PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yamaha Bayi Tavsiyesi

eek
29 Haziran 2015, 13:02
Arkadaşlar bu hafta yeni bir motor almak istiyorum, kredi işlerini hallettim sayılır. İstanbul'da üç bayide istediğim motor var, üçü de satışa ek olarak servis hizmeti de veriyor. Seçeneklerim Anadolu, Tuna ve Daytona. Fiyat olarak Daytona ve Tuna biraz daha ikram yaptı (küçük rakamlar fiyatı aynı kabul edebiliriz) ve daha da önemlisi ilgilendiler, anlattılar. Anadolu Tech90 nedeniyle sevdiğim bir şirket ama maalesef çok ilgisiz gözüktüler, yine de en profesyonel bu firma gözüküyor (belki de Tech90 nedeniyle sevdiğim ve saygı duyduğum için). Siz olsaydınız bu üç firmadan hangisini tercih ederdiniz, veya bu firmalarla ilgili tecrubeniz varsa paylaşabilir misiniz? Motoru ilk kontrolü düzgün yapacak, bir sıkıntı yaşadığımda destek olabilecek bir bayiden almak istiyorum..

hfz61
29 Haziran 2015, 13:07
Tuna olabilir. İlgi alaka kısmına gelirsek, anadolu'daki elemanlar tecrübesiz olabilir belki.

SercanG
29 Haziran 2015, 13:16
Söylediğiniz 3 firmayı bilmemde, Yamaha Kardeşler'i tavsiye ederim, ekipmanlarımı oradan alıyorum çok ilgililer herşeyi iyisiyle kötüsüyle anlatıyorlar, motosiklet satış tarafıda çok iyi beğendiğim modelleri incelerken alıcı olmamama rağmen sıkılmadan anlattılar uğramanda fayda var.

Bune
29 Haziran 2015, 14:11
Motorumu kardeşlerden aldım, rodaj bakımını anadolu' da yaptım. Kardeşler çok öpücü, selam versem para isteyecekler gibi hissediyorum :) Anadolu ise kampanya yapmıştı yolum da ordan geçiyordu yaptırdım bakımını o sırada selam vermeye uğrayan bi mt-07 sahibinin zincir ayarını ufak tefek kontrolleri yaptılar sonra motorunu yıkayıp teslim ettiler ve para almadılar sadece siz bize uğradınız hayırlı olsun diye bunun için de ücret mi alıcaz dediler, çok hoşuma gitmişti açıkçası herşey para değil, kurumsallık gömleğini para para para olarak görmemeleri beni çok mutlu etmişti. :cat:

maverıck
29 Haziran 2015, 14:14
arkadaslar motorunuzu herhangı bır bayıden alın ama servıse kızıltoprakta ersoy motor var yamaha servısı gokhan usta hem cok guleryuzlu hemde ustalıgı super cok samımı ve ıyı bır ınsan fıyat olarakta neyse o yanı pahallı degıl tavsıye ederım.ısteyene ustanın cep telını verebılırım

kolokolo
29 Haziran 2015, 14:16
Daytona'nın servisini hiç tavsiye etmem. Uzak durun derim.

YouSuffer
29 Haziran 2015, 14:17
Yamaha kardeşler ve anadoluyu bilirim, motoru alırsınız anlatırlar felan. Lakin ikiside wampir gibilerdir. 150 tle koruma takozu alırsınız ve 2 vida takmak için 50tl isterler (işlem sadece 2 dk). Serviste 900tle lastik taktırıcaksınızdır ne zaman servis müsait dersiniz haftaya felan diye geçiştirirler . Hadi diycem 3000tl lik ybr var öyle yapıyolarda yılın en çok satan motorlardan r25 ile oralara 2 3 kere gittim güldüm geçtim sonrada, bidahada uğramam güzel teknik servisim var birtane.

pnongrata
29 Haziran 2015, 14:20
Daytona adamın yüzüne bakmaz, ilgi göstermez alıcıya.

