PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ön Tekerin Hafif Kayması(Video)

ellaksakir
29 Haziran 2015, 03:44
Olay şu;
Kırmızı ışık yandı.Tatlı tatlı fren yaparken bir yandan da aynaya bakıyorum çünkü yol boş olduğu için bazı araç sürücüleri durmuyor.Ezme ihtimalleri var.Tam bu anda ön teker bir anda kaymaya bende sağa doğru yatmaya başladım.Sağ ayağımı sert şekilde refleks olarak yere koydum ve durumu toparladım.Eğer düşseydim tersten gelen bisikletli arkadaşın üzerine doğru düşerdim.Açıkçası biraz dikkatimi dağıttı bu elaman. Karanlığın içinden üstüme geliyordu.Bakışım adama kaydı.
Lastiklerim ısınmıştı.Bundan çok daha sert frenler yapmıştım.İlk kez ön tekerim kaydı.Tırstım ve kırmızıda da duramadım , geçtim.Ayrıca olaydan 2 gün önce motoru rüzgar devirdi,sağ gidon borusu hafif yamulmuş gibime geliyor. Fren anında istemeden de olsa gidona güç uyguluyorum.Bu yüzden de kaymış olabilir.
Ayağımda bot vardı.Ama olmasaydı bilekten kırılabilirdi.Videoda belli olmasa da çok sert şekilde yere bastım.Bildiğiniz yere bot tabanıyla tekme attım.Kamera kafamda olduğundan boyun kasları darbeyi azaltıyor ve kamerada bu yüzden darbenin şiddeti pek belli olmuyor.Sadece yaşayan bilir bu anı.
Tüm bu olaylar 2 sn civarı sürdü.Videoda da üstte yazdıklarımın aynısı var.
İşin özeti biraz acemilik birazda dış etkenlerden dolayı bu olayı yaşadığımı düşünüyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=uIMEgSkHLL4

Herkese kazasız sürüşler...

MotorKafa
29 Haziran 2015, 08:24
Geçmiş olsun. "Ön tekerim kayınca kaza yapamadım bari kırmızı da geçeyim de bana girsinler" diye mi düşündün?

ellaksakir
29 Haziran 2015, 12:21
Geçmiş olsun. "Ön tekerim kayınca kaza yapamadım bari kırmızı da geçeyim de bana girsinler" diye mi düşündün?

O an beyin durdu,hareket edemedim :)

pcmnyk
29 Haziran 2015, 12:37
Kirmizida gecersen hayatinda kayabilir

justlook78
30 Haziran 2015, 01:45
Ben farkedemedim kaymayı :) belki küçük ekrandan izlediğim içindir :)

omer2to
30 Haziran 2015, 01:48
geçen ön fren için düştüm bilirim o duyguyu kazasız belasız