PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : DUKE200 ile istanbul-Edirne yolculuğu

Mehmet_SIRLI
22 Haziran 2015, 15:46
Arkadaşlar Merhaba.

Belki lazım olur merak eden vardır diye bu tecrübemi de paylaşayım dedim.
Pazar günü Sabah 09 da E5 ten Edirneye doğru yola çıktım. Amaç gezmek ve farklı yerler görmek. Yol giderken bayağı boştu sol şerit ağırlıklı kullandım arkadan taciz eden araç olmadı. 2 Yerde polis çevirdi. Toplam 45 dk falan çevirmede zaman kaybettim. 3 defa mola verdim malesef o istikamette bi berceste yada Mehmetcik tesisleri tarzı mola yeri yokmuş. Büyük eksiklik. Düz yolda max 130 a çıkabildim. Yokuş aşağı iyice yattığımda 138 i gördüm ve devir kesici devreye girdi. Yatmadığımda 130 da kalıyor daha hızlı gitmiyor. 125 ve üzeri bir süre gidince yakıt ortalaması 3,8 lt i gördü. Normalde şehir içi 2.7 lt falandır. Ayrıca 6. viteste 8500 devirden sonra bayağı bi titreşim hissettim. saat 12:00 civarı Edirneye geldim. Yanima küçük araba krikosu ve zincir yağı da almıştım zinciri yağladım. Bir süre gezip dönüşe geçtim. Aynı yol üzerinden gene 2.5 saatte falan istanbul geldim. Çok yorucu ama keyifli bir yolculuktu. Bir sonraki hedefim Abant olacak :) Belki bu motorla uzun yol giderek kendime işkence ediyorum ama bir süre daha kullanmam lazım 6bin km tecrübe çok az.

YouSuffer
22 Haziran 2015, 16:02
duke satıp ınazuma alın mercedes konforunda ve hızlıca gidin :)

Pasali1921
22 Haziran 2015, 16:43
Duke 200'le geçen sene bende Tekirdağ yaptım. Tek şikayetim ayaklara vuran ölümcül titreşim oldu. Dediğiniz gibi şehirlerarası çok yorucu. Ama şehiriçi tam ideal bir seçim.

zapalka
22 Haziran 2015, 16:49
güzel bir gezi olmuştur,tahmin edebiliyorum da; polisler 45 dk boyunca ne sordular öyle :)