Servisi ayrı bir ekiptir, onlardan memnunum.

lacivert
29 Haziran 2015, 14:58
diğerlerini bilmiyorum daytonanın servisinden memnunum ama motorcu gibi motorcu istiyorsanız gazlayıp düzce dadaş motora gidin :)

Hedef_Turan
29 Haziran 2015, 15:11
Ben daha önce TUNA'dan motosiklet aldım gayet başarılı bir firma fakat servis ve bakımlar için Yetkili Yamaha Servisi Kızıltoprak Ersoy Moto'yu tavsiye ederim. Aklına takılan herşeyi arayıp sorabilirsin.

arslan26
29 Haziran 2015, 15:17
Bu bayiler adami motordan soğutur, mt07 icin gitmistim arkadas sanki kapidan ben degil dilenci girdi, insanlik hali belki morali bozuktur diye dusundum fakat bir dahakine muhakkak baska bayiye giderim kesinlikle 1 musteriyi kaybetti, bence kim ilgilenip bilgilendiriyorsa ona git

mephamd
29 Haziran 2015, 15:18
Urfa bayisinden al. Kargoyla yollanir. Memnun kalirsin

Levent
29 Haziran 2015, 15:52
Satana kadar hepsi şeker de,, servise gelince, comolokko..

eek
29 Haziran 2015, 17:34
Arkadaşlar tüm cevaplar için teşekkür ederim. Öncelikle şehir dışından almayı düşünmüyorum, alacak olsam Samsun'daki bayiden alırım parayı hemşerim kazansın :)

Amacım dediğim gibi en azından teslim ederken sağına soluna iyi baksınlar, yağı suyu tam olsun, çizik göçük olmadan teslim alayım. Aslında istediğim şey çok basit, parasını verip ürünü eksiksiz ve sağlam almak istiyorum.

Şu an kullandığım motoru eksik vidayla teslim aldım mesela, soğutma suyu da yoktu, daha kutudan çıkarken küçük bir boya kalkması vardı ve gösterdim güya yapacaklardı, ertesi hafta gidince sen yapmışsın dediler :) Tamam bu Çin malı, servisi de buna gore kalitede tabi, sadece bu mantıkta bir esnafa rastlamak istemiyorum, 24 ay borcunu ödemeyi göze aldığım motorda benden kaynaklanmayan hata olmasın tek istediğim bu :)

Daytona ya da Tuna'dan alayım o zaman motoru, bu üç firmadan bariz one çıkan yok anladığım kadarıyla, en azından ilk teslimde dediğim gibi eksiksiz versinler yeter.. Bakım vs. için da Kadıköy'deki servise giderim zaten, evime çok yakın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:27 ----------

Bu bayiler adami motordan soğutur, mt07 icin gitmistim arkadas sanki kapidan ben degil dilenci girdi, insanlik hali belki morali bozuktur diye dusundum fakat bir dahakine muhakkak baska bayiye giderim kesinlikle 1 musteriyi kaybetti, bence kim ilgilenip bilgilendiriyorsa ona git

Anlatmak isteyip de beceremediğim buydu aslında, Anadolu'da içeri girince kendimki hakkım olmayan bir şeyi istemeye, borç almaya gitmişim gibi hissettim, geçiştirip patron yok demişler gibi de çıktım :)

snnykt
29 Haziran 2015, 18:10
Daytonadan uzakdur.

servis istersen, motoland, zeytinburnu.
Oldukça iyi. Beğenmezsen yorumumu bana yedirebilirsin.

Aklında kalsın diye yazıyorum.

eek
29 Haziran 2015, 18:15
Daytonadan uzakdur.

servis istersen, motoland, zeytinburnu.
Oldukça iyi. Beğenmezsen yorumumu bana yedirebilirsin.

Aklında kalsın diye yazıyorum.

Satın almak için de mi uzak durmalıyım, bir tecrübeniz varsa paylaşabilir misiniz?

ahmet0021
29 Haziran 2015, 18:19
Aman ha sakın ha servise inanma en ufak bir sorunda kullanıcı hatası garanti dışı bunu aklına yaz aldıktan sonra görürsün. San en fazla bedavaya zincirini yağlarlar
Ama adamlar haklı bence çünki bu motorlar çok yüksek teknolojide yapılıyırlar ve birsürü testen sonra bayiye satıyorlar.

eek
29 Haziran 2015, 19:28
Aman ha sakın ha servise inanma en ufak bir sorunda kullanıcı hatası garanti dışı bunu aklına yaz aldıktan sonra görürsün. San en fazla bedavaya zincirini yağlarlar
Ama adamlar haklı bence çünki bu motorlar çok yüksek teknolojide yapılıyırlar ve birsürü testen sonra bayiye satıyorlar.

Zaten derdim sadece alırken düzgün kontrol edilmiş olması, Yamaha düzgün üretmiştir ondan yana sıkıntım yok da bizimkiler ne yaptı onu bilmiyorum :)

snnykt
29 Haziran 2015, 19:44
Satın almak için de mi uzak durmalıyım, bir tecrübeniz varsa paylaşabilir misiniz?
Uzun uzun yazmayacağım, ama kısaca 2015 R25 aldım, ( Birkısmı nakit (7000TL), birkısmı kredi kartından (8000TL) tek çekim.

