PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Honda Shadow mu, Burgman 650 mi?

SLAYTHERN
26 Haziran 2015, 23:40
Herkese selamlar,
Konu umarım doğru yerdedir.

Biraz garip bir arada kalma durumundayım :)
İlk aldığım zaman yine gelip bu foruma heyecanla yazdığım Hyosung GV 250 motorumu bundan 4-5 ay evvel çaldırdım ve hiçbir sonuç çıkmadı. Motorum gittiğimden beri zor duruyorum resmen, beni en iyi sizler anlarsınız.

Genel olarak beğendiğim iki tip motor var: Cruiserlar ve scooterlar. Şimdi yeni bir tane almaya çalışırken eleye eleye bu iki motor kaldı finale.

Honda Shadow görünüm, ses, tarz olarak bana çok uygun. Ancak eskiden beridir Burgman'ların da görüntüsünün hastasıyım. Özelliklerine baktığımda ise Burgman öne çıkıyor açıkçası.

Motoru genel anlamda İstanbul içinde kullanacağım, fırsat buldukça da şehirlerarası turlar...

Motor kişisel bir şey evet ama bana bir akıl verin, sizce hangisi beni mutlu eder?

CxAnKACx
27 Haziran 2015, 04:38
Akil vermek vs. haddime degil ama kisisel fikir olarak soylersek shadow cok hantal bir sey ya. Kullanmadim on yargili konusuyorumdur belki de ustune oturup kaldirmak bile zulum geldi bana, ki boyu da uzun saga sola cevirmek cok zor gelir. Uzun yolda iyi desen istanbulda napicaksiniz o motoru... Ben o sekilde arada kalsam bi de skuterin tadina bakardim olmadi satar shadow alirsiniz.
Eski motorunuz icin de gecmis olsun allah tekrar yasatmasin.

SLAYTHERN
02 Ekim 2015, 14:24
Akil vermek vs. haddime degil ama kisisel fikir olarak soylersek shadow cok hantal bir sey ya. Kullanmadim on yargili konusuyorumdur belki de ustune oturup kaldirmak bile zulum geldi bana, ki boyu da uzun saga sola cevirmek cok zor gelir. Uzun yolda iyi desen istanbulda napicaksiniz o motoru... Ben o sekilde arada kalsam bi de skuterin tadina bakardim olmadi satar shadow alirsiniz.
Eski motorunuz icin de gecmis olsun allah tekrar yasatmasin.

Eyvallah dostum, Burgman 650 aldım. :)

necatik35
02 Ekim 2015, 15:04
Her şeyden önce iki farklı motosiklet tipinden birini seçmen gerekir.Senin sorun,elmamı alayım armutmu alayım gibi değide;Elmamı alayım pırasamı alayım gibi olmuş :)
İstanbul da ve uzun seyehatlerde kullanıcam dediğin için Shadow sana uymaz.Şehiriçi trafikte çok zorlanırsın.Ayrıca uzunyol seyehatleri içinde pek uygun bir motosiklet değil.
Geriye Burgman 650 kalıyor.Bu motosiklette şehir içi için biraz iri ama uzun yolu gayet tatminkar.Ancak onunda triptonik şanzıman arızalarının çok ve pahalı olduğunu duyuyoruz.
Senin arzu ettiğin iki işi birden görecek daha mantıklı motosikletler var.Başka seçenekleride gözden geçir derim.

demirkan
02 Ekim 2015, 15:50
kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar çalınmaması dileğiyle...

fz6_fazer
02 Ekim 2015, 15:51
Geçmiş olsun,hırsızlık moda oldu cezasıda yok,devlette sağolsun,ilgienmeyior,şehir içinde sürekli kullancağınaza göre Shadow ağır kalır,sıkışık trafikte yorar bence Burgaman size daha yakın

SLAYTHERN
02 Ekim 2015, 18:19
Her şeyden önce iki farklı motosiklet tipinden birini seçmen gerekir.Senin sorun,elmamı alayım armutmu alayım gibi değide;Elmamı alayım pırasamı alayım gibi olmuş :)
İstanbul da ve uzun seyehatlerde kullanıcam dediğin için Shadow sana uymaz.Şehiriçi trafikte çok zorlanırsın.Ayrıca uzunyol seyehatleri içinde pek uygun bir motosiklet değil.
Geriye Burgman 650 kalıyor.Bu motosiklette şehir içi için biraz iri ama uzun yolu gayet tatminkar.Ancak onunda triptonik şanzıman arızalarının çok ve pahalı olduğunu duyuyoruz.
Senin arzu ettiğin iki işi birden görecek daha mantıklı motosikletler var.Başka seçenekleride gözden geçir derim.

Karşılaştırmanıza katılıyorum, soruyu bile bile sordum çünkü çok kararsızdım o dönemlerde :) Ama Burgman aldım ve şuanda gayet mutluyuz kendileri ile. Çok teşekkürler cevabınız için. Bir soru: Sizin mantıklı diyebileceğiniz motosikletler nedir? Bir sonraki etap için aklımda olsun. :)

kazasız belasız sürüşler dilerim, tekrar çalınmaması dileğiyle...

Çok teşekkür ederim. :)

Geçmiş olsun,hırsızlık moda oldu cezasıda yok,devlette sağolsun,ilgienmeyior,şehir içinde sürekli kullancağınaza göre Shadow ağır kalır,sıkışık trafikte yorar bence Burgaman size daha yakın

Valla ilk yaşadığım hırsızlıktı ve çok, çok kötü hissettirdi sağolsun. Hala ara ara vuruyor acısı, kendimi internette bir iz var mı diye araştırırken buluyorum.

avici
02 Ekim 2015, 18:47
Nc 750x düşünülebilirdi. Hep parçası ucuz hem yakıtı. İhtiyacın kalmaz inşallah ama burgmanın parçaları servet değerinde.

YBRMANİA
02 Ekim 2015, 19:30
scooterden daha çabuk sıkılırsın.Şayet ben öyleyim vitessiz motor kullanınca kendimi çıplak gibi hissediyorum debriyaj,vitesi arandaki sıcaklık anlayamazsınız...

gkhantaskin
02 Ekim 2015, 22:16
Sabahları gördüğüm işe Shadow la giden biri var o ses ve oturuş biçimi zaten kendini kanıtlamaya yetiyor alabilsem shadow alırım.

A.Türker
02 Ekim 2015, 22:21
adam sezonu bitirmiş hala tavsiye veriliyor :)