PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : güncel sübap ayar fiyatları

kordinaryus
29 Haziran 2015, 18:40
merhaba. sübap ayarının nasıl yapılacağına dair bir sürü soru ve konu var ama, fiyat bilgisi veren yok. tamirciye sübap ayarı yaptıracakların kazıklanmaması için motosikletinizin hacmini ve türünü yazıp en son ne kadara ve ne zaman sübap ayarı yaptırdığınızı söylerseniz çok güzel olur. mesela ben 150cc commuter için yaptırıcam ama aklımda hiç fiyat yok.

shooter1
29 Haziran 2015, 18:42
subap ayarı, yağ değişimi, debriyaj ayarı, motosikleti tertemiz yapılması pasta-cila 50 tl :) paraya tamah etmeyen usta

truck123
29 Haziran 2015, 18:43
Mondial mh drift icin 20 lira vermistim 15 20 liraya olur

Blindfire
29 Haziran 2015, 18:48
10 TL yeterli bence.

Mengu16
29 Haziran 2015, 18:48
Ben bedavaya ayar yapıyorum ama kendi motoruma :queen:

efendy06
29 Haziran 2015, 18:53
Kayseri'de durum nedir bilmiyorum ama Ankara'da ben 10 tl ile 20 tl arasında yaptırıyorum.

Ben bedavaya ayar yapıyorum ama kendi motoruma :queen:

Gelcem zaten yakında elime anahtar takımını alıp hadi şunu yapalım diye :cherry:

Mengu16
29 Haziran 2015, 19:19
Kayseri'de durum nedir bilmiyorum ama Ankara'da ben 10 tl ile 20 tl arasında yaptırıyorum.

Gelcem zaten yakında elime anahtar takımını alıp hadi şunu yapalım diye :cherry:
Bişey yok aslında, kendin yaparsın. Mondial Drift sayfasında truck123 adlı üye için uzun uzun anlatmıştım geçen ay.

kordinaryus
29 Haziran 2015, 19:29
Bişey yok aslında, kendin yaparsın. Mondial Drift sayfasında truck123 adlı üye için uzun uzun anlatmıştım geçen ay.

üstat çok isterim kendim yapmayı da, ne alet edevat var ne uygun ortam. apartmanda yaşıyoruz. koskoca ilçeden 13 numara yıldız anahtar arıyorum 1 haftadır. memlekette olsam debriyajı bile gözüme kestirdim değiştiricem ama değilim işte.

efendy06
29 Haziran 2015, 19:39

Tamam çayı kahveyi ben ısmarlarım :cherry:

oluroyle
29 Haziran 2015, 19:51
subap ayari mi... hani bi reklam vardi simdi animsadimm ... "maymunumda istiyoo"

kordinaryus
29 Haziran 2015, 19:58
subap ayari mi... hani bi reklam vardi simdi animsadimm ... "maymunumda istiyoo"

söylediğiniz şeyin derinliğinde kayboldum... beni bulan var mı?

truck123
29 Haziran 2015, 20:18
Lokma kolu lasim kranki cevirmek icin alim apartmanda yapacam bende :)

demirkask
29 Haziran 2015, 20:29
5-10 TL en fazla.

serkanADH13
29 Haziran 2015, 21:03
bulundugun şehre göre değişir,

İstanbulda bu işlem 20 liradan başlar 50 liraya kadar yolu var,

ve motoruna gore değişir,
mesela CBF en çok uğraştırandır...

mterayes26
29 Haziran 2015, 21:10
para ayara değil motoru soymaya ve giydirmeye alınıyor

tahsins
29 Haziran 2015, 21:19
Ustasına yaptırın arkadaşlar.
Benim motoru kasap motorcunun tekine subap ayarı yaptırmıştım. Adam subap kapağını açamamış, keski çekiçle açmış.
Ayarıda düzgün yapamadan gene keski çekiçle kapatmış kapakları.
Motoru aldım bikaç km sonra Bide baktım kapaktan şakır şakır yağ geliyor.
İki saat kapak ve oring aradım. Haybiyede para verdim.
Neyse şimdi ustasını buldum 20tl ye yaptırıyorum.

