PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Başlangıç motosikleti.( Önerilerinize ihtiyacım var )

hakan1905
27 Haziran 2015, 00:25
Bütçem: maksimum 4 bin civarı (2,5-3 civarı ideal olur )
İhtiyaç: Şehiriçi okula gidip gelmek, gezmek tozmak. ( Şehir dışı istisna olabilir. )
Meslek : Üniversite Öğrencisi
Motosiklet alma nedeni: hem severek motosiklet kullanıyordum hem de şehir trafiği ve metrobüs bıktırdı.
İstenilen özellikler: yakıt tüketimi önemli, sessizlik de. Parçası ucuz, dayanıklı. işte benden çok daha iyi bilirsiniz bu bütçeye ideal motosiklet.

Ehliyet yeni alacağım, ücreti ne kadar? ve direksiyon nasıl oluyor? ( B sınıfı ehliyetim var )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Boy:185
Kilo: 85

norace
27 Haziran 2015, 01:33
Açılın bu sefer ben yapacağım: "az daha koy ybr al"

Zevkliymiş ya. :thumleft:

Freye
27 Haziran 2015, 01:40
Açılın bu sefer ben yapacağım: "az daha koy ybr al"

Zevkliymiş ya. :thumleft:

Ne zamandır ben hiç yapmıyorum bir dahakine beni bekleyin :salut:

asde06
27 Haziran 2015, 02:10
mondial vulture ilk tercihin olsun, parça fiyatı ve bolluğu, ş.içi kullanımı vs..biraz daha bitiktirirsen ybr al :bounce:

hakan1905
27 Haziran 2015, 14:14
mondial vulture ilk tercihin olsun, parça fiyatı ve bolluğu, ş.içi kullanımı vs..biraz daha bitiktirirsen ybr al :bounce:
http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/150-z-one/ bu nası? 5 bin küsürden 4.000 civarına düşmüş. ybr vs bu desem ne dersiniz?

Ahmet_Tascı
27 Haziran 2015, 14:18
Bütçem: maksimum 4 bin civarı (2,5-3 civarı ideal olur )
İhtiyaç: Şehiriçi okula gidip gelmek, gezmek tozmak. ( Şehir dışı istisna olabilir. )
Meslek : Üniversite Öğrencisi
Motosiklet alma nedeni: hem severek motosiklet kullanıyordum hem de şehir trafiği ve metrobüs bıktırdı.
İstenilen özellikler: yakıt tüketimi önemli, sessizlik de. Parçası ucuz, dayanıklı. işte benden çok daha iyi bilirsiniz bu bütçeye ideal motosiklet.

Ehliyet yeni alacağım, ücreti ne kadar? ve direksiyon nasıl oluyor? ( B sınıfı ehliyetim var )

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:06 ----------

Boy:185
Kilo: 85

öğrencisin masraf çıkarsa zorlanma diye sana kuba xcg 150 i tavsiye ederim.sen motoru üzmezsen oda seni üzmez.birde xcg 150 alırsan sana tavsiyem ön dişliyi 17 yap kendini de zorlama motoruda :) :cat:

Imzecc
27 Haziran 2015, 14:50
Ybr den çabuk sıkılırsın Apache veya Cbf 150 almanı tavsiye ederim. Biraz daha para ekleyip.(Veya İkinci El) Boy ve kilona göre ybr zaten kaybolur. Ehliyete gelince 600 türk lirası masrafın olur. B sınıfı olması avantaj yazılı sınava girmessin direksiyon dersleri ile gidon tutabiliyorsan yani bisiklet kullandıysan çok zorlanmassın kısa zamanda alışırsın. Vesselam

hakikiteker
27 Haziran 2015, 15:09
Ybr den çabuk sıkılırsın Apache veya Cbf 150 almanı tavsiye ederim. Biraz daha para ekleyip.(Veya İkinci El) Boy ve kilona göre ybr zaten kaybolur. Ehliyete gelince 600 türk lirası masrafın olur. B sınıfı olması avantaj yazılı sınava girmessin direksiyon dersleri ile gidon tutabiliyorsan yani bisiklet kullandıysan çok zorlanmassın kısa zamanda alışırsın. Vesselam

Ne ybr imiş arkadaş, sanki monkey bike :D

hakan1905
27 Haziran 2015, 15:59

cbf 150 vs http://www.mondialmotor.com.tr/model/touring-motosiklet/150-z-one/ bu desem ne dersiniz?

