PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Duvara asılan çiçekler ve genel güvenliğe bakış - çiçekler ölmesin , insan ölebilir

mgora
29 Haziran 2015, 14:38
Kaç zamandır aklımda zaten kuralsız olan ülke hepten başına buyruk bir hale geldi.

Mecidiyeköy'e geleceğim yolun yanında ki çiçekler için çalışma oluyor adamlar rastgele dubaları dizmişler virajı bir dönüyorsun haydi bakalım.

Gece 12'den sonra bazen Ataşehir'den , Başakşehir'e gidiyorum hiç uyarı olmadan karşına sağa geç , sola geç ışığı yanıp sönen bir araba çıkıyor yol duruma göre tek veya iki şeride düşüyor geçenlerde yol iki şeride düşmüşken birde sağ tarafta bir iett otobüsü çekiliyordu oldu mu yol bir anda tek şerit.İyi kaza olmadı.

Yetmiyor birde duvara asılan çiçekler yaygınlaştı , alt yapı yerlerde , 15 dakika yağmurda İstanbul'u sel alıyor , belediye lale dikiyor , çiçek dikiyor (Lale mevsimlik ve gereksiz bir çiçek bu sene o kadar dikkat ettim bir yerde 10-15 gün açtı geçti.Tamamen para transferi bana göre) , bu duvara asılan çiçekler için emniyet şeridi yetmiyor bide trafiğin yoğun saatlerinde diğer şeridinde bir kısmı işgal ediliyor , niye insan hayatı kimin umrunda buna uygun vince gerek yok mevcut vinci dik yola çarpan çarpar nasılsa kader kısmet hem mübarek günde ölmek herkese nasip olmaz.

Kaç sefer denk geldim bugün artık durup resimleme imkanım oldu beyaz masa'ya yazacağım ama bu anlık kolay değişen bir şey dehil benimde dahil olduğum genel zihniyetimizin sonucu ama yinede bundan rahatsız olan arkadaşlarda şikayetçi olursa usulünce bir kademe ileri gideriz.
Vinç iyi çıkmadı resimde biraz uzakta yoksa vincin bulunduğu yer resmi çektiğim dubaların konumuna göre daha yolda.

http://www.birmarket.com/cicek.jpg

4Vaqrant
29 Haziran 2015, 14:44
abi sizde herşeyi problem ediyosunuz allah aşkına nasıl yapsınlar ? hadi çözüm bul sen ne yapsınlar çiçekleri dikmek görevleri bi kere onu dikmesinler diyemezsin. nasıl dikcekler? ne var yani şu yolda? iett otobüsü ,ışığı yanan araba bunlarımı hesaplasın milletin işi gücü yok anormal durumlar onlar.60 70 km hızla gidersen hiç bi şey olmaz kardeşim o yolda emniyet şeridinde gitme evet biraz taşırmışlar emniyet şeridinide demek ki yapacak bişey yok , emniyet şeridi yettide herifler gıcıklığına yolunuza taşırdı sanki.

enescanatar
29 Haziran 2015, 14:46
dostum aslında görüntü olarak güzel fakat uygulamada yanlışlıklar olabilir. bunu ayrı olarak bimere bildirirsen İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak gereken yapılacaktır. emin ol bu durumlardan çoğu yöneticinin haberi bile yok. oradaki işi yapan müteahhit elemanlarının hataları olabilir.ben İBB personeliyim tavsiyem görüşüm böyledir.

MotorKafa
29 Haziran 2015, 14:52
Laleler, AKP'li vekil -seçimlerden sonra hala vekil olmayabilir- Tülay Başbuşçu'dan satın alındı.
Rantın boyutunu siz düşünün.

Bahsettiğin olay ise ne yazık ki sadece çevre yolundaki duvar süslemelerinde değil tüm yol çalışmalarında geçerli.
Daha 1 hafta önce anadolu yakasında 'minibüs yolu' olarak tarif edilen caddede yol çalışması vardı.
Yolu karşı şeride vermişler ancak ne bir işaret, ne levha, ne duba, hiç biri yoktu. Yolda ışıklar yoktu.
Başıma bir şey gelmeden kendimi tekrar çalışmanın olduğu şeride attım ve yol çalışmasındaki şefin yanına giderek durumu anlattığımda, sadece "haklısın abi, ayarlıyoruz hemen" cevabını alabildim.

Dipnot: Duvardakiler yapay çiçek

enescanatar
29 Haziran 2015, 14:55
Laleler, AKP'li vekil -seçimlerden sonra hala vekil olmayabilir- Tülay Başbuşçu'dan satın alındı.