1- Adamın banka ile yaptığı anlaşma ( para 90 gün yerine, anında adamın hesaba yatıyormuş) sebebi yüzden bankanın satıcıdan alması gereken komisyonu ( sanal pos kullanım ücreti/ kesintisi, artık her neyse ) bana yansıttı, Orta sınıf kask parasını, bankanın komisyonu olarak ödedim. R25 sırası çok uzun beklemek yerine yak gitsin dedim o parayı. ( Bankanın kart kullanımı sebebi ile uyguladığı faizi ayrıca ödedim )

2- Motoru cuma günü teslim aldım, cuma günü olması sebebi ile motor almaya gelen kişi sayısı fazla idi, oradan bi personelin (motor teslimindeki personel bölümü ayrı) "amına koyayım, hepsi durur durur, hepsi birden teslim almaya gelir diye bi cümle duydum nerden geldiğini yada kimin söylediğini tespit edemediğim için hırgür çıkaramadım )

3- Bim poşetinden branda 90TL civarı bu bim poşeti, 3 günde paramparça olur dedim. Olurmu öyle kaliteli malzeme dediler ( almadım tabiki )

4- Kendine yeni ybr 125 almış heyecanlı cocuk vardı motoru alırken, gözleri parlıyordu fakat belli cebinde parası yoktu. orada motoru teslim eden kişi (personel) motorun yedek anahtarının birini almış, "- tatlı ısmarlamadan yedek anahtarı vermem" diyordu. Çıkarken gördüm çocuktan 10TL almış, Muhtemelen çocuğun cebinde kalan son nakit para idi.

5- Motorunu servise getiren kişilerle konuştum, servis olarak nasıldır dedim burası aldığım cevap "Abi mecbur olmadan, motoru buraya getirirsem anamı siksinler" oldu.

6- 0 motora 10 metre ötedeki benzinliğe yetişecek kadar benzin koymuşlar, adama sordum benzin varmı abi bi sonraki istasyona kadar yeter dedi. Adam 10 metre ötedeki benzinlikten bahsederken, ben karaköydeki benzinlik sandım ( bölgenin yabancısıyım) beşiktaşı geçtikten sonra kabataş civarı yolda kaldım. benzinliğe 1km karaköydeki benzinliğe kadar ite ite motor götürdüm ( yaz sıcağı ve sıkışık trafikte ) 1LT ( 5TL) beni bahsettiğim benzinliğe en az 3 kere götürürdü.

Kısası bu kadar durduk yere yeniden hem yazıp hemde öfkelenmenin anlamı yok. Tamam motor sektöründeki çoğu heryer kazık yada kötü ama daytona çok kötü abi.

Uzak dur.

efendy06
29 Haziran 2015, 19:50
Arkadaşlar bu hafta yeni bir motor almak istiyorum, kredi işlerini hallettim sayılır. İstanbul'da üç bayide istediğim motor var, üçü de satışa ek olarak servis hizmeti de veriyor. Seçeneklerim Anadolu, Tuna ve Daytona. Fiyat olarak Daytona ve Tuna biraz daha ikram yaptı (küçük rakamlar fiyatı aynı kabul edebiliriz) ve daha da önemlisi ilgilendiler, anlattılar. Anadolu Tech90 nedeniyle sevdiğim bir şirket ama maalesef çok ilgisiz gözüktüler, yine de en profesyonel bu firma gözüküyor (belki de Tech90 nedeniyle sevdiğim ve saygı duyduğum için). Siz olsaydınız bu üç firmadan hangisini tercih ederdiniz, veya bu firmalarla ilgili tecrubeniz varsa paylaşabilir misiniz? Motoru ilk kontrolü düzgün yapacak, bir sıkıntı yaşadığımda destek olabilecek bir bayiden almak istiyorum..

Bayiyi boş ver, hepsi aynı motoru satıyor :queen:

Az daha koyup ybr mi alcan :flower: Aha bu sefer ben yaptım ::koop::

Neyse şakayı bırakayım. Hayırlı olsun hocam, ne almayı düşünüyorsun?

eek
29 Haziran 2015, 19:59
Uzun uzun yazmayacağım, ama kısaca 2015 R25 aldım, ( Birkısmı nakit (7000TL), birkısmı kredi kartından (8000TL) tek çekim.