oluroyle
29 Haziran 2015, 21:53
söylediðiniz þeyin derinliðinde kayboldum... beni bulan var mý?

pek bir derinlik yok aslinda gecmis senenin reklamlarindan bir replik idi.

benim de ogrenmek istedigim seylerden biridir bu subap ayari.. hele sesi dinleyip ayari duzgun ayara gerek yok diyen ustaya muhtac olmak istemem.

Mengu16
29 Haziran 2015, 21:59
pek bir derinlik yok aslinda gecmis senenin reklamlarindan bir replik idi.

benim de ogrenmek istedigim seylerden biridir bu subap ayari.. hele sesi dinleyip ayari duzgun ayara gerek yok diyen ustaya muhtac olmak istemem.
Subap sesi normalse, motorda stop etme yoksa açmaya gerek yokki ayar için üst kapağı. Açıp baksa ayar parası alması lazım haklı olarak. Çünkü gözle ve elle kontrol için motoru senteye getirmen lazım. O durumda zaten subap ayarı yapmamak en fazla 2 dakika kazandırır.

hakikiteker
29 Haziran 2015, 22:02
Sesten şikayetçi olup gittiğimde para vermeye çalışmama rağmen ücretsiz yapmışlardı benim ayarı. Adamlar, orası ayrı ama beleşe yaptırınca içime sinmiyor :)

kordinaryus
29 Haziran 2015, 22:30
Subap sesi normalse, motorda stop etme yoksa açmaya gerek yokki ayar için üst kapağı. Açıp baksa ayar parası alması lazım haklı olarak. Çünkü gözle ve elle kontrol için motoru senteye getirmen lazım. O durumda zaten subap ayarı yapmamak en fazla 2 dakika kazandırır.

şıkırtı başladı son zamanlarda. sübap şıkırtısı, önceki motordan tanıyorum sesi. rahatsız oldum. 15-20 liralık işlem için canımı sıkmaya değmez, gerekirse açsın düzgün olduğunu gözle görsün kapatsın. sübaplar düzgünse şıkırtı başka yerden geliyor onu bulmak lazım çünkü. buradaki esas mesele, 'usta' bulmak.

Darkcity2000
29 Haziran 2015, 23:26
Daihatsu Terios servis subap basina 30 tl + iscilik .. 16 subap var.. mesela...

Mengu16
29 Haziran 2015, 23:38
Daihatsu Terios servis subap basina 30 tl + iscilik .. 16 subap var.. mesela...

http://www.youtube.com/watch?v=xED0WMDBge4
Böyle ustalara götürün 50 liraya hallederler. Garip bir yöntem ama kaç yaşında adam vardır bir bildiği :)

truck123
29 Haziran 2015, 23:46
Böyle ustalara götürün 50 liraya hallederler. Garip bir yöntem ama kaç yaşında adam vardır bir bildiği :)

Bole yag atmasi gerekmiyoki aslinda calsiyiripda yapmak daha mantikli heraldr daha iyi anlasilir

bursagsli
29 Haziran 2015, 23:49
Her ustaya güven olmuyor 20 tl gibi bir ücrete yapıyorlar bazıları çakı kullanmadan kafasına göre ayarlıyor ve motor iyice soğuk olması lazım

Bende motor ısınınca şırıltılı bir ses vardı gittim 10 tl ye Sentil çakısı aldım
Ömrümde subap ayarı yapmışlığım yok netten video izledim ve nasıl yapılır hakkında birşeyler okudum
Sonra gittim motorun üst kapağını açtım egzoz subapı çok sıkıymış sonra bunları ayarladım motoru çalıştırdım bir kaç tur attım motor ısındı subap sesi iyice azaldı duymak için motora kulağını götürmen lazım