Bahsettiğin olay ise ne yazık ki sadece çevre yolundaki duvar süslemelerinde değil tüm yol çalışmalarında geçerli.
Daha 1 hafta önce anadolu yakasında 'minibüs yolu' olarak tarif edilen caddede yol çalışması vardı.
Yolu karşı şeride vermişler ancak ne bir işaret, ne levha, ne duba, hiç biri yoktu. Yolda ışıklar yoktu.
Başıma bir şey gelmeden kendimi tekrar çalışmanın olduğu şeride attım ve yol çalışmasındaki şefin yanına giderek durumu anlattığımda, sadece "haklısın abi, ayarlıyoruz hemen" cevabını alabildim.

yapay çiçek olduklarını bilmiyordum. aslında tahmin de etmiyorum çünkü yapay çiçek olsa neden sulama sistemli yapsınlar?

burak5353
29 Haziran 2015, 14:58
yeşilliği öldürseler dert yeşillik yaratsalar dert

MD.Murat
29 Haziran 2015, 15:05
Tek sorunumuz dikilen cicekler olsun. Su cukurlari yillari yapsinlar da cicek de diklsin sorun degil.

mgora
29 Haziran 2015, 15:35
* Öncelikle bu tarz çalışmalara en az 3-4 kere denk geldim , bu durup resim çekebilecek pozisyon bulabildiğim tek olay oldu diğerleri daha zor yerlerdi , mesela birisi Ataşehir yolu'nun köprü yoluna bağlandığı virajdaydı birden karşına çıkıyor.Fırsat bulayımda çekeyim diyordum.Resme zoom yaparsanız vincin durduğu yerin yolun neresi olduğunu görürsünüz benzer durum tam karşısında ki kısımda da oldu daha önce , orada resim çekmek imkansızdı trafik akışında zaten o yolda ki trafik akışını bilenler sizin tavsiyeniz mümkün mü değil mi (60-70 ile gitmek) bir düşünsün.

* İstedikten sonra çözümden kolay ne var dikey yükselen bir vinç sistemi vb herşey mümkün hepside piyasada mevcut.Sadece istemek ve insana önem vermekle olabilecek birşey.

* Çiçeklerin arasında yapay kısım belki vardır ama sulama sistemi de yapıldığına göre hepsi yapay değildir

* Yeşillik yaratmakla alakası yok , ormanı yok edip saksıya çiçek dikmek aynı şey değil.

Laleye gelince dikilen milyonlarca lale'nin listesi linkte mevcut.

http://www.ibb.gov.tr/sites/istanbuldalalezamani/Pages/LaleBahceleri.aspx

Levent
29 Haziran 2015, 15:45
Bu konuya yillardir ifrit olanların başında geliyorum, ve genelde yorumum da oldukça nettir, .okayım yaptığınız işe de, lalenize de çiçeğinize de en çok da size.

Lale konusuna katılıyorum dostum, bi laledir 3-5 yildir tutturdular her yil lale dikiyorlar. Tamamen rant olduğu aşikar 1 liralık laleyi 30 lira fatura ettiklerinden hiç şüphem yok. Bitmediler, tükenmediler, yıllardır zengin olamadılar aç herifler.. Kanıma dokunuyor,, O duvarlara yapılan çiçek süslemeleri de son iki senedir, e5 edirnekapı bayrampaşa sapağı yanında son 2-3 senedir mevcut, 10'larca işçi çalışıyor, istihdam oluşuyor olması bir taraftan tek tutar yön.. Ama lanet olsun her seferinde arabanın motorun vergisini ödemek istemiyorum.. Herşeyimiz tamam ya.. Doğaya, çiçeğe karşı asla değilim... Ama bu ne bir doğa olayı, ne bir çiçek sevgisi.. Tamamen rant.. İnsanlara verdikleri rahatsızlıkları ve oluşturdukları tehditler de cabası.. O %50'ye de kızmıyorum... Onlar bu adamlara oy vermese kime verecekler ki ? Adam mı var piyasada... Bizden bir halt olmaz,, 30 sene sonra bu gün yine aynı şeyleri konuşuruz.. Belki biz olmayız çocuklarımız konuşur ama bu devran böyle devam eder gider.. Yazıklar olsun.

tyrung
29 Haziran 2015, 15:57
Duvardaki çiçekler yapay olabilir belki ama yeşil otlar gerçek sanırım.

MotorKafa
29 Haziran 2015, 16:14
yeşilliği öldürseler dert yeşillik yaratsalar dert

Yola ördüğün betonun üstüne yapay çiçek koymakla olmuyor canım bu işler. Yapay, canlı farketmez.
Bahsettiğin farkı anlayabilmek için biraz kapasite lazım

EmirŞengezer
29 Haziran 2015, 17:11
E5 köprü bağlantısı viraj içinde güzelce vinci koyup çalışıyorlardı. Viraj girişinde hiç bir işaret yok. Virajın ortasına doğru ikaz kukaları koymuşlar.

