 21:27
Bilete gerek yok büyük otobüslere bağlıyorlar sağlam şekilde kaptanla anlas ona atarsin 3 5 bisi

Darkcity2000
01 Temmuz 2015, 21:28
Alirlar boyle cok bilgi var internette bulabilirsin

omer2to
01 Temmuz 2015, 21:31
Bilete gerek yok büyük otobüslere bağlıyorlar sağlam şekilde kaptanla anlas ona atarsin 3 5 bisi

Samsundayım ben metronun ana bayisi gibi birşey.
Gidip yazahane ile konuşsam hallederler mi ?
Ne kadar alırlar fiyat olarak ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:29 ----------

Alirlar boyle cok bilgi var internette bulabilirsin

hocam fiyat biliyor musunuz peki ? Kusura bakmayın fiyat görmedim hiçbir yerde bilginiz var mı hocam ?

Darkcity2000
01 Temmuz 2015, 21:32
Bu arada en dogru karari verdin

omer2to
01 Temmuz 2015, 21:35
Bu arada en dogru karari verdin

aynen hocam o kadar yağ sprey almıştım neyse yaz boyunca kullanırım yarın ilk işim otogara gitmek.

marvel23
01 Temmuz 2015, 21:38
valla bulursan banada haber et. istanbul izmir arası motor göndermem lazım

Mamba09
01 Temmuz 2015, 21:40
dostlar bu otobüs işini kafanızda büyültmeyin. travego bi otobüs olsun buna dikkat edin ve 1 gün önceden görüşün. tam net fiyat alın. otobüs gelmeden 10 dakika önce gidin. yanınızda halat götürün ve 1 arkadaş götürün koyarken yardımcı olsun. ben aydından istanbula gönderdim.

Mengu16
01 Temmuz 2015, 21:55
3-5 bişey atmakla taşımıyolar 100-150 lira para isterler motosikleti taşımak için ayrıca benzin deponu tamamen boşaltman lazım. Otobüsten inince depoya doldurmak üzere yanında yedek benzin de taşıyamazsın yolcuların güvenliği açısından. İndiğinde boş depoyla kalacan öyle.

HayırsızOğul
01 Temmuz 2015, 21:58
dostlar bu otobüs işini kafanızda büyültmeyin. travego bi otobüs olsun buna dikkat edin ve 1 gün önceden görüşün. tam net fiyat alın. otobüs gelmeden 10 dakika önce gidin. yanınızda halat götürün ve 1 arkadaş götürün koyarken yardımcı olsun. ben aydından istanbula gönderdim.

Hocam otobuslerin kalktığı yere nasıl soktunuz aracı? Fiyat ne tuttu?

Mamba09
01 Temmuz 2015, 22:05
Hocam ben 2 kere motosiklet taşıdım. Uzun uzun anlatayım.

Ocak ayında Adana'dan Aydın'a ilk motosikletimi otobüsle getirdim. 1 gün önceden aramıştım alır mısınız motoru diye alırız sorun yok demişlerdi ama gittiğimde sorun çıktı. "Alamayız yer yok" falan filan dediler. Ben biletimi gösterdim. Abi dedim ben bu otobüsle gidicem motorumda gelecek ben anlamam dün bana götürürüz dediler diye bilet aldım dedim. 150 tl daha aldılar koyduk motoru. Depo boş mu dediler, doluydu ama boş dedim o şekilde getirdim Adana'dan.

Nisanın başlarında o motosikletimi istanbula sattım. Onuda Aydın'dan istanbula 200tlye gönderdim. otogara girdim. girerken kimseye bişey demedim. normalde başka bi firmayla göndericektim onlar 120 demişti ama bi anda motoru görünce 250 den aşağı götürmem dediler. götürme lan dedim motor dedim kocaman dedim 120 tl dedin şimdi motorun kaliteli olduğunu görünce fiyatını artırıyorsun dedim. gittim başka bi otobüse koştum onla konuştum pazarlık yapma kardeşim dedi 200 son dedi. tamam abi dedim verdim ona. git sohbet et konuş derdini anlat. ama fiyat belli olmuyor adam 100 der sonra 150 alır şöförle ilgili bir durum o. şöförle irtibata geçmende çok zor otobüs gelmeden 1 gün önce falan görüşemezsin.

gönderdiğim motor: http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145523-motosikletimi-sattim-motosikleti-gondermekle-ilgili-bilgi-tasir.html (http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/145523-motosikletimi-sattim-motosikleti-gondermekle-ilgili-bilgi-tasir.html)

mustf
01 Temmuz 2015, 23:44
ya burada 3-5 lira atıver diyen herifler bıktık lan sizin gibi boş adamlardan! bilmediğiniz konuya yorum yapmayın cahil boş adamlar...

abicim 100- 150 arası sadece motora istiyorlar pazarlık yap ama çok şey değişmiyor... sen para veriyorsun motoru onlar alıp herşeyi yapıyorlar hiç sıkıntıya girme hepsi dört gözle motor gelsin diye bakıyorlar. sadece trevego olmasına dikkat et diğerlerine motor sığmıyor...

hayko5
01 Temmuz 2015, 23:46
Lastikleri sok ön tarafta motorun girebileceği yüksek bir bagaj bulunuyor bir kaç tane yastık al sağına soluna sıkıştır her molada kontrol et. Biz R6 getirdik bu şekilde birde kendirle sıkıca sabitle. 100 kağıt tokatlarlar kanımca.

emrb
01 Temmuz 2015, 23:47
Niye vazgeçtin merak ettim.Motorun hacmi mi küçük?

