PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : supermoto lar ülkemizde neden tutmuyor?

okay kömür
24 Haziran 2015, 19:47
birçok çeşit motosiklet varken supermoto ülkemizde neden talep görmemektedir halbuki yollarımızada uygun çukurlardan rahat geçmek sıkışık trafikte bi kaldırım bi yol atlayıp zıplamak bakımından ve torkuyla felanda eğlendirebilecek bir tarz olan supermoto ülkemizde niçin tutulmuyor?

yüksel66
24 Haziran 2015, 19:52
Benden daha tecrübeli arkadaşlar yazacaktır, ancak bence bizde motorun özellik ve kabiliyetlerinden önce, şekli geldiği için, kişi işine yaramasından önce, ne iş için kullunucağından önce, resmine bakıp motor almaya karar verdiği için olduğunu düşünüyorum.

babaduru
24 Haziran 2015, 19:52
Sürebilecek adam yok bence o kadar torkla.

beko12345
24 Haziran 2015, 19:54
Çünkü şekilci bir milletiz.

İster taşlayın ister beğenin. Doğruya doğru arkadaşlar.

Sepya
24 Haziran 2015, 19:58
O paraya bir supersport motor alıp arkaya her gün ayrı hatun bindirmek varken neden alınaın ki öyle bir motor? Olmadı bir chopper alırım iki Harley stickerı atarız bir de sesli egzoz oh! Şeklim olsun dostum başka ne lazım ki? Motor bunun için değil mi?

Bu zihniyette olduğumuzdan dolayı olabilir.

okay kömür
24 Haziran 2015, 19:59
yani ozaman ülkemizdeki algı sadece ss motorlardan ibaret motosiklet kelimesi duyulunca şaşalı bir racing motor milletin aklına geliyor

beko12345
24 Haziran 2015, 20:09
yani ozaman ülkemizdeki algı sadece ss motorlardan ibaret motosiklet kelimesi duyulunca şaşalı bir racing motor milletin aklına geliyor

Aynen öyle.

Motosiklet sürmeyen insana motorcuyum dersen aklına cbr veya yzf serileri gelir direk.

Super tenerem var dersen anlamaz ama 600rr ım var dersen herkes bir oooooo çeker.

Karalı
24 Haziran 2015, 20:25
Supermoto ülkemizde tutulmak zorundamı:) isteyen alır biner.

Pangea
24 Haziran 2015, 20:40
Uygun fiyata gelse binecem üstüne vuracam kırbacı ,vuracam kırbacı :pl:

emre xt125
24 Haziran 2015, 20:54
yamaha wr 125x düşünüyorum ben de :-)

Bune
24 Haziran 2015, 21:13
Arkadaşlar motoru şekline göre almak ne zamandan beri suç oldu? son zamanların popüler laflarından birisi oldu bu forumda "şekli için alıyor bizim millet" sizin millet şekli için alıyorda diğer millet ne için alıyor?

Aea bi canlı yayınında anlatmıştı abancı ülkelerde motosiklet sahibi olanlarla genel bi anket yapılmış insanlar motosikletlerini almalarının birinci nedeni olarak tipini beğenmelerinin olduğunu söylemişler, bi tek bize özel bişey değil yani bu tabii ki önce tipine bakıcam yoksa işlevsellik ve yakıt performans açısından en ideal motor cg hadi hepimiz endurolarımızı, ss' lerimizi, naked' larımızı satalım cg alalım.

The-Rock
24 Haziran 2015, 21:27
Sahip olmayı en çok istediğim motosiklet tarzıdır, keşke biraz ucuz yollu bir makine gelse de alsam. Gönül KTM diye çırpınıyor ama fiyatının fahiş olması beni başka modellere itiyor ne yazık ki.

xcom
24 Haziran 2015, 21:28
Hocam çok doğru fakat fiyatlar fenaa ktm 690smc 14.000 euro o kadar para verince ona vermiyor insanlar galiba.. Yamaha wr25 ise 19 bin küsür çok yüksek malesef az daha uygun olsa keşke keşke..:pale::pale::salut:

okay kömür
24 Haziran 2015, 21:32
yani hele ki şu youtube da
https://www.youtube.com/channel/UCfOCci7DLUgpuL2igyW5iuA
https://www.youtube.com/user/DeelowSupermoto

bu kanallara bakınca insanlar çok güzel etkinliklerde yapıyor keşke Türkiye`yede biraz normal fiyatlı gelsede bizlerde sürmeyi denesek en azından.