Mengu16
29 Haziran 2015, 23:55
Her ustaya güven olmuyor 20 tl gibi bir ücrete yapıyorlar bazıları çakı kullanmadan kafasına göre ayarlıyor ve motor iyice soğuk olması lazım

Bende motor ısınınca şırıltılı bir ses vardı gittim 10 tl ye Sentil çakısı aldım
Ömrümde subap ayarı yapmışlığım yok netten video izledim ve nasıl yapılır hakkında birşeyler okudum
Sonra gittim motorun üst kapağını açtım egzoz subapı çok sıkıymış sonra bunları ayarladım motoru çalıştırdım bir kaç tur attım motor ısındı subap sesi iyice azaldı duymak için motora kulağını götürmen lazım
Sentil çakısında 0.05 ve 0.10mm var ama. Bütün çinli vitesli motorlarda bulunan Cg için mesela emme 0.06 egzoz 0.08 olmalı. O ölçülerde sentil yok. O yüzden kendim ayar yaparken elle ayarlıyorum çok da güzel oluyo motorun çekişi. Rölantide stop etme de yapmıyor. Subabı ayarladıktan sonra elimle külbütörü yukarı aşağı oynatır subap ayar vidasını subab başına vurdururum. Çıkan sesten subap ayarının doğru olup olmadığını anlıyorum. Bu sırada yandan bakıp gözümle de boşluğu kontrol ederim.

bursagsli
29 Haziran 2015, 23:59
Sentil çakısında 0.05 ve 0.10mm var ama. Bütün çinli vitesli motorlarda bulunan Cg için mesela emme 0.06 egzoz 0.08 olmalı. O ölçülerde sentil yok. O yüzden kendim ayar yaparken elle ayarlıyorum çok da güzel oluyo motorun çekişi. Rölantide stop etme de yapmıyor. Subabı ayarladıktan sonra elimle külbütörü yukarı aşağı oynatır subap ayar vidasını subab başına vurdururum. Çıkan sesten subap ayarının doğru olup olmadığını anlıyorum. Bu sırada yandan bakıp gözümle de boşluğu kontrol ederim.

Doğru Sentil çakısı 0.05 den başlayarak 5er 5er yükseliyor
Benim emme 0.05 egzoz 0.08 di egzoz subapı çok ısındığı için biraz gevşek bırakmak iyiymiş bu yüzden egzoz subapı nı 0.10mm ye ayarladım

truck123
30 Haziran 2015, 00:09
En guzeli kendimiz ayarlamak heralde sentil cakisi alip her motorcu yapamiyor bozuyolar daha cok bide ust ölu noktasinda olmasi gerekiyo

toomuchcc
30 Haziran 2015, 00:25
Bütün çinli vitesli motorlarda bulunan Cg için mesela emme 0.06 egzoz 0.08 olmalı. O ölçülerde sentil yok.

Yanlış biliyorsunuz. Her ölçüde sentil mevcut. Linkteki üründen bende var örneğin: http://www.ebay.com/itm/Laser-2481-Feeler-Gauge-Tune-Up-Thickness-Set32-Blade-IMP-METRIC-Brass-Blade-S58-/331532202324?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d30dbf154

Mengu16
30 Haziran 2015, 00:37
Yanlış biliyorsunuz. Her ölçüde sentil mevcut. Linkteki üründen bende var örneğin: http://www.ebay.com/itm/Laser-2481-Feeler-Gauge-Tune-Up-Thickness-Set32-Blade-IMP-METRIC-Brass-Blade-S58-/331532202324?pt=LH_DefaultDomain_0&hash=item4d30dbf154
Yok derken hiçbir yerde yok demedim. Piyasada kolay ve ucuza bulunmuyor anlamında.

shooter1
30 Haziran 2015, 01:36
subap ayarı iyice soğuduğunda yapılmaz mı bu videoyu görmüştüm çok garip geldi