Darkcity2000
01 Temmuz 2015, 23:49
Tecrube az o yuzden.

ruthsims
01 Temmuz 2015, 23:55
kardeşim inan çok sevindim, en doğrusunu yapıyosun. Yollar bir yere gitmiyor, deneyimin arttıktan sonra kafan rahat, güzel güzel seyahatler yaparsın hiç merak etme. Otobüs işini de inşallah kolayca halledersin. Bilgim olmadığından birşey diyemiyorum.Ama yazahane yerine kaptanla hallediyorlar genelde.

omer2to
02 Temmuz 2015, 00:12
Merhaba arkadaşlar dışarda gazlıyordum birde bilet işini hallediyordum yazamadım kusura bakmayınız.
Öncelikle metro turizm ile gidiyorum(şimdilik öyle) 70 tl ye anlaştım.
Fakat memleketten bir arkadaş aradı neden şanlı urfaya gidiyorsun direk adıyaman a gel dedi bana bir numara verdi.
Aradım otobüs sahibi yatıyormuş birde uzaktan akrabam. Sahurda uyanınca birde onunla konuşacağım 70 tl ye kabul ederse biletimi iptal edecekler mi bilmiyorum etmeseler bile 70 tl ye aldığım biletden 50 tl alsam bile sıkıntı olmaz.
Sahurda konuşacağım şoför ki akrabalardan hayır gelmez :D
yok derse şanlı urfaya gideceğim ordan bavulumu memlekete adıyaman a göndereceğim.Bende gazlayıp adıyamana gideceğim şanlıurfa-adıyaman arası(110km)
Yine sıkıntım büyük çünkü ehliyetim hala emniyette ve motorsikletimin sigortası yok niye yarına bilet aldım dersem bilmiyorum :((
Eğer sahurdaki adam yok derse sabaha kadar uyumayacağım gideceğim sabah ehliyetimi alacağım. Abime satış belgesini gönderdim sigortayı yapacak.
Eğer bir aksaklık çıkarsa abimin ford connect i var onu urfaya getirecek motorsikleti atıp memlekete gideceğim :D
Uzun yazdım inşallah karışmadı yarın bir sürü işim var

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

Yarın emniyet işim ve sigorta işim sorunsuz geçmesi lazım. Yoksa Şanlıurfa-Adıyaman a giderken farzedelim ki bir trafik polisine denk geldim ehliyet artı sigorta yüzünden minumum 2 bini gözden çıkarmam gerekecek çok aksiyon dolu bir hayatım var :cherry:

MD.Murat
02 Temmuz 2015, 01:20
Aceleye uykusuzluga getirmeyin bu tip isleri.
sakin sakin rahat kafayla halledersiniz. Merak etmeyin. Ben motor gondermedim ama valiz gonderdim daha once. Saniyorum ki bu is yazihaneden degil de o an otobusun soforu ve muavini ile alakali. Onlar buyuk ihtimal parayi kirisiyorlar. O yuzden otobus basinda pazarlik yapmak gerekiyor.
Sorunsuz hallolur merak etmeyin. Tecrube olmadan uzun yola kesinlikle cikmayin.

turkmath
02 Temmuz 2015, 01:40
Yakın zamanda motoru otobüsle taşıdım. Arkadaşlar önemli şeyleri söylemişler, bazıları tekrar olacak ama yine de tecrübelerimi aktarayım.
Bu motoru otobüsle taşıma olayında yazıhaneyi falan işin içine kesinlikle sokmayın. Otobüs şöförü ve muavin muhatabınız olsun. Otobüs Samsun'dan ilk hareket edecekse iyi, yoldan gelecekse biraz daha sorunlu olabilir (önceden bağ kurmanız gerekir). Başlangıçta 100-200 tl arası bir ücrete kendinizi hazırlayın, tabi sıkı pazarlık yapın. Motoru bindirip indirirken özellikle dikkat edin.Birde motorunuzun çizilmemesi için bez, battaniye, patpat vs. hazırlayın, bağlamak için de ip. Kolay gelsin. İyi şanslar:)

sedat_57
02 Temmuz 2015, 03:06
Sinoptan ybr 125 getirtmiştim 100 liraya binerek gelsemde 100 lira yakacaktım fiyatlandırmayıda böyle yapabilirsiniz bi 50 lira bile fazla vermekte

zarar yok binerek getirecek ortam ve zaman yoksa..

forzaBJK
02 Temmuz 2015, 13:44
bir bilet parasina istanbul giresun yapmistim, depoyu bosaltmak suretiyle..
otobüs travego bu arada, iki kisi indirip bindirdik..

http://i.hizliresim.com/EYo5Dn.jpg

http://i.hizliresim.com/qYLPvW.jpg