1- Adamın banka ile yaptığı anlaşma ( para 90 gün yerine, anında adamın hesaba yatıyormuş) sebebi yüzden bankanın satıcıdan alması gereken komisyonu ( sanal pos kullanım ücreti/ kesintisi, artık her neyse ) bana yansıttı, Orta sınıf kask parasını, bankanın komisyonu olarak ödedim. R25 sırası çok uzun beklemek yerine yak gitsin dedim o parayı. ( Bankanın kart kullanımı sebebi ile uyguladığı faizi ayrıca ödedim )

2- Motoru cuma günü teslim aldım, cuma günü olması sebebi ile motor almaya gelen kişi sayısı fazla idi, oradan bi personelin (motor teslimindeki personel bölümü ayrı) "amına koyayım, hepsi durur durur, hepsi birden teslim almaya gelir diye bi cümle duydum nerden geldiğini yada kimin söylediğini tespit edemediğim için hırgür çıkaramadım )

3- Bim poşetinden branda 90TL civarı bu bim poşeti, 3 günde paramparça olur dedim. Olurmu öyle kaliteli malzeme dediler ( almadım tabiki )

4- Kendine yeni ybr 125 almış heyecanlı cocuk vardı motoru alırken, gözleri parlıyordu fakat belli cebinde parası yoktu. orada motoru teslim eden kişi (personel) motorun yedek anahtarının birini almış, "- tatlı ısmarlamadan yedek anahtarı vermem" diyordu. Çıkarken gördüm çocuktan 10TL almış, Muhtemelen çocuğun cebinde kalan son nakit para idi.

5- Motorunu servise getiren kişilerle konuştum, servis olarak nasıldır dedim burası aldığım cevap "Abi mecbur olmadan, motoru buraya getirirsem anamı siksinler" oldu.

6- 0 motora 10 metre ötedeki benzinliğe yetişecek kadar benzin koymuşlar, adama sordum benzin varmı abi bi sonraki istasyona kadar yeter dedi. Adam 10 metre ötedeki benzinlikten bahsederken, ben karaköydeki benzinlik sandım ( bölgenin yabancısıyım) beşiktaşı geçtikten sonra kabataş civarı yolda kaldım. benzinliğe 1km karaköydeki benzinliğe kadar ite ite motor götürdüm ( yaz sıcağı ve sıkışık trafikte ) 1LT ( 5TL) beni bahsettiğim benzinliğe en az 3 kere götürürdü.

Kısası bu kadar durduk yere yeniden hem yazıp hemde öfkelenmenin anlamı yok. Tamam motor sektöründeki çoğu heryer kazık yada kötü ama daytona çok kötü abi.

Uzak dur.

Şu an vazgeçtim gerçekten, bilgilendirme için teşekkür ederim. Tuna ya da biraz daha pahalı olmasına ragmen Anadolu kalıyor geriye. Diğer bayiler çok uzak kalıyor bana, bu ikisinden birisini seçeceğim artık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:56 ----------

Bayiyi boş ver, hepsi aynı motoru satıyor :queen:

Az daha koyup ybr mi alcan :flower: Aha bu sefer ben yaptım ::koop::

Neyse şakayı bırakayım. Hayırlı olsun hocam, ne almayı düşünüyorsun?

YBR süper makine de bana uymuyor :) Bir aksilik olmazsa, daha doğrusu son dakikada caymazsam XVS1300 alıyorum inşallah.

c4gin
29 Haziran 2015, 20:19
XVS1300
ohh yee :)

eek
29 Haziran 2015, 20:25
XVS1300
ohh yee :)

Oh ye gerçekten ama kredi çektim, 30 yaşında ev, araba veya kenarda para yokken burda birisi sorsa salak mısın 2 yıl borç içinde kalacaksın derdim kendim yaptım :)

Bune
29 Haziran 2015, 21:34

Uzak dur.

Eee aynısını kardeşler bana yaptı. Götümü yırttım günlerce motor gelecek mi diye, plaka ruhsat çıkarmak için 1000 tl ye yakın para ödedim (her ne kadar bu parayı biz almıyoruz deselerde bi aracı bu kadar komisyon almaz bence) en sonunda gel motoru al dediler gittim randevu mandevu hak getire 2 saat bekledim tamı tamına, enson çıkarken benden de para istediler ama artık patladım. nakit para 14.500' adamların ellerine sayıyorsun sana o koca mağazadan bi anahtarlığı bile çok görüyorlar (yalan olmasın lastik tamir kiti verdiler ama okudum diğer bayiler kask bile hediye etmiş alanlara) en son anahtarı sakladıklarında patladım cebimde beş kuruş kalmadı bi benzin alıcam onu bile kredi kartıyla çekicem dedim gittim.