AsmOnc
24 Haziran 2015, 21:36
Benim bildğim en uygun supermoto wr125x var diğerlerinin fiyatları çok uçuk bence fiyatlarından dolayı tutlmuyordur yapsın bi çinli supermoto versin 5 liraya şimdi alırım bide görüntüsünü sevmiyorlar olabilrler ama benim çok hoşuma gidiyor motorsikletin tam anlamıyla ne oldugunu anlatan bi motor inş yamaha wr125x alacak parayı biriktiririz acilen :D

ENİGMA
24 Haziran 2015, 21:43
Çünkü şekilci bir milletiz.

İster taşlayın ister beğenin. Doğruya doğru arkadaşlar.

bunu yazmaya geldim gidiyorum

MANKU
24 Haziran 2015, 21:49
Bir crf250 l alsak güzelce jant ve lastik atsak olabilir mi acaba.https://lh5.googleusercontent.com/proxy/Dc3bfzxVhgNrQ2-yubwUrcwW1BXx3F5HC9NYatn_jgHMQsxfoy5iHDCBaM9h7b4cr fHI9N5js0LsjA=w443-h332-nc

COQ
24 Haziran 2015, 21:54
hangi ülkede tutuluyor diye merak ettim.:)
supermoto motosikletleri genellikle bu isin sporunu yapanlar tarafindan ait oldugu yerde yani pistte kullaniliyor.
bu nedenle yollarda fazla rastlamak mümkün degil.
Burada bazi liseli gençlerde görüyorum okula gidip gelmek için kullaniyorlar ama tek tük.

yusufozugenc
24 Haziran 2015, 22:04
En sevdiğim tarzdır, drz 400ün sıfırı olsaydı niyetim oydu. Diğer japonların sm'leri düşük cc olduğundan ve avusturyalılar da el yaktığından mt 07 ile idare ediyoruz :cherry:

beko12345
24 Haziran 2015, 23:22
Q
Arkadaşlar motoru şekline göre almak ne zamandan beri suç oldu? son zamanların popüler laflarından birisi oldu bu forumda "şekli için alıyor bizim millet" sizin millet şekli için alıyorda diğer millet ne için alıyor?

Aea bi canlı yayınında anlatmıştı abancı ülkelerde motosiklet sahibi olanlarla genel bi anket yapılmış insanlar motosikletlerini almalarının birinci nedeni olarak tipini beğenmelerinin olduğunu söylemişler, bi tek bize özel bişey değil yani bu tabii ki önce tipine bakıcam yoksa işlevsellik ve yakıt performans açısından en ideal motor cg hadi hepimiz endurolarımızı, ss' lerimizi, naked' larımızı satalım cg alalım.

Suç diyen yok ki zaten. Niye alınıyorsunuz ?

Supermotonun niye tutulmadığı sormuş arkadaş , bizde şekli daha güzel motorları seçiyoruz genelde bu yüzden dedik.

mhmtesk
24 Haziran 2015, 23:56
14-15 bin arası 250-450 cc arası bi makina geldide bizmi almadık?

Olanlarda Japon ss lerden pahalı. Hal böyle olunca ss varken sm mi alınır?

yeknet
25 Haziran 2015, 00:13
supermoto nedir bu başlığa bakıp googleda arama yapınca öğrendim. açıkçası öyle kaldırımlardan zıplayıp akrobasi yapacak kaç kişi çıkar acaba. çukur tümseklerde de konforlu olduklarını asla zannetmem. o hareketleri yapabilmek için totonun seleden kalkması lazım.