MELİH
27 Haziran 2015, 21:03
biraz yapılısın o nedenle kalıplı bir motor önereceğim.kanuni gv 170
fiyat kalite ortalaması yüksek bir model. kullanımı rahat parça ucuz kendine has tarzı var. kalıplı ve sağlam bir motosiklet. değerlendirmene sunarım.http://kanuni.com.tr/motosiklet/284/gv-170
ikincielde satarken sıkıntın olmaz.

ozgranl
27 Haziran 2015, 21:12
Bahsettiğiniz özellikler bana kalırsa CBF150'yi işaret ediyor.

Hem sessiz, hem parçası bol hem de yakıt tüketimi az. Tipi hoşuna giderse al ziraa motor genç kesime pek hitap etmiyor gibi,bende üniversite öğrencisiyim yaşımızda aynı ve bir CBF sahibiyim fazlasıyla memnun olmama rağmen şu sıralar satmayı düşünüyorum 250cc ya da bir ufak Msx alasım var :mrgreen:

dovahhkin
27 Haziran 2015, 21:15
Çin'e bulaşma kardeşim.
kimse kusura bakmasın mademki öğrencisin sorun çıkarırsa zorlar seni ki çıkarıyorlar.
İkinci el ybr öneririm idealdir.
ehliyet üç aşağı beş yukarı 800liraya malolur

Green Arrow
27 Haziran 2015, 21:18
Sakın yanlış anlaşılmasın fakat İstanbulda yaşayan biri olarak 3.5 4 bin lira bütçe belirleyip kullanıcının ekipmanı ve ehliyeti yoksa şuan bu işe girmesi çok saçma geliyor bana. Ben sırf eğitim,ekipman ve ehliyete neredeyse 4 bin lira harcadım. Maalesef bu bütçe ile apaçi kekolar gibi dolaşırsınız ve can güvenliğiniz olmaz kimse de yolda saygı duyup yer ve yol vermez.

MELİH
27 Haziran 2015, 21:22
Çin'e bulaşma kardeşim.
kimse kusura bakmasın mademki öğrencisin sorun çıkarırsa zorlar seni ki çıkarıyorlar.
İkinci el ybr öneririm idealdir.
ehliyet üç aşağı beş yukarı 800liraya malolur

hakkaten ne ybr eymiş arkadaş. kardeş 185 boyunda ybr de çin malı bilindiği üzere ve de eskisiyle alakası yok ben 0 aldım esd modelini. 3 ay zor kullandım çekiş yok şürrat yok. nesine hala ybr şarkısı anlamadım üstelik arkadaşın altında sinek gibi kalacağı kesin. bırakın artık ybr cbf takıntılarını hepsi çinli oldu..üstelik kıyamet gibi ikinci eli var. satmakda eskiis kadar kolay değil. akıl verirken akıllı olun biraz.

hakan1905
27 Haziran 2015, 21:27
Sakın yanlış anlaşılmasın fakat İstanbulda yaşayan biri olarak 3.5 4 bin lira bütçe belirleyip kullanıcının ekipmanı ve ehliyeti yoksa şuan bu işe girmesi çok saçma geliyor bana. Ben sırf eğitim,ekipman ve ehliyete neredeyse 4 bin lira harcadım. Maalesef bu bütçe ile apaçi kekolar gibi dolaşırsınız ve can güvenliğiniz olmaz kimse de yolda saygı duyup yer ve yol vermez.

edhliyet için 500-600 tl yetiyormuş. ( b sınıfı ehliyetim olduğu için ). Farkındayım ekipmanlara çok para gideceğini biliyorum. Bu yüzden 4 bin maksimum dedim. Motor orta düzey olsun ama ekipmanlı olsun istiyorum. Ekipman fiyatlarını araştırdım. Güvenliksiz binmem o motora.