Gittim ne oldu 2 gün sonra motorda sıkıntı çıktı sıkmadıkları bi contadan sıvı akmış o panikle ne yapacağımı bilemedim telefon açtım telefonda antifrizdir dediler mağazaya gittim fazlasını tahliye etmiş dediler hesapta inceleyip salladılar beni en sonunda anadolu yamahaya anlattım olayı ustaları açtı baktı işlem bitince geldi adam bana rapor verdi resmen şunu yaptık bunu değiştik diye, peki o akan neymiş dediğimde söyledi abi antifrizin kapağını kapatmamışlar oda doldurma yerinden akmış şimdi kapattık bi daha böyle sorun olmaz dediler.

Gel sen düşün şimdi 1 yıl boyunca her ay maaşımdan 20 ila 200 lira arası kalacak cebime mesela bu ay hiç kalmayacak eksideyim ben bu halde motor almışken benim hevesimi kırmaları burnumdan getirmeleri ve her haltta garanti dışı kaldı diye tehdit vari konuşmaları normal mi? Rosso 2 aldım taktırdım servisten çıkarken adam bana teker aksamı artık garanti dışı kaldı dedi sever misin sonraya mı bırakırsın?

Zeytinburnunda bi servis varmış ikidir onun methini duyuyorum bundan sonraki bakımda oraya gideceğim bi de.

eek
29 Haziran 2015, 21:43
Kardeşler'i uzak olması nedeniye hiç düşünmemiştim zaten ama düşünmeden elemiş oldum :) Tuna ve Anadolu kaldı, yrın karar vermem lazım çünkü Temmuz 1'de faturayı kestirip plaka için Ankara'ya gitmem ya da vekalet vermem gerekiyor..

c4gin
29 Haziran 2015, 22:39
Oh ye gerçekten ama kredi çektim, 30 yaşında ev, araba veya kenarda para yokken burda birisi sorsa salak mısın 2 yıl borç içinde kalacaksın derdim kendim yaptım :)

insan tutkularının peşinde koşmalı sonuçta bu yıllar geri gelmeyecek...

Ayrıca motorunuzu uzun yıllar sürseniz de değer kaybetmeyecek bir model
Bakınız 750 shadowlar bile hatırı sayılır miktarlara alıcı buluyor

efendy06
29 Haziran 2015, 22:48
Dostum imkan varsa, yani çektiğin krediyi ödeyebilecek durumda isen, para her zaman kazanılır, ama gençlik dediğimiz şey bir kez yaşanıyor. Boşver gerisini, imkanların ve sağlığın el veriyorken, dilediğini yap. Şimdiden hayırlı olsun.

lac1vert
29 Haziran 2015, 22:54
İleride işime yarayacak bir konu. Takipteyim.

eek
29 Haziran 2015, 23:01
Dostum imkan varsa, yani çektiğin krediyi ödeyebilecek durumda isen, para her zaman kazanılır, ama gençlik dediğimiz şey bir kez yaşanıyor. Boşver gerisini, imkanların ve sağlığın el veriyorken, dilediğini yap. Şimdiden hayırlı olsun.

insan tutkularının peşinde koşmalı sonuçta bu yıllar geri gelmeyecek...

Ayrıca motorunuzu uzun yıllar sürseniz de değer kaybetmeyecek bir model
Bakınız 750 shadowlar bile hatırı sayılır miktarlara alıcı buluyor

Tamamen aynı şekilde düşünüyorum, tabi başkasından da duymak insanı daha da cesaretlendiriyor :)

Bune
29 Haziran 2015, 23:06

aynısını ben yaptım diyorum ya maaştan geçen ay 20 lira kaldı bu ay eksideyim. Önümüzdeki ay 200-300 kalacaktı ama onlarda bu ay harcadığım benzini ödemeye yeter, peki sor pişman mıyım? R25 aldım alet manyak, ben manyak, bakanlar zaten kafayı yiyor bi daha bakıyor :mrgreen: Ya hatun kısmı motora binme peşinde onu hiç katmıyorum bile acaip bi makine :flower: ama kahretsin çulsuzuz en az 7 ay daha da böyle gidecek gibi :flower:

eek
29 Haziran 2015, 23:20
Valla ben evliyim, hanım da destek oluyor yoksa hayatta alamazdım, alsam da burnumdan gelirdi evli arkadaşlar bilir :) Şu anki hesapla ben de 2 seneyi sıfıra sıfır geçireceğim, hayırlısı bakalım.