Birisinin "bilmem kaç milyar ağaç diktik" derken bahsettiği ağaçlar işte o çiçekler. Doyamadılar vergilerimizi yemeğe..

RAMİREZ
29 Haziran 2015, 18:46
Birde bu duvarlara yaptıkları çiçeklerin sulama faslı var. Sabit Boru sistemiyle sulama yapılıyor. Tabiki fazla su veriliyor ve bütün su yolun eğimine göre asfaltta.... (bkz. 1. köprü Anadolu girişi bağlantılar)

mgora
29 Haziran 2015, 18:54
Aynı benimde karşılaştığım virajın ortasına geliyorsun bakıyorsun dubalar ve vinç veya araba.Rahmetli Adnan Kahveci böyle uyarı levhası eksikliğinden kaza yapıp ölmüştü , ona gelene kadar ne canlar gitti.
Sonuçta bu işi yapmanın bir yolu yordamı var , oradaki çalışanlar kafalarına göre dubaları koyuyorlar tamam bitti , adam bunu ne zaman görür , görüp ona göre pozisyon alabilir mi ? Hiç bunları düşünen yok , nasıl olsa takdir-i ilahi , hazır mübarek aylardayız.Mübarek zamanda öldü Allah Rahmet eylesin deriz.

efendy06
29 Haziran 2015, 19:07

Komik olan da o, şimdi nasıldır bilmiyorum ama Geçen sene Ankarada da vardı. Bir de bizim belediyenin öküz arabaları ile suluyorlardı çiçekleri, söylemeye gerek yok ama söyleyeyim, Ankara'da deniz nerde bitiyor, asfalt nerede başlıyor seçemiyorduk :)

mgora
04 Temmuz 2015, 17:59
Gelişme : İbb Beyaz masa'dan dönüş yapıldı

Müdürlüğümüze iletmiş olduğunuz başvurunuzla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Yakası Park Bahçeler Müdürlüğü ile görüşülmüştür. Görüşme neticesinde tarafımıza verilen bilgi aşağıdaki gibidir:

"İlginiz için teşekkür ederiz.Bundan sonra daha dikkatli çalışma yapılacaktır.".

Bugün Mecidiyeköy'e gelirken tam virajda yine çalışma vardı ama bu sefer dubalar çizgiyi taşmamıştı ve çalışma tehlike oluşturmuyordu , memnun oldum güzel bir gelişme.

sdirer
04 Temmuz 2015, 18:28
bizi yönetenleri biz seçmediğimiz sürece burnumuz boktan çıkmaz. bu böyle biline kardeşim.
çünkü umurlarında değiliz, anladın mı? umurlarında değiliz...

mozgur
04 Temmuz 2015, 19:07
Yetmiyor birde duvara asılan çiçekler yaygınlaştı , alt yapı yerlerde , 15 dakika yağmurda İstanbul'u sel alıyor , belediye lale dikiyor , çiçek dikiyor

Bi söz vardır. Öyle g... böyle y..... . İstanbul o durumda senelerdir.

myagdi
04 Temmuz 2015, 19:12
medeni ülkelerde parklar vardır. insanlar gider, çimlere uzanıp kitabını okur. kimi yoga, kimi spor yapar. yanında getirdiği sandviçini yer (mangal olayı yok).

boş bulduğu her yere bir inşaat diken zihniyet, teselli kabilinden otoyol kenarına çiçek ekiyor. duvara çiçek dikiyor. bunlarla bakın ne kadar çevreciyiz, nasıl da çalışıyoruz mesajı veriyor. maksat çevre olsa, işin mantıklı olanını yapar. iki hafta ömrü olan çiçekler yerine kendi kendine büyüyüp gelişen sarmaşık cinsleri ile donatır duvarları.

lale olayı tümden aptalca. senede iki hafta açan pahalı bir çiçek. maksat, para transferi ve yandaş zenginleştirme. denetimi zor, yalanı kolay iş. müfettiş bey valla yüzbin çiçek diktik ama sekseni kurumuş

Vmaxxx
04 Temmuz 2015, 20:30
Ben bir sikinti göremiyorum , hiz asiri olmadikca tehlikeli bir durum yok
Ben yapay cicekleri begeniyorum.
yazida ve yorumlarda hazimsizlik var , yapsalar kötü yapmasalar kötü.
Alt gecitler olmasa , trafik cekilmez nerde hükümet derler.
cicekler olmasa her tarafi beton yaptilar derler.
Positif düsünün ve optimist olmaya calisin . yada en iyisi politikaya atilip , basa gecip daha iyisini yapin . Kötülemesi basit

saygilarimla

MkD
04 Temmuz 2015, 20:48
Ne kadar gelişmiş ve bir o kadar da doğayı koruyan bir ülke olduğumuzun kanıtıdır bu duvarlar. Yersen.