dovahhkin
27 Haziran 2015, 21:30
hakkaten ne ybr eymiş arkadaş. kardeş 185 boyunda ybr de çin malı bilindiği üzere ve de eskisiyle alakası yok ben 0 aldım esd modelini. 3 ay zor kullandım çekiş yok şürrat yok. nesine hala ybr şarkısı anlamadım üstelik arkadaşın altında sinek gibi kalacağı kesin. bırakın artık ybr cbf takıntılarını hepsi çinli oldu..üstelik kıyamet gibi ikinci eli var. satmakda eskiis kadar kolay değil. akıl verirken akıllı olun biraz.

125cc bir motosikletten çekiş ve sürat bekliyorsanız sizin akıldan probleminiz var.
kullandığınız kelimeleri doğru seçin.

MELİH
27 Haziran 2015, 22:10
125cc bir motosikletten çekiş ve sürat bekliyorsanız sizin akıldan probleminiz var.
kullandığınız kelimeleri doğru seçin.

anlaşılan birazbilgiye ihtiyacınız var. lütfen araştırın 125 cc motosikletler iinde beygir gücü en düşük hangi motosiklet?
iyi akşamlar..

karşıyaka57
27 Haziran 2015, 22:51
Bu konu hakkında çok derin bir araştırma yaptım.Yüzden fazla sayfada ybr, cbf, tvs apache arasında konular okudum sende okumussundur uzun uzun yazmayacağım.

Gönlüm ybr de kaldı fakat biraz pahalı olması ve 2.elinede çok para istemeleri başka seçeneklere yöneltti.

Dediğim gibi çok araştırdım en sonunda 2.el bir 💥Mondial z-one-s 180💥 aldım.Mondial çin malı diye hiçbir şekilde yaklaşmaya niyetim yoktu ama aldığım için çok mutluyum tipi çok iyi malzeme kalitesi güzel, kilometre sayacı dijital, hızlanması çok iyi, balansörlü olduğu için titreşim az .İri durduğu için sizin boy ve kilonuzda birinin altında hiç sırıtmaz kesinlikle tavsiye ederim.

Imzecc
28 Haziran 2015, 11:48
Kesinlikle CBF 150.

asde06
28 Haziran 2015, 14:52
yerinde olsam bayiye gider modellere tek tek bakardım..milletin nasıl kullanıldığını bilmediğin motora sırf japon diye sıfıra alabileceğin çinli motorun parasını vermek bana pek mantıklı gelmiyor..bazı arkadaşlar çinli diye uzak dur diyorlar ancak motorların parçası bol ve inanılmaz ucuz..sıfırdan toplasan bile japonlardan daha hesaplı..mondialin yeni modellerinde balansör var, acemiliğini de atarsın..z one tipi çok güzel..vulture da kullanımı rahat..ben olsam elalemin döküntü ybr'lerine sıfır çinli parası vermem(hele öğrenciysem)

mtasdel60
28 Haziran 2015, 18:12
Ben de aynı şartlara sahibim arkadaşla, discover125st almayı planlıyorum.

okan kömür
28 Haziran 2015, 18:32
mondial drift parçaları ucuz bakarsan bağ bakmassan dağ olur hem sıfır motosiklete binmiş olursun hem dusunce kalkınca için çok acımaz kullanıcılarıda çok memnun

hakan1905
29 Haziran 2015, 14:01
aklıma honda yattı gibi. Şu ehliyeti halledelim motoru alalım. Fikir değişikliği olmaz ise.

1335m3rt
29 Haziran 2015, 15:47
2000 tl daha koy ybr al ( plaka ruhsatla 6000 i bulur )

tayyip53
29 Haziran 2015, 16:08
kardes benimde boyum 185 kilomda ayni senin gibi bende simdi baslangic motoru alacam cok arastirdim ikici el felan al ama bence saglaml olsun fena olmasin honda olsun diosan honda cb125 ace sifir motorun 3500 0km ama beygiri dusuk honda iste iyinin kötüsü ha kötünün iyisi diyosan cr1 al fazla dusunme kuba cr1 ben sahsen bunu alacam benimde ilk motorum olacak