snnykt
29 Haziran 2015, 23:37
Makina seçimin güzel, içsesin kıllık yaparsa, gaz açar susturursun. :queen:

Eee aynısını kardeşler bana yaptı. Götümü yırttım günlerce motor gelecek mi diye, plaka ruhsat çıkarmak için 1000 tl ye yakın para ödedim (her ne kadar bu parayı biz almıyoruz deselerde bi aracı bu kadar komisyon almaz bence) en sonunda gel motoru al dediler gittim randevu mandevu hak getire 2 saat bekledim tamı tamına, enson çıkarken benden de para istediler ama artık patladım. nakit para 14.500' adamların ellerine sayıyorsun sana o koca mağazadan bi anahtarlığı bile çok görüyorlar (yalan olmasın lastik tamir kiti verdiler ama okudum diğer bayiler kask bile hediye etmiş alanlara) en son anahtarı sakladıklarında patladım cebimde beş kuruş kalmadı bi benzin alıcam onu bile kredi kartıyla çekicem dedim gittim.

Gittim ne oldu 2 gün sonra motorda sıkıntı çıktı sıkmadıkları bi contadan sıvı akmış o panikle ne yapacağımı bilemedim telefon açtım telefonda antifrizdir dediler mağazaya gittim fazlasını tahliye etmiş dediler hesapta inceleyip salladılar beni en sonunda anadolu yamahaya anlattım olayı ustaları açtı baktı işlem bitince geldi adam bana rapor verdi resmen şunu yaptık bunu değiştik diye, peki o akan neymiş dediğimde söyledi abi antifrizin kapağını kapatmamışlar oda doldurma yerinden akmış şimdi kapattık bi daha böyle sorun olmaz dediler.

Gel sen düşün şimdi 1 yıl boyunca her ay maaşımdan 20 ila 200 lira arası kalacak cebime mesela bu ay hiç kalmayacak eksideyim ben bu halde motor almışken benim hevesimi kırmaları burnumdan getirmeleri ve her haltta garanti dışı kaldı diye tehdit vari konuşmaları normal mi? Rosso 2 aldım taktırdım servisten çıkarken adam bana teker aksamı artık garanti dışı kaldı dedi sever misin sonraya mı bırakırsın?

Zeytinburnunda bi servis varmış ikidir onun methini duyuyorum bundan sonraki bakımda oraya gideceğim bi de.
Kafaya koydum! Bundan sonra alacağım tüm sıfır motosikletler için, ücra bi bayi bulacağım, tatil ve motor alımını denk getireceğim. siparişimi ve kaparomu verip bekleyeceğim. Motor geldiğinde ilgili bayiye gidip motoru teslim alacağım, burda elaleme sakal yapacağım parayı benzine ve diğer masraflara harcayıp rodajınıda gezge geze yaparım.Oh mis. :cat:

Zeytinburnundaki servise gelince, sertaç ve ünal terzi diye aratırsan eğer 2006 da bile tavsiye edildiğini görürüsün. Baba, oğul beraberler ( ailece tamirciler herhalde ), insanın aklında soru işareti bırakmayacak şekilde çalışıyorlar. Ben motoru aldığımda yana yana servis işini ne yapacağım diye araştırırken gördüm, gittim çaylarını içtim. Baba Süperadam. ( Oğlu ile tanışmak henüz nasip olmadı ) :cherry:

Valla ben evliyim, hanım da destek oluyor yoksa hayatta alamazdım, alsam da burnumdan gelirdi evli arkadaşlar bilir :) Şu anki hesapla ben de 2 seneyi sıfıra sıfır geçireceğim, hayırlısı bakalım.
Yengeyide bol bol gezdir, sıkıntı çıkarmasın :) :pl:

efendy06
29 Haziran 2015, 23:39

Bak şöyle söyleyeyim sana, motor almak için kredi çekecektim. 250 cc bir motor düşünüyordum. Hatta arkadaşlar enduro falan deyince ben de 13-15 bin civarı bir para çekip 650 cc bir enduro düşünüyordum. Neyse araştırma işini yaparken babamın moralinin hep bozuk olduğunu fark ettim. Babam pek anlatmaz, anneme sordum, o ara dükkanını kapatmıştı iflas edip. Dedi ordan kalan borcu var, ödeyemiyor, ona canı sıkkın. 15 bin tl borcu olduğunu öğrenince çektim krediyi, verdim git öde borcunu diye. Onun taksidini ödüyorum. O bitince tekrar kredi çekip motor alcam, 2 yıl ertelemiş oldum büyük motora geçme işini. Velhasıl, bu iş zevk işi, ve bunun zevkini alacak yaşları bir kez yaşıyorsun hayatta. Delilik mi? Evet. Değer mi? Evet.
Not: Babamın morali bozuk olacağına o zıkkıma 2 değil 20 sene binmesem de olur.