Bu da ikinci kanıtı;https://twitter.com/yesilisyan/status/616909300351565825

Çalışanın, işçinin hayatına verilen değer hakkında;
https://twitter.com/guvenlicalisma/status/616878471688663041

sandıkçı
04 Temmuz 2015, 20:58
Bu işlerin avrupada nasıl yapıldığına bakmak lazım.Tepkinize katılıyorum.bu işi yapanların başında yetkili birisinin olduğu bile şüpheli.Göndermişler gidin yapın gelip bakıcaz diye.

mgora
04 Temmuz 2015, 22:14
Öncelikle bu son dönemde ibb'ye yaptığım şikayetlerden tek olumlu dönüş olanı , hazımsızlık vb değil , bu işin bir yöntemi vardır o da öncelikle gereken tedbirlerin alınmasıdır , önce insan hayatı gelir , trafikte gece gidiyoruz eskiden yol çalışmasından önce uyarı levhası-işareti olurdu sonra şerit sayısı düşerdi , şimdi bakıyoruz şerit bir anda 3'den ikiye düşüyor , İstanbul trafiğinde gidebiliyorsanız yavaş gidin benim motorum Yamaha Ybr125 ben bile bu motorla belli bir hızın altında gidemem.
Bu şekilde bir çalışma orada çalışan işçilerin sağlığı için tehlikeli ama ne olacak canım , bu işin fıtratında var der çıkarız işin içinden , Mecidiyeköy'ün göbeğinde 10 işçi bakımı yapılmamış bir asansör nedeni ile öldü , unuttuk geçtik , yarın hepimiz orada ki alışveriş merkezlerine gidecek (Ben gitmeyeceğim bunu biliyorum , en sevdiğim arkadaşım orada olsa , orayı sevmiyorum başka yere gidelim derim)

Yani sorun benim hazımsızlığım değil belediye'nin gerekli önlemleri almaması , bu sadece İbb'nin hatası da değil , hayatının 8-10 yılında farklı ülkelerde yaşayan dayım Beşiktaş'ta belediye'nin kazdığı çukura düştü , Orhan Veli'nin ölümünü belki bilenleriniz vardır.Ben genel olarak bu mantaliteye karşıyım , karşı olmaya da devam edeceğim.

mozgur
05 Temmuz 2015, 04:50
Ben bir sikinti göremiyorum , hiz asiri olmadikca tehlikeli bir durum yok
Ben yapay cicekleri begeniyorum.
yazida ve yorumlarda hazimsizlik var , yapsalar kötü yapmasalar kötü.
Alt gecitler olmasa , trafik cekilmez nerde hükümet derler.
cicekler olmasa her tarafi beton yaptilar derler.
Positif düsünün ve optimist olmaya calisin . yada en iyisi politikaya atilip , basa gecip daha iyisini yapin . Kötülemesi basit

saygilarimla

Hazımsızlık derken? Buradaki herkesle birebir görüştünüz heralde herkesin niyetini bildiğinize göre? Diğer türlü ya edep?

Elbette insanlar yapılanları sorgulayacak. Bizim paramızla yapılıyor bunlar. Politikaya çok istiyorsan atılabilirsin. Ama kimse atılmak zorunda değil. Herkes kendi işini yapmalı.

Benim nasıl ürettiğim ürün müşteriye gittiğinde, müşteri olumlu olumsuz eleştirebiliyorsa, ve ben bu olumlu olumsuz eleştirilerden neleri düzeltmem gerektiğini çıkarıyorsam, politikacılar da aynısını yapmak zorunda. Olumsuz birşey yapıldığında elbette eleştirilecek.

Yok öyle padişahlık kültürü bu ülkede. Cumhuriyetle yönetiliyor burası. Beğenmeyen başka kapıya....

mgora
05 Temmuz 2015, 10:43
Ek olarak eleştiri ülkeyi bir yere getirir , eleştiriden korkmak kadar saçma bir durum ve zihniyet yoktur.Ama yok ülkede birini eleştirdin mi veya hatalarını ortaya çıkardın mı, ya paralelsin ya lobisin beni de motosiklet lobisi diye tutuklarlarsa şaşmam :D, bu çiçekler başladı , dubalar yola doğru giderek genişledi, artık tehlikeli boyuta geldi benim eleştirdiğim nokta bu.Artı bu para senin , benim ve çocuklarımızın parası elbette yanlış harcamalarını eleştireceğim.