PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : 1 ay sonra ehlıyet sınavım var motoru şimdiden alsam nolur yarıdımcı olurmusunuz?

alihankvrckk
29 Haziran 2015, 01:03
sa motor ehlıyetı sınavım temmuzun 25 mı ne ole bişeyınde 2saat ders aldım rahat rahat kullanabılıyorum denge sorunum falan kesınlıkle yok acaba motoru erken alsam 1 ay semtın içinde sursem iyice ogrensem nasıl olur bılgıınızı almak ıstedım

karşıyaka57
29 Haziran 2015, 01:09
Yakalanırsan para cezası baya yuksek 2.000 tl yi buluyor diye biliyorum.Motoruda bağlarlar.Bu riskleri göze aliyorsan kask ve ceketini giyip sürmeni tavsiye ederim o vaziyette polisler durdurmuyor bizim buralarda.

uguzyc
29 Haziran 2015, 01:15
Sürmemeni tavsiye ederim. Yinede süreceğim dersen ehliyet olmadığı için kamu davası açılır bildiğim kadarıyla.(Herhangi bir kaza yaparsan)
Ama bence alıp trafiğe kapalı alanlarda (pazar yeri, otopark vs.) alıştırma yapabilirsin. Ben öyle yapmıştım.

provaker
29 Haziran 2015, 01:18
Bence doğru olanı yapmış olursun, ama sakın akıcı trafiğe karışma mahalle aralarında motora alış.

marvel23
29 Haziran 2015, 02:43
Bul bi kapalı alan, otopark çevresi falan da olur, ilkokul lise kapalı bu dönemlerde.. eğitim için en iyi yerler bence, kapalı olduğu için polisler gelip napyorsun demezler sanırım ?

GB79
29 Haziran 2015, 02:59
Alma alsan da kullanma

Newbie2015
29 Haziran 2015, 06:13
Ehliyeti almadan 450km sorunsiz gecti ama tavsiye etmiyorum o yakalanma korkusu sikinti bisi

phns
29 Haziran 2015, 09:07
ehliyetsiz trafiğe açık alanlarda kullanmanı tavsiye etmem trafiğe kapalı bir alan olursa orada çalışabilirsin. ara sokaklarda bir çocuğa vurursun başına bela alırsın boşu boşuna dertsiz başına dert alma bence.

sezgingulmez
29 Haziran 2015, 12:39
http://www.resimupload.net.tr/image.php?di=BSFI

pnongrata
29 Haziran 2015, 12:50
Sevgili kardeşim temel eğitim 10 saattir. 2 saatle trafiğe çıkman büyük risk. Genelde hocalar "motorunuzu temel eğitim bittikten sonra ve ehlliyet aldıktan sonra, alın" derler.. Çünkü tarzını, sürüş kabiliyetini bulman zaman alan bir şeydir. Şimdi motor alıp da 2 ay sonra pişman olma.

İçineki kıpırtıyı ve heyacanını anlıyorum, ama sen çok acele ediyorsun.

hfz61
29 Haziran 2015, 12:53
sakın alma kardeşim. ya da al binme :)

langdon
29 Haziran 2015, 13:43
Ehliyetini ve koruma ekipmanlarını aldıktan sonra motor alman daha iyi olur. Uygun olanı budur.

yesilcimen
29 Haziran 2015, 13:50
ben ist de ehliyetsiz 4 bin km kullandım. biraz şans işi çevirme görünce sağa kaçmak yerine üstüne üstüne sürerdim dur demezlerdi ama tavsiye edilmez rahat motor süremezsşn

SercanG
29 Haziran 2015, 14:11
Tavsiyem şimdiden alıp trafiğe kapalı alanda alıştırma yapıp direksiyon sınavında sıkıntı yaşamamandır.

Levent
29 Haziran 2015, 15:09
Polisi ve benzeri faktörleri 1 kenara atalım, ufak bir kazaya karıştığın zaman adamın a.ına sı.arlar. Bunu da geç, bir de bir insana çarparsan, o zaman yatacak yerin yok. Kasten adam öldürmeye teşebbüs.. Eğer ölürse zaten, sen de orada kafana 1 tane sık, diğer bütün senaryolar boş. Haklı olsan bile haksızsın, düşünsene hükmen mağlupsun.

Hepimiz ehliyetsiz motosiklet kullanmışızdır, ama bizleri böyle uyaran hiç kimse olmadı, heleki motosiklet üzerinde 10-15 yılı devirdikten sonra ve yaşanan tecrübelerden sonra, motosikletin canı cehenneme diyeceğin bir durum.. Yok abi ben binmem, alırım trafiğe kapalı alanda sürerim felan cümlelerini hiç sarf etme bile.. O trafiğe kapalı alana uçarak gidilmiyor. Eğer buradaki tavsiyelere kulak vereceğine inanarak sorduysan bu soruyu, işte cevap.. Gerisi senin seçimin..