eek
30 Haziran 2015, 21:22
Fikirler için teşekkürler, her ne kadar net bir karar veremesem de önce Anadolu'ya diğerlerinin verdiği rakamı teklif edip, olmazsa Tuna'ya gideceğim. İşten zamanında çıkamadığım için bugün gidemedim kapanmıştı, yarın öğlen arasında gidip konuşacağım. Bu arada kredinin ödemesi ay sonunda, motoru alamadan borcu ödemeye başlamasam bari :)

yusufozugenc
30 Haziran 2015, 22:05
Sonuçta marka yamaha, bu yüzden her servis kalite konusunda belli bir standartta. O yüzden bakılacak iki husus kalıyor, fiyatta indirim ve satıcının güler yüzü. Benim motorum mt 07, çok satan bir model olduğu için hiçbir bayi bir kuruş dahi inmedi o yüzden indirim konusunda yorum yapamayacağım. Ancak motosikletimi fuardan aldım ve orada her bayiye ayrı ayrı gidip alıcı olarak konuştum. Özellikle daytona motorun temsilcisine tavırlarından ve alakasızlığından dolayı gıcık oldum, oradaki temsilci her kimse esnaf değildi. Temsilcisini en güleryüzlü ve samimi bulduğum bayi kardeşler oldu ve oradan aldım. Teslim alana kadarki sürede ve sonrasında gerek servis gerek ufak tefek işler/aksesuar için gittiğimde de aynı güleryüz ve samimiyeti mağazanın her bölümünde gördüm. Ürün aldığınız yerde güleryüz ve ilgi arıyorsanız kardeşleri tavsiye ederim ancak işçilikleri diğer servislere göre biraz daha pahalı. Motoru onlardan alıp tüm bakımları onlarda yaptırmanız durumunda verdikleri +2 yıl garanti de bu durumu biraz olsun telafi ediyor.

eek
01 Temmuz 2015, 19:49
Arkadaşlar herkese fikirleri için teşekkür ederim. Bugün ilk önce Anadolu'ya gittim ama en erken Ağustos teslim dediler, tarih benim için çok geç olduğundan Tuna'ya gittim bu sefer de motor satılmıştı. Sonra yarın gelecek sevkiyatta bir tane daha olduğunu söylediler ve motoru aldım. Kaan Bey oldukça ilgilendi, zaten ilk sefer gittiğimde de ilgilenmişti, inşallah kazasız belasız teslim alıp rodajı tamamlayıp gezmeye başlamak istiyorum. Bu arada E5'i her gün kullanan arkadaşlara da sabır dilerim, yolları bilmediğim için tabelalara mı bakayım arabaları mı kollayayım derken eve geldiğimde yüzlerce kilometre yol yapmış gibiydim :)

snnykt
02 Temmuz 2015, 13:07
...
Sonra yarın gelecek sevkiyatta bir tane daha olduğunu söylediler ve motoru aldım. Kaan Bey oldukça ilgilendi, zaten ilk sefer gittiğimde de ilgilenmişti, inşallah kazasız belasız teslim alıp rodajı tamamlayıp gezmeye başlamak istiyorum.
Hayırlı olsun. Kazasız, belasız, tadını çıkarman dileğiyle

eek
16 Temmuz 2015, 13:13
Bir güncelleme yapayım, evrakları ertesi gün verdiler, Ankara'da plaka işlemlerini hallettim, geçtiğimiz cumartesi de motoru aldım. 5 günde 1000km yi tamamladım ve bu sabah bakıma gittim, 1 saatte bitti, yağ, filtre ve işçilik 200TL ödedim. Alırken klavuz ile garanti kitapçığını heyecandan unutmuşum bugün aldım. Servis ve satış hizmetlerinden şu an için oldukça memnunum diyebilirim.

Motor ile ilgili yorum yapacak tecrübeye henüz ulaşmadım, ilk izlenimlerime göre ağırlığını hiç hissettirmiyor, oldukça dengeli. Dün öğleden sonra 3 gibi Tekirdağ'dan İstanbul'a geldim, malum trafik efsaneydi. İlk 120km ortalama 110km/h, sonrası trafik içerisinde dur kalk 200km'de tam olarak 11.2 litre yakıt tüketti, yani tüketim de beklediğimden az. Performansı bugün bakımdan sonra biraz denedim ve türüne göre tatmin edici, tek sıkıntım makine biraz hız istiyor, düşük hızlarda çok fazla vites değişikliği gerektiği için yorucu. Park etmek, park yerinden çıkmak falan tecrübesizliğin de katkılarıyla canıma okuyor :) Tabi uzun yolda git gidebildiğin kadar. Orjinal egzozlar fıtıfıtı, orta devirlerde kükremesi çok güzel, kapalı garajda ses sıkıntısı çektiğim için bu şekilde kullanacağım. Alacak arkadaşlara bilgi olması açısından 30 yaş Ankara plaka sigorta 160 TL Ergo, kasko 1820 TL Groupama(3000TL aksesuar dahil).

eek
17 Ağustos 2015, 17:15
Bir güncelleme daha :) Ön cam takarken cıvatalardan birini ön taraftan içeri düşürdüm (silindirlerin arasına). Nasıl bir tasarımsa orda kaldı ben de anlamadım :) Rodajdan sonra biraz daha devirli kullanmaya başlayınca çok rahatsız edici bir ses çıkmaya başladı. Neyse farklılık olsun diye Anadolu'ya gittim ve durumu anlattım. Motorda bir tur atan usta ön çamurlukta farklı bir ses olduğunu söyledi, randevu almadığım için de bir sonraki iş gününe randevu alarak ayrıldım. Randevu günü gittim ancak benim motorla test sürüşü yapan usta yoktu, diğer usta da yoğun olduğu için motoru bırakmam gerekti. Neyse depo sökülüp düşürdüğüm cıvata çıkarılmış, bir de diğer ustanın demesine göre yanlış takılan ön çamurluk tekrar monte edilmiş. Usta ses için once motordan geliyor önce yağını değiştireceğim dedi bu arada, ben cıvata düşürdüm o da olabilir diyince bakarız demişti. Çamurluk sökme takma işi garantiden, cıvata için ise deponun sökülüp takılmasına 2 saat işçilik karşılığı 140TL ödedim (cıvata gerçekten çıkmış bu arada usta hatıra olarak verdi, krom başlı değişik bir cıvata yani herhangi bir cıvata verip bu çıktı denecek bir şey değil). Şimdi kimsenin hakkına girmeyeyim çoktur azdır demiyorum, ama ben garanti olmasa servise giden birisi değilim ve az çok bu işlerden anlarım, bir daha kapısından geçmem. Daha da kötüsü motoru çalıştırdım ve ses olduğu gibi duruyordu, söyleyince gaz verip bıraktı, sesi duyunca da boştayken olur ayaklıklar falan oynuyor dedi. Bu arada önden gelen ses de hala duruyor. Tabi derdim bitmemiş, çöpe attığım 140TL'yi düşünerek çıktım 6-7 km sonra motor stop etti. Benzin ışığı yandığı için benzin alayım dedim (10km olmuştu ışık yanalı, 4lt kalınca yanıyor yani bitmesi imkansız ama denedim), arada çalıştı arada ittim benzin aldım ama nafile. Motor 10dk bekleyince 2-3 km gidecek kadar çalışıyor, yani benzin zor akıyor. Ustayı aradım, benzin vanası falan dedi ama olmayınca uğraşa uğraşa geri gittim. Takarken hortum sıkışmış, 5dk da sökülüp geri takıldı ve çıktım. Bu hata, üzerine ustanın önce yağ değiştirelim demesi, depo sökülmesine 2 saat işçilik karşılığı 140TL ödemem, seslerin hala tamamen aynı şekilde durması, garantiden yapılan işlem için bir evrak olmaması (babam farklı sektörde yetkili servis işletiyor, garantiden yapılan işlemin parasını firma öder, müşteri imzası olmadan da ödeme yapılmaz) nedeniyle çok çok kıllandım ve hayal kırıklığına uğradım, bir daha kapısından geçmem. Düzenli çalışıyorlar, iyi insanlara benziyorlar, ancak benim deneyimim teknik servis olarak bu şekilde oldu.

Bu arada yarın Ersoy Motor'u deneyeceğim, Yamaha'nın sitesinde yok ama yetkili servismiş, evime de çok yakın, bakalım